Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός  στο unlimited . Και μου ήρθε 4 ευρώ ποιο φθηνός . Cosmote one , φορητότητα , και χωρίς τέλη κινητής , τελική τιμή 23 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμείς χωρίς Cosmote one, υπάρχει περίπτωση να πάρουμε το απεριόριστο κάτω από 30; (Με απαλλαγή φόρων)

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αποχαιρετήσω εδώ. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς χωρίς Cosmote one, υπάρχει περίπτωση να πάρουμε το απεριόριστο κάτω από 30; (Με απαλλαγή φόρων)

Black Friday μια μικρή ελπίδα… πολύ μικρή…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:


Black Friday μια μικρή ελπίδα… πολύ μικρή…


Sent from my iPhone using Tapatalk

36 ευρώ το είχε δώσει με cosmote one έβγαινε στα 33 ευρώ και αν είσαι άνεργος άλλα δέκα τις εκατό στα 30 ευρώ. 30 με τη μια μόνο σε προσφορά αν την κάνεις απο Cosmote για άλλο δίκτυο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

36 ευρώ το είχε δώσει με cosmote one έβγαινε στα 33 ευρώ και αν είσαι άνεργος άλλα δέκα τις εκατό στα 30 ευρώ. 30 με τη μια μόνο σε προσφορά αν την κάνεις απο Cosmote για άλλο δίκτυο.

Κάθομαι και 28,99 x 2 Unlimited Ultra και μαζί με την έξτρα σιμ παω στα 60 και είμαι κομπλέ.
Δέν ψάχνομαι μέχρι να αρχίσουν τα δίνουν unlimited κάτω απο 26€
Βέβαια ο σοφός λαός λέει πληρώνεις παίρνεις και σίγουρα η Cosmote είναι το Νο 1 με διαφορά και σε κάλυψη και εξυπηρέτηση και σε επίλυση βλαβών.
Στην vf κάνεις τον σταυρό σου και πας.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:


Κάθομαι και 28,99 x 2 Unlimited Ultra και μαζί με την έξτρα σιμ παω στα 60 και είμαι κομπλέ.
Δέν ψάχνομαι μέχρι να αρχίσουν τα δίνουν unlimited κάτω απο 26€
Βέβαια ο σοφός λαός λέει πληρώνεις παίρνεις και σίγουρα η Cosmote είναι το Νο 1 με διαφορά και σε κάλυψη και εξυπηρέτηση και σε επίλυση βλαβών.
Στην vf κάνεις τον σταυρό σου και πας.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό που βλέπω είναι ότι εξαρτάτε την περιοχή. Με εξαίρεση την αττική που έχει μεγάλη ψαλίδα στις άλλες περιοχές εξαρτάτε τι περίοδο πηγαίνεις και που πηγαίνεις. 

Αγαπάω Cosmote γιατί όταν κάνει πραγματικές αναβαθμίσεις κάνει πραγματικές ( και όχι σαν τα πασαλείμματα που είδαμε στη βόρεια Ελλάδα) ξεσκίζει για αυτό συνεχίζω και συντηρώ το συμβόλαιο παρότι στο σπίτι έχω 2G. Αλλά όχι ότι με τις άλλες δεν κάνεις δουλειά.  Τώρα αν αντί για 125/2  έχω 30/12 η 40/3 πάλι γίνεται η δουλειά μου.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει τεθεί ξανά ως ερώτημα, αλλά πραγματικά υπάρχει κανένας που να γνωρίζει για ποιό λόγο τα business προγράμματα είναι πολύ πιο ακριβά από τα κανονικά με τις ίδιες παροχές;

 

Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Errik1990 said:

Δεν ξέρω αν έχει τεθεί ξανά ως ερώτημα, αλλά πραγματικά υπάρχει κανένας που να γνωρίζει για ποιό λόγο τα business προγράμματα είναι πολύ πιο ακριβά από τα κανονικά με τις ίδιες παροχές;

Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. 

Γιατί οι εταιρικοί έχουν περισσότερες πιθανότητες να αξιοποιήσουν τις παροχές 😉
Πχ σε οικιακό κάποιος μπορεί να έχει απεριόριστα εθνικά και να μιλάει 500', σε εταιρικό μπορεί να μιλάει και 5000'.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minast said:

Γιατί οι εταιρικοί έχουν περισσότερες πιθανότητες να αξιοποιήσουν τις παροχές 😉
Πχ σε οικιακό κάποιος μπορεί να έχει απεριόριστα εθνικά και να μιλάει 500', σε εταιρικό μπορεί να μιλάει και 5000'.

