Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, silence0024 said:


Θεωρητικά θα το πλησιάσω γιατί σκέφτομαι να τις βάλω σε δυο σπίτι που θα κόψω το σταθερό αλλά θεωρίας εφόσον έχω γραπτή επικοινωνία από την Cosmote για αυτό θεωρώ θα είμαι καλυμμένος … μάλλον

Καλά πλησίασε τα πρώτα και βλέπουμε, εγώ σου λέω δεν θα τα φτάσεις, ούτε 1 δεν θα φτάσεις.

Όπως έχω γράψει και σε άλλο forum

Quote

Για να φτάσεις τα 100TB πρέπει να κατεβάζεις με 308.65mbps (38.58MB/s) ασταμάτητα 24/7 για τις 30 μέρες του μήνα.

 

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Πάντως ούτε στον ύπνο μας αυτό πριν από δέκα χρόνια.....

Σκέφτομαι και εγώ σε κάνα καλούτσικο ρουτερακι και βλέπω ότι το μοντέλο της tp link που είναι στα 128€ Είναι 4G plus! Οπότε πρέπει σίγουρα να είναι εφάμιλλο με ένα Smartphone...

sent from my POCO F3 8/256


 

Προβλέπω αύξηση τιμών σε 4G router στην Ελλάδα.

Είναι πολύ μεγάλη η ζήτηση με τις προσφορές cosmote-vodafone

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε στον ύπνο μας αυτό πριν από δέκα χρόνια.....

Σκέφτομαι και εγώ σε κάνα καλούτσικο ρουτερακι και βλέπω ότι το μοντέλο της tp link που είναι στα 128€ Είναι 4G plus! Οπότε πρέπει σίγουρα να είναι εφάμιλλο με ένα Smartphone...

sent from my POCO F3 8/256





Αυτό σκεφτόμουν και εγώ ότι πριν κάποια χρόνια ούτε να το φανταστούμε…
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είχα αγοράσει πριν κανένα 6μηνο σε crazy Sunday αυτο  και έχω μείνει ευχαριστημένος με την έξτρα σιμ της vodafone. Θεωρώ ότι με την cosmote που έχει καλύτερο σήμα στην περιοχή θα είμαι ακόμα καλύτερα! 

Πάντως με την Vodafone έπιανε μεγαλύτερα ταχύτητα από ότι το κινητό μου. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

100ΤΒ είναι άπιαστο είναι 102400 GB

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mythos said:

Η VF δινει το unlimited για δυο νουμερα με 60 (55 αν εχεις και σταθερο). Αλλα δισταζω λογω δικτυου, οπως πολλοι φανταζομαι.

Σταθερο εγω ανανεωσα οτι ειχα (100XL + EntryTV) στα 41, αφου εδινα 49 ως τωρα!!

Στα κινητα γινεται παντα το πανηγυρι. Αν δε δωσουν κατι καλο απλα θα τα κανω καρτα και βλεπω μετα.

Εγώ έχω 2 ΚαρτοΣυμβόλαια (δικό μου και τησ κόρης μου) & 2 σταθερά με 50αρα & 200αρα συνδέσεις + cosmotetv χωρις αποκωδικοποιητή και δεν μου έδιναν κάτω απο τα 70για το unlimited οπότε ζήτησα φορητότητα απο την vodafone στο unlimited στα 34 το δικο μου και 31 στην κορη μου (με απαλλαγή φόρου κινητής)

Edited by user3365
Link to comment
Share on other sites

Με 30-35 ευρώ το μήνα τα Unlimited συμβολαια σε όλες τις εταιρείες είναι η ιδανική τιμή που θα τραβήξει πολύ κόσμο στα συμβόλαια ξανά..

Ελπίζω μόνο να διατηρηθεί αυτή η τιμή 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sonakiasfun said:

Ελπίζω μόνο να διατηρηθεί αυτή η τιμή 

 

Θα δείξει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote έχει μακράν το χειρότερο customer service και το χειρότερο τεχνικό τμήμα. 
Το τελευταίο διάστημα έχουν βγει 2 προσφορές για απεριόριστα δεδομένα (το 3 ήμερο της Καθαράς Δευτέρας & το τωρινό για την 25Μαρτιου). Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω καμιά , μου βγάζει σφάλμα κατά την ενεργοποίηση.

