Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμμια προσφορα cosmocarta

για τα χριστουγεννα,

υπαρχει;; THNX

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

πως θα κάνω περιαγωγή στο whats up λογικά αυτόματη είναι ?

Και κάτι άλλο θα μπορώ να εκτελέσω βιντεοκλήσεις από εκεί που θα είμαι .. συγκεκριμένα στην Αγγλία :D

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Η περιαγωγη ειναι αυτοματη..Τωρα για βιντεοκλησεις εξαρταται αν θα εισαι σε περιαγωγη με 3G δικτυο και επισης αν υπαρχει συμφωνια μεταξυ CΟSΜΟΤΕ και δικτυου περιαγωγης για χρηση των 3G υπηρεσιων!Παντως αν γινονται θα ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ!!!Σκεψου οτι στην Ελλαδα κοστιζουν 0.84eurο το λεπτο!
Link to comment
Share on other sites

τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν δεν γίνονται βιντεοκλήσεις .. και να έκανα χρήση πάντως θα ήταν για κανά λεπτό όχι παραπάνω
το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: πώς μπορώ να κάνω ανανέωση του καρτοκινητού μου στο εξωτερικό χωρίς όμως να έχω κάρτα ανανέωσης απο Ελλάδα;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: πώς μπορώ να κάνω ανανέωση του καρτοκινητού μου στο εξωτερικό χωρίς όμως να έχω κάρτα ανανέωσης απο Ελλάδα;

 

Δεν μπορείς! Μόνο αν σου έχει δώσει κάποιος κωδικό από ελληνική κάρτα και καλέσεις από σταθερό στο 00306971001314 (ή από το κινητό σου στο 1314 ή στο 00306971001314 αλλά με διεθνή χρέωση). Αλλιώς ή σου περνάει κατα τον ίδιο τρόπο κάποιος από Ελλάδα (παίρνει κάρτα και καλεί 6971001314) ή σου μεταφέρει μονάδεις από άλλο καρτοκινητό μέσω της εξυπηρέτησης πελατών (1313/6971001313). Μόνο η Vodafone σου δίνει τη δυνατότητα στο εξωτερικό, σε ευρωπαικές χώρες να ανανεώνεις με ξένες κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

Και τί γίνεται στην περίπτωση που δεν έχεις κάποιον να σου αγοράσει κάρτα; Γιατί δε παρέχουν την υπηρεσία να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας online με χρέωση πιστωτικής ή κάτι παρόμοιο;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τί γίνεται στην περίπτωση που δεν έχεις κάποιον να σου αγοράσει κάρτα; Γιατί δε παρέχουν την υπηρεσία να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας online με χρέωση πιστωτικής ή κάτι παρόμοιο;

 

Αυτό είναι μια καλή ερώτηση...:whistle: Δες μήπως ο Γερμανός παρέχει κάποια τέτοια υπηρεσία. Αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο ούτε στο Γερμανό (όπως το περίμενα άλλωστε...).

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι/φίλες,

 

πριν λίγες μέρες έγινε αίτηση σε κατάστημα ΟΤΕ προκειμένου ένα νούμερο Cosmote με συμβόλαιο αορίστου χρόνου να μετατραπεί σε ανώνυμη CosmoKARTA, προκειμένου το νούμερο αυτό από άλλο όνομα (όπου ήταν) να περάσει στο δικό μου (που το χρησιμοποιώ) και ταυτόχρονα να γίνει και καρτοκινητό (που το προτιμώ έτσι).

 

Μου είπαν ότι όταν διακοπεί το συμβόλαιο, σε δύο(2) εργάσιμες μέρες το πολύ θα μετατραπεί σε CosmoKARTA.