 

Έχει λογική αυτό που λες. Απλά και πάλι η διαφορά είναι τεράστια. Δηλαδή το unlimited σε τιμή τιμοκαταλόγου το δίνει 48 και το αντίστοιχο επαγγελματικό 75!! Εγώ που είμαι ελεύθερος επαγγελματίας ποιο το νόημα να κάνω επαγγελματικό; Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Έχει λογική αυτό που λες. Απλά και πάλι η διαφορά είναι τεράστια. Δηλαδή το unlimited σε τιμή τιμοκαταλόγου το δίνει 48 και το αντίστοιχο επαγγελματικό 75!! Εγώ που είμαι ελεύθερος επαγγελματίας ποιο το νόημα να κάνω επαγγελματικό; Τι να πω..

Δε συμφέρουν. Κι εγώ επιχείρηση έχω και είμαι εδώ και 10 χρόνια σε οικογενειακό πακέτο για αυτό το λόγο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία εταιρία δε δίνουν την τιμή τιμοκαταλόγου. Πάντα είναι πολύ χαμηλότερες όταν υπάρχει ένα αριθμός πχ 5 συνδέσεις. Όλες οι εταιρίες παίρνουν προσφορές και απο τους τρεις παροχους.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μετά το φιάσκο που αισθάνθηκα με την wind Στο κέντρο της Αθήνας και στις περιοχές που συχνάζω Αμπελόκηποι Κολωνάκι, Αλλά και στο σπίτι μου μετακομίζω προς Κοσμοτέ πλευρά με αίτηση που έκανα τηλεφωνικά όχι όμως φορητότητα καινούργια γραμμή.. Δυστυχώς το πήρα 38 € πάνω να σας είμαι ειλικρινής επειδή χρησιμοποιώ και το καρτοκινητό της Cosmote να με συγχωρείτε που το λέω αλλά είναι κλάσεις από την wind στην ποιότητα του δικτύου όσο αφορά το ίντερνετ που με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μετά το φιάσκο που αισθάνθηκα με την wind Στο κέντρο της Αθήνας και στις περιοχές που συχνάζω Αμπελόκηποι Κολωνάκι, Αλλά και στο σπίτι μου μετακομίζω προς Κοσμοτέ πλευρά με αίτηση που έκανα τηλεφωνικά όχι όμως φορητότητα καινούργια γραμμή.. Δυστυχώς το πήρα 38 € πάνω να σας είμαι ειλικρινής επειδή χρησιμοποιώ και το καρτοκινητό της Cosmote να με συγχωρείτε που το λέω αλλά είναι κλάσεις από την wind στην ποιότητα του δικτύου όσο αφορά το ίντερνετ που με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Τι να σε συγχωρούμε; Αυτό είναι γνωστό εδώ και χρόνια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Eliseos said:

Εγώ παιδιά μετά το φιάσκο που αισθάνθηκα με την wind Στο κέντρο της Αθήνας και στις περιοχές που συχνάζω Αμπελόκηποι Κολωνάκι, Αλλά και στο σπίτι μου μετακομίζω προς Κοσμοτέ πλευρά με αίτηση που έκανα τηλεφωνικά όχι όμως φορητότητα καινούργια γραμμή.. Δυστυχώς το πήρα 38 € πάνω να σας είμαι ειλικρινής επειδή χρησιμοποιώ και το καρτοκινητό της Cosmote να με συγχωρείτε που το λέω αλλά είναι κλάσεις από την wind στην ποιότητα του δικτύου όσο αφορά το ίντερνετ που με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Έτσι είναι τα πράγματα όμως, σωστά λες είναι ανώτερης ποιότητας το δίκτυο.

Το πήρες 38€ με ένα τηλεφώνημα; Με σταθερό ή χωρίς;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arinos said:

Έτσι είναι τα πράγματα όμως, σωστά λες είναι ανώτερης ποιότητας το δίκτυο.

