Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

μου έστειλαν την παρακάτω προσφορά. αξίζει? 

Προσφορά Ανανέωσης

COSMOTE GIGAMAX 10GB L
22 .20Τελικό πάγιο με τέλη & ΦΠΑ
Περιλαμβάνει
  • 10 GB για πλοήγηση στο internet
  • Απεριόριστα Λεπτά προς COSMOTE
  • 600 Λεπτά προς όλα τα σταθερά και λοιπά δίκτυα κινητής
  • 600 SMS προς όλους
Επιπλέον
  • Δώρο 500ΜΒ
  • COSMOTE One 10GB
  • Online Δώρο20GB για 90 ημέρες
Edited by kmangr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η cosmote τα χώνει χοντρά 3 δις ενώ ο ανταγωνισμός θα και μόνο 600 εκατομμύρια επενδύσεις. Όποτε θα γίνει του Κουτρούλη μεγάλη διαφορά από τον ανταγωνισμό.

 

Quote
 
 
 

Η τηλεδιάσκεψη του Κυριάκου Μητσοτάκη με τον επικεφαλής της μητρικής εταιρείας του ΟΤΕ, Deutsche Telekom, Τιμόθεο Χέτγκες, έκρυβε πολλές ειδήσεις.

Ο ΟΤΕ πρόκειται να επενδύσει  3 δισ. ευρώ μέχρι το 2027 προκειμένου να φέρει οπτικές ίνες μέχρι το σπίτι (Fiber to the Home ή FttH).

Στόχος είναι η κάλυψη 3 εκατ. νοικοκυριών σε όλη τη χώρα (FttH Passed Home).

Ο Πρωθυπουργός ζήτησε από τον κ. Tim Hottges, να ηγηθεί ο ΟΤΕ της προσπάθειας για υψηλότερες ταχύτητες και χαμηλότερες χρεώσεις.

Ο κ. Χέτγκες υποσχέθηκε ότι ο ΟΤΕ θα διπλασιάσει τις ταχύτητες, όπου τεχνικά είναι αυτό εφικτό, σε όλες τις ενεργές ευρυζωνικές συνδέσεις  χωρίς χρέωση για τον καταναλωτή.

μετά το project της κινητής τηλεφωνίας και του 5G που αναπτύχθηκε στη χώρα μας, επιτρέποντάς της να ανεβαίνει συνεχώς θέσεις στην σχετική κατάταξη της ΕΕ, η Deutsche Telekom ετοιμάζεται να παρουσιάσει το νέο μεγάλο της εγχείρημα, που θα αφορά το Fiber to The Home (οπτική ίνα μέχρι το σπίτι).

Tim-Hottges-Deutsche-Telecom-1.jpeg
Tim-Hottges-Deutsche-Telecom

Συγκεκριμένα, αναμένεται να ανακοινωθούν επενδύσεις σε οπτική ίνα που αφορά σε σταθερή τηλεφωνία και internet, τομέας στον οποίο η χώρα μας παρουσιάζει πολύ χαμηλές επιδόσεις.

Υπενθυμίζεται ότι η τελευταία αναφορά της Ευρωπαϊκής Επιτροπής σχετικά με τον δείκτη DESI (Digital Economy and Society Index) περιέχει νούμερα του 2019, με την Ελλάδα να βρίσκεται στην 27η θέση στον δείκτη της διασυνδεσιμότητας.

Στόχος είναι η αντικατάσταση του παλιού δικτύου του χαλκού που είχε κατασκευάσει ο ΟΤΕ ανεβάζοντας τις ταχύτητες του Ιnternet. Τα δίκτυα οπτικών ινών υπολογίζεται ότι φτάνουν σε 500.000 σπίτια, με στόχο του ΟTΕ στο τέλος του 2022 να φτάσει το 1 εκατ. κατοικίες.

 

Mετά το project της κινητής τηλεφωνίας και του 5G που αναπτύχθηκε στη χώρα μας, επιτρέποντάς της να ανεβαίνει συνεχώς θέσεις στην σχετική κατάταξη της ΕΕ, η Deutsche Telekom ετοιμάζεται να παρουσιάσει το νέο μεγάλο της εγχείρημα, που θα αφορά το Fiber to The Home (οπτική ίνα μέχρι το σπίτι).

Θα ανακοινωθούν επενδύσεις σε οπτική ίνα που αφορά σε σταθερή τηλεφωνία και internet, τομέας στον οποίο η χώρα μας παρουσιάζει πολύ χαμηλές επιδόσεις.

 

Στόχος είναι η αντικατάσταση του παλιού δικτύου του χαλκού που είχε κατασκευάσει ο ΟΤΕ ανεβάζοντας τις ταχύτητες του Ιnternet.

