Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, p_k said:

Με τι πάγιο αυτά;

63,70€ + 27 το σταθερό απεριόριστα σταθερά, απεριόριστα κινητά και 50 mbps. Επιπλέον 5,69€ την ημέρα απεριόριστα data και ομιλία στην Τουρκία κάτι που με βολεύει γιατί μετακινούμαι συχνά για μόνο μια μέρα ή δύο το μήνα και βολεύει αρκετά 

6 minutes ago, cmvr said:

Το Cosmote security στείλτο αδιάβαστο.....

Για το καλό σου 🤣🤣🤣🤣🤣

Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα.
Ενεργοποιήθηκα στο νέο συμβόλαιο unlimited family pack της COSMOTE. 3 αριθμοί με απεριόριστες κλήσεις, απεριόριστα data και 4000 μηνύματα ο καθένας. Για την Ε.Ε. απεριόριστες κλήσεις και ΔΕΔΟΜΕΝΑ. Για την Τουρκία που με ενδιαφέρει με 5,69€ για 24 ώρες με απεριόριστα data, κλήσεις και 4000sms. + Κλήσεις προς Ε.Ε. δωρεάν + δωρεάν Cosmote security με τελική τιμή 63,70€. Το αρνητικό είναι ότι στα κινητά που ήταν ήδη στην cosmote έπρεπε να ενεργοποιήσω ξανά 5G και voLTE / voWiFi
Για να έχεις κλήσεις προς ΕΕ πρέπει να ενεργοποιήσεις ένα έξτρα πακέτο με κόστος 2.20€/μήνα για κάθε αριθμό. Διευκρίνισε το με τον πωλητή που σου το έκανε γιατί εγώ έτσι την πάτησα και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να βρω το δίκιο μου.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cris4524 said:
1 hour ago, Gv2008 said:
Καλησπέρα στην παρέα.
Ενεργοποιήθηκα στο νέο συμβόλαιο unlimited family pack της COSMOTE. 3 αριθμοί με απεριόριστες κλήσεις, απεριόριστα data και 4000 μηνύματα ο καθένας. Για την Ε.Ε. απεριόριστες κλήσεις και ΔΕΔΟΜΕΝΑ. Για την Τουρκία που με ενδιαφέρει με 5,69€ για 24 ώρες με απεριόριστα data, κλήσεις και 4000sms. + Κλήσεις προς Ε.Ε. δωρεάν + δωρεάν Cosmote security με τελική τιμή 63,70€. Το αρνητικό είναι ότι στα κινητά που ήταν ήδη στην cosmote έπρεπε να ενεργοποιήσω ξανά 5G και voLTE / voWiFi

Για να έχεις κλήσεις προς ΕΕ πρέπει να ενεργοποιήσεις ένα έξτρα πακέτο με κόστος 2.20€/μήνα. Διευκρίνισε το με τον πωλητή που σου το έκανε γιατί εγώ έτσι την πάτησα και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να βρω το δίκιο μου.

Δεν το γνώριζα. Τώρα που ενεργοποιήθηκα το ανακάλυψα. Εντάξει δεν πειράζει. Δεν κάνω κλήσεις στο εξωτερικό. Μόνο με Κύπρο μιλάω αλλά έχω καρτοκινητό Cyta-Vodafone CY

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

63,70€ + 27 το σταθερό απεριόριστα σταθερά, απεριόριστα κινητά και 50 mbps. Επιπλέον 5,69€ την ημέρα απεριόριστα data και ομιλία στην Τουρκία κάτι που με βολεύει γιατί μετακινούμαι συχνά για μόνο μια μέρα ή δύο το μήνα και βολεύει αρκετά 

Γιατί;

Δεν νομίζω να ισχύει στην Cosmote απεριόριστο σε Τουρκία. 1 Gb έχει ΠΟΧ. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Gv2008 said:

Είναι ειδικό το συμβόλαιο όπως εκείνοι μου είπαν.

