Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά εχω υπογράψει έχω πάρει τις sim κάρτες αύριο ενεργοποιούνται στο δίκτυο της vf και ούτε με ξαναπήραν τηλέφωνο.
Σταθερό και ίντερνετ θα ενεργοποιηθούν τέλος Απρίλη ούτε καν για το σταθερό χτύπησε το τηλέφωνο απο την Cosmote οπότε σήμερα last day στο δίκτυο της Cosmote.
Βοηθειά μας


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν είσαι ευχαριστημένος με το δίκτυο της Vodafone στην περιοχή σου γιατί να πας στη Cosmote πίσω. Πιο φτηνά αποκλείεται να σου δώσουν. Χαιρέτα τους κλέφτικα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι επειδή είχα και παλαιότερα vf στα Χανιά η κάλυψη είναι υποδειγματική και στην κατοικία μου και στον χώρο που κινούμαι ουδέποτε είχα θέματα τώρα απο ταχύτητες θα το δούμε στην πράξη.
Οικονομικά είμαι κερδισμένος κατά 7 ευρώ συνολικά κινητά+ σταθερά αλλα έχω πάρει στα κινητά 2 unlimited ultra αντί για Cosmote Family M που έχω. Αν προσθέσω και τα 2 πάγια δώρο + MiFi router + extra sim δωρεάν το συνολικό κέρδος ειναι στα 250 ευρώ στους 24 μήνες.
Win win.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ισχύει ακόμα το όλα απεριόριστα με 37€?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Αν μου το δίνανε χθές δεν θα είχα φύγει αλλα πάλι τα δικά τους σων και καλά family στα 60.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zerokill said:


Αν μου το δίνανε χθές δεν θα είχα φύγει αλλα πάλι τα δικά τους σων και καλά family στα 60.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελικά τι έκπτωση σου κάνανε για να μείνεις μετά την φορητοτητα;Εμένα μου δίνανε 2€ φθηνότερα από τα 37€ που δίνουν τώρα σε φορητοτητες κλπ και σπάστηκα...αργά ή γρήγορα στην Cosmote θα γυρίσω αλλά δεν μου άρεσε σε αυτή τη φάση η προσφορά τους. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έκπτωση σου κάνανε για να μείνεις μετά την φορητοτητα;Εμένα μου δίνανε 2€ φθηνότερα από τα 37€ που δίνουν τώρα σε φορητοτητες κλπ και σπάστηκα...αργά ή γρήγορα στην Cosmote θα γυρίσω αλλά δεν μου άρεσε σε αυτή τη φάση η προσφορά τους. 

Στο Family M που είχα στα 42€ μου το κάνανε 50 ευρώ τελική και σταθερό+50αρα απο 32 στα 27,5.
Πήρα 2 unlimited ultra 55 τελική και 21,5 σταθερό+ 50αρα + δώρο mifi με εξτρα σιμ δωρεαν για data sharing + δώρο τα παγια των κινητών τον πρώτο μήνα.Το σήμα είναι μια χαρά οπότε θα ήμουν τρελός να μην αρπάξω την προσφορά.Σε 24 μήνες εννοείται αν η κοσμοτέ μας κάνει καλές τιμούλες να ξαναγυρίσω.Την τσεπούλα μας πρώτα και μετά τα υπόλοιπα!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zerokill said:


