Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς.
Την προσφορά την δίνουν από το τμήμα φορητότητας.

Όκει ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

223€ Ποινή εάν σπάσω σταθερό και κινητό στο 5 μηνο από nova. 

Μεγάλη ρήτρα δυστυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

223€ Ποινή εάν σπάσω σταθερό και κινητό στο 5 μηνο από nova. 
Μεγάλη ρήτρα δυστυχώς. 

Πόσα δίνεις κινητό και σταθερό στη νόβα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ναι δεν με συμφέρει και οι προσφορές της Cosmote αυτόν τον καιρό είναι απίστευτες. 

Link to comment
Share on other sites

Γκαιζ τσίμπησα και εγώ τρομερό πρόγραμμα. Έκανα αίτημα κατάργησης από φοιτητικό καρότο συμβόλαιο , και μου δώσανε απεριόριστες κλήσεις, 7 g με κοσμοτε 1 στα 16,99


Sent from my iPhone using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό δε το λες..

Απεριόριστα δίνουν επειδή ο κόσμος έχει στραφεί στα mb λόγω της πληθώρας των σόσιαλ μίντια και λοιπών εφαρμογών. 

Ωστόσο Mb δε δίνουν.

Sms έδωσαν?

Συμβόλαιο 24μηνο?

(Για περιαγωγή δε ρωτάω, έχουμε δρόμο ακόμα, αλλά να το ζητάτε).

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το λέω σε σύγκριση με αυτό που είχα. Μου έδωσαν όπως είπα απεριόριστες κλήσεις, 7gb, 50σμς που δεν με ενδιαφέρουν για 24 μήνες. Στα 17 ε εμένα μου φαίνεται πολύ καλό


Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dpan9 said:

Τρομερό το λέω σε σύγκριση με αυτό που είχα. Μου έδωσαν όπως είπα απεριόριστες κλήσεις, 7gb, 50σμς που δεν με ενδιαφέρουν για 24 μήνες. Στα 17 ε εμένα μου φαίνεται πολύ καλό


Sent from my iPad using Tapatalk

Μαζί με σταθερό η τιμή;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, hercoulis said:

(Για περιαγωγή δε ρωτάω, έχουμε δρόμο ακόμα, αλλά να το ζητάτε)

Όλα τα προγράμματα συμβολαίου έχουν όλο τον όγκο τους στην ΕΕ (όγκο, όχι απεριόριστα όπου έχουμε ορθή χρήση) και όλα τα λεπτά και μηνύματα προς όλους χωρίς κάποιο όριο ορθής χρήσης.

Τα συμβόλαια στο εξωτερικό δεν έχουν τα λεπτά ή μηνύματα προς COSMOTE (όσα έχουν), τα GB από τη πληρωμή λογαριασμού μέσω selfcare και τα GB από Cosmote One στα καρτοσυμβόλαια.

Τα GB που παίρνουν τα συμβόλαια (πχ 40GB με τα 20 από το C1) είναι διαθεσιμα σε περιαγωγή 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με σταθερό η τιμή;

Σταθερό είχα έτσι και αλλιώς με κουπόνι ftth στην κοσμοτε
Δεν το άλλαξα αυτό


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ας το γράψω και εδώ:
Έχω βονταφον σταθερό και whats up κινητό.
Με πήραν σήμερα τηλ από κοσμοτε.
Μου είπαν για 50αρα γραμμή με απεριόριστα σταθερά και 500λ σε κινητά στα 27,90 ευρώ.
Μου είπαν για καρτοσυμβολαιο στα 15ε αλλά εγώ ζήτησα τη προσφορά για 2 whats up με τα 1000λ προς όλους και τα 10 ευρώ που δίνει η κοσμοτε στη κάρτα.
Μου είπαν εντάξει αλλά μου είπαν πως πρέπει κάθε 2ο μήνα να βάζω λεφτά για να μη μπαίνει φραγή.
1. Ισχύει κάτι τέτοιο?
2. Αφού τη ρώτησα αν έχει τέλη φορητότητας τότε μου είπε: Ναι έχει 32 ευρώ αλλά στο 2ο λογαριασμό θα αφαιρεθούν. Έτσι είναι και σε σας?
3. Λέτε να με παίρνει να ζητήσω σε 3ο whats up να γίνει συμβόλαιο unlimited στα 13,77?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο σχεδον 8 χρονια σταθερο wind και σχεδον 16 χρονια Qcard εκανα την φορητοτητα σε cosmote 24mbps 22,90 και gigamax unlimited 13,77.

Η φορητοτητα εγινε σε καταστημα γερμανος,μου εδωσαν επιτοπου router/sim.

Τα παιδια μου ειχαν πει πως μετα την ενεργοποιηση του σταθερου θα γινει η φορητοτητα του κινητου και οτι στο καθενα θα ερθει λογαριασμος για 33μερες.Στο σταθερο εκαναν δωρο τα τελη ενεργοποιησης και στο κινητο δωρο ο πρωτος μηνας.

Ετσι και εγινε,στο σταθερο ηρθε λογαριασμος χωρις φορητοτητα στα 24,70 και στο κινητο μηδενικος.

Στο mycosmote τωρα αρκετες μερες εγραφε 35,90€ στο κινητο και χθες που μπηκα ειδα το ειχαν αλλαξει.

Επισης να πω οτι τοσα χρονια με wind κλειδωνα στα 15mbps σε προφιλ adsl ενω τωρα ο οτε με εβαλε σε προφιλ vdsl και κλειδωνω στα 27mbps.