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής: (ίσως σας φανεί λίγο ανόητο... :O )

Για να γίνει η διακοπή πρέπει να έχω κλειστό το κινητό (δηλαδή να μην έχω ενεργοποιημένη την κάρτα SIM του συγκεκριμένου αριθμού) ή αυτό δεν έχει σημασία? Ρωτάω γιατί έχουν δικαίωμα να κάνουν τη διακοπή εντός τριάντα(30) (!) ημερών από την αίτηση μου και ΔΕΝ θέλω να έχω κλειστό αυτό το νούμερο (το πολύ) τόσες μέρες.

 

Και κάτι ακόμη: Τι "κωδικό χρήστη" έχει κάποιος που απέκτησε καρτοκινητό από μια τέτοια διαδικασία? (υποθέτω ότι παρόμοια εμπειρία θα έχουν και όσοι/όσες ήρθαν σε CosmoKARTA με φορητότητα?)

 

Θα εκτιμούσα πολύ τις απαντήσεις σας.

 

Και ... επί τη ευκαιρία, καλή χρονιά να έχουμε κι ευτυχισμένο το 2007, πάντα με υγεία, ευημερία και πρόοδο :)

Link to comment
Share on other sites

Και τί γίνεται στην περίπτωση που δεν έχεις κάποιον να σου αγοράσει κάρτα; Γιατί δε παρέχουν την υπηρεσία να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας online με χρέωση πιστωτικής ή κάτι παρόμοιο;

 

Αυτη την απορια ειχα και εγω φιλε μου εδω και καιρο.

Επικοινωνησα με την Cosmote να δω αν υπαρχει καποια τετοια υπηρεσια OnLine ανανεωσης ουτε μεσω πιστωτικης καρτας.

 

Η αιτια ειναι, πως τα συστηματα τους ακομα δεν μπορουν να υποστηριξουν τετοιου ειδους υπηρεσιες αλλα ειναι στα αμεσα σχεδια τους να το υλοποιησουν.

 

Τωρα μηνες θα ειναι,χρονια θα ειναι ............... αυτο δεν το ξερουμε :X

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι/φίλες,

 

πριν λίγες μέρες έγινε αίτηση σε κατάστημα ΟΤΕ προκειμένου ένα νούμερο Cosmote με συμβόλαιο αορίστου χρόνου να μετατραπεί σε ανώνυμη CosmoKARTA, προκειμένου το νούμερο αυτό από άλλο όνομα (όπου ήταν) να περάσει στο δικό μου (που το χρησιμοποιώ) και ταυτόχρονα να γίνει και καρτοκινητό (που το προτιμώ έτσι).

 

Μου είπαν ότι όταν διακοπεί το συμβόλαιο, σε δύο(2) εργάσιμες μέρες το πολύ θα μετατραπεί σε CosmoKARTA.

 

Το ερώτημα μου είναι το εξής: (ίσως σας φανεί λίγο ανόητο... :O )

Για να γίνει η διακοπή πρέπει να έχω κλειστό το κινητό (δηλαδή να μην έχω ενεργοποιημένη την κάρτα SIM του συγκεκριμένου αριθμού) ή αυτό δεν έχει σημασία? Ρωτάω γιατί έχουν δικαίωμα να κάνουν τη διακοπή εντός τριάντα(30) (!) ημερών από την αίτηση μου και ΔΕΝ θέλω να έχω κλειστό αυτό το νούμερο (το πολύ) τόσες μέρες.

 

Και κάτι ακόμη: Τι "κωδικό χρήστη" έχει κάποιος που απέκτησε καρτοκινητό από μια τέτοια διαδικασία? (υποθέτω ότι παρόμοια εμπειρία θα έχουν και όσοι/όσες ήρθαν σε CosmoKARTA με φορητότητα?)

 

Θα εκτιμούσα πολύ τις απαντήσεις σας.

 

Και ... επί τη ευκαιρία, καλή χρονιά να έχουμε κι ευτυχισμένο το 2007, πάντα με υγεία, ευημερία και πρόοδο :)

 

Δεν χρειάζεται να έχεις κλειστό το κινητό. Θα βγεις αυτόματα εκτός δικτύου όταν θα ξεκινήσει η διαδικσία της μετατροπής. Ως προς το κωδικό χρήστη, με το που σθνδεθείς πια ως χρήστης καρτοκινητού θα καλέσεις στο 1313 να σου τον δώσουν τηλεφωνικά. Την ίδια μέρα!