Στο Family M που είχα στα 42€ μου το κάνανε 50 ευρώ τελική και σταθερό+50αρα απο 32 στα 27,5.
Πήρα 2 unlimited ultra 55 τελική και 21,5 σταθερό+ 50αρα + δώρο mifi με εξτρα σιμ δωρεαν για data sharing + δώρο τα παγια των κινητών τον πρώτο μήνα.Το σήμα είναι μια χαρά οπότε θα ήμουν τρελός να μην αρπάξω την προσφορά.Σε 24 μήνες εννοείται αν η κοσμοτέ μας κάνει καλές τιμούλες να ξαναγυρίσω.Την τσεπούλα μας πρώτα και μετά τα υπόλοιπα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εντάξει καμία σχέση,η μέρα με τη νύχτα οι προσφορες που σου κάνανε.Και μένα μου δώσανε το πρώτο πάγιο δωρεάν στη VF επειδή μου είπαν ότι από τον 13ο μήνα θα έχει μια αύξηση και θέλουν να ισορροπήσουν την κατάσταση.Το θέμα το δικό μου είναι ότι ίσως χρειαστεί μέχρι τέλος του έτους να μετακομίσω θεσσαλονίκη και με την Cosmote δεν είχα ποτέ θέμα,δεν υπήρξε σημείο που κινήθηκα που να είπα δεν έχει σήμα..για την VF έχω διαβάσει πολλά αρνητικά όμως.Θα δείξει. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Με καλέσανε από την Cosmote για το αίτημα φορητοτητας,δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο,μετά από ερώτηση μου με ενημέρωσαν ότι σε έχω ένα 4ωρο περίπου να κάνω την ακύρωση στον 5ψηφιο.

Μετα από διάφορες εκπτώσεις,απαλλαγή τελών κλπ οι τιμές που μου βγαίνουν συνολικά στη διετία είναι οι εξής:

Cosmote unlimited XXL:730€

VF Unlimited ultra :740€

Αν κατά τη διάρκεια του συμβολαίου βάλω σταθερό υπάρχουν έξτρα εκπτώσεις και στις 2.

 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Με καλέσανε από την Cosmote για το αίτημα φορητοτητας,δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο,μετά από ερώτηση μου με ενημέρωσαν ότι σε έχω ένα 4ωρο περίπου να κάνω την ακύρωση στον 5ψηφιο.
Μετα από διάφορες εκπτώσεις,απαλλαγή τελών κλπ οι τιμές που μου βγαίνουν συνολικά στη διετία είναι οι εξής:
Cosmote unlimited XXL:730€
VF Unlimited ultra :740€
Αν κατά τη διάρκεια του συμβολαίου βάλω σταθερό υπάρχουν έξτρα εκπτώσεις και στις 2.
 

Οκ μια χαρά τιμή σου έκανε και η Cosmote.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, George6633 said:

Με καλέσανε από την Cosmote για το αίτημα φορητοτητας,δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο,μετά από ερώτηση μου με ενημέρωσαν ότι σε έχω ένα 4ωρο περίπου να κάνω την ακύρωση στον 5ψηφιο.

Μετα από διάφορες εκπτώσεις,απαλλαγή τελών κλπ οι τιμές που μου βγαίνουν συνολικά στη διετία είναι οι εξής:

Cosmote unlimited XXL:730€

VF Unlimited ultra :740€

Αν κατά τη διάρκεια του συμβολαίου βάλω σταθερό υπάρχουν έξτρα εκπτώσεις και στις 2.

 

Στην Cosmote δεν είναι κακή η τιμή αν δεν έχεις και σταθερό, εγώ πάνω κάτω σε αυτή την τιμή το έχω με σταθερό και χωρίς τέλη, χωρίς Ευρωπαϊκή κάρτα.

Κάτω από τα 37 της προσφοράς στο έδωσαν δηλαδή.

 

Εγώ από τη στιγμή που οι τιμές είναι ίδιες θα πήγαινα με αυτή που έχω καλύτερες ταχύτητες στις περιοχές που κινούμε που για εμένα συγκεκριμένα είναι η Cosmote.

 

edit: Μόλις είδα ότι δεν είναι το gigamax unlimited αλλά το XXL αν σε καλύπτει πάλι με την Cosmote θα πήγαινα καθαρά λόγω πολύ μεγαλύτερης υπεροχής δικτύου-ποιότητας υπηρεσιών.

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, user2163 said:

Στην Cosmote δεν είναι κακή η τιμή αν δεν έχεις και σταθερό, εγώ πάνω κάτω σε αυτή την τιμή το έχω με σταθερό και χωρίς τέλη, χωρίς Ευρωπαϊκή κάρτα.

Κάτω από τα 37 της προσφοράς στο έδωσαν δηλαδή.

 

Εγώ από τη στιγμή που οι τιμές είναι ίδιες θα πήγαινα με αυτή που έχω καλύτερες ταχύτητες στις περιοχές που κινούμε που για εμένα συγκεκριμένα είναι η Cosmote.