Τα δίκτυα οπτικών ινών υπολογίζεται ότι φτάνουν σε 500.000 σπίτια, με στόχο του ΟTΕ στο τέλος του 2022 να φτάσει το 1 εκατ. κατοικίες.

 

The post Χαμηλότερες χρεώσεις, υψηλότερες ταχύτητες υποσχέθηκε ο ΟΤΕ appeared first on Banks.com.gr.

 
 
 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kmangr said:

καλησπέρα

μου έστειλαν την παρακάτω προσφορά. αξίζει? 

Προσφορά Ανανέωσης

COSMOTE GIGAMAX 10GB L
22 .20Τελικό πάγιο με τέλη & ΦΠΑ
Περιλαμβάνει
  • 10 GB για πλοήγηση στο internet
  • Απεριόριστα Λεπτά προς COSMOTE
  • 600 Λεπτά προς όλα τα σταθερά και λοιπά δίκτυα κινητής
  • 600 SMS προς όλους
Επιπλέον
  • Δώρο 500ΜΒ
  • COSMOTE One 10GB
  • Online Δώρο20GB για 90 ημέρες

Πολύ καλή τιμή για 20,5GB.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, kmangr said:

καλησπέρα

μου έστειλαν την παρακάτω προσφορά. αξίζει? 

Προσφορά Ανανέωσης

COSMOTE GIGAMAX 10GB L
22 .20Τελικό πάγιο με τέλη & ΦΠΑ
Περιλαμβάνει
  • 10 GB για πλοήγηση στο internet
  • Απεριόριστα Λεπτά προς COSMOTE
  • 600 Λεπτά προς όλα τα σταθερά και λοιπά δίκτυα κινητής
  • 600 SMS προς όλους
Επιπλέον
  • Δώρο 500ΜΒ
  • COSMOTE One 10GB
  • Online Δώρο20GB για 90 ημέρες

Πολύ καλή προσφορά.Ληγει το συμβόλαιο  σου και σου στείλανε τόσο καλή προσφορά η εισαι σε  άλλο πάροχο και θέλουν να σε τσιμπήσουν;

Οπου σε πιάσουνε είναι τελικά, μακαρι να μου κάνανε  και μένα  τέτοια προσφορά ανανέωσης. Η προσφορά που κάνουν σε μένα ειναι το gimamax 5gb ( 10gb με το one) στην προνομοιακη τιμη των 30.90 ευρώ, τρέχω να μην χάσω την ευκαιρία.

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,το MiFi MU5001 5g της vodafone θα παιζει με καρτα κοσμοτε?Η θα ειναι κλειδωμενο?το εχει δοκιμασει κανεισ?Νομιζω εχει καλη τιμη για 5g

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, venividivici said:

Καλημερα παιδια ,το MiFi MU5001 5g της vodafone θα παιζει με καρτα κοσμοτε?Η θα ειναι κλειδωμενο?το εχει δοκιμασει κανεισ?Νομιζω εχει καλη τιμη για 5g

Το εχουν δοκιμασει καποιοι στο adslgr.com Και παιζει κανονικα με οποιαδηποτε εταιρια δεν ειναι κλειδωμενο.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 4:41 ΜΜ, cmvr said:

Ευχαριστω πολυ πιστευω ειναι σε πολυ καλη τιμη το vodafone mifi

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και πιάνει πολύ καλές ταχύτητες πχ στην περιοχή μου ότι ταχύτητα πιάνω με το mi 11 5g vodafone 170mbps cosmote 200mbps πιάνω και με το mifi 5g, μαλιστα το συνδέω με το router xiaomi 4a είτε με ethernet είτε με wifi και έτσι έχεις μεγαλύτερη εμβέλεια στη συχνότητα 5g χωρις απώλειες στη σύνδεση. Θα δω το καλοκαίρι πως θα παίξει στο εξοχικό που θα είναι συνέχεια στη μπρίζα. Και το πιο σημαντικό είναι ότι παίρνει και εξωτερική κεραία με συχνότητα 600Mhz-6000Mhz.

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανανεώσει το πρόγραμμα στην Cosmote και έβαλα απεριόριστη ομιλία και για την ΕΕ. Αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο στη Γερμανία με λέει ότι "το κινητό σας δεν έχει πρόσβαση στον αριθμό που καλείται". Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση από τη συσκευή μου; Αν ναι ποιά είναι η ρύθμιση αυτή; Γιατί στο 13888 μου λένε ότι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία για ΕΕ. Έκανα και επανεκκίνηση της συσκευής όπως με είπαν στον Γερμανό, αλλά τίποτα!☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλείς με το +49 μπροστά ε; 

Απο τι ξεκινάει ο αριθμος που θέλεις να καλέσεις; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! 🌲🎅🥳 

Πρόσεξα ότι δεν αναφέρεται πλέον το bonus 1Gb mob data για 7 ημέρες με την εξόφληση λογαριασμού στο app/web (ενδιαφέρει όσους έχουν και συνδέσεις με σταθερό ή συμβόλαιο). 

