Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, babakos said:

Ηρθαν και σε μένα (στο τηλέφωνοι που εχει ο γιος μου) οι προσφορές ανανέωσης αλλα δεν εντυπωσιάστηκα .

31 Eυρώ / μήνα τελική τιμή για 10Gb + απεριοριστα προς Cosmote + 600 λεπτά προς ολους + 600 SMS.

32 Ευρώ / μήνα τελική τιμή για 20Gb +  απεριοριστα προς Cosmote + 600 λεπτά προς ολους + 600 SMS.

Έχει και δύο ακόμα προσφορές με επιδότηση συσκευής αλλά δεν τις κοιτάζω καν

Δεν θελω να δεσμευτώ με συμβόλαιο μιας και ο χρήηστης της γραμμής μαλλον θα είναι φοιτητής του χρόνου οπότε ζητησα μετατροπή σε καρτοκινητό.και θα δούμε...

 

Δε θα βρεις καλύτερες παροχές σε φοιτητικό. Απλά θα ρίξεις το κόστος. Τα data όμως θα είναι πολύ λιγότερα από τα 20 γιγα. Επειδή μιλάμε για φοιτητή που θα τα χρειαστεί, σκέψου το.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

32 ευρώ για 20GB σε Cosmote δεν είναι κακό. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, one_tree_hill said:

32 ευρώ για 20GB σε Cosmote δεν είναι κακό. 

Αν έχεις one και μεταφέρεις και το σταθερό μπορείς να πάρεις το απεριόριστο τους στα 50 ευρώ. Μετά βγάζεις μια extrasim με 3 ευρώ τον μήνα και τη δίνεις στον ενδιαφερόμενο. Έχει όριο 100TΒ στην ουσία άπιαστο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήαω μαζί τους και βλεπουμε  Δεν θελω απεριοριστα, νομιζω το πακέτο με τα 20Gb ειναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η χρεωση 0,20 deals for you μεσω cosmote app πως πραγματοποιειται. Εχω προσθεσει ολα τα σταθερα μου και το κινητο του πατερα μου στην εφαρμογη. Οταν θελω να εκδωσω εναν κωδικο ποιος απο τους αριθμους θα χρεωθει? Επισης ο κωδικος ποση ισχυ εχει? Αν τον εκδοσω σημερα μεχρι ποτε μπορω να οαω σε καταστημα που θελω να αγορασω καποια ρουχα πχ

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα τον εκδόσεις μεσω APP σε ρωτάει σε πιόν αριθμό θα τον χρεώσεις 

Οι κωδικοί ισχύουν για 15 ημέρες. 

Ο κάθε κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί πολλές φορές σε διαφορετικούς εμπόρους.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις σε διαφορετικους εμπορους? Πχ εγω ηθελα να ψωνισω κατι απο funky buddha και εκδιδω εναν κωδικο για αυτο. Τι αλλο μπορει να κανει ο ιδιος κωδικος

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, therock said:

Τι εννοεις σε διαφορετικους εμπορους? Πχ εγω ηθελα να ψωνισω κατι απο funky buddha και εκδιδω εναν κωδικο για αυτο. Τι αλλο μπορει να κανει ο ιδιος κωδικος

Ο κωδικός είναι γενικός, δεν αφορά δηλαδή μια συγκεκριμένη επιχείρηση. Επομένως, έχεις τη δυνατότητα να τον χρησιμοποιήσεις και στις υπόλοιπες επιχειρήσεις του deals for you. 

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις σε διαφορετικους εμπορους? Πχ εγω ηθελα να ψωνισω κατι απο funky buddha και εκδιδω εναν κωδικο για αυτο. Τι αλλο μπορει να κανει ο ιδιος κωδικος
Βγαίνοντας από τα ψώνια σου έπρεπε να σταματήσεις για καφεδάκι.
Με τον ίδιο κωδικό. (Μια απλή ιδέα δίνω ως παράδειγμα)47f5ef0b897ee3b88817094297556d39.jpg

Redmi Note 8 Pro & Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 0,20 λεπτάκια παίρνεις δηλαδή έκπτωση η προσφορά σε όλες τις συνεργαζομενες επιχειρήσεις…και μέχρι 15 μέρες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να χρησιμοποιήσεις τον ιδιο κωδικό σε ολες τις συνεγαζομενες επιχιερήσεις. (Μια φορά στην καθεμία εννοείται). Δλδ αν τον χρησιμοποιήσεις πχ στα Everest δεν μπορείς να τον ξαναχρησιμοποιήσεις στα Everest, θα πρέπει να παρεις αλλον

 

Link to comment
Share on other sites

Οτι παλεύω να μεταφέρω στην Cosmote 3 κινητά και το σταθερό με φορητότητα  και δεν μου κόβουν ούτε 1 ευρώ;; Δήλωσα ενδιαφέρον στην σελίδα τους για Cosmote Gigamax Family M με 3 νούμερα και σταθερό 100mbps και μου έδωσαν ακριβώς τις τιμές του σάϊτ. Ούτε καν κάποια έκπτωση λόγω Cosmote One. Μου τηλεφώνησαν από το 2103507760. Και όταν θέλεις να σε πάρει κάποιος συνεργάτης για προσφορά τότε είναι που δεν σε παίρνει κανείς..Υπάρχει κάποιο άλλο τμήμα που να μπορώ να ζητήσω κάποια προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2021 at 12:48 ΜΜ, kiriakos_tjet said:

Οτι παλεύω να μεταφέρω στην Cosmote 3 κινητά και το σταθερό με φορητότητα  και δεν μου κόβουν ούτε 1 ευρώ;; Δήλωσα ενδιαφέρον στην σελίδα τους για Cosmote Gigamax Family M με 3 νούμερα και σταθερό 100mbps και μου έδωσαν ακριβώς τις τιμές του σάϊτ. Ούτε καν κάποια έκπτωση λόγω Cosmote One. Μου τηλεφώνησαν από το 2103507760. Και όταν θέλεις να σε πάρει κάποιος συνεργάτης για προσφορά τότε είναι που δεν σε παίρνει κανείς..Υπάρχει κάποιο άλλο τμήμα που να μπορώ να ζητήσω κάποια προσφορά;

Διαδικασία έγινε σε κατάστημα γερμανός

Πήγα να πληρώσω σε κατάστημα γερμανός και ρώτησα για ανανέωση του καρτοσυμβολαίου και μου έδινε την επιλογή μόνο με 21,90ευρώ με 1gb bonus αντί 3gb οπότε την ρώτησα για κάτι καλύτερο και μου είπε για συμβόλαιο στα 21,90ευρώ (απεριόριστα προς cosmote, 300' προς όλους & 1gb) και δεν ψήθηκα οπότε έκανε το εξής: Έγινε καταγγελία της σύμβασης (θα πληρώσω 5,30 ποινή γιατί ήμουν στον 18ο μήνα) και έγινε μετατροπή σε καρτοκινητό whats up όπου όλα τα υπόλοιπα σε λεπτά και κάρτα πήγαν στο whats up και περιμέναμε 20'. Αφού πέρασαν τα 20' κάναμε νέο αίτημα για μετατροπή σε καρτοσυμβόλαιο με 15,90ευρώ με εκπτωση παγίου και η κάρτα και ότι είχε το whats up μεταφέρθηκαν στο καρτοσυμβόλαιο.

Edit: Βγήκε σήμερα λογαριασμός και ήταν 15,90

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, user3365 said:

Διαδικασία έγινε σε κατάστημα γερμανός

Πήγα να πληρώσω σε κατάστημα γερμανός και ρώτησα για ανανέωση του καρτοσυμβολαίου και μου έδινε την επιλογή μόνο με 21,90ευρώ με 1gb bonus αντί 3gb οπότε την ρώτησα για κάτι καλύτερο και μου είπε για συμβόλαιο στα 21,90ευρώ (απεριόριστα προς cosmote, 300' προς όλους & 1gb) και δεν ψήθηκα οπότε έκανε το εξής: Έγινε καταγγελία της σύμβασης (θα πληρώσω 5,30 ποινή γιατί ήμουν στον 18ο μήνα) και έγινε μετατροπή σε καρτοκινητό whats up όπου όλα τα υπόλοιπα σε λεπτά και κάρτα πήγαν στο whats up και περιμέναμε 20'. Αφού πέρασαν τα 20' κάναμε νέο αίτημα για μετατροπή σε καρτοσυμβόλαιο με 15,90ευρώ με εκπτωση παγίου και η κάρτα και ότι είχε το whats up μεταφέρθηκαν στο καρτοσυμβόλαιο.

Edit: Βγήκε σήμερα λογαριασμός και ήταν 15,90

 

Εισαι σίγουρος ότι έγιναν ακριβώς έτσι;

 

Για να γίνει διακοπή συμβολαίου δεν το κάνει ο υπάλληλος αλλά κάνει ένα αίτημα και σε παίρνει τηλέφωνο η κοσμοτε για να γυρίσεις σε καρτοκινητο.

 

Αν γίνει καρτοκινητο δεν γίνεται συστημικά να γίνει ξανά συμβόλαιο εκτός και αν περάσουν 3 ή 4 μήνες (δεν θυμάμαι ακριβώς)

 

Εκτός και αν είναι φοιτητικό που και πάλι νομίζω σε παίρνει τηλ η κοσμοτε

 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και ο πρώτος λογαριασμός πάντα έχει 2 πάγια σχεδόν, είναι σίγουρα ένα πάγιο προκαταβολή και είναι και οι μέρες από την ενεργοποίηση μέχρι την ημερομηνία έκδοσης (μπορεί να είναι ολόκληρος μήνας ή ακόμα και μια μέρα). 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περισσότερο "ακαδημαϊκή". Γνωριζουμε οτι οι επιδοτήσεις συσκευών εχουν γενικά περιοριστεί αρκετά. Από προσωπική εμπειρία υπάρχει κανείς που να έχει λάβει τον τελευταιο καιρό (πχ 12 μήνες) επιδότηση  συσκευής πχ 500 ευρώ ή παραπάνω; (σε μη επαγγελματική σύνδεση )

Για την ιστορια αναφέρω οτι τελικά μετά από 2-3 τηλέφωνα ανανέωσα τη συνδεση για την οποια μιλαγαμε λιγα ποστς παραπάνω 

20Gb +  απεριοριστα προς Cosmote + 600 λεπτά προς ολους + 600 SMS στα 29,5 Ευρώ τελική τιμή. 