 

edit: Μόλις είδα ότι δεν είναι το gigamax unlimited αλλά το XXL αν σε καλύπτει πάλι με την Cosmote θα πήγαινα καθαρά λόγω πολύ μεγαλύτερης υπεροχής δικτύου-ποιότητας υπηρεσιών.

Οχι κανονικά το unlimited είναι ίσως δεν το διευκρίνισα ή δεν το είπα ολοκληρωμένα.Cosmote σταθερή έχω σε στοιχεία συγγενή και έχω το σχήμα one αλλά δεν μου δίνουν το 10% γιατί δεν είναι καινούρια σύνδεση.Αν βάλω κατά τη διάρκεια του συμβολαίου θα έχω 10% έξτρα (όπως και στην VF αντίστοιχη έκπτωση).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, George6633 said:

Οχι κανονικά το unlimited είναι ίσως δεν το διευκρίνισα ή δεν το είπα ολοκληρωμένα.Cosmote σταθερή έχω σε στοιχεία συγγενή και έχω το σχήμα one αλλά δεν μου δίνουν το 10% γιατί δεν είναι καινούρια σύνδεση.Αν βάλω κατά τη διάρκεια του συμβολαίου θα έχω 10% έξτρα (όπως και στην VF αντίστοιχη έκπτωση).

ok από τιμές είσαι στα ίδια, το δίκτυο της vodafone το έχεις δοκιμάσει πριν με κανένα καρτοκινητό σπίτι, δουλειά, διαδρομή;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, user2163 said:

ok από τιμές είσαι στα ίδια, το δίκτυο της vodafone το έχεις δοκιμάσει πριν με κανένα καρτοκινητό σπίτι, δουλειά, διαδρομή;

Ναι έχω κάνει την δοκιμή σε περιοχές που κινούμαι κλπ αλλά όχι σε πραγματικές συνθήκες στην καθημερινότητα μου..Πήγα απλα σε διάφορα σημεία και έκανα speedtests.Σπιτι μου είναι άψογη.Μάλλον θα συνεχίσω την φορητοτητα,η Vodafone έδειξε ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος,η προσπάθεια της Cosmote δεν μου άρεσε τόσο.Τωρα αν δω ότι έχω θέμα με σήμα κλπ στη χειρότερη θα σπάσω το συμβόλαιο στο πρώτο δίμηνο που πληρώνω απλά 2 πάγια γιατί μετά ανεβαίνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, George6633 said:

Οχι κανονικά το unlimited είναι ίσως δεν το διευκρίνισα ή δεν το είπα ολοκληρωμένα.Cosmote σταθερή έχω σε στοιχεία συγγενή και έχω το σχήμα one αλλά δεν μου δίνουν το 10% γιατί δεν είναι καινούρια σύνδεση.Αν βάλω κατά τη διάρκεια του συμβολαίου θα έχω 10% έξτρα (όπως και στην VF αντίστοιχη έκπτωση).

Δεν σου δίνουν την έκπτωση γιατι δεν ειναι στα δικά σου στοιχεία και οχι επειδή δεν είναι καινούρια!

Στο αναφέρω καθως και εγω που το έκανα, το σταθερό στο χωριό που έχει περάσει στα δικά μου στοιχεία μετα τον θατατο του πατερα μου είναι παλια γραμμη. Αν το μεταβιβάσεις στον δικό σου ΑΦΜ θα κουμπωσει το έξτρα -10%

