Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προφανως για καποιο λογο εισαι ''μαυρισμενος'' απο καποια οφειλη και στον ελεγχο που εκανε η κοσμοτε της εμφανιστηκε. αυτο μπορει να εχει συμβει ειτε σε αλλο παροχο ειτε απο το ιστορικο του αφμ σου.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, chocbhed_6630 said:

προφανως για καποιο λογο εισαι ''μαυρισμενος'' απο καποια οφειλη και στον ελεγχο που εκανε η κοσμοτε της εμφανιστηκε. αυτο μπορει να εχει συμβει ειτε σε αλλο παροχο ειτε απο το ιστορικο του αφμ σου.

 

Μπορούν να δουν και αν εχεις σε άλλη εταιρεία;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Μπορούν να δουν και αν εχεις σε άλλη εταιρεία;

Ναι μπορούνε...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, chocbhed_6630 said:

προφανως για καποιο λογο εισαι ''μαυρισμενος'' απο καποια οφειλη και στον ελεγχο που εκανε η κοσμοτε της εμφανιστηκε. αυτο μπορει να εχει συμβει ειτε σε αλλο παροχο ειτε απο το ιστορικο του αφμ σου.

 

Το θέμα είναι οτι δεν έχω κάποια οφειλή και ολα πληρώνονται στην ωρα τους...ειχαν καθυστερήσει κάποιοι μεμονωμένοι λογαριασμοί να πληρωθούν λόγω οτι ερχοντουσαν ηλεκτρονικά...αν είναι αυτό τότε είναι λαθος

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Το θέμα είναι οτι δεν έχω κάποια οφειλή και ολα πληρώνονται στην ωρα τους...ειχαν καθυστερήσει κάποιοι μεμονωμένοι λογαριασμοί να πληρωθούν λόγω οτι ερχοντουσαν ηλεκτρονικά...αν είναι αυτό τότε είναι λαθος

Αν θες ρώτα και στις άλλες εταιρείες. Πολλοί νομίζουν ότι δεν χρωστάνε, η δεν θυμούνται επειδή έχουν περάσει χρόνια, αλλά χρωστάνε. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στον Τηλεγνου που παρέθεσα νωρίτερα, μπορείς να ρωτήσεις απευθείας εάν σε έχουν φακελωμένο από οποιονδήποτε πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως γράφεις ζητησες μεταφορα σε αριθμούς ( πιστεύω αρκετούς αριθμούς ) είναι λογικό να ζητάνε εγγύηση . 

Λόγω των πολλών αριθμών μεγαλώνει το ρίσκο να μείνουν πολλά απλήρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έφερα 3 αριθμούς σε οικογενειακό πακέτο πριν ένα χρόνο και δε μου ζήτησαν τίποτα. Βέβαια όλοι οι λογαριασμοί πληρώνονται με πάγια εντολή χρόνια τώρα, δε ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μίλησα με τηλεγνους μ είπε οτι δεν βλέπουν οφειλή , μίλησα με cosmote πρώτα με 1305 και μου λένε δεν υπάρχει οφειλή ούτε στην κινητή αλλά ούτε και στην σταθερή...μίλησα μετά με το τμήμα εταιρικών πελατών και μου λένε οτι είναι τέτοιο το προγραμμα το οποίο ζητάνε εγγύηση...τους ρωτησα για πάγια εντολή και μου είπαν οτι πάλι δεν αλλάζει κάτι...μου φαίνεται παράλογο για λογαριασμό 99,70€/μήνα και στις 4 γραμμές να ζητάνε 400€ εγγύηση και να την πάρω όποτε και άμα φύγω...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι για 4 γραμμές να ζητάνε εγγύηση, 

Πάντα ζητάγαν εγγύηση ότα ειχες πολλές γραμμές.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω τώρα φοιτητικό what's up και κάθε μήνα ξοδεύω 10€ ή 20€ (ανάλογα τις ανάγκες μου). Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δίνει περισσότερα gb μέχρι 20€;

(Προφανώς μιλάω για κάποια προσφορά, όχι τιμές καταλόγου)

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

μίλησα με τηλεγνους μ είπε οτι δεν βλέπουν οφειλή , μίλησα με cosmote πρώτα με 1305 και μου λένε δεν υπάρχει οφειλή ούτε στην κινητή αλλά ούτε και στην σταθερή...μίλησα μετά με το τμήμα εταιρικών πελατών και μου λένε οτι είναι τέτοιο το προγραμμα το οποίο ζητάνε εγγύηση...τους ρωτησα για πάγια εντολή και μου είπαν οτι πάλι δεν αλλάζει κάτι...μου φαίνεται παράλογο για λογαριασμό 99,70€/μήνα και στις 4 γραμμές να ζητάνε 400€ εγγύηση και να την πάρω όποτε και άμα φύγω...

Εγω που γυρισα 3 νούμερα + σταθερό σε οικογενειακό στην κοσμοτέ πάντως δέν μου ζήτησαν σέντ.
Αν μου ζητούσαν δεν θα άλλαζα πάροχο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Vasileios said:

Λογικό είναι για 4 γραμμές να ζητάνε εγγύηση, 

Πάντα ζητάγαν εγγύηση ότα ειχες πολλές γραμμές.

