Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, smetcfu said:
Εμένα φάνηκε μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού (που ήταν και πιο φουσκωμένος ....μου εξήγησαν γιατί αλλά ποτέ δεν κατάλαβα ).....


Ο πρώτος λογαριασμός σου ήρθε πιο «φουσκωμένος» γιατί περιλαμβάνει την χρέωση του λογαριασμού από την ημέρα που ξεκινάει το συμβόλαιο μέχρι το bill date σου. Πχ ξεκινάει 10 του μηνός το καινούριο συμβόλαιο σου, το bill date(δηλαδή η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου) βγαίνει τυχαία, ας πούμε ότι το bill date σου ορίζεται στις 18 του μηνός. Οπότε ο πρώτος λογαριασμός σου περιλαμβάνει την χρέωση από 10 του μηνός μέχρι 17 ΚΑΙ από 18 μέχρι 17 του μηνός του επόμενου μήνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by iCostas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 ώρες πριν, iCostas said:


Ο πρώτος λογαριασμός σου ήρθε πιο «φουσκωμένος» γιατί περιλαμβάνει την χρέωση του λογαριασμού από την ημέρα που ξεκινάει το συμβόλαιο μέχρι το bill date σου. Πχ ξεκινάει 10 του μηνός το καινούριο συμβόλαιο σου, το bill date(δηλαδή η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σου) βγαίνει τυχαία, ας πούμε ότι το bill date σου ορίζεται στις 18 του μηνός. Οπότε ο πρώτος λογαριασμός σου περιλαμβάνει την χρέωση από 10 του μηνός μέχρι 17 ΚΑΙ από 18 μέχρι 17 του μηνός του επόμενου μήνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αδερφέ Υπάρχει ένα πρόβλημα με τον πρώτο λογαριασμό δεν περνάνε καθόλου τις εκπτώσεις και σου έρχεται ένα πάγιο 54 € ενώ θα σε θα έχει πρέπει να έρθει 38 η 48 αναλόγως την προσφορά που έχεις πάρει..

Και τους παίρνεις τηλέφωνο και σου λένε ότι κάνει λέει κάτι  βδομάδας  να περάσουνε Οι εκπτώσεις και προσφορές ναι αλλά εμένα με τιμολογείς με το πιο ακριβό πάγιο και όχι με αυτό που θα έπρεπε και υπέγραψα.. Είναι μία τρύπα αυτό ένα πρόβλημα στην Cosmote ούτε αντιμετωπίζει κάποιος όταν πρωτο κάνεις συμβόλαιο και έχει πάρει προσφορά εκτός καταλόγου

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ Υπάρχει ένα πρόβλημα με τον πρώτο λογαριασμό δεν περνάνε καθόλου τις εκπτώσεις και σου έρχεται ένα πάγιο 54 € ενώ θα σε θα έχει πρέπει να έρθει 38 η 48 αναλόγως την προσφορά που έχεις πάρει..
Και τους παίρνεις τηλέφωνο και σου λένε ότι κάνει λέει κάτι  βδομάδας  να περάσουνε Οι εκπτώσεις και προσφορές ναι αλλά εμένα με τιμολογείς με το πιο ακριβό πάγιο και όχι με αυτό που θα έπρεπε και υπέγραψα.. Είναι μία τρύπα αυτό ένα πρόβλημα στην Cosmote ούτε αντιμετωπίζει κάποιος όταν πρωτο κάνεις συμβόλαιο και έχει πάρει προσφορά εκτός καταλόγου
Τα ίδια και εγώ στη Vodafone, τόσο στο κινητό όσο και στο σταθερό δεν έχουν περάσει τις εκπτώσεις στον πρώτο λογαριασμό. Η απάντησή τους είναι ότι ακόμα δεν φαίνονται ενεργοποιημένες οι γραμμές στη Vodafone στο σύστημά τους (ενώ έχω μπει Vodafone από αρχές Δεκέμβρη) και ότι θα αφαιρεθούν οι extra χρεώσεις σε επόμενο λογαριασμό. Αντε να δούμε

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν θυμάμαι καλά στο κατάστημα που έκανα το απεριόριστο μου είπαν 48€. Ο πρώτος ήρθε 56, δεν πειράζει. Στην εφαρμογή της Cosmote όμως βλέπω αυτό. Τι παίζει άραγε; 1eb327cd27302aa0e368ad4798608e77.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η τιμή στα 38 
Περιμένω τον δεύτερο λογαριασμό που θα είναι σωστό το πάγιο να δω τι θα με χρεώσουν τελικά

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να το λέει στην εφαρμογή, δεν μπορεί να είναι λάθος. 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα την προηγούμενη Δευτέρα με 47€/ μήνα για το unlimited ενώ έδινα 43. Αισθάνομαι εξαπατημένος μετά την άμεση πτώση των τιμών .

