Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts



Μην ξεχνάς και τα 250αρια παρελθόντος 
 
** Η τιμή 35,90€, ισχύει όταν ο συνδρομητής συνδυάζει κινητό και σταθερό στο COSMOTE One, διαφορετικά διαμορφώνεται σε 40€.
 Οπότε η ψαλίδα κλείνει τα 100 με 110 παραπάνω τον χρόνο πολύ ανταγωνιστικό 


Έπρεπε να φύγω από Cosmote για να μειώσει τις τιμές, χαχαχα. Πλησίασαν λίγο προς την πραγματικότητα γιατί γενικά την είχε δει κάπως η cosmote την τελευταία περίοδο.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zananiro said:


 

 


Έπρεπε να φύγω από Cosmote για να μειώσει τις τιμές, χαχαχα. Πλησίασαν λίγο προς την πραγματικότητα γιατί γενικά την είχε δει κάπως η cosmote την τελευταία περίοδο.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Η νοβαρα την προσγείωσε στη νέα πραγματικότητα.. 

καιρός ήταν!🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nickchris36 said:

δε ξεχνιούνται  αυτά....🤣🤣🤣🤣🥳

άρα να νιώθω τυχερός που το ανανεωσα στα 41..🤪🤣

χωρίς σταθερή.

στην αρχή ζητούσαν 54 και 71 με επιδότηση συσκευης..τα ξέρεις.. τα λέγαμε.. 

🤣

Στο μόνο που χάνει είναι για αυτόν που ταξιδεύει σε ΕΕ αλλά στα υπόλοιπα είναι Σούπερ. Ανανεώνω πίνακες και τους ανεβάζω.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Στο μόνο που χάνει είναι για αυτόν που ταξιδεύει σε ΕΕ αλλά στα υπόλοιπα είναι Σούπερ. Ανανεώνω πίνακες και τους ανεβάζω.

 

😀😀😀😀😀😀😀😀

ναι εκεί το χάνει όντως.

δώσε πράμα στο λαό!!!!

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Οι ανανεωμένοι πίνακες συμβολάιων unlimited εμπλουτισμένοι και με το πόσο κερδίζεις ανά δίκτυο 🙂

https://myphone.gr/forum/topic/181416/?do=findComment&comment=7148641

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, cmvr said:

Οι ανανεωμένοι πίνακες συμβολάιων unlimited εμπλουτισμένοι και με το πόσο κερδίζεις ανά δίκτυο 🙂

https://myphone.gr/forum/topic/181416/?do=findComment&comment=7148641

 

👍👍👍👍

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη σελίδα ή τιμή άλλαξε 4f17fed8dffe2344a48dd9f6f6693c60.jpg
Εγώ που έκανα πριν λίγο καιρό με 41 νομίζω, μπορώ να πάρω να με βάλουν στο 35αρι; ας ανανεώσω δε με νοιάζει

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν σας πω ότι είναι πολλά για κάθε μήνα…

κάτω από 30€ και πάλι πολλά είναι για Ελλάδα. 
 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ηθελα να ρωτησω σε καταστημα cosmote για αγορα με απαλλαγη φπα 39α θελει δικαιολογητικα ή το ελεγχουν απο το συστημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα μέσω site αίτηση για ανανέωση συμβολαίου του σταθερού των παππούδων μου. Έβαλα ως στοιχεία επικοινωνίας τα δικά μου (γιατί δεν θα βγάλουν άκρη αν μιλήσουν μαζί τους). Λέτε να υπάρχει θέμα; Μέσα σε ποσο καιρό τα διεκπεραιώνουν τα αιτήματα; Σημείωση, δεν έχουν καν ρουτερ, οποτε θα πρέπει να τους τα φέρουν και αυτά 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, hercoulis said:

Τώρα αν σας πω ότι είναι πολλά για κάθε μήνα…

κάτω από 30€ και πάλι πολλά είναι για Ελλάδα. 
 