Το προηγούμενο πρόβλημα στην ενεργοποίηση της προσφοράς το ελέγχει ακόμη το τεχνικό τμήμα. 

Δυστυχώς η εταιρεία αυτή όσο καλό δίκτυο έχει τόσο κακή εξυπηρέτηση έχουν. 

 

ED44822D-61F8-4B7C-8F0C-72867F04104B.jpeg

Edited by Belschri
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έκανα την ενεργοποίηση το βράδυ και μου έδωσε απεριόριστο μέχρι σήμερα το βράδυ ενώ στο μήνυμα λέει για ΠΣΚ

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Belschri said:

Η cosmote έχει μακράν το χειρότερο customer service και το χειρότερο τεχνικό τμήμα. 
Το τελευταίο διάστημα έχουν βγει 2 προσφορές για απεριόριστα δεδομένα (το 3 ήμερο της Καθαράς Δευτέρας & το τωρινό για την 25Μαρτιου). Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω καμιά , μου βγάζει σφάλμα κατά την ενεργοποίηση.

Το προηγούμενο πρόβλημα στην ενεργοποίηση της προσφοράς το ελέγχει ακόμη το τεχνικό τμήμα. 

Δυστυχώς η εταιρεία αυτή όσο καλό δίκτυο έχει τόσο κακή εξυπηρέτηση έχουν. 

 

ED44822D-61F8-4B7C-8F0C-72867F04104B.jpeg

 

Μια χαρα ενεργοποιησα πριν λιγο. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Belschri said:

Η cosmote έχει μακράν το χειρότερο customer service και το χειρότερο τεχνικό τμήμα. 
Το τελευταίο διάστημα έχουν βγει 2 προσφορές για απεριόριστα δεδομένα (το 3 ήμερο της Καθαράς Δευτέρας & το τωρινό για την 25Μαρτιου). Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω καμιά , μου βγάζει σφάλμα κατά την ενεργοποίηση.

Το προηγούμενο πρόβλημα στην ενεργοποίηση της προσφοράς το ελέγχει ακόμη το τεχνικό τμήμα. 

Δυστυχώς η εταιρεία αυτή όσο καλό δίκτυο έχει τόσο κακή εξυπηρέτηση έχουν. 

 

ED44822D-61F8-4B7C-8F0C-72867F04104B.jpeg

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και σε εμένα. Το ελέγχουν από 23/02... Τραγικοί.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύουν τα απεριόριστα για την 25η για τα συμβόλαια; δε μου δίνει επιλογή να το βάλω στο συμβόλαιο μου πάρα μόνο σε ένα καρτοκινητό που έχω.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Εγώ πάλι έκανα την ενεργοποίηση το βράδυ και μου έδωσε απεριόριστο μέχρι σήμερα το βράδυ ενώ στο μήνυμα λέει για ΠΣΚ

το ίδιο έχει βγάλει και σε εμένα 

Εντωμεταξύ όταν μπαίνω στο site της cosmote ενω το σταθερο το δειχνει κανονικα στη συνδεση του κινητου δειχνει οτι προσπαθει να τη φορτωσει 

Edited by kontaxopoylos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενεργοποίησα την προσφορά σε όλα τα νούμερα του Family απο το App χωρίς πρόβλημα.


1bcc14517072308e5ce605c12e72699c.jpg
83ae9e20e9ea33de6ae37d486e81af71.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 11:25 ΜΜ, cmvr said:

Δηλαδή χρεώνουν τον ηλεκτρονικό λογαριασμό; Θα μας τρελάνουν ; 🤣🤣🤣🤣🤣

Καλησπέρα. Μόλις πραγματοποιήθηκε η Φορητότητα απο F2G σε Gigamax Unlimited 36,99 τελική τιμή αν θέλει  κάποιος έντυπη πάει 37.98.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2022 at 8:08 ΠΜ, George6633 said:

Εγώ πάλι έκανα την ενεργοποίηση το βράδυ και μου έδωσε απεριόριστο μέχρι σήμερα το βράδυ ενώ στο μήνυμα λέει για ΠΣΚ

