Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά,οπότε το κρατάω ως το τέλος και βλέπουμε τι θα μου δώσουν.Δεν έχω κάποιο παράπονο,ούτε αγχώθηκα ποτέ μην ξεμείνω από λεπτά,SMS ή MB και το δίκτυο είναι πολύ κομπλέ.Απλα έψαχνα να βρω αν υπάρχει τρόπος με βάση τις ανάγκες μου να μειώσω το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά απο πολλά τηλέφωνα, ακυρώσεις φορητότητας, καταγγελίες εκ μέρους μου σε ΕΕΤΤ, συνήγορο του καταναλωτή κλπ πήρα την παρακάτω προσφορά https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/offer-cosmote-all.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=210622_Residentials_Digital_Offers_Callback_Performance&utm_term=SStatic_gigamax_light&utm_content=non_cosmote_subs&fbclid=IwAR1QPzNtgQ-ID-rAIrXWYTzEE-tYSjJBPEu16aiRWqPy9AtyanB27lbVoKI

Το Unlimited στα 42,11€ (το οποίο επέλεξα) και το COSMOTE GIGAMAX 10GB XL μου το έδιναν στα 28,80€ τον μήνα (και οχι 32,17€ που αναφέρει μέσα).

Όποιος ένδιαφέρετε να καλέσει στο 2103507760 και να ζητήσει την social media καμπάνια. 

Έχω μιλήσει με πολλους υπαλλήλους για αυτό το πρόγραμμα και κανείς δεν το γνώριζε. 

Ο νόμος αναφέρει ότι οι περιπτώσεις παραπλανητικών εμπορικών πρακτικών οι οποίες απαγορεύονται, σε κάθε περίπτωση, ως παραπλανητικές, εμπορικές πρακτικές, που συνίστανται ιδίως σε:

1.) Πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε μια καθορισμένη τιμή, χωρίς να γίνεται γνωστή η ύπαρξη λόγων που μπορεί να έχει ο προμηθευτής για τους οποίους δεν θα μπορέσει να προμηθεύσει τα προϊόντα αυτά, στην τιμή αυτή μέσα σε εύλογο διάστημα και σε εύλογες ποσότητες (“δόλωμα“), 

2) Πρόσκληση για αγορά προϊόντων σε καθορισμένη τιμή και στη συνέχεια: άρνηση επίδειξης του διαφημιζόμενου προϊόντος στους καταναλωτές ή άρνηση λήψης παραγγελιών για το προϊόν ή παράδοσης του σε εύλογο χρόνο.

 

Μένει να έρθει το συμβόλαιο, γιατί τηλεφωνικά έγινε, ηχογραφήθηκε και κλείστηκε ραντεβού για την Τρίτη.

 

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλή προσφορά με ενδιαφέρει το gigamax unlimited 10GB που γίνονται 20GB με το cosmote one.

Μακάρι να μου τη δώσουν, που την βρήκες την προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, user2163 said:

Όντως πολύ καλή προσφορά με ενδιαφέρει το gigamax unlimited 10GB που γίνονται 20GB με το cosmote one.

Μακάρι να μου τη δώσουν, που την βρήκες την προσφορά;

Μέσα στην ανάρτηση μου αναφέρεται το τηλεφωνο

 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, petpapoy said:

Μέσα στην ανάρτηση μου αναφέρεται το τηλεφωνο

 

Είναι η προσφορά που έβγαζε στο instagram;

Να φανταστώ (καθώς δεν είδα τα προηγούμενα μηνύματά σου) σου έλεγαν ότι δεν υπάρχει η συγκεκριμένη προσφορά;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό!

Όλο το διάστημα αυτό, άλλος δεν την είχε ακούσει καν, για άλλον είχε τελειώσει η προσφορά, για άλλον ήταν σε παραλληλη φορητότητα με σταθερό μόνο απο wind και σε άλλον μόνο απο vodafone (όταν για ψάρεμα έλεγα ότι θέλω να ερθω απο vodafone). Άλλος μου το έγινε στα 45€ (χονδρικά) άλλος στα 48 και άλλος στα 56.

Τώρα, το αίτημα μου ακυρώθηκε για κάποιον άγνωστο λόγο που δεν γνωρίζει ουδείς!

