Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ακριβώς γίνεται η μεταφορά υπολοίπου και μέχρι πόσο ποσό? Σε ποιον αριθμό καλούμε?

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_WHATSUPbillextension/section/Services_prepaid_WH

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο αδερφός μου βρίσκεται στο εξωτερικό και δε μπορεί να δεχθεί κλήσεις γιατί προφανώς του τέλειωσαν οι μονάδες. Πώς μπορώ να ανανεώσω την κάρτα του εγώ από εδώ, στην Ελλάδα; Υπάρχει κάποιος τρόπος; Ή μήπως να του στείλω τον κωδικό ανανέωσης με ΣΜΣ; Θα μπορέσει να κάνει αυτός τη διαδικασία ανανέωσης από εξωτερικό;

 

Θα προτιμούσα να την κάνω εγώ από εδώ την διαδικασία.

 

EDIT: Πήρα στο 697 100 1314 από σταθερό τηλέφωνο και έγινε η δουλειά. :happy:

Edited by minovg
Link to comment
Share on other sites

εβαλα καρτα προχθες και μου ηρθε το sms με τον reload it κωδικο.

αλλα το εσβησα χωρις να χρησιμοποιησω τον κωδικο.

υπαρχει περιπτωση να μου ξανασταλθει το sms ή να βρω με καποιο τροπο τον κωδικο?

 

τελικα βρηκα λυση.

εστειλα με sms τη λεξη codes στο 1313 και ηρθε ο κωδικος:)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει πως συμμετέχω και εγώ στο reload it? έχω ανανεώσει δύο φορές μέχρι στιγμής [από την αγορά του πακέτου] και είναι κρίμα να μην κερδίζω και εγώ κάτι. :p

 

δεν βλέπω να πήρα απάντηση, αλλά το θέμα είναι ότι πήρα δώρο. :D

νομίζα πως για να πάρω μέρος στο reload it έπρεπε να στείλω κάπου κάποιο μήνυμα [γιατί δεν μου είχε έρθει κωδικός μετά την ανανέωση], αλλά χθες το βράδυ [στις 23.00! :blink:] μου ήρθε πάνω κάτω το εξής μήνυμα "η Κοτέ σας ενημερώνει πως ο κωδικός σας ΧΧΧΧ λήγει στις 14/12 κλπ" έτσι γίνεται? ανανεώνεις και σου έρχεται μήνυμα με τον κωδικό δύο μέρες πριν τη λήξη του? :p :X

Link to comment
Share on other sites

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάνουμε ανανέωση στις 31/12 θα πάρουμε 1500' έως τις 30/1 ή η προσφορά θα λήξει στις 1/1 ανεξαρτήτα του πότε κάναμε την ανανέωση;

 

εχω την εντυπωσν πως μεχρι 31/12 μετα στοπ ολα μεχρι νεοτερας:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωσν πως μεχρι 31/12 μετα στοπ ολα μεχρι νεοτερας:)

 

Stop και οι ανανεωσεις ομως μετα.Η τουλαχιστον θα περιοριστουν

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για whatsup ποια είναι η ελάχιστη ανανέωση ποσού που μπορώ να κάνω και να μου ανανεώνει την ημερομηνία λήξης στον μέγιστο (ένας χρόνος νομίζω) βαθμό?

 

ρωτάω τόσο για κάρτα έτοιμη, όσο και για αυτές που σου τυπώνει στο περίπτερο εκείνη την στιγμή με το μηχανάκι που έχουν

Edited by alexis_21
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το 1313 σε 13838?:worry:

 

oh yeah!!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για whatsup ποια είναι η ελάχιστη ανανέωση ποσού που μπορώ να κάνω και να μου ανανεώνει την ημερομηνία λήξης στον μέγιστο (ένας χρόνος νομίζω) βαθμό?

 

ρωτάω τόσο για κάρτα έτοιμη, όσο και για αυτές που σου τυπώνει στο περίπτερο εκείνη την στιγμή με το μηχανάκι που έχουν

5 Ευρώ, είναι η μικρώτερη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΟΚΙΑ 1616 , ΜΕ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ: ''01 ΑΡΙΘΜΟΙ" Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ: "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ" ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ :131 (ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΨΗΦΙΟ) .ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ MOTOROLA 'H LG KAI OΛΑ ΚΑΛΩΣ . ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ;

e-mail: iwanniskouts@windowslive.com

 

 

Για μενού Nokia :

Μηνύματα ---> Ρυθμίσεις Μηνυμάτων ---> Μηνύηματα κειμένου ---> Υποστήριξη χαρακτήρων ----> Περιορισμένη

 

Χρησιμοποιούμε σε κάθε περίπτωση την περιορισμένη , γιατί by default η Nokia το έχει αλλιώς και ο κόσμος χρεώνεται τσάμπα

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Και από περίπτερο με το μηχανάκι που τυπώνει τον κωδικό εκείνη την στιγμή?