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η περίπτωση μου ήθελε λιγότερη σκέψη από οση έγινε μιας και τελευταία στιγμή ακύρωσα την φορητοτητα και παραμένω στην Cosmote.Ο λόγος είναι πολύ απλός...Η δουλειά μου είναι διανομέας,πράγμα που σημαίνει ότι ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να χρειαστώ το κινητό να μπω ίντερνετ να ψάξω κάτι,να ανοίξω χάρτες κλπ.Ετσι και έγινε σήμερα..αποφασισα να βάλω την κάρτα CU για δεδομένα και να την δοκιμάσω σε πραγματικες συνθήκες λίγο πριν μεταφερθώ στην vodafone.Ετυχε λοιπόν 2 φορές να πάω σε σημεία που δεν είχα την δυνατότητα να πάω μόνος μου για speedtests και εκείνη τη στιγμή έπρεπε να ανοίξω ίντερνετ να ψάξω κάτι.. 4G Full,internet να μην ανοίγει με τίποτα όμως.Εχασα τουλάχιστον 2-3' κάθε φορά ώσπου άνοιξα την Cosmote και έκανα την δουλειά μου.Την δεύτερη φορά αφού γύρισα πίσω πήρα στο 13894 και ακύρωσα την αίτηση.Καλά και τα speedtests στο σπίτι και χαλαρά έξω,αλλά 2 φορές σήμερα σε ώρα ανάγκης με κρέμασε..Μέσα στην πόλη δεν είχα θέμα αλλά πάνω σε συνθήκες εργασίας και λίγο πιο έξω έτυχε σήμερα να έχω θέματα.Οποτε μένουμε Cosmote.Περιμενω την ακύρωση και να τους πάρω μετά να επιλέξω ανάμεσα σε 2 προτάσεις που μου έκαναν είτε με επιδότηση είτε χωρίς. 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, George6633 said:

Τελικά η περίπτωση μου ήθελε λιγότερη σκέψη από οση έγινε μιας και τελευταία στιγμή ακύρωσα την φορητοτητα και παραμένω στην Cosmote.Ο λόγος είναι πολύ απλός...Η δουλειά μου είναι διανομέας,πράγμα που σημαίνει ότι ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να χρειαστώ το κινητό να μπω ίντερνετ να ψάξω κάτι,να ανοίξω χάρτες κλπ.Ετσι και έγινε σήμερα..αποφασισα να βάλω την κάρτα CU για δεδομένα και να την δοκιμάσω σε πραγματικες συνθήκες λίγο πριν μεταφερθώ στην vodafone.Ετυχε λοιπόν 2 φορές να πάω σε σημεία που δεν είχα την δυνατότητα να πάω μόνος μου για speedtests και εκείνη τη στιγμή έπρεπε να ανοίξω ίντερνετ να ψάξω κάτι.. 4G Full,internet να μην ανοίγει με τίποτα όμως.Εχασα τουλάχιστον 2-3' κάθε φορά ώσπου άνοιξα την Cosmote και έκανα την δουλειά μου.Την δεύτερη φορά αφού γύρισα πίσω πήρα στο 13894 και ακύρωσα την αίτηση.Καλά και τα speedtests στο σπίτι και χαλαρά έξω,αλλά 2 φορές σήμερα σε ώρα ανάγκης με κρέμασε..Μέσα στην πόλη δεν είχα θέμα αλλά πάνω σε συνθήκες εργασίας και λίγο πιο έξω έτυχε σήμερα να έχω θέματα.Οποτε μένουμε Cosmote.Περιμενω την ακύρωση και να τους πάρω μετά να επιλέξω ανάμεσα σε 2 προτάσεις που μου έκαναν είτε με επιδότηση είτε χωρίς. 

Αυτό ακριβώς φοβάμαι στη vodafone, σε κρεμάει πολύ εύκολα αφού είσαι διανομέας 100% Cosmote γιατί κινείσαι πολύ.

Η Vodafone είναι οκ αν της θες για σημεία που έχεις τσεκάρει ότι δουλεύει καλά, αν θες γενικά μια SIM για παντού μόνο Cosmote.

 

Και εγώ μέχρι και πριν ένα μήνα που πήρα το gigamax unlimited στη vodafone ήμουν στο CU για 1,5 χρόνο και ακόμη το θεωρώ το καλύτερο καρτοκινητό για internet αλλά έχει τέτοια θέματα, δεν ήταν λίγες οι φορές που στο αυτοκίνητο με είχε πετάξει στο edge και δεν προχωρούσαν τα maps.

Το δίκτυο καμία σχέση αν και το ήξερα πάντα είχε ένα whats up κοντά μου.