πολλά είναι ναι..αλλα τι να κάνουμε..έχουμε μπλέξει.. 😮

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε είναι πολλά για Ελλάδα. Οποιοδήποτε συμβόλαιο σταθερού η κινητού πάνω από 20€ βαριά 25€ τον μήνα είναι πολλά. Με μισθούς 400€-500€ που παίρνουν οι περισσότεροι δεν πρόκειται ο κόσμος να δεσμευτεί με 2 χρόνια συμβόλαιο και με τόσο ρευστά που είναι τα πράγματα στην οικονομία. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κουβέντα για το κόστος είναι πολύ σχετική. Φθηνό ή ακριβό για τον καθένα είναι διαφορετικές έννοιες. Όποιος θέλει τα πάντα στο φουλ με 25 ευρώ δε βγαίνει αν δε σου πωλήσει και άλλη υπηρεσία για να έχει ένα μέσο κέρδος να μπορεί και να συντηρήσει τις υποδομές και να αναβαθμίσει το δίκτυο σε νέες τεχνολογίες.    Δυστυχώς, ο χειρότερος σύμβουλος είναι η άγνοια των τεχνικών  θεμάτων και το πως δουλεύουν οι εταιρίες και τα κοστολόγια που έχουν τόσο σε εξοπλισμό, ενέργεια αλλά και σε έμψυχο δυναμικό.

Είμαι από τους πρώτους σε αυτό το φόρουμ εδώ και χρόνια που έλεγα ότι οι τιμές των unlimited πρέπει να είναι μέγιστα στο 35 – 40€ για να βγαίνουν και οι εταιρίες και εμείς οι συνδρομητές να μην πληρώνουμε χρυσάφι τις υπηρεσίες. Αυτή η στιγμή ήρθε και είναι πολύ ανταγωνιστικές οι τιμές.

Για να είσαι καλυμμένος σπίτι και έξω είτε μόνο μέσω κινητής με extrasim για το σπίτι είτε μέσω συνδυαστικού πχ unlimited κινητό και σταθερή vdsl 100mbps πλέον τα βρίσκεις όλα από 50 – 70  (από 50 ανταγωνισμό στα σχεδόν  70 πάνω κάτω στη Cosmote). Πριν 4 χρόνια σχεδόν θυμάστε τις τιμές ; Εγώ τις θυμάμαι γιατί τις πλήρωνα και βαρβάτα ποσά στη Cosmote.


Σε άλλες χώρες που μπορεί να μην έχουν ένα κακό γείτονα που σε εξαναγκάζει να πληρώνεις δισεκατομμύρια σε εξοπλισμούς ώστε να έχει πολύ χαμηλότερη φορολογία, εδώ σε εμάς δεν παίζει αυτό και πλέον και με τις νέες τιμές της Cosmote όπως και των άλλων παροχών είναι μια χαρά πλέον και υπάρχουν καλές επιλογές στην αγορά και κακά τα ψέματα με όλες ο μέσος χρήστης κάνει την δουλειά του αποκλειστικά από το κινητό.

Γνώμη μου είναι  αυτές οι τιμές είναι το απόλυτο πάτωμα που θα δώσουν οι εταιρίες με εξαιρέσεις ειδικών προσφορών.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  Μα, τόσος ντόρος από παλιά γιατί δε βγαίνουν για να πουλάνε και άλλες υπηρεσίες, & πλέον πουλάνε ίντερνετ, τηλέφωνο & τηλεόραση. Αυτό το έχουνε λύσει.

  Είναι πολλά τα λεφτά για Ελλάδα και μόνο, είτε χαμηλό, είτε ψηλό κοινωνικό στρώμα γιατί, και λεφτά να έχει κάποιος και κινητάρα επίσης, όταν φτάσει σε ένα κράτος εκτός Ευρώπης, τότε κρατάει ένα τούβλο & θα αναρωτηθεί.. γιατί τους πληρώνω?

Μη σας τύχει γιατί με τις τιμές και τις παροχές που δίνουν εκτός είναι δυσανάλογες 😄  

 

6 ώρες πριν, tasosathan said:

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα μέσω site αίτηση για ανανέωση συμβολαίου του σταθερού των παππούδων μου. Έβαλα ως στοιχεία επικοινωνίας τα δικά μου (γιατί δεν θα βγάλουν άκρη αν μιλήσουν μαζί τους). Λέτε να υπάρχει θέμα; Μέσα σε ποσο καιρό τα διεκπεραιώνουν τα αιτήματα; Σημείωση, δεν έχουν καν ρουτερ, οποτε θα πρέπει να τους τα φέρουν και αυτά 

Γιατί να υπάρχει θέμα? Θα κανονίζεις εσύ για αυτούς. Αν είναι υπερήλικες θεωρούνται ευάλωτες κοινωνικές ομάδες και χρειάζονται καθοδήγηση & προστασία. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, P_papadis said:

Εννοείτε είναι πολλά για Ελλάδα. Οποιοδήποτε συμβόλαιο σταθερού η κινητού πάνω από 20€ βαριά 25€ τον μήνα είναι πολλά. Με μισθούς 400€-500€ που παίρνουν οι περισσότεροι δεν πρόκειται ο κόσμος να δεσμευτεί με 2 χρόνια συμβόλαιο και με τόσο ρευστά που είναι τα πράγματα στην οικονομία. 