 

Οταν λεμε πολλές γραμμές εννοούμε πανω απο 10...στις 4 γραμμές που είναι οικογένεια, είναι παράλογο να ζητάνε απο οικογένεια να πιστώσει 400€ σαν εγγύηση στην κοσμοτε...

4 ώρες πριν, zerokill said:


Εγω που γυρισα 3 νούμερα + σταθερό σε οικογενειακό στην κοσμοτέ πάντως δέν μου ζήτησαν σέντ.
Αν μου ζητούσαν δεν θα άλλαζα πάροχο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εγω ετσι ξερω και μου φαίνεται παράλογο...να δω αν θα βγεί ακρη

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην cosmote το θέμα της προώθησης των προϊόντων πρέπει να το κοιτάξουν πάντως . Πριν καμία βδομάδα βλέπω στα social διαφήμιση για συμβόλαιο με 10 gb ( που γίνονται 20 στο one) και απεριόριστες κλήσεις στα 32 και κάτι. Πατάω στο λινκ και αφήνω το τηλέφωνο μου ,πράγματι με παίρνουν πίσω και μου λένε ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει 39.90 και δεν γνωρίζουν κάτι για την προσφορά …όμως θα το κοιτάξουν μήπως και δεν έχουν ενημερωθεί και θα με καλούσαν πάλι εντός της ημέρας . Μια εβδομάδα μετά ακόμα περιμένω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω πρόγραμμα με απεριόριστα (κλήσεις, data) μου εμφανίστηκε σήμερα η παρακάτω "προσφορά".... Άραγε τα τμήματα σε αυτήν την εταιρεία δεν επικοινωνούν μεταξύ τους; 

88573320-BFBB-4ECD-8451-B08C1517B5C0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μου έγινε προσφορά σε unllimited gigamax m στα 28.70e  ( με φορητότητα σταθερο,/internet,και μετατροπη whats up σε συνδεση)) νομιζω ειναι καλο deal τι λετε,εναλλακτικα το gigamax 5gb sta 12e, Ποιο λέτε αξίζει  καλυτερα σαν αξια χρηματων/υπηρεσιων? Ευχαριστω

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται καθαρά από τη χρήση σου. Αν δεν τρως παραπάνω από 10GB (αν σου τα διπλασιάζει λόγω σταθερού) και σου φτάνουν τα λεπτά προς όλους, τότε τα 12€ συμφέρουν περισσότερο. 

Τα 28,7€ είναι τέλεια τιμή για απεριόριστα από Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, alexpef said:

Μια απο τα ιδια και γω , πριν καιρό μου εδινε απεριόριστα λεπτά ομιλίας , ενω στο πρόγγραμα τα εχω ηδη .
Οτι ναναι !!

Διαφημιστικό μπάνερ είναι, μην τσιμπάτε...

Link to comment
Share on other sites

Τα 10gb ρεαλιστικα με φτανουν για εξω,απλα σκεφτομουν επειδη δεν νομίζω να ξαναβρω το unllimited M σε αυτα τα χρήματα  ελεγα μήπως να μην το αφήσω να παει χαμένο ,αν και αλλο 12 αλλο 28.70e

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Τα 10gb ρεαλιστικα με φτανουν για εξω,απλα σκεφτομουν επειδη δεν νομίζω να ξαναβρω το unllimited M σε αυτα τα χρήματα  ελεγα μήπως να μην το αφήσω να παει χαμένο ,αν και αλλο 12 αλλο 28.70e

Το unlimited με κλειστά μάτια! Το παίρνεις σε τιμή χώμα και θα διαπιστώσεις στην καθημερινότητα σου, στις διακοπές σου, τα ταξίδια σου, πόσο ωραίο συναίσθημα είναι να μην έχεις άγχος για το πόσο data θα καταναλώσεις!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bill_viper said:


Το unlimited με κλειστά μάτια! Το παίρνεις σε τιμή χώμα και θα διαπιστώσεις στην καθημερινότητα σου, στις διακοπές σου, τα ταξίδια σου, πόσο ωραίο συναίσθημα είναι να μην έχεις άγχος για το πόσο data θα καταναλώσεις!

Ακριβώς,κάτοχος Unlimited συμβολαίου και ναι στα 28€ είναι καλή τιμή.

Πρακτικα θα εχεις όλη μέρα το 4G ανοιχτό στο κινητό χωρίς να σε απασχολεί ποσά δεδομένα έχω,και μηνύματα ότι έχετε καταναλώσει το 80 ή 100% των MB.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω ευχαριστω για τις συμβουλες,οταν τελειώσει βλέπουμε 

**ενεργοποιήθηκε δεν με άφησε 24 μηνο με αυτες τις εκτωσεις μονο 18 ολα οκ

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μπείτε στο my cosmote απο ΗΥ ΠΧ firefox? Απο χθες
μονο απο το app 18 μηνες πληρωνα 47 ευρω ενω παρατήρησα οτι τα παγια ελεγαν λιγοτερα στο app.πηρα τηλ πριν 8 μερες μου ειπαν οτι θα ερευνήσουν τι γινεται τωρα μου ηρθε λογαριασμος 42 ευρω οπως δειχνει στο app για το Family Gigamax M.
Μα τι γίνεται τα εχουν χασει τελείως;
Δεν με πηρανε πίσω ποτε να μου πουν τι εχει γίνει.
5c2464fa1c1a7941f2ff5690f6fe57d4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...