Ρωτά καλού κακού στην εξυπηρέτηση. Μην βρεθείς με χρέωση. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Gv2008 said:

Καλησπέρα στην παρέα.

Ενεργοποιήθηκα στο νέο συμβόλαιο unlimited family pack της COSMOTE. 3 αριθμοί με απεριόριστες κλήσεις, απεριόριστα data και 4000 μηνύματα ο καθένας. Για την Ε.Ε. απεριόριστες κλήσεις και ΔΕΔΟΜΕΝΑ. Για την Τουρκία που με ενδιαφέρει με 5,69€ για 24 ώρες με απεριόριστα data, κλήσεις και 4000sms. + Κλήσεις προς Ε.Ε. δωρεάν + δωρεάν Cosmote security με τελική τιμή 63,70€. Το αρνητικό είναι ότι στα κινητά που ήταν ήδη στην cosmote έπρεπε να ενεργοποιήσω ξανά 5G και voLTE / voWiFi

Πως πήρες την τιμή; έκανες φορητότητα; πήγες σε κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Στο site της cosmote unlimited family με 4 γραμμές βγαίνει 23/σύνδεση τελική τιμή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgemv said:

Πως πήρες την τιμή; έκανες φορητότητα; πήγες σε κατάστημα;

Είχα 2 καρτοκινητά στην cosmote και ένα συμβόλαιο Nova. Και τα έκανα και τα τρία συμβόλαια στην cosmote 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Θα ειμαι σύντομος κ περιεκτικός.

Πηρα προσφορα απο cosmote στο gigamax unlimited, δλδ απεριοριστες κλησεις και απεριοριστα data χωρις καποιον περιορισμο και 4000sms, στη τιμη των 78,-€ και δωρο ενα παγιο για 4 συνδεσεις.
Ειναι καλή προσφορά;

Παρακαλώ για τις απόψεις σας.!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Θα ειμαι σύντομος κ περιεκτικός.

Πηρα προσφορα απο cosmote στο gigamax unlimited, δλδ απεριοριστες κλησεις και απεριοριστα data χωρις καποιον περιορισμο και 4000sms, στη τιμη των 78,-€ και δωρο ενα παγιο για 4 συνδεσεις.
Ειναι καλή προσφορά;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Την ίδια πήρα εγώ. Καλή προσφορά. Με την μόνη διαφορά που με πιάσανε κορόιδο και μου είπαν ότι τα λεπτά ισχύουν και προς διεθνής κλήσεις σε ΕΕ κάτι το οποίο δεν ισχύει. Πάλι καλά που μου κάνανε αντιπροσφορα η βονταφον 11.88€/μήνα ο κάθε αριθμός όλα απεριόριστα και απεριόριστα στο εξωτερικό κατά το roaming και απεριόριστες διεθνής κλήσεις προς ΕΕ + 2 πάγια δώρο + 150€ στο μητρώο της κινητής. Οπότε γύρισα πίσω.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cris4524 said:

Την ίδια πήρα εγώ. Καλή προσφορά. Με την μόνη διαφορά που με πιάσανε κορόιδο και μου είπαν ότι τα λεπτά ισχύουν και προς διεθνής κλήσεις σε ΕΕ κάτι το οποίο δεν ισχύει. Πάλι καλά που μου κάνανε αντιπροσφορα η βονταφον 11.88€/μήνα ο κάθε αριθμός όλα απεριόριστα και απεριόριστα στο εξωτερικό κατά το roaming και απεριόριστες διεθνής κλήσεις προς ΕΕ + 2 πάγια δώρο + 150€ στο μητρώο της κινητής. Οπότε γύρισα πίσω.

Τι είναι αυτά τα 150 € στο μητρώο της κινητής;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά τα 150 € στο μητρώο της κινητής;
Το ποσό για να καλύψει το πέναλτι της κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. 