Σε ένα γνωστό παντως το έδωσαν (μέχρι και την άιτηση έφτασε εξ΄όσων γνωρίζω) στα 33 μαζί με φορητήτα 2 σταθερών απο wind. 

Εγώ ρους είχα πει να φέρω 1 σταθερό που εχω στην vodafone και δυο κινητα και μου ειπε πως μόνο το να θα παρει εκπτωση στο unlimited και 2ο θα παει τιμή καταλόγου -10% ΟΝΕ. 

Τραγικοί απλά. 

Έτσι, απλά το παρακολουθώ να δω που θα καταλήξει όλο αυτό και θα σας ενημερώνω.... Αλλά κάθε εβδομάδα θα κάνω αίτηση φορητότητας ετσι για τον χαβαλέ.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote μετά τον διπλασιασμό των data στο neo μάλλον ετοιμάζεται και για διπλασιασμό των gigamax.

Κάτι τέτοιο πολύ πιθανό να φέρει και διπλασιασμό στα ενσωματωμένα των συμβολαίων.

Έχουν γίνει αλλαγές σε εικονίδια.

GIGA_Max_10Gb_300x300.png

GIGA_Max_20Gb_300x300.png

GIGA_Max_40Gb_300x300.png

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, user2163 said:

Η cosmote μετά τον διπλασιασμό των data στο neo μάλλον ετοιμάζεται και για διπλασιασμό των gigamax.

Κάτι τέτοιο πολύ πιθανό να φέρει και διπλασιασμό στα ενσωματωμένα των συμβολαίων.

Έχουν γίνει αλλαγές σε εικονίδια.

Nα μην πω για την τσιγκουνιά τους (άντε μην το πω αλλιώς και μου κάνουν παρατήρηση). Έπρεπε το μικρότερο να είναι 80GB. Το έχουν παρακάνει πια. Ας δώσουν σε όλους unlmited με 30 ευρώ μόνο για χρήση μέσα στην Ελλάδα. Ας υπάρχει ο διαχωρισμός οτι το συμβόλαιο που κάνει πχ 50€ είναι αυτό που έχει απεριόριστα λεπτά ομιλίας και δεδομένα σε Ευρώπη και roaming. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχα το gigamax unlimited medium 6μηνες και πήγαινα για διακοπή σε επικοινωνία τελικά μου το άλλαξαν από 55 σε 41 και μετατροπή στο large !!! Χαίρομαι πολύ γιατί δεν θα ήθελα να τπ κλείσω !! Αν και βρίσκομαι εξωτερικό και το έχω 6 μήνες δεν είδα να υπάρχει κάποια φραγή !!!

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2022 at 6:36 ΜΜ, pn1fon1 said:

Καλησπέρα. Αν βγάλω μια έξτρα κάρτα σιμ για data από το gigamax unlimited που έχω μπορεί να τη χρησιμοποιήσει το παιδί μου ή υπάρχει κάποιος περιορισμός; Γεωγραφικός είτε ογκομετρικος. Ευχαριστώ

Η έξτρα κάρτες σιμ δεν λειτουργούν σε roaming. Το έμαθα με τον δύσκολο τρόπο 

Link to comment
Share on other sites

Η έξτρα κάρτες σιμ δεν λειτουργούν σε roaming. Το έμαθα με τον δύσκολο τρόπο 
Στο unlimited εννοείς;
Γιατί στα υπόλοιπα συμβόλαια λειτουργούν με τα GB του προγράμματος σου.
Τα έξτρα GB που παίρνεις από προωθητικές ενέργειες η από την πληρωμή του λογαριασμού, δεν λειτουργούν
(Όλα αυτά τουλάχιστον ίσχυαν μέχρι πριν ένα χρόνο που μου έσπασε το tablet)

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τα GB που παιρνετε και με πιανει η καρδια μου 😂

Τι να πω κι εγω που ειμαι δυο χρονια τωρα με το παλιο αισχρο Family65 και μονο 2GB για δυο νουμερα, για το οποιο δινω κοντα 55 το μηνα, αφου κοψανε καιρο τωρα τις παροχες απο μια δικια τους πιστωτικη.

Αλλα πλησιαζει ο καιρος πλεον, την παλεψα δυο χρονια με ολη αυτην την κατασταση.