 

Just now, man24s said:

Ανανέωσα την προηγούμενη Δευτέρα με 47€/ μήνα για το unlimited ενώ έδινα 43. Αισθάνομαι εξαπατημένος μετά την άμεση πτώση των τιμών .

 

 

55BC185B-72C1-4D2A-A2A6-C7B54CCE3595.png

Edited by man24s
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, man24s said:

Ανανέωσα την προηγούμενη Δευτέρα με 47€/ μήνα για το unlimited ενώ έδινα 43. Αισθάνομαι εξαπατημένος μετά την άμεση πτώση των τιμών .

 

 

55BC185B-72C1-4D2A-A2A6-C7B54CCE3595.png

Δυστυχώς συμβαίνει 😠

Δεν έψαξες για άλλη εναλλακτική πριν αποδεχτείς την προσφορά ;

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites


Αυτή είναι η τιμή καταλόγου που αναφέρεις. Εμένα με κάλεσαν και μου έκαναν αυτήν την προσφορά και την εχω. Μαζί με την extra sim πληρώνω 19€. Και πιο πάνω μιλάγαμε για τηλεφωνική προσφορά οπότε ήταν άξιο να την αναφέρω.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Είχαν μεγάλη αγωνία να σε κάνουν πελάτη τους μάλλον

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Konstantine73 said:

Είχαν μεγάλη αγωνία να σε κάνουν πελάτη τους μάλλον emoji23.png

sent from my S21 FE 8/256
 

Ναι μάλλον ειχαν αλλά δεν με απασχολεί και πόσο. Εγώ γλυτώνω χρήματα και απολαμβάνω τα απεριόριστα δεδομένα με τιμή χώμα. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, man24s said:

Ανανέωσα την προηγούμενη Δευτέρα με 47€/ μήνα για το unlimited ενώ έδινα 43. Αισθάνομαι εξαπατημένος μετά την άμεση πτώση των τιμών .

 

 

55BC185B-72C1-4D2A-A2A6-C7B54CCE3595.png

Εξαρχής έκανες λάθος που ανανέωσες σε υψηλότερη τιμή από εκείνη που είχες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, cmvr said:

Δυστυχώς συμβαίνει 😠

Δεν έψαξες για άλλη εναλλακτική πριν αποδεχτείς την προσφορά ;

Δυστυχώς όχι . Δικαιούμαι να υπαναχωρήσω εφόσον δεν έχουν παρέλθει οι 14 ημέρες  ;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι . Δικαιούμαι να υπαναχωρήσω εφόσον δεν έχουν παρέλθει οι 14 ημέρες  ;
Εφόσον την ανανέωση την έκανες από το app γίνεται

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια σύνδεση αριθμό  και 10% Ανεργία συνολικά περίπου 40% Έκπτωση 

70EC40F5-1E6C-4571-B708-BEAE9A55F27F.jpeg

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια σύνδεση αριθμό  και 10% Ανεργία συνολικά περίπου 40% Έκπτωση 
70EC40F5-1E6C-4571-B708-BEAE9A55F27F.thumb.jpeg.1459980149ec9a793fd6480fb808ddd5.jpeg

537fcf33fd261946006bbfa850712aaf.jpg
Προσφορά μετά από αίτηση φορητότητας στην Wind τον Σεπτέμβριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, iCostas said:


537fcf33fd261946006bbfa850712aaf.jpg
Προσφορά μετά από αίτηση φορητότητας στην Wind τον Σεπτέμβριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εγώ ακριβώς το ίδιο. Με απαλλαγή πάει 28 κάτι και είχα δυο μήνες δώρο 

Link to comment
Share on other sites

64 το μήνα έδινα με πολύ αστάθεια σε εσωτερικούς χώρους.

μετά από χρόνια που είμαι πελάτης,σταθερή και 2 cosmote tv και 2 καρτοσυμβολαια ,αυτές είναι οι προσφορές που μου έγιναν σήμερα και φυσικά  διέκοψα.

καλύτερη τιμή τηλεφωνικά είπαν 41 πιο κάτω αποκλείεται.

Α λέω έτσι είστε...ώρα σας καλη!!!

