Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, pn1fon1 said:

Οι τιμές αυτές είναι όταν έχεις και σταθερό στον ΟΤΕ

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το πρόγραμμα Gigamax 10GB με 32,75€ απευθύνεται σε όλους, δεν προϋποθέτει να έχεις και σταθερό στην Cosmote.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα Gigamax 10GB με 32,75€ απευθύνεται σε όλους, δεν προϋποθέτει να έχεις και σταθερό στην Cosmote.
Σωστά αλλά με 10 gb μόνο. Αν είσαι καμμια γιαγιά φτάνουν

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όκλους!!Πήρε το μάτι μου μια προσφορά με δωρεάν το samsung galaxy a 52s με νεο συμβόλαιο αλλά μόνο ον λαιν...έχετε καμιά παραπάνω πληροφορία?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, geovrettos1908 said:

Γεια και χαρά σε όκλους!!Πήρε το μάτι μου μια προσφορά με δωρεάν το samsung galaxy a 52s με νεο συμβόλαιο αλλά μόνο ον λαιν...έχετε καμιά παραπάνω πληροφορία?

Μάλλον εννοείς αυτό 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/offer-a52s.html

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εξής προσφορά για φορητότητα από Wind F2G σε Cosmote Συμβόλαιο.

Αν κατάλαβα καλά, (γιατί μιλάνε τόσο γρήγορα συνήθως... χα χα χα) μου δίνει το GIGAMAX 5GB M με 5GB internet, 300' όλους, 300 SMS, απεριόριστα προς Cosmote (τιμή τιμοκαταλόγου 40€) 15,20€ για 24 μήνες!

Επίσης 1GB κάθε μήνα για αυτόματη εξόφληση!!! (αυτό θέλει διευκρίνηση, μάλλον εννοεί την πληρωμή μέσω του app, 1GB για 7 ημέρες???)

Αυτή τη στιγμή πληρώνω 12€ στο WindF2G και παίρνω 600' προς όλους, 60 sms, 600MB rollover, +600MB online ανανέωση + 500ΜΒ Free2all

Ακούω τις σκέψεις σας... 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ο τιμοκατάλογος που παρέθεσες δείχνει τις αρχικές τιμές χωρίς τις εκπτώσεις (γι' αυτό και το βλέπεις στα 49€), δεν είναι δηλαδή η τελική τιμή που θα πλήρωνες αν το έπαιρνες το πρόγραμμα από το site. Η τελική τιμή, μετά την εφαρμογή των εκπτώσεων, φαίνεται μπαίνοντας εδώ (το συγκεκριμένο πρόγραμμα κοστίζει 29€). Ακόμη κι έτσι βέβαια, είναι αρκετά χαμηλότερη η τιμή που σου το δίνουν (15,20€). Εμένα δεν με ξετρελαίνουν οι παροχές, αφού ειδικά τα λεπτά ομιλίας/SMS τα βρίσκεις και στην καρτοκινητή με αυτά τα χρήματα (εκτός και αν σε ενδιαφέρει η απεριόριστη ομιλία προς Cosmote). Κάπως πιο δελεαστικά βρίσκω τα 5GB. Όπως κι αν έχει, τουλάχιστον με το συμβόλαιο θα είσαι βέβαιος ότι θα έχεις τις συγκεκριμένες παροχές σε αυτή την τιμή για τα επόμενα 2 χρόνια, ενώ με την καρτοκινητή δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Επίσης, είναι αρκετά πιθανό στο μέλλον να σου προτείνουν ακριβότερο πρόγραμμα με περισσότερες παροχές σε πολύ καλή τιμή, εφόσον σε ενδιαφέρει αυτό. Αν λοιπόν καλύπτεις τις ανάγκες σου με το πρόγραμμα που σου πρότειναν και σε ενδιαφέρει και η κάλυψη/ποιότητα δικτύου, τότε προχώρα το, γιατί συμβόλαιο σε τέτοια τιμή δεν βρίσκεις εύκολα, ειδικά στην Cosmote. 