Φυσικα ολα αυτα τα νεα προγραμματα με τα πολλα GB δεν προκειται να μου τα δωσουν.

Ειμαι περιεργος να ακουσω τι βλακειες θα μου προτεινουν παλι.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mythos said:

Βλεπω τα GB που παιρνετε και με πιανει η καρδια μου 😂

Τι να πω κι εγω που ειμαι δυο χρονια τωρα με το παλιο αισχρο Family65 και μονο 2GB για δυο νουμερα, για το οποιο δινω κοντα 55 το μηνα, αφου κοψανε καιρο τωρα τις παροχες απο μια δικια τους πιστωτικη.

Αλλα πλησιαζει ο καιρος πλεον, την παλεψα δυο χρονια με ολη αυτην την κατασταση.

Φυσικα ολα αυτα τα νεα προγραμματα με τα πολλα GB δεν προκειται να μου τα δωσουν.

Ειμαι περιεργος να ακουσω τι βλακειες θα μου προτεινουν παλι.

Πες τους το ότι δεν είσαι ευχαριστημένος, πάρε και ένα τηλ. στο 2103581510 ή στο 2103507760 και ρώτα τι προσφορές υπάρχουν για εσένα, στην τελική πες τους θα τα κάνεις καρτοκινητά.

Μπορείς λογικά να πετύχεις το gigamax family M με unlimited λεπτά και 10GB internet (20GB αν έχεις και σταθερό ΟΤΕ) με πάνω κάτω τα ίδια χρήματα.

Η να ρίξεις το internet στα 5GB (10GB με σταθερό) με 48-50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πες τους το ότι δεν είσαι ευχαριστημένος, πάρε και ένα τηλ. στο 2103581510 ή στο 2103507760 και ρώτα τι προσφορές υπάρχουν για εσένα, στην τελική πες τους θα τα κάνεις καρτοκινητά.
Μπορείς λογικά να πετύχεις το gigamax family M με unlimited λεπτά και 10GB internet (20GB αν έχεις και σταθερό ΟΤΕ) με πάνω κάτω τα ίδια χρήματα.
Η να ρίξεις το internet στα 5GB (10GB με σταθερό) με 48-50 ευρώ.

Και γω το Family M έχω με 0ne στα 42 ευρω τελική.Σε 2 μήνες τελείωνει το συμβόλαιο αν μείνει στα ίδια θα μείνω αν μου αυξήσουν έφυγαν και τα κινητά και το σταθερό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 7:53 ΜΜ, user2163 said:

Η cosmote μετά τον διπλασιασμό των data στο neo μάλλον ετοιμάζεται και για διπλασιασμό των gigamax.

Κάτι τέτοιο πολύ πιθανό να φέρει και διπλασιασμό στα ενσωματωμένα των συμβολαίων.

Έχουν γίνει αλλαγές σε εικονίδια.

GIGA_Max_10Gb_300x300.png

GIGA_Max_20Gb_300x300.png

GIGA_Max_40Gb_300x300.png

Με αφορμή αυτό το post που είχα κάνει στις 19/2 μπορεί η cosmote να διπλασιάσει τα ενσωματωμένα GB των gigamax προγραμμάτων της;

Το έχει κάνει ποτέ στο παρελθόν;

Δεν λέω για τα extra giga max που είναι με το μήνα στις παραπάνω φωτογραφίες αλλά τα GB που έχει στα προγράμματα φωνής.

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει στο τέλος του 2019 που αύξησε τον όγκο στα τότε Cosmote Mobile S,M,L και XL.

Με τις αλλαγές που έγιναν στα καρτοκινητά κ το Neo, προβλέπω ότι το επόμενο βήμα είναι απεριόριστα λεπτά σε κάθε πρόγραμμα οπότε ίσως περιμένουμε νέα προγράμματα και όχι αλλαγές στα υφιστάμενα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδία,

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για τους γονείς μου (80+) γιατί τους πήραν τηλέφωνο και τους ζήτησαν αύξηση στα κινητά τους. Μήπως μπορείτε να μου πείτε το πιο οικονομικό συνδυασμό για σταθερό με απεριόριστα τηλ. και 24MBps internet και 2 κινητά με τα βασικά δηλαδή 100’- 200’ λεπτά και 2GB data.