 

2023-03-02_180806.jpg

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο σχεδον 8 χρονια σταθερο wind και σχεδον 16 χρονια Qcard εκανα την φορητοτητα σε cosmote 24mbps 22,90€ και gigamax unlimited 13,77€.
Η φορητοτητα εγινε σε καταστημα γερμανος,μου εδωσαν επιτοπου router/sim.
Τα παιδια μου ειχαν πει πως μετα την ενεργοποιηση του σταθερου θα γινει η φορητοτητα του κινητου και οτι στο καθενα θα ερθει λογαριασμος για 33μερες.Στο σταθερο εκαναν δωρο τα τελη ενεργοποιησης και στο κινητο δωρο ο πρωτος μηνας.
Ετσι και εγινε,στο σταθερο ηρθε λογαριασμος χωρις φορητοτητα στα 24,70€ και στο κινητο μηδενικος.
Στο mycosmote τωρα αρκετες μερες εγραφε 35,90€ στο κινητο και χθες που μπηκα ειδα το ειχαν αλλαξει.
Επισης να πω οτι τοσα χρονια με wind κλειδωνα στα 15mbps σε προφιλ adsl ενω τωρα ο οτε με εβαλε σε προφιλ vdsl και κλειδωνω στα 27mbps.
 
2023-03-02_180806.thumb.jpg.06062b121d35c11e970e39978ffc41a9.jpg
Δίνουν πλέον από καμπίνα στον ΟΤΕ το adsl τις περισσότερες φορές και όχι από αστικό κέντρο όπως στη περίπτωση της wind σε σένα. Βέβαια και πάλι δεν φαίνεται να είσαι και πολύ μακριά με αυτή τη ταχύτητα που έπιανες. Απλά τώρα είσαι μια χαρά, κάνεις τα πάντα με λίγη υπομονή και όχι πολλές απαιτήσεις. Πέτυχες και πολύ καλές τιμές, το ιδανικό

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή σας βγάζει στη διαχείριση στο cosmote app?Εμενα στην αρχη 40.Ενεργοποιήθηκε το cosmote one και τώρα βλέπω 35 κάτι.
Δείχνει σε κάποιον 13.77;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν επιτρέπεται σε πια περιοχή; 

Στο Πατρικό μου στην Καλλιθέα Αττικής, οδός Σοφοκλέους στα μέσα με nova εδώ και πόσα χρόνια πάνω από 8 mbps δεν υπάρχει. 

Επίσης δεν έχουμε και Vdsl έχουν αλλά τετράγωνα. 

Εάν δίνει η cosmote έστω αυτήν την ταχύτητα θα είμαι πολύ ικανοποιημένος. 

Link to comment
Share on other sites

Εάν επιτρέπεται σε πια περιοχή; 
Στο Πατρικό μου στην Καλλιθέα Αττικής, οδός Σοφοκλέους στα μέσα με nova εδώ και πόσα χρόνια πάνω από 8 mbps δεν υπάρχει. 
Επίσης δεν έχουμε και Vdsl έχουν αλλά τετράγωνα. 
Εάν δίνει η cosmote έστω αυτήν την ταχύτητα θα είμαι πολύ ικανοποιημένος. 
Καλλιθέα μήπως έχουν σκάψει για οπτικές μέχρι το σπίτι; Από πέρυσι το καλοκαίρι μέχρι τώρα σαρώνουν τα Νότια Προάστια και ακομα φαίνεται να έχουν πολύ δουλειά. Αν δεν έχεις ούτε καμπίνα για fttc, θα δώσουν κατευθειαν ftth για να τελειώνουν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, king2009 said:

Τελικα χρεωνουν ακομα κανονικα τη φορητοτητα?

 

Screenshot_1.png

Την χρεώνουν στον πρώτο λογαριασμό και στον δεύτερο το διαγράφουν. Αν δεν γίνει τους παίρνεις τηλέφωνο και κάνουν αίτημα και στο διαγράφουν 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, king2009 said:

Τελικα χρεωνουν ακομα κανονικα τη φορητοτητα?

 

Screenshot_1.png

Πάρε ένα τηλέφωνο και ζητά διόρθωση. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AlexM2 said:

Την χρεώνουν στον πρώτο λογαριασμό και στον δεύτερο το διαγράφουν. Αν δεν γίνει τους παίρνεις τηλέφωνο και κάνουν αίτημα και στο διαγράφουν 

 

4 minutes ago, CaptainNickGR said:

Πάρε ένα τηλέφωνο και ζητά διόρθωση. 

Να ειστε καλα παιδια. Ειναι φιλου ο λογαριασμος και βγηκε σημερα. Θα παρουμε τηλεφωνο αν δεν αφαιρεσουν τα 25 ευρω στον επομενο λογαριασμο ναι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση που ενδεχομένως έχει απαντηθεί πολλές φορές. Αν έχεις COSMOTE σταθερή και κινητή, μπορείς να παρίες και καρτούλα για το νούμερο της κινητής μόνο για δεδομένα;! Αν ναι, τι κόστος υπάρχει; Είναι μηνιαίο ή εφάπαξ. Επίσης, στην κόκκινη τι ισχύει; Μπορεί κάποιος να το διαπραγματευτεί σε περίπτωση που υπάρχει χρέωση;! Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο και τη βοήθεια, παιδιά. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...