Το πήρες 38€ με ένα τηλεφώνημα; Με σταθερό ή χωρίς;

Με σταθερό  ΟΤΕ 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Eliseos said:

Με σταθερό  ΟΤΕ 

Κι εμένα την ίδια τιμή μου είπαν σε κατάστημα έχοντας σταθερό Cosmote

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2022 at 7:57 ΜΜ, rebel1 said:

Απεριόριστα data για το τριήμερο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όπου μπορείς να τα ενεργοποιήσεις μέχρι την Κυριακή. 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω unlimited το οικογενειακό πακέτο που έχω με 3 αριθμούς. Έχω 30GB που τα μοιράζονται τα τρία μέλη και απεριόριστη ομιλία. Δίνω 66€ και για τους τρεις αριθμούς. Για να γίνει απεριόριστο όλο το πακέτο θέλουν 121€ μόνο για το δικό μου, τον leader αριθμό και 15+15 για τα άλλα δύο. Είναι δυνατόν; τι χαζομάρες λένε;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν λήγει το συμβόλαιο, κανεις το ένα απεριόριστο, τα άλλα 2 καρτοκινητά και βγάζεις 2 extra sim.

Κόστος εξαρτάται από την τιμή που θα σου δώσουν 

Link to comment
Share on other sites

Δε με συμφέρει να το κάνω όλο το οικογενειακό unlimited κάποια στιγμή; θα πάρω καλύτερη τιμή ένα ένα χωριστά; καρτοκινητό δε μπορεί να γίνει κανένα. Εκτός ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα για να υπάρχουν δύο sim στα άλλα δύο κινητά, θέλουμε και απεριόριστη ομιλία όλοι.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DjTony said:

Δε με συμφέρει να το κάνω όλο το οικογενειακό unlimited κάποια στιγμή; θα πάρω καλύτερη τιμή ένα ένα χωριστά; καρτοκινητό δε μπορεί να γίνει κανένα. Εκτός ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα για να υπάρχουν δύο sim στα άλλα δύο κινητά, θέλουμε και απεριόριστη ομιλία όλοι.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

Και γιατί να μην τα κάνεις όλα καρτοκινητα και να περιμένεις την προσφορά που παίζει να βγάλουν στο blackfriday η λίγο αργότερα ; 36€ να τα παρεις αν τα βάλεις σε one θα πέσουν στα 33 ευρώ το κάθε ένα θα σου βγουν 99 € και τα τρία μαζί.

Αν δε σε ενδιαφέρει να μείνεις μόνο cosmote μπορείς να πας και σε άλλο δίκτυο για 3 νούμερα μπορεί να σου κάνουν καλύτερη τιμή. Ψάξε όλες τις πιθανότητες.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην τα κάνεις όλα καρτοκινητα και να περιμένεις την προσφορά που παίζει να βγάλουν στο blackfriday η λίγο αργότερα ; 36€ να τα παρεις αν τα βάλεις σε one θα πέσουν στα 33 ευρώ το κάθε ένα θα σου βγουν 99 € και τα τρία μαζί.
Αν δε σε ενδιαφέρει να μείνεις μόνο cosmote μπορείς να πας και σε άλλο δίκτυο για 3 νούμερα μπορεί να σου κάνουν καλύτερη τιμή. Ψάξε όλες τις πιθανότητες.
Ρώτησα vodafone βγαίνει 88€ αλλά ρώτησα απλά από περιέργεια. Δε φεύγω από cosmote για πολλούς λόγους. Ούτε να κάνω τη διαδικασία για καρτοκινητό μπορώ, δουλεύουμε πολλές ώρες και χρησιμοποιούμε το κινητό όλη μέρα όλοι μας.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 6:12 ΜΜ, DjTony said:

Θέλω να κάνω unlimited το οικογενειακό πακέτο που έχω με 3 αριθμούς. Έχω 30GB που τα μοιράζονται τα τρία μέλη και απεριόριστη ομιλία. Δίνω 66€ και για τους τρεις αριθμούς. Για να γίνει απεριόριστο όλο το πακέτο θέλουν 121€ μόνο για το δικό μου, τον leader αριθμό και 15+15 για τα άλλα δύο. Είναι δυνατόν; τι χαζομάρες λένε;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Για αλλαγή προγράμματος είναι ή για ανανέωση? Λήγει το συμβολαιο τώρα κοντά? Αν υπολογίσουμε ότι όπως λένε δίνουν το gigamax unlimited στα 38 ευρώ  για όποιον έχει σταθερό μια τιμή γύρω στα 120 ευρώ για το family unlimited θα ακουγόταν πιο "λογική" σε σχέση με αυτό σου σου πρότειναν που βγαίνει περίπου 50 ευρώ για κάθε αριθμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...