συμβόλαιο, Νόβα στα 25 και μια χαρά.

Screenshot_20230116_211205_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230116_211209_COSMOTE.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nickchris36 said:

64 το μήνα έδινα με πολύ αστάθεια σε εσωτερικούς χώρους.

μετά από χρόνια που είμαι πελάτης,σταθερή και 2 cosmote tv και 2 καρτοσυμβολαια ,αυτές είναι οι προσφορές που μου έγιναν σήμερα και φυσικά  διέκοψα.

καλύτερη τιμή τηλεφωνικά είπαν 41 πιο κάτω αποκλείεται.

Α λέω έτσι είστε...ώρα σας καλη!!!

συμβόλαιο, Νόβα στα 25 και μια χαρά.

Screenshot_20230116_211205_COSMOTE.jpg

Screenshot_20230116_211209_COSMOTE.jpg

Απαραδεκτο…και αν μπορείς το Σταθερο μαζί να το πας κάπου άλλου ακόμα καλύτερα. Τηλεόραση διακόπτεις τελειως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι τιμές είναι αυτές?

Να έχεις επιχείρηση και να χρειάζεται τηλ. γραμμές εντάξει δεκτό αλλά έτσι ξερά 50αρια κ 70αρια πολλά μου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikolas14 said:

Απαραδεκτο…και αν μπορείς το Σταθερο μαζί να το πας κάπου άλλου ακόμα καλύτερα. Τηλεόραση διακόπτεις τελειως.

τραγικοί.

έχουν καταλάβει τι γίνεται έξω στη κοινωνία???

δηλαδή θα τους δίνω εγώ 36 το μήνα για 2 καρτοσυμβολαια,20 για Cosmote tv,και 65 άρια και 70 άρια,και τα 41 που είπαν είναι πολλά!

σταθερή ευτυχώς καταργήθηκε εδώ και κάποιους μήνες.

την είχα τσάμπα.

μόλις τελειώσουν τα 2 καρτοσυμβολαια έφυγαν και αυτά.

απίστευτες οι τιμές.

 

 

3 minutes ago, hercoulis said:

Ρε παιδιά τι τιμές είναι αυτές?

Να έχεις επιχείρηση και να χρειάζεται τηλ. γραμμές εντάξει δεκτό αλλά έτσι ξερά 50αρια κ 70αρια πολλά μου φαίνονται.

είναι τραγικές οι προσφορές, δεν ξέρω πως τις βγάζουν.. 

και τα 40 πολλά είναι για μένα.. 

και απορώ αλήθεια πως έδινα τόσα για 2 χρόνια.. 

δεν είναι απλά πολλά είναι απαράδεκτα!

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Τις βγάζουν γιατί υπάρχει κόσμος που τις κάνει. 

Να τις κάνεις αλλά να υπάρχει λόγος σοβαρός. Έχει όμως την πρωτοκαθεδρία στο δίκτυο και πολύς κόσμος δε μπαίνει στον κόπο να κοιτάξει για εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, hercoulis said:

Τις βγάζουν γιατί υπάρχει κόσμος που τις κάνει. 

Να τις κάνεις αλλά να υπάρχει λόγος σοβαρός. Έχει όμως την πρωτοκαθεδρία στο δίκτυο και πολύς κόσμος δε μπαίνει στον κόπο να κοιτάξει για εναλλακτική.

ισχύουν όλα.

γενικά δίνουμε πάρα πολλά χρήματα..μα πάρα πολλά..

πλέον ότι φθηνότερο και βολικό για τη περιοχή του καθένα.

αυτός πρεπει να είναι ο γνώμονας. 