Καταργήθηκε; ή μήπως είναι καμμιά πιθανά προσωρινή παρενέργεια της εισαγωγής νέων κωδικών πληρωμής με RF στους λογαριασμούς;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johndouk said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! 🌲🎅🥳 

Πρόσεξα ότι δεν αναφέρεται πλέον το bonus 1Gb mob data για 7 ημέρες με την εξόφληση λογαριασμού στο app/web (ενδιαφέρει όσους έχουν και συνδέσεις με σταθερό ή συμβόλαιο). 

Καταργήθηκε; ή μήπως είναι καμμιά πιθανά προσωρινή παρενέργεια της εισαγωγής νέων κωδικών πληρωμής με RF στους λογαριασμούς;

Το πήρα χθες κανονικά με εξόφληση και σταθερής και κινητής.... εξακολουθεί να ισχύει (μέχρι νεωτέρας πάντα 🙂 )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. 
Τα πεθερικά μου πριν 5-6 μήνες είχαν παει στην κοσμοτε σε ένα οικογενειακό πρόγραμμα. 
Ο πεθερός μου δυστυχώς απεβίωσε αρχές του μήνα. 
Μπορει να σπάσει το συμβόλαιο και να γίνουν καρτοκινητά χωρίς να πληρώσει η πεθερά μου τη ρήτρα;

Ευχαριστω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 
Εννοειται πως θα παει σε κατάστημα. Το θέμα είναι θα της πουν τι πραγματικά ισχύει η θα κάνουν αυτό που τους συμφέρει και θα της φορτώσουν κανένα πρόγραμμα άνευ λόγου;

  
 

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια  τι έγινε με την εφαρμογή που θα φτιαχνόταν ώστε να δηλώσουν οι νέοι τα κινητά τους και να απαλλαγούν από το τέλος κινητής τηλεφωνίας ;  

Ξεχάστηκε το θέμα φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

  

12 ώρες πριν, x700 said:

Καλησπερα. 
Τα πεθερικά μου πριν 5-6 μήνες είχαν παει στην κοσμοτε σε ένα οικογενειακό πρόγραμμα. 
Ο πεθερός μου δυστυχώς απεβίωσε αρχές του μήνα. 
Μπορει να σπάσει το συμβόλαιο και να γίνουν καρτοκινητά χωρίς να πληρώσει η πεθερά μου τη ρήτρα;

Ευχαριστω. 

Εάν είναι στο όνομα του πεθερού σου, βεβαίως και σπάει το συμβόλαιο. Χρειάζεται ληξιαρχική πράξη θανάτου. Εάν θέλουν να κάνουν μεταβίβαση θα χρειαστούν κι άλλα χαρτιά.

39 minutes ago, babakos said:

Αληθεια  τι έγινε με την εφαρμογή που θα φτιαχνόταν ώστε να δηλώσουν οι νέοι τα κινητά τους και να απαλλαγούν από το τέλος κινητής τηλεφωνίας ;  

Ξεχάστηκε το θέμα φαίνεται...

Η δήλωση θα γίνεται στο gov.gr. Δεν ξέρω σε ποιο στάδιο βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, babakos said:

Αληθεια  τι έγινε με την εφαρμογή που θα φτιαχνόταν ώστε να δηλώσουν οι νέοι τα κινητά τους και να απαλλαγούν από το τέλος κινητής τηλεφωνίας ;  

Ξεχάστηκε το θέμα φαίνεται...

Από 10/1 ανοίγει. Για την ώρα ο σύνδεσμος δεν κάνει κάτι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να αγορασω το  zte mc801a να το χρησιμοποιησω με την extra sim του gigamax unlimited ξερει καποιος αν θα παιζει κομπλε με κοσμοτε?για το 5g ποιες μπαντεσ χρειαζεται?ευχαριστω !!!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2021 at 3:33 ΜΜ, venividivici said:

Καλησπερα θελω να αγορασω το  zte mc801a να το χρησιμοποιησω με την extra sim του gigamax unlimited ξερει καποιος αν θα παιζει κομπλε με κοσμοτε?για το 5g ποιες μπαντεσ χρειαζεται?ευχαριστω !!!

Για καλό και για κακό, βάλε την κάρτα SIM σε ένα εγκεκριμένο τηλέφωνο Cosmote για το 5G, και θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιησω το 5g stin extrasim enoeis?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,σαν συσκευη το mc801a αξιζει;

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος με απεριόριστα cosmote και δεν χρησιμοποιεί όλες τις διαθέσιμες έξτρα κάρτες για απεριόριστα που δικαιούται ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ και καλή χρονιά

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...