Αν σου δίνει κάποια λεπτά χρόνου ομιλίας και data που να τα μοιράζεσαι δεν ξέρω γιατί εγώ έχω WU και δεν ξέρω καθόλου από συμβόλαια αλλά θεωρώ πως κάποιος θα μπορεί να βοηθήσει να το πω στο πάτερα μου να τους το ζητήσει να ξεμπερδεύει.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2022 at 9:28 ΠΜ, zstephanos said:

Καλημέρα σας παιδία,

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για τους γονείς μου (80+) γιατί τους πήραν τηλέφωνο και τους ζήτησαν αύξηση στα κινητά τους. Μήπως μπορείτε να μου πείτε το πιο οικονομικό συνδυασμό για σταθερό με απεριόριστα τηλ. και 24MBps internet και 2 κινητά με τα βασικά δηλαδή 100’- 200’ λεπτά και 2GB data.

 

Αν σου δίνει κάποια λεπτά χρόνου ομιλίας και data που να τα μοιράζεσαι δεν ξέρω γιατί εγώ έχω WU και δεν ξέρω καθόλου από συμβόλαια αλλά θεωρώ πως κάποιος θα μπορεί να βοηθήσει να το πω στο πάτερα μου να τους το ζητήσει να ξεμπερδεύει.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

 

Συγνώμη που ρωτάω, για 2 ηλικιωμένους, δεν είναι λίγο υπερβολή το σταθερό συν ίντερνετ, μαζί με κινητά συν ίντερνετ? 

 

Θα σου πω τί έχω κάνει στον πατέρα μου και τη μάνα μου .. Καταρχάς έχω συμβόλαιο με απεριόριστο ίντερνετ, και έτσι έχω βγάλει 2 extra SIM με επίσης απεριόριστο ίντερνετ που τους τις έχω δώσει. Και όσον αφορά την ομιλία, καλύπτονται με τηλεφωνία  VoIP από την Calling Credit με 0,007 λεπτά ανά λεπτό ομιλίας. Και τη βγάζουν τσάμπα. 1 κάρτα ανά 3 μήνες για να μην λήγουν οι αριθμοί. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2022 at 7:38 ΜΜ, user2163 said:

Με αφορμή αυτό το post που είχα κάνει στις 19/2 μπορεί η cosmote να διπλασιάσει τα ενσωματωμένα GB των gigamax προγραμμάτων της;

Το έχει κάνει ποτέ στο παρελθόν;

Δεν λέω για τα extra giga max που είναι με το μήνα στις παραπάνω φωτογραφίες αλλά τα GB που έχει στα προγράμματα φωνής.

Αυτό γίνεται μόνο αν έχεις και σταθερό στην κοσμοτέ, αντί για έκπτωση στο πάγιο, διπλασιάζει τα GB του προγράμματος. 

Για να διπλασιάσει τα γίγα στα υπάρχοντα προγράμματα, το βρίσκω δύσκολο. 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όταν τα συμβόλαια της για τις ίδιες ή και λιγότερες παροχές, έχουν ακριβότερες τιμές, ακόμη και με εκπτώσεις που δίνουν, σε σχέση με την καρτοκινητή της, πρέπει και οφείλει να το κάνει. Μην ξεχνάμε ότι στα συμβόλαια μας έχει και δεσμευμένους για μήνες, με πεναλντι διακοπής αν αλλάξεις κάτι η μειώσεις τις παροχές σου. Το πρόγραμμα μου είναι το giaga max 10 gb (με 20gb λόγω COSMOTE1), και η τιμη που πληρώνω είναι 28€. Στο WU, θα πλήρωνα πάνω κάτω τα ίδια χρήματα, αλλά θα είχα 30gb

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα και ο χρόνος ομιλίας μπορούν να καταναλωθούν δωρεάν μέσω roaming στην Αγγλία;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες χώρες ισχύει το Δωρεάν Roaming;

Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γαλλική Γουιάνα, Γερμανία, Γιβραλτάρ, Γουαδελούπη, Δανία, Εσθονία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κροατία, Κύπρος, (ΛΑ) Ρεγιούνιον, Λετονία, Λιθουανία, Λίχτενσταϊν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Μαρτινίκα, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία, Φιλανδία.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/free_roaming_res.html

 