Μία ερώτηση αυτό το νούμερο για προσφορές Cosmote μήπως το γνωρίζετε; 

2106269196

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το νουμερο σε καλουν. Για να τους βρεις ολμως, καλείς στο 2108006300


Sent from my iPhone using Tapatalk

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Γράφω και εγώ την ιστορία μου για να προσέχετε. Αποδέχτηκα συνδυαστική προσφορά νά μεταφέρω μια σταθερή γραμμή σε vdsl 100 και μια κινητή σε gigamax unlimited, τιμές 27,90 για τη σταθερή και 13,77 για τη κινητή. Προχωρά η φορητότητα στη σταθερή αλλά στη κινητή λαμβάνω μύνημα 2 φορές ότι το αίτημα μου ακυρώθηκε. Παίρνω τηλ και μου λένε ότι από κάποιο συστημικό πρόβλημα η αίτηση ακυρώθηκε (δεν ξέρουν γιατί). Οκ τους λέω ξανακάνετε. Ναι αλλά σε άλλη τιμή, και πήγε να μου πει για 29 αλλά την έκοψα. Μιλάμε έχω υπογράψει σε αυτούς για να μεταφέρω τις 2 γραμμές και τώρα μου λέει ότι δεν ισχύει αυτό που έχω υπογράψει!!! Εν τω μεταξύ έχω σπάσει wind one για να πάω Cosmote και έχω μείνει με το κινητό που δεν ξέρω τι θα με χρεώνουν. Τους έστειλα στη φόρμα επικοινωνίας για να τα έχω γραπτά και να πάρω γραπτή απάντηση. Θα τους κυνηγήσω όσο δεν πάει αν κάνουν τέτοια πουστι@.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω και εγώ την ιστορία μου για να προσέχετε. Αποδέχτηκα συνδυαστική προσφορά νά μεταφέρω μια σταθερή γραμμή σε vdsl 100 και μια κινητή σε gigamax unlimited, τιμές 27,90 για τη σταθερή και 13,77 για τη κινητή. Προχωρά η φορητότητα στη σταθερή αλλά στη κινητή λαμβάνω μύνημα 2 φορές ότι το αίτημα μου ακυρώθηκε. Παίρνω τηλ και μου λένε ότι από κάποιο συστημικό πρόβλημα η αίτηση ακυρώθηκε (δεν ξέρουν γιατί). Οκ τους λέω ξανακάνετε. Ναι αλλά σε άλλη τιμή, και πήγε να μου πει για 29 αλλά την έκοψα. Μιλάμε έχω υπογράψει σε αυτούς για να μεταφέρω τις 2 γραμμές και τώρα μου λέει ότι δεν ισχύει αυτό που έχω υπογράψει!!! Εν τω μεταξύ έχω σπάσει wind one για να πάω Cosmote και έχω μείνει με το κινητό που δεν ξέρω τι θα με χρεώνουν. Τους έστειλα στη φόρμα επικοινωνίας για να τα έχω γραπτά και να πάρω γραπτή απάντηση. Θα τους κυνηγήσω όσο δεν πάει αν κάνουν τέτοια πουστι@.
Συμπάσχω! Ότι νάνε είναι η κοσμοτε. Φουλ ασυνεννοησία! Εγώ έχω στείλει ένα παράπονο γιατι αλλά μου είχαν πει και άλλα εντέλει είχα λάβει από παροχές στις 22/3 και ακόμα απάντηση δεν έλαβα. Δέχτηκα την αντιπρόταση της vodafone και τους πιστολιασα! Εννοείται πως έχω κάνει και καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την γραπτή απάντηση τους και αν δεν κάνουν ότι συμφωνήσαμε θα καλοπερασουν. Όρεξη έχω, φίλο δικηγόρο έχω, θα μου πληρώσουν την επικοινωνία μου για τα επόμενα 10 χρόνια. Δεν είναι τα λεφτά (άλλωστε θα πληρώσω για την αγωγή) αλλά η κοροϊδία. Έπεισα την αδερφή μου να το κάνει και τώρα είμαι και εκτεθειμένος. Οι ηχογραφήσεις υπάρχουν και θα ζητηθούν. Εννοείται ότι δεν τους πληρώνω τίποτα στο σταθερό μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites




Περιμένω την γραπτή απάντηση τους και αν δεν κάνουν ότι συμφωνήσαμε θα καλοπερασουν. Όρεξη έχω, φίλο δικηγόρο έχω, θα μου πληρώσουν την επικοινωνία μου για τα επόμενα 10 χρόνια. Δεν είναι τα λεφτά (άλλωστε θα πληρώσω για την αγωγή) αλλά η κοροϊδία. Έπεισα την αδερφή μου να το κάνει και τώρα είμαι και εκτεθειμένος. Οι ηχογραφήσεις υπάρχουν και θα ζητηθούν. Εννοείται ότι δεν τους πληρώνω τίποτα στο σταθερό μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση.


Κυνήγησέ τους, τους αξίζει. Τα ίδια είχαν κάνει και σε εμένα πριν κάποια χρόνια. Αλλη τιμή συμφωνήσαμε για ανανέωση, άλλη τελικά είχε το συμβόλαιο. Το παραδέχτηκαν το λάθος τους αφού άκουσαν τις ηχογραφημένες συνομιλίες, αλλά η απάντησή τους ήταν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι γι' αυτό και να αλλάξουν την τιμή. Ήθελα πολύ και εγώ να τους κυνηγήσω τότε, αλλά δυστυχώς δεν το έκανα. Οπότε αν μπορείς μην το αφήσεις έτσι, προχώρα το.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας

Επειδή δεν έχω ποτέ ασχοληθεί με extra sim θέλω την βοήθεια σας.

Στο gigamax unlimited που έχω μου είχαν πει οτι μπορώ να πάρω και extra sim  για data.  Αν βάλω μια extra sim στο δίκαρτο κινητό της συζυγου μόνο για να έχει δεδομένα θα δουλέψει; 

Πόσο είναι το κόστος απόκτησης της  extra sim  και πόσο το μηνιαίο κόστος χρήσης;  Τους τυχόν μήνες που δεν την βάλει στο κινητό και δεν γίνει καθόλου χρήση επιβαρύνομαι με το μηνιαίο κόστος;

Ευχαριστω

Edited by TeoT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας
Επειδή δεν έχω ποτέ ασχοληθεί με extra sim θέλω την βοήθεια σας.
Στο gigamax unlimited που έχω μου είχαν πει οτι μπορώ να πάρω και extra sim  για data.  Αν βάλω μια extra sim στο δίκαρτο κινητό της συζυγου μόνο για να έχει δεδομένα θα δουλέψει; 
Πόσο είναι το κόστος απόκτησης της  extra sim  και πόσο το μηνιαίο κόστος χρήσης;  Τους τυχόν μήνες που δεν την βάλει στο κινητό και δεν γίνει καθόλου χρήση επιβαρύνομαι με το μηνιαίο κόστος;
Ευχαριστω
3 ευρώ τον μήνα είναι. Μπορείς να βγάλεις μέχρι 4 κάρτες. Μπορείς επίσης αν έχεις καλό σήμα στο σπίτι να αγοράσεις ένα 4G ρούτερ και να κόψεις τη σταθερή γραμμή που έχεις κάτι να δουλεύεις με το ασύρματο. Εγώ αυτό έχω κάνει.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MeddlingMageGR said:

3 ευρώ τον μήνα είναι. Μπορείς να βγάλεις μέχρι 4 κάρτες. Μπορείς επίσης αν έχεις καλό σήμα στο σπίτι να αγοράσεις ένα 4G ρούτερ και να κόψεις τη σταθερή γραμμή που έχεις κάτι να δουλεύεις με το ασύρματο. Εγώ αυτό έχω κάνει.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...