"ΛOΓΩ TEXNIKOY ΘEMATOΣ TA ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA TO TPIHMEPO THΣ 25HΣ MAPTIOY ENEPΓOΠOIHΘHKAN ΣTO KINHTO ΣOY XTEΣ 21/3 ANTI ΓIA THN ΠAPAΣKEYH 25/3, ΓIA 1 HMEPA. ΓIA NA EΠANOPΘΩΣOYME ΣOY ENEPΓOΠOIHΣAME ΣHMEPA ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA DATA ΓIA 7 HMEPEΣ, ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔAΣ. KAΛH AΠOΛAYΣH!"

 

Κάτι τέτοια κάνει και λες που να πάω να φυγω...μπράβο τους πάντως,τους είχα στείλει μήνυμα για αυτό που έγινε και μου είπαν ότι θα τα έχω και το ΠΣΚ δεν θα τα έχανα. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2022 at 8:00 ΠΜ, Belschri said:

Η cosmote έχει μακράν το χειρότερο customer service και το χειρότερο τεχνικό τμήμα. 
Το τελευταίο διάστημα έχουν βγει 2 προσφορές για απεριόριστα δεδομένα (το 3 ήμερο της Καθαράς Δευτέρας & το τωρινό για την 25Μαρτιου). Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω καμιά , μου βγάζει σφάλμα κατά την ενεργοποίηση.

Το προηγούμενο πρόβλημα στην ενεργοποίηση της προσφοράς το ελέγχει ακόμη το τεχνικό τμήμα. 

Δυστυχώς η εταιρεία αυτή όσο καλό δίκτυο έχει τόσο κακή εξυπηρέτηση έχουν. 

 

ED44822D-61F8-4B7C-8F0C-72867F04104B.jpeg

το δικο σου προβλημα ειναι απλα εξαιρεση στον κανονα. Δεν ισχύει αυτό που λες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ο μόνος που το αντιμετωπίζει...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ θέμα με την εξυπηρέτηση της Cosmote όταν χρειάστηκα κάτι σοβαρό η οποία ήταν πάντα άψογη από το 2005 που πήρα πρώτη φορά κινητο και αριθμό. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Konstantine73 said:

Δυστυχώς είναι τραγική εξυπηρέτηση, και αυτό το κατάλαβα από τη στιγμή που θέλησα τηλεφωνικά να πάρω την προσφορά του Giga Max unlimited. Μετά από 4-5 άτομα που μίλησα τελικά πήγα σε κατάστημα και έκανα τη δουλειά μου τραγικό Το 13888

sent from my POCO F3 8/256
 

Οπότε εκεί που καταλήγουμε είναι ότι το τι είναι καλό και τι όχι εξαρτάται από την προσωπική εμπειρία του καθενός.Παρολαυτα θεωρώ ότι σε σχέση με την μπλε που έχω σαν 2ο αριθμό και είχα χρειαστεί εξυπηρέτηση,στην Cosmote έβγαλα πολύ πιο άνετα άκρη. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, George6633 said:

Οπότε εκεί που καταλήγουμε είναι ότι το τι είναι καλό και τι όχι εξαρτάται από την προσωπική εμπειρία του καθενός.Παρολαυτα θεωρώ ότι σε σχέση με την μπλε που έχω σαν 2ο αριθμό και είχα χρειαστεί εξυπηρέτηση,στην Cosmote έβγαλα πολύ πιο άνετα άκρη. 

Προφανώς, απλά εδώ προσπαθούμε με το άθροισμα των εμπειριών μας να κάνουμε κάποια γενίκευση. Ειδικά για την διεκπεραίωση προσφορών φαίνεται ότι το τηλεφωνικό κέντρο είναι δύστροπο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να έχουν ιδέα μόνο τα καταστήματα για μια προσφορά και οχι τα εμπορικά τους τμήματα;
Εκτός και αν είναι στοχευμένη κίνηση να ανεβάσουν την επισκεψιμότητα των καταστημάτων με σκοπό την πώληση και άλλων μαζί να ανεβάσουν και τις προμήθειες των συνεργατών !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...