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η περίπτωση μου ήθελε λιγότερη σκέψη από οση έγινε μιας και τελευταία στιγμή ακύρωσα την φορητοτητα και παραμένω στην Cosmote.Ο λόγος είναι πολύ απλός...Η δουλειά μου είναι διανομέας,πράγμα που σημαίνει ότι ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να χρειαστώ το κινητό να μπω ίντερνετ να ψάξω κάτι,να ανοίξω χάρτες κλπ.Ετσι και έγινε σήμερα..αποφασισα να βάλω την κάρτα CU για δεδομένα και να την δοκιμάσω σε πραγματικες συνθήκες λίγο πριν μεταφερθώ στην vodafone.Ετυχε λοιπόν 2 φορές να πάω σε σημεία που δεν είχα την δυνατότητα να πάω μόνος μου για speedtests και εκείνη τη στιγμή έπρεπε να ανοίξω ίντερνετ να ψάξω κάτι.. 4G Full,internet να μην ανοίγει με τίποτα όμως.Εχασα τουλάχιστον 2-3' κάθε φορά ώσπου άνοιξα την Cosmote και έκανα την δουλειά μου.Την δεύτερη φορά αφού γύρισα πίσω πήρα στο 13894 και ακύρωσα την αίτηση.Καλά και τα speedtests στο σπίτι και χαλαρά έξω,αλλά 2 φορές σήμερα σε ώρα ανάγκης με κρέμασε..Μέσα στην πόλη δεν είχα θέμα αλλά πάνω σε συνθήκες εργασίας και λίγο πιο έξω έτυχε σήμερα να έχω θέματα.Οποτε μένουμε Cosmote.Περιμενω την ακύρωση και να τους πάρω μετά να επιλέξω ανάμεσα σε 2 προτάσεις που μου έκαναν είτε με επιδότηση είτε χωρίς. 

Αν δεν εισαι σίγουρος τότε μένεις στα σταθερα!!! Και γω αν δεν ήμουν σίγουρος δεν θα είχα φύγει!! Μια χαρά το έκανες


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zerokill said:


Αν δεν εισαι σίγουρος τότε μένεις στα σταθερα!!! Και γω αν δεν ήμουν σίγουρος δεν θα είχα φύγει!! Μια χαρά το έκανες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι αυτό που λένε if it ain't broke, don't fix it, because you will break it.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για όλες τις συμβουλές και την βοήθεια.Ναι η δουλειά μου απαιτεί πολύ κίνηση στους δρόμους και σε μια δύσκολη μέρα όπως η σημερινή που είχα αρκετή δουλειά,καθυστέρησα σε 2 περιπτώσεις και πήγε πίσω η δουλειά γιατί ήμουν μόνος.Δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα με την Cosmote και με Cosmote έκανα πάλι την δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που νομιζα οτι τελειωσα με τις ανανεωσεις και ησυχασα, λογαριαζα χωρις τα σπιρτα της εξυπηρετησης.

Ενω εκλεισα το Family M στα 40 με εκπτωση Cosmote One, ο λογαριασμος που ηρθε εδειχνε χρεωση 62.50!!!!

Παρατηρω οτι δεν εχει μπει σωστα ουτε η εκπτωση Cosmote One 20%, αλλα ουτε και η τιμη πακετου που συμφωνησαμε.

Πρωτο τηλεφωνο εξηγω τι εχει γινει, και προωθει το θεμα για αμεση απαντηση (αμ δε).

Καμια ενημερωση και ξαναπαιρνω μετα απο 3 μερες, παλι εξηγω τα ιδια, ξαναπροωθει το θεμα ως επειγον (βεεεβαια...).

Αλλες 3 μερες μετα, ξαναπαιρνω να δω τι γινεται, μου λεει το θεμα με την εκπτωση διορθωθηκε γιατι ειχε μπει λαθος.

Αλλα κι αυτη βλεπει οτι η τιμη πακετου που εχω δεν ειναι στα 40 αλλα καπου στα 52 με την εκπτωση!!!

Τωρα εστειλε αλλο αιτημα αμφισβητησης πωλησης, φυσικα κι αυτο κατεπειγον 🤣

Οι ηχογραφησεις φυσικα υπαρχουν για να ακουσουν σε τι τιμη μου εδωσαν το πακετο.