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, pluss said:

Ο τιμοκατάλογος που παρέθεσες δείχνει τις αρχικές τιμές χωρίς τις εκπτώσεις, δεν είναι δηλαδή η τελική τιμή που θα πλήρωνες αν το έπαιρνες το πρόγραμμα από το site. Οπότε, εδώ πρέπει κανονικά να κοιτάξεις (το συγκεκριμένο πρόγραμμα το δίνει στα 29€). Ακόμη κι έτσι βέβαια, είναι αρκετά χαμηλότερη η τιμή που σου το δίνουν. Εμένα δεν με ξετρελαίνουν οι παροχές, αφού ειδικά τα λεπτά ομιλίας/SMS τα βρίσκεις και στην καρτοκινητή με αυτά τα χρήματα. Πιο σημαντικά βρίσκω τα 5GB. Βέβαια, με το συμβόλαιο θα είσαι βέβαιος ότι θα έχεις τις συγκεκριμένες παροχές σε αυτή την τιμή για τα επόμενα 2 χρόνια, ενώ με την καρτοκινητή δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Επίσης, είναι αρκετά πιθανό στο μέλλον να σου προτείνουν ακριβότερο πρόγραμμα με περισσότερες παροχές σε δελεαστική τιμή, εφόσον σε ενδιαφέρει αυτό. Αν λοιπόν καλύπτεις τις ανάγκες σου με το πρόγραμμα που σου πρότειναν και σε ενδιαφέρει και το δίκτυο, τότε προχώρα το. 

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. 

Σου παρέθεσα τον τιμοκατάλογο, γιατί μου ανέφερε ότι η αρχική τιμή είναι τα 40€. Όσον αφορά τα λεπτά ομιλίας και sms με καλύπτουν. Ήδη πολλές από τις επαφές μου είναι Cosmote (απεριόριστα προς Cosmote). Και για μένα σημαντικό είναι τα 5GB! Κάποιες φορές η WinF2G μου δίνει 5GB με 5,50€. Αλλά θα πρέπει εκείνο τον μήνα να πληρώσω 10,40€+5,50€... άρα να βάλω μια 20€ κάρτα! Επίσης σημαντικό είναι και το σήμα της Cosmote! Η Wind τον τελευταίο καιρό, δεν τα πάει και τόσο καλά στην περιοχή που μένω (Καστοριά). Τώρα αν κάποια στιγμή στο μέλλον προκύψει καμία προσφορά με περισσότερα data δε θα έλεγα όχι...

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spookype20 said:

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. 

Σου παρέθεσα τον τιμοκατάλογο, γιατί μου ανέφερε ότι η αρχική τιμή είναι τα 40€. Όσον αφορά τα λεπτά ομιλίας και sms με καλύπτουν. Ήδη πολλές από τις επαφές μου είναι Cosmote (απεριόριστα προς Cosmote). Και για μένα σημαντικό είναι τα 5GB! Κάποιες φορές η WinF2G μου δίνει 5GB με 5,50€. Αλλά θα πρέπει εκείνο τον μήνα να πληρώσω 10,40€+5,50€... άρα να βάλω μια 20€ κάρτα! Επίσης σημαντικό είναι και το σήμα της Cosmote! Η Wind τον τελευταίο καιρό, δεν τα πάει και τόσο καλά στην περιοχή που μένω (Καστοριά). Τώρα αν κάποια στιγμή στο μέλλον προκύψει καμία προσφορά με περισσότερα data δε θα έλεγα όχι...

Καλή τιμή, αξίζει να πας προς Cosmote μεριά αλλά σκέψου ότι τα 300’ προς όλους δεν είναι πολλα.

Εγω προσωπικά θα πήγαινα στο unlimited με 45€ αλλά βρήκα καλύτερη τιμή και στην κάλυψη δεν έχει μεγάλη διαφορά.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

με αυτο το ποσο εγω θα πηγαινα σε συμβολαιο.

κι εγω παλιος του free2go ειμαι.

πλεον τα γιγα που δινουν ειναι λιγα αν δεν σκασει προσφορα.

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, spookype20 said:

Είχα την εξής προσφορά για φορητότητα από Wind F2G σε Cosmote Συμβόλαιο.

Αν κατάλαβα καλά, (γιατί μιλάνε τόσο γρήγορα συνήθως... χα χα χα) μου δίνει το GIGAMAX 5GB M με 5GB internet, 300' όλους, 300 SMS, απεριόριστα προς Cosmote (τιμή τιμοκαταλόγου 40€) 15,20€ για 24 μήνες!