 

Τα μηχανάκια αυτά έχουν δεδομένες τις τιμές των καρτων που τυπώνουν και είναι ίδιες με αυτές των εντυπων καρτων. Αρα 5 ευρω το λιγότερο και απο εκεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα myphone :lol: Καλές γιορτές να έχουμε!

 

Είμαι εδώ για μία ακόμη φορά γιατί χρειάζομαι την βοήθεια σας! :happy:

 

Η ιστορία έχει ως εξής, χρησιμοποιώ τα κινητά μου στην Ελλάδα 4 μήνες τον χρόνο όντας φοιτητής στο εξωτερικό. Αυτή την στιγμή έχω 2 νούμερα, ένα F2G πακέτο 2 οπου οι χρεώσεις του είναι καταπληκτικές και δεν σκοπεύω να το αλλάξω και ένα δεύτερο στην Vodafone (συγκεκριμένα Vodafone CU).

 

Όπως φένεται η Cosmote κάνει πάρα πολυ καλή δουλειά στο marketing διότι οι περισόττεροι, αν όχι όλοι οι φίλοι μου, που είχαν Vodafone μεταφέρθηκαν στα διάφορα προγράμματα της Cosmote (απ' όσο ξέρω κάνεις δεν έχει πάει στο What's up... Είτε συμβόλαιο, είτε καρτοκινητή, είτε Καρτοσυμβόλαιο). Αύτην την στιγμή παρ' όλο που η προσφορά της Vodafone με 10euro ανά ανανέωση δίνει απεριόριστα στο δικτυο είναι καλή δυστηχώς δεν μου κάνει. Ψάχνω κατι αντίστοιχο στήν Cosmote και αν δεν κάνω λάθος το μόνο που υπάρχει σαν ανάλογη επιλογή είναι στο Καρτοσυμβόλαιο της Cosmote και για να είμαι ειλικρήνης δεν θέλω να πάρω αυτόν τον δρόμο διότι οι προσφορές τουλάχιστον θεωρητικά είναι για μέχρι το τέλος του χρόνου.

 

Υπάρχει ρε παιδιά κατι που μπορώ να κάνω για να εξοικονομήσω κάποια χρήματα ως προς τις χρεώσεις στην Cosmote δεδομένου οτι οι μισοί φίλοι είναι στην Cosmote και οι άλλοι στην Wind?

 

ps: Sorry για το κατεβατό :p

Edited by Xestragr
Link to comment
Share on other sites

Αν τα άτομα που καλείς είναι συγκεκριμένα φίλε μου και τα καλείς να τα πείτε ώρα μόνο υπό περιστάσεις, κοσμοκάρτα, διαλέγεις 2 νούμερα στα οποία μηλάς με 1 λεπτό το λεπτό, και τα υπόλοιπα από το (φαντάζομαι) F2G2 σου. :)

 

Εγώ πχ που έχω 2 φίλους κοσμοτέ που όταν μηλήσουμε μηλάμε αρκετή ώρα αλλά δεν έχω λόγο να τους καλέσω έκτακτα για πολή ώρα, έχω μια sim κοσμοκάρτα σπίτι και τη βάζω στο τηλέφωνο μόνο όταν θέλω να καλέσω αυτούς συγκεκριμένα. Αν κάποια στιγμή θέλω να τους καλέσω έκτακτα για κάτι, Φ2Γ2, 10 λεπτά το λεπτό (5 λεπτά το λεπτό μαζί με τη προσφορά διπλασιασμού) με χρέωση ανά δευτερόλεπτο...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Και από περίπτερο με το μηχανάκι που τυπώνει τον κωδικό εκείνη την στιγμή?

 

και απο περιπτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα κι ωραια μολις τελειωσει το bonus 2 ωρων δεν υπαρχουν καποια πακετα ομιλιας προς ολους για να τα ενεργοποιησεις εφοσον εχεις υπολοιπο στην καρτα και σου φευγει η καρτα σαν αερας μετα,η vodafone εχει δυο πακετα 80 και 150 λεπτων με 7€ & 12€ αντιστοιχα αμα τα βαλεις κατω ειναι και τα πιο οικονομικα της αγορας,περιμενω ακομη την απαντηση της cosmote...............
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρε παιδιά κατι που μπορώ να κάνω για να εξοικονομήσω κάποια χρήματα ως προς τις χρεώσεις στην Cosmote δεδομένου οτι οι μισοί φίλοι είναι στην Cosmote και οι άλλοι στην Wind?

 

Όπως σου απάντησε και ο /η Powerfull μπορείς να χρησιμοποιείς μερικές sim της Cosmoκάρτας για την προσφορά 0.01€/1' (2 αριθμοί/κάρτα sim).