Link to comment
Share on other sites

@bored01: euxaristw gia tis plirofories! Kai kati allo (ean tyxon gnwrizeis): To noumero auto prin itan ws symbolaio se gynaikeio onoma, alla me ti metatropi 8a ginei anwnymi CosmoKARTA. 8a mou dwsoun arage emena ton kwdiko xristi 'H 8a 8eloun na milisoun me auton pou eixe to symbolaio? (ypo8etw oti to logiko einai na me afisoun na dilwsw ta dika mou stoixeia, alla ... pote den 3ereis!)
Link to comment
Share on other sites

@bored01: euxaristw gia tis plirofories! Kai kati allo (ean tyxon gnwrizeis): To noumero auto prin itan ws symbolaio se gynaikeio onoma, alla me ti metatropi 8a ginei anwnymi CosmoKARTA. 8a mou dwsoun arage emena ton kwdiko xristi 'H 8a 8eloun na milisoun me auton pou eixe to symbolaio? (ypo8etw oti to logiko einai na me afisoun na dilwsw ta dika mou stoixeia, alla ... pote den 3ereis!)

 

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω θα τον δώσουν σε εσένα και χωρίς να χρειάζεται να δηλώσεις τα στοιχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα εγώ με μία παρόμοια περίπτωση αλλαγής απο συμβόλαιο σε καρτοκινητό ήταν το εξής: δε μπορούσε να γίνει μετατροπή ως ανώνυμο καρτοκινητό καθώς η Cosmote είχε ήδη κατωχυρωμένα στοιχεία για αυτό τον αριθμό.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα εγώ με μία παρόμοια περίπτωση αλλαγής απο συμβόλαιο σε καρτοκινητό ήταν το εξής: δε μπορούσε να γίνει μετατροπή ως ανώνυμο καρτοκινητό καθώς η Cosmote είχε ήδη κατωχυρωμένα στοιχεία για αυτό τον αριθμό.

 

Νομίζω πως αυτό έχει πλέον λυθεί και μπορείς να το κάνεις ανώνυμο καρτοκινητό. Τουλάχιστον γνωστή μου που έκανε τη διαδικασία το καρτοκινητό της είναι ανώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι παιδιά. Η δική μου περίπτωση συνέβη πριν 6 μήνες.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 3300 και στελνω μηνυμα για να μου στείλουν ρυθμίσεις wap και mms στο 1651 αλλα τιποτα δε λαμβανω,φταιει η συσκευη μου η το δικτυο? :(
Link to comment
Share on other sites

Στο Call 600,στέλνω μύνημα για το υπόλοιπο κ μου έρχεται απάντηση οτί είναι ήδη ενεργοποιημένη η υπηρεσια..οτι να ναι..ενω θέλω να μάθω το υπόλοιπο..γτ?ξέρει κανείς?(call 600 ΥΠ στο 1313)

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Στο Call 600,στέλνω μύνημα για το υπόλοιπο κ μου έρχεται απάντηση οτί είναι ήδη ενεργοποιημένη η υπηρεσια..οτι να ναι..ενω θέλω να μάθω το υπόλοιπο..γτ?ξέρει κανείς?(call 600 ΥΠ στο 1313)

 

Λάθος στείλε cal600 ΥΠ αλλά το call600 κολλητά χωρίς κενό.

Link to comment
Share on other sites

Ειπανε οτι θα κοψουν την ελαχιστη χρεωση 30",θα το κανουν τελικα?

Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο! Κόπηκε η ελάχιστη χρέωση στις χρεώσεις του τερματισμού κλήσεων μεταξύ των δικτύων. Δεν είπε καμία εταιρία ότι καταργεί την ελάχιστη χρέωση των 30 δευτ. στις τιμές λιανικής!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...