έπαθα ένα σοκ μόλις είδα το 71 η αλήθεια είναι.. 🤣

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάτε έχετε δίκιο είναι πάρα πολύ ακριβά μόνο σε αυτές τις τιμές παλεύεται… 36-34-30 Εγώ στο κέντρο που είμαι μέχρι στιγμής με εξυπηρετεί πάρα πολύ καλά και στο σπίτι φουλ.. Σε ταχύτητα σε σχέση με την νόβα υπερτερεί Σε ταχύτητα. Τώρα για τις τιμές μέχρι 34 βαριά 36 το πολύ όσο δηλαδή θα έκανε και καρτοκινητή με τα απεριόριστα.. Εγώ μέχρι 34 μπόρεσα και το έριξα + τις εκπτώσεις… Από 48 με 54 που το δίνουνε… Την θεωρώ πάρα πολύ ακριβή Αλλά πιο ποιοτική στο σύνολο από τις άλλες.. Τώρα με τον ανταγωνισμό να δούμε τι θα γίνει αποκλείεται να μην απαντήσει.. Τώρα όταν τελειώσουν οι προσφορές αυτή της αυξάνουν τα συμβόλαια δεν ξέρω τώρα βέβαια αν αλλάξει αυτό σε δύο χρόνια που λήγουν τα δικά μας σύμβολα , Να μαστέ καλά μέχρι τότε αλλά είμαι σίγουρος θα έχουνε βγει καινούργια προγράμματα , Και κάποια στιγμή είμαι σίγουρος ότι κάποια εταιρία μπορεί να βγάλει ένα αυτόματο πρόγραμμα που δηλαδή τώρα ένα μήνα να χρειάζεσαι απεριόριστα και τον άλλο μήνα να μη χρειάζεσαι τόσα κενά τιμολόγηση αναλόγως το πακέτο ίσως εικασίες κάνω… Σίγουρα δεν θα μείνει αναπάντητο πάντως στο θέμα της Nova . Τώρα επί του προκειμένου δεν ξέρω αν θα κρατήσει αυτές τις τόσο μεγάλες τιμές σε βάθος χρόνου βέβαια από ότι ακούω τα λειτουργικά έξοδα  τι είναι μεγάλα.. Ίδωμεν

C900017C-A1AE-4477-88CB-EC753EE5BEA8.jpeg

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eliseos said:

Κοιτάτε έχετε δίκιο είναι πάρα πολύ ακριβά μόνο σε αυτές τις τιμές παλεύεται… 36-34-30 Εγώ στο κέντρο που είμαι μέχρι στιγμής με εξυπηρετεί πάρα πολύ καλά και στο σπίτι φουλ.. Σε ταχύτητα σε σχέση με την νόβα υπερτερεί Σε ταχύτητα. Τώρα για τις τιμές μέχρι 34 βαριά 36 το πολύ όσο δηλαδή θα έκανε και καρτοκινητή με τα απεριόριστα.. Εγώ μέχρι 34 μπόρεσα και το έριξα + τις εκπτώσεις… Από 48 με 54 που το δίνουνε… Την θεωρώ πάρα πολύ ακριβή Αλλά πιο ποιοτική στο σύνολο από τις άλλες.. Τώρα με τον ανταγωνισμό να δούμε τι θα γίνει αποκλείεται να μην απαντήσει.. Τώρα όταν τελειώσουν οι προσφορές αυτή της αυξάνουν τα συμβόλαια δεν ξέρω τώρα βέβαια αν αλλάξει αυτό σε δύο χρόνια που λήγουν τα δικά μας σύμβολα , Να μαστέ καλά μέχρι τότε αλλά είμαι σίγουρος θα έχουνε βγει καινούργια προγράμματα , Και κάποια στιγμή είμαι σίγουρος ότι κάποια εταιρία μπορεί να βγάλει ένα αυτόματο πρόγραμμα που δηλαδή τώρα ένα μήνα να χρειάζεσαι απεριόριστα και τον άλλο μήνα να μη χρειάζεσαι τόσα κενά τιμολόγηση αναλόγως το πακέτο ίσως εικασίες κάνω… Σίγουρα δεν θα μείνει αναπάντητο πάντως στο θέμα της Nova . Τώρα επί του προκειμένου δεν ξέρω αν θα κρατήσει αυτές τις τόσο μεγάλες τιμές σε βάθος χρόνου βέβαια από ότι ακούω τα λειτουργικά έξοδα  τι είναι μεγάλα.. Ίδωμεν

C900017C-A1AE-4477-88CB-EC753EE5BEA8.jpeg

Εισαι πολύ οκ που το βρήκες σε τέτοια τιμή και εφόσον σε εξυπηρετεί και λειτουργικά στη περιοχή σου είναι τέλειο.

το ποιοτικό είναι σχετικό για τη περιοχή του καθένα.

εφόσον στη περιοχή σου είναι η ποιότητα καλή αυτό είναι το σημαντικό.

στη δικιά μου περιοχή στην αρχή που είχα γουαι φαΐ ήταν καλή,και σε εξωτερικό χώρο ήταν γενικά καλή αλλά με αστάθεια κατά τόπους.

μόλις έκοψα το σταθερό είδα πως τα θέματα ήταν μεγάλα σε εσωτερικο χώρο.

Οπότε συνδυασμός αυτού και της τιμής που είναι στο Θεό με έκαναν να κουνήσω μαντήλι καλαματιανό!🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...