Αν δεν βρω ακρη δε δικαιουμαι να κανω ακομη και καταγγελια συμβασης και να φυγω?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και καταγγελία στην ΕΕΤΤ να τρέχει το θέμα αν δεν βγάλεις άκρη άμεσα.Αν δεν είσαι στην συζήτηση με μειλ οπου οι απαντήσεις υπάρχουν γραπτές και είσαι μέσω τηλεφωνικής υποστήριξης σημείωνε ονόματα και ώρα/ημερομηνία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2022 at 5:52 ΜΜ, zerokill said:

Εννοείται και καταγγελία στην ΕΕΤΤ να τρέχει το θέμα αν δεν βγάλεις άκρη άμεσα.Αν δεν είσαι στην συζήτηση με μειλ οπου οι απαντήσεις υπάρχουν γραπτές και είσαι μέσω τηλεφωνικής υποστήριξης σημείωνε ονόματα και ώρα/ημερομηνία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς, κυνήγησε τους να δικαιωθείς. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εκει που νομιζα οτι τελειωσα με τις ανανεωσεις και ησυχασα, λογαριαζα χωρις τα σπιρτα της εξυπηρετησης.
Ενω εκλεισα το Family M στα 40 με εκπτωση Cosmote One, ο λογαριασμος που ηρθε εδειχνε χρεωση 62.50!!!!
Παρατηρω οτι δεν εχει μπει σωστα ουτε η εκπτωση Cosmote One 20%, αλλα ουτε και η τιμη πακετου που συμφωνησαμε.
Πρωτο τηλεφωνο εξηγω τι εχει γινει, και προωθει το θεμα για αμεση απαντηση (αμ δε).
Καμια ενημερωση και ξαναπαιρνω μετα απο 3 μερες, παλι εξηγω τα ιδια, ξαναπροωθει το θεμα ως επειγον (βεεεβαια...).
Αλλες 3 μερες μετα, ξαναπαιρνω να δω τι γινεται, μου λεει το θεμα με την εκπτωση διορθωθηκε γιατι ειχε μπει λαθος.
Αλλα κι αυτη βλεπει οτι η τιμη πακετου που εχω δεν ειναι στα 40 αλλα καπου στα 52 με την εκπτωση!!!
Τωρα εστειλε αλλο αιτημα αμφισβητησης πωλησης, φυσικα κι αυτο κατεπειγον 
Οι ηχογραφησεις φυσικα υπαρχουν για να ακουσουν σε τι τιμη μου εδωσαν το πακετο.
Αν δεν βρω ακρη δε δικαιουμαι να κανω ακομη και καταγγελια συμβασης και να φυγω?
Δυστυχώς η cosmote τα τελευταία χρόνια είναι σκιά του εαυτού της... Αυτός είναι ο λόγος που έφυγα μετά από 20+ σύνδεσης κινητής και κάποια χρόνια σε σταθερή - internet - tv. Το μόνο που έχει μείνει είναι ένα αξιοπρεπές δίκτυο κινητής. Η εξυπηρέτηση πελατών (άλλοτε, ατού της) είναι ανέκδοτο. Εννοείται ότι δεν τους αφήνεις... Καταγγελία στην ΕΕΤΤ άμεσα.

Στάλθηκε από το poco x3 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες λήγει το συμβόλαιο κινητής σε Cosmote.

Έχω το gigamax με 10 Gb και απεριόριστα λεπτά με εκπτώσεις στα 28 ευρώ.
Μου προσφέρουν το gigamax με 20 gb και απεριόριστα λεπτά ευρώ, το δε ίδιο με αυτό που έχω στα 33 ευρώ.

εν τω μεταξύ έχω 2 σταθερά στο όνομα μου ( έκαστο με 25 ευρώ και COSMOTE tv με 22) .

οσες φορές με έχουν πάρει για ανανέωση τους λέω πως είναι απαράδεκτο αυτό ( δλδ να μου προσφέρουν πρόγραμμα πιο ακριβό από αυτό που ήδη έχω) αλλά προς το παρόν τίποτα…

Δεν τη λες και άσχημη την προσφορά αλλά όταν σου περνούν 110 σύνολο το μήνα έχεις και μερικές απαιτήσεις παραπάνω…

Καμια ιδέα????? Η να καθησω όπως είμαι???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...