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις τελευταίες αλλαγές στο whatsup αλλά και στο ΝΕΟ αναρωτιέμαι γιατί κάποιος να κάνει δεσμευτικό συμβόλαιο 24 μηνών με τιμές αρκετά παραπάνω απο τα παραπάνω;

Αφιέρωσα λίγο χρόνο να κάνω τις συγκρίσεις και κατέληξα στα εξής:

Παράδειγμα WhatsUp

30€: Απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 29 GB & 600 SMS

  • 13,50€: απεριόριστα λεπτά, 1,5GB & 600sms.
  • 4€: 6GB/εβδομάδα x 4 εβδομάδες = 16€
  • Reload it: 2,5+1GB

 

Παράδειγμα Neo

30€: 1000' , 20GB & 60SMS

 

Παράδειγμα GIGAMAX

33,39€: Απεριόριστα λεπτά, 2GB, 2000sms 

Είναι το φθηνότερο gigamx

 

Παράδειγμα "Φτιάξε το πρόγραμμα που ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου!"

43,20€: 20Gb (10GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 

53,03€: 40GB (20GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 

 

Αναρωτιέμαι λοιπόν:

  1. Για ποιον λόγο να δεσμευτώ και να μην επιλέξω το πρώτο πρόγραμμα Whats Up;
  2. Επειδή θα πρέπει κάθε εβδομάδα να κάνω 5 κλικ στην εφαρμογή και μια φορά τον μήνα 10 κλικ συνολικά; Αξίζει για 15 κλικ να πληρώνω 13€+ παραπάνω;

Δεν είναι τα 13€ απλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους; Μπορεί κάποιος (που να ξέρει) να μας βοηθήσει να ενημερωθούμε; 

 

Ευχαριστώ, 

Πέτρος

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, petpapoy said:

Μετά τις τελευταίες αλλαγές στο whatsup αλλά και στο ΝΕΟ αναρωτιέμαι γιατί κάποιος να κάνει δεσμευτικό συμβόλαιο 24 μηνών με τιμές αρκετά παραπάνω απο τα παραπάνω;

Αφιέρωσα λίγο χρόνο να κάνω τις συγκρίσεις και κατέληξα στα εξής:

Παράδειγμα WhatsUp

30€: Απεριόριστα λεπτά ομιλίας, 29 GB & 600 SMS

  • 13,50€: απεριόριστα λεπτά, 1,5GB & 600sms.
  • 4€: 6GB/εβδομάδα x 4 εβδομάδες = 16€
  • Reload it: 2,5+1GB

 

Παράδειγμα Neo

30€: 1000' , 20GB & 60SMS

 

Παράδειγμα GIGAMAX

33,39€: Απεριόριστα λεπτά, 2GB, 2000sms 

Είναι το φθηνότερο gigamx

 

Παράδειγμα "Φτιάξε το πρόγραμμα που ανταποκρίνεται στις ανάγκες σου!"

43,20€: 20Gb (10GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 

53,03€: 40GB (20GB από CΟS ONE), Απεριόριστα λεπτά, 2000 SMS 

 

Αναρωτιέμαι λοιπόν:

  1. Για ποιον λόγο να δεσμευτώ και να μην επιλέξω το πρώτο πρόγραμμα Whats Up;
  2. Επειδή θα πρέπει κάθε εβδομάδα να κάνω 5 κλικ στην εφαρμογή και μια φορά τον μήνα 10 κλικ συνολικά; Αξίζει για 15 κλικ να πληρώνω 13€+ παραπάνω;

Δεν είναι τα 13€ απλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους; Μπορεί κάποιος (που να ξέρει) να μας βοηθήσει να ενημερωθούμε; 

 

Ευχαριστώ, 

Πέτρος

Το συμβόλαιο πλέον αξίζει μόνο αν το πάρεις σε προσφορά στα 30 με 35 ευρώ unlimited σε όλα (λεπτά, Data, sms) ανεξαρτήτως δικτύου ή αν μιλάς με ευρωπαϊκά νούμερα ή αν κάνεις roaming συχνά ταξιδεύοντας στην Ευρώπη αλλιώς όπως τα είπες είτε στο whatsup είτε στο ανταγωνιστικό καρτοκινητο με τα unlimited λεπτά ομιλίας.

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...