Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει σχέση αυτό, άλλωστε είναι υπηρεσία που βγήκε πριν 10 χρόνια, σίγουρα δεν υπήρχε κάτι τέτοιο τότε.

Κάπου βρήκα μία καταχώρηση γιά twin sim, τουλάχιστον έτσι το ονομάζει η cosmote.

Θα προσπαθήσω να μιλήσω μαζί τους αύριο, αν και οι αναμονές πλέον είναι ανυπόφορες σε διάρκεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχει σχέση αυτό, άλλωστε είναι υπηρεσία που βγήκε πριν 10 χρόνια, σίγουρα δεν υπήρχε κάτι τέτοιο τότε.

Κάπου βρήκα μία καταχώρηση γιά twin sim, τουλάχιστον έτσι το ονομάζει η cosmote.

Θα προσπαθήσω να μιλήσω μαζί τους αύριο, αν και οι αναμονές πλέον είναι ανυπόφορες σε διάρκεια.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Γινεται αυτό που θες με κάποιο έξτρα κόστος.

Δες στον παρακάτω σύνδεσμο

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4548-5de4-e053-181f12ac3db5

 

[url=https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4548-5de4-e053-181f12ac3db5][/url]

Edited by x700
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση αυτό, άλλωστε είναι υπηρεσία που βγήκε πριν 10 χρόνια, σίγουρα δεν υπήρχε κάτι τέτοιο τότε.

Κάπου βρήκα μία καταχώρηση γιά twin sim, τουλάχιστον έτσι το ονομάζει η cosmote.

Θα προσπαθήσω να μιλήσω μαζί τους αύριο, αν και οι αναμονές πλέον είναι ανυπόφορες σε διάρκεια.

 

Δεν θες twin SIM, θες την υπηρεσία extra SIM με κόστος 5 Ευρώ τον μήνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Έχω δύο.καρτοσυμβολαια στην wind με 1000' προς wind,600' προς όλους,1Gb,100μηνυματα και 8€ για οποιαδήποτε χρήση με 17,89€ το μήνα δηλαδή 35,78€ και το σταθερό 21€ σύνολο 56€ για όλα.Δε μου αρέσει όμως η αντιμετώπιση της wind και ήθελα.να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην cosmote και γενικά αν με συμφέρει να κάνω τη μετάβαση σε κάποιο πακέτο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τη χρήση σου και με το σε τι δίκτυο είναι οι άνθρωποι που μιλας πιο συχνά, ίσως να σε συμφερει το Whatsup.

Ενδεικτικά με 12€ ηλεκτρονική ανανέωση έχεις 300’ και 300SMS προς όλους, 300’ προς Whatsup, 1600ΜΒ για 30 ημερες και 500ΜΒ για social media για 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Έχω δύο.καρτοσυμβολαια στην wind με 1000' προς wind,600' προς όλους,1Gb,100μηνυματα και 8€ για οποιαδήποτε χρήση με 17,89€ το μήνα δηλαδή 