Αυτό που έχω να προσθέσω είναι ότι εγώ χρησιμοποιώ μία συσκευή για τον βασικό μου αριθμό (F2G2) και ακόμα μία για την κάρτα sim "12 in 1" (6 Cosmoκάρτα, 1 Frog, 4 F2G6 και 1 What's up). Εναλάσσω τους αριθμούς και συνολικά καλώ:

- 12 αριθμούς Cosmote (π.χ. συμβόλαιο ή Cosmoκάρτα) με 0.01€/1'

- 8 αριθμούς Wind (π.χ. συμβόλαιο ή Wind καρτοκινητη) με 0.01€/1'

- Όλους τους κατόχους What's up με την τρέχουσα προσφορά

- Με την κάρτα Frog μπορεί να με καλεί όποιος έχει Frog δωρεάν έως 31/12/2010.

 

Περισσότερα για την κλωνοποίηση καρτών και τις κάρτες sim "12 in 1", "16 in 1" κλπ μπορείς να διαβάσεις εδώ και για ότι άλλο θέλεις να μάθεις στείλε μου PM.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας κάνω τις εξης ερωτήσεις ( σχετικα με το What's Up?! ) :

1) Εάν ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας μου, τα δωρεάν SMS και λεπτά ομιλίας προς What's Up που θα "μπουν" στην κάρτα μου θα αναιρέσουν τα τυχόν υπολειπόμενα SMS και λεπτά ομιλίας από την προηγούμενη ανανέωση ή θα προστεθούν σε αυτά ( πάντοτε μιλώντας για αυτά που ισχύουν μέχρι το τέλος του 2010 - με το καλό :happy: - )

2) Εαν βάλω επιλέξω να έχω ένα Calling tune όταν με καλούν, μετά πώς μπορώ να το βγάλω; Εννοώ να το αφαιρέσω εντελώς και όχι να "βάλλω" ένα καινούριο...

3) Αυτή η υπηρεσία http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_IOTP/section/Services_prepaid_WH πώς ακριβώς λειτουργεί; Εγγράφεσε και μετά σου τραβάει χρήματα μέχρι να ξεγραφτείς, ή είναι όπως και όλα τα άλλα προγράμματα, δηλαδή απλώς στέλνεις SMS κάθε φορά που θες να την ενεργοποιήσεις

 

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 31/12 υσχίει 1500'/1500 sms .Μετά θα συνεχίσει;
Αν κάνεις ανανέωση στις 31/12 θα έχεις τα 1500/1500 μέχρι 31/01/11

Μετά κάπια προσφορά θα έχει βγεί

 

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας κάνω τις εξης ερωτήσεις ( σχετικα με το What's Up?! ) :

1) Εάν ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας μου, τα δωρεάν SMS και λεπτά ομιλίας προς What's Up που θα "μπουν" στην κάρτα μου θα αναιρέσουν τα τυχόν υπολειπόμενα SMS και λεπτά ομιλίας από την προηγούμενη ανανέωση ή θα προστεθούν σε αυτά ( πάντοτε μιλώντας για αυτά που ισχύουν μέχρι το τέλος του 2010 - με το καλό :happy: - )

2) Εαν βάλω επιλέξω να έχω ένα Calling tune όταν με καλούν, μετά πώς μπορώ να το βγάλω; Εννοώ να το αφαιρέσω εντελώς και όχι να "βάλλω" ένα καινούριο...

3) Αυτή η υπηρεσία http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_IOTP/section/Services_prepaid_WH πώς ακριβώς λειτουργεί; Εγγράφεσε και μετά σου τραβάει χρήματα μέχρι να ξεγραφτείς, ή είναι όπως και όλα τα άλλα προγράμματα, δηλαδή απλώς στέλνεις SMS κάθε φορά που θες να την ενεργοποιήσεις

 

 

Ευχαριστώ

 

1) μετά την ανανέωση θα έχεις 1500+ 1500 SMS τα προηγούμενα χάνονται

3) στέλνεις SMS κάθε φορά , αλλά για τον Δεκέμβρη στείλε 500 στο 1333 για να πάρεις 500 ΜΒ με 5 ευρώ.

Αν τα ανανεώσης πριν τιν λήξη τα παλιά λεπτά προστίθενται στα νέα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα:μια γρήγορη ερώτηση...

 

οι βιντεοκλήσεις από και προς what's up αριθμό...χρεώνονται ή είναι μέσα στα 1500 λεπτά ? Άλλαξε κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα:μια γρήγορη ερώτηση...

 

οι βιντεοκλήσεις από και προς what's up αριθμό...χρεώνονται ή είναι μέσα στα 1500 λεπτά ? Άλλαξε κάτι ?

 

μεσα ειναι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...