Επίσης 1GB κάθε μήνα για αυτόματη εξόφληση!!! (αυτό θέλει διευκρίνηση, μάλλον εννοεί την πληρωμή μέσω του app, 1GB για 7 ημέρες???)

Αυτή τη στιγμή πληρώνω 12€ στο WindF2G και παίρνω 600' προς όλους, 60 sms, 600MB rollover, +600MB online ανανέωση + 500ΜΒ Free2all

Ακούω τις σκέψεις σας... 

Το εκανα εγω. Πολυ καλη τιμη, για τις παροχες, αν θελεις βγαζεις το 10% εκπτωσης κ διπλασιαζεις τα γιγα, πας στα 10.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2021 at 12:47 ΜΜ, vaskor said:

Το εκανα εγω. Πολυ καλη τιμη, για τις παροχες, αν θελεις βγαζεις το 10% εκπτωσης κ διπλασιαζεις τα γιγα, πας στα 10.

Το έκανα και εγώ τελικά για 2 νούμερα (WindF2G) και μου έδωσε την ίδια τιμή. Κρατάω για αρχή το 15,20€ και βλέπουμε αν στο μέλλον μου κάνει κάποια άλλη προσφορά μέσω του Cosmote app! Μέχρι Πέμπτη θα παραλάβω τις SIM και λογικά Παρασκευή απόγευμα ή το πολύ Δευτέρα η αλλαγή!

Ευχαριστώ όλους για την απαντήσεις!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2021 at 4:09 ΜΜ, spookype20 said:

Το έκανα και εγώ τελικά για 2 νούμερα (WindF2G) και μου έδωσε την ίδια τιμή. Κρατάω για αρχή το 15,20€ και βλέπουμε αν στο μέλλον μου κάνει κάποια άλλη προσφορά μέσω του Cosmote app! Μέχρι Πέμπτη θα παραλάβω τις SIM και λογικά Παρασκευή απόγευμα ή το πολύ Δευτέρα η αλλαγή!

Ευχαριστώ όλους για την απαντήσεις!

Και σήμερα έφτασαν τα συμβόλαια... Τα οποία όμως αναφέρουν ως τιμή μήνα στα 18 ευρώ. Μίλησα με το τμήμα προσφορών και μου είπαν ότι η τιμή των 15,20€ προκύπτει... 18-10%-1€ ebill = 15.20€

Το 10% έκπτωση μου το δίνουν επειδή είμαι συνδρομητής και στο σταθερό!

Ναι αλλά αυτό δεν προκύπτει πουθενά από το συμβόλαιο! 

Να τους πιστέψω και να υπογράψω?

@vaskor Μπορείς σε παρακαλώ να δεις το συμβόλαιο σου?

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Να τους πιστέψεις, είναι το συνδυαστικό σχήμα Cosmote One και δεν έχει σχέση με το συμβόλαιό σου. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Να τους πιστέψεις, είναι το συνδυαστικό σχήμα Cosmote One και δεν έχει σχέση με το συμβόλαιό σου. 

Επικοινώνησε μαζί μου η υπάλληλος που μου έκανε την προσφορά.

Η έκπτωση του 10%, "ενεργοποιείται" αφού αποδεχτούμε τα SMS που θα λάβουμε από την ίδια την Cosmote, για ενεργοποίηση του Cosmote One. 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Σε Cosmote One μπαίνουν και συνδέσεις σταθερής ή κινητής που είναι ήδη σε δέσμευση, χωρίς να επηρεάζεται το συμβόλαιο τους. 

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός θα ειναι 15,20. Τοσο βγαίνει  κ μενα. Εκτός του πρωτου πο θ βγει συν μια μικρη αναλογια λογω των ημερων ως την εκδοση του πρωτου λογαριασμού . 2 με 3 ευρω διαφορά ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vaskor said:

Ο λογαριασμός θα ειναι 15,20. Τοσο βγαίνει  κ μενα. Εκτός του πρωτου πο θ βγει συν μια μικρη αναλογια λογω των ημερων ως την εκδοση του πρωτου λογαριασμού . 2 με 3 ευρω διαφορά ...