Φυσικά είναι πολλά,όπως και Επισης δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις Σταθερο. 
Ειτε βάζεις ένα Σταθερο 50Mbps και κρατάς ένα καρτοκινητο είτε έχεις ένα συμβολαιο όλα απεριόριστα στο κινητό σου όπως είμαι εγώ εδώ και ενάμιση χρόνο πλέον. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nikolas14 said:

Φυσικά είναι πολλά,όπως και Επισης δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις Σταθερο. 
Ειτε βάζεις ένα Σταθερο 50Mbps και κρατάς ένα καρτοκινητο είτε έχεις ένα συμβολαιο όλα απεριόριστα στο κινητό σου όπως είμαι εγώ εδώ και ενάμιση χρόνο πλέον. 

ακριβώς, και γω συμβόλαιο έχω κινητής για όλα και καλύπτομαι μόνο έτσι.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickchris36 said:

ακριβώς, και γω συμβόλαιο έχω κινητής για όλα και καλύπτομαι μόνο έτσι.

Αν μένεις μόνος σου σε ένα σπίτι και δουλεύεις ενώ ταυτόχρονα δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις σε ταχύτητες και σε χρήση δεν υπάρχει νόημα να έχεις σταθερή γραμμή.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, arxif said:

Σε συμβόλαιο unlimited υπάρχει η δυνατότητα για extra sim για data και με τι πάγιο; 

3 ευρώ ανά sim.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, arxif said:

Σε συμβόλαιο unlimited υπάρχει η δυνατότητα για extra sim για data και με τι πάγιο; 

3.02 ανά extrasim. Σύνολο 4 κάρτες μπορείς να πάρεις και όριο 100TB όλες οι extrasim μαζί με τη Sim του κινητού αλλά είναι αδύνατο να φαγωθεί για μη εταιρική χρήση.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που λήγει το συμβόλαιο μου 9 Απριλίου, πότε είναι το κατάλληλο timing για να κάνω αίτηση φορητότητας προς Vodafone?

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οποιος θελει με πηραν απο 2103507830 τρεχει σημερα unlimited giga max 28,53€ με συνδιασμο σταθερο

εγω εκανα το 5gb με 13.05€ μου ειπαν για διπλασιασμο να γινουν 10 γιγα και θα πηγαινε στα 14,61.

εχει προσφορες και ξεκινανε με 12.46 τα 2,5gb 

Οσοι τυχεροι προλαβουν καλως!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν χθες και μου το έδωσαν 28.53 τελική τιμή με φόρους και τέλη και με ένα πάγιο δώρο και φυσικά το δέχτηκα. Μεταφορά από nova f2g και συνδυασμό με σταθερό που είχα ήδη στην cosmote. Πριν μια εβδομάδα μου το έδιναν 35.40 και το είχα αρνηθεί. Της είχα πει να κρατήσει τον αριθμό μου και αν βγει κάτι γύρω στα 30 ευρώ να με καλέσει. Και εχθές έγινε το θαύμα και πήρα αυτή τη τιμή.









Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, scream said:

Και εμένα με πήραν χθες και μου το έδωσαν 28.53 τελική τιμή με φόρους και τέλη και με ένα πάγιο δώρο και φυσικά το δέχτηκα. Μεταφορά από nova f2g και συνδυασμό με σταθερό που είχα ήδη στην cosmote. Πριν μια εβδομάδα μου το έδιναν 35.40 και το είχα αρνηθεί. Της είχα πει να κρατήσει τον αριθμό μου και αν βγει κάτι γύρω στα 30 ευρώ να με καλέσει. Και εχθές έγινε το θαύμα και πήρα αυτή τη τιμή.








 

Μαζί με το σταθερό ποσό σου βγαίνει σύνολο; Έχεις Vdsl 50 ή 100αρα;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...