Νομιζω οτι ειναι καλά. Εχω δεί και καλύτερες προσφορές αλλά ΟΚ.

 

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Οτι παλεύω να μεταφέρω στην Cosmote 3 κινητά και το σταθερό με φορητότητα  και δεν μου κόβουν ούτε 1 ευρώ;; Δήλωσα ενδιαφέρον στην σελίδα τους για Cosmote Gigamax Family M με 3 νούμερα και σταθερό 100mbps και μου έδωσαν ακριβώς τις τιμές του σάϊτ. Ούτε καν κάποια έκπτωση λόγω Cosmote One. Μου τηλεφώνησαν από το 2103507760. Και όταν θέλεις να σε πάρει κάποιος συνεργάτης για προσφορά τότε είναι που δεν σε παίρνει κανείς..Υπάρχει κάποιο άλλο τμήμα που να μπορώ να ζητήσω κάποια προσφορά;

21 03507520 με πήραν χθές απο τμήμα προσφορών της Cosmote
Σταθερό κινητά λήγουν τον Μαιο του 22.
μου κάνουν προσφορά μόνο σταθερό ανανέωση σε 100αρα με απεριοριστα σταθερα 400 κινητα με 36ευρώ τον μήνα.
Του είπα πως περιμένω πως και πως να φύγω με το σταθερό,το οικογενειακό και σαν διαχειριστής των καρτοσυμβολαιων των παππούδων και σταθερού ίντερνετ που τους έχουμε εκτός και αν δω σήμα φούλ σε καθε περιοχή της πόλης.
Αντε με τους γκιόζηδες.

e4b0173771659eab976dffeea8052d41.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ιδρώσει το αυτί τους. Κακά τα ψέματα εχουν το καλύτερο δίκτυο κινητής στην Ελλάδα και τις σταθερότερες συνδέσεις internet. Μπορεί να υπάρχουν προβληματικές περιοχές αλλά κατά μέσο όρο ειναι πολύ πιο μπροστά από τους αλλους δύο providers..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, babakos said:

Δεν θα ιδρώσει το αυτί τους. Κακά τα ψέματα εχουν το καλύτερο δίκτυο κινητής στην Ελλάδα και τις σταθερότερες συνδέσεις internet. Μπορεί να υπάρχουν προβληματικές περιοχές αλλά κατά μέσο όρο ειναι πολύ πιο μπροστά από τους αλλους δύο providers..

Εγώ ικανοποιημένος είμαι με την cosmote με σχέση με την vodafone

Link to comment
Share on other sites

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα καταστήματα έχουν τις ίδιες τιμές με τη σελίδα τους; Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές αυτές είναι όταν έχεις και σταθερό στον ΟΤΕ

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@cmvr περιμένω το σχόλιό σου!

Συμβόλαιο με το μήνα???

https://techblog.gr/internet/cosmote-neo-proti-psifiaki-kiniti-tilefonia-stin-ellada/ 

Η COSMOTE ανακοίνωσε σήμερα τη νέα υπηρεσία COSMOTE Neo. Για πρώτη φορά ο καταναλωτής έχει τον έλεγχο του προγράμματος κινητής τηλεφωνίας μέσα από το COSMOTE app. Μπορεί να ενεργοποιήσει το πρόγραμμα κινητής τους τηλεφωνίας, να το αλλάξει να το εμπλουτίσει ή και να το διακόψει χωρίς πέναλτι και να το ενεργοποιήσει ξανά όποτε θέλει.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote-neo.html 

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλη σαν ιδεα... πανακριβο οπως παντα.... 

 

Οταν γινουμε πραγματικα Ευρωπη τα ξαναλεμε ΚΟΤΕ! Μεχρι τοτε, 1200 λεπτα προς ολους+1200Mb 8.5ευρω... και αστους αλλους να πληρωνουν....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καρτοσυμβόλαιο από ότι καταλαβαίνω είναι, χωρίς δέσμευση. Δεν μπορείς να ξεφύγεις από τα λεπτά και τα δεδομένα σου, αν δεν αγοράσεις πρόσθετο πακέτο.

Λειτουργεί όπως μια streaming υπηρεσία πχ, δεν εκδίδεται λογαριασμός αλλά χρεώνεται κατευθείαν η χρεωστική/πιστωτική σου κάρτα. 

Μεταφερονται τα λεπτά στον επόμενο μήνα βλέπω, αν διατηρήσεις την αυτόματη ενεργοποίηση. 

Edit: είναι πράγματι καρτοσυμβόλαιο. Για να καλέσεις πχ 5ψηφια, χρειάζεται να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...