Μακάρι... Γιατί στο MyCosmote βλέπω... 17€ δικό μου, 30€ της γυναίκας μου. Και οι δύο υπογράψαμε συμβόλαια για 18€, (15,20€ με τις εκπτώσεις όπως μου ανέφεραν προφορικά)

Απλά μου είπαν ότι θα έρθουν κάποια SMS για το Cosmote One! Το μόνο SMS που λάβαμε ήταν για το mobile security της Cosmote! Ας ελπίσουμε... από αύριο!

image.thumb.png.4d587a954d6ec97102d2bb75d61191cc.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε το SMS για έκπτωση 10% λόγω Cosmote One! Την έκπτωση αυτή τη δικαιούται ΜΟΝΟ ένα από τα δύο νούμερα κινητής που βρίσκονται στο Cosmote One! Το 2ο νούμερο μπορεί να πάρει δώρο 5GB ή 100 λεπτά! Επειδή όμως η υπάλληλος έκανε  την προσφορά -10% και στα δύο νούμερα, θα δοθεί και στο 2ο νούμερο (μέσα στην εβδομάδα), αλλά μέχρι τη λήξη του συμβολαίου (για 24 μήνες). Για το 1ο νούμερο δεν εκδόθηκε λογαριασμός, θα εκδοθεί την ίδια ημερομηνία με το HomeBooster που υπάρχει στο σταθερό. Εκδόθηκε λογαριασμός για το 2ο νούμερο. (18-1€ ebill + αναλογία παγίου 2 ημερών)

image.thumb.png.79cbc4fa384d3cca6874fd4f09a2fc2f.png

 

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ενω έχω ζητήσει την μεταφορά μου στην κοσμοτε με κάλεσαν σήμερα και μου ζήτησαν 400€ ως εγγύηση για να προχωρήσουμε στην μεταφορά των αριθμών...σας το έχουν ζητήσει σε κανένα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

τι πράγμα σου ζητήσανε; ο.0

σίγουρα ήταν η κοσμοτέ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CaptainNickGR said:

τι πράγμα σου ζητήσανε; ο.0

σίγουρα ήταν η κοσμοτέ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δυστυχώς η κοσμοτε ηταν...μου ηρθε και μέιλ μετά από αυτούς για να τους στείλω το αποδεικτικό...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Δυστυχώς η κοσμοτε ηταν...μου ηρθε και μέιλ μετά από αυτούς για να τους στείλω το αποδεικτικό...

Προφανως, ή χρωστάς ή χρωστούσες, στην κοσμοτε η σε άλλη εταιρεια και για αυτο στα ζητανε... Παντως, οπως και να χει, εκαναν τον ελεγχο και διαπιστωσαν πως το ΑΦΜ σου ειναι "μαυρισμενο" ας το πω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

Δυστυχώς η κοσμοτε ηταν...μου ηρθε και μέιλ μετά από αυτούς για να τους στείλω το αποδεικτικό...

Εάν δεν έχεις λόγο να υποψιάζεσαι παλιά οικονομική εκκρεμότητα, μπορείς να επιβεβαιώσεις και εδώ:

http://www.telegnous.gr/el/services/

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minast said:

Εάν δεν έχεις λόγο να υποψιάζεσαι παλιά οικονομική εκκρεμότητα, μπορείς να επιβεβαιώσεις και εδώ:

http://www.telegnous.gr/el/services/

Εδω τι κάνω; παίρνω τηλέφωνο και ρωτάω αν υπάρχει κάποια οφειλή στην Cosmote;

4 ώρες πριν, doganos said:

Προφανως, ή χρωστάς ή χρωστούσες, στην κοσμοτε η σε άλλη εταιρεια και για αυτο στα ζητανε... Παντως, οπως και να χει, εκαναν τον ελεγχο και διαπιστωσαν πως το ΑΦΜ σου ειναι "μαυρισμενο" ας το πω...

Τους ρώτησα γι'αυτό και μου λενε άμα υπήρχε οφειλή θα τους το έβγαζε σαν μήνυμα στην εγγύηση, αλλά τώρα δεν τους βγάζει τίποτα.. απλά ζητάνε εγγύηση 400€ τα οποία οταν αποφασίσω ν φύγω,θα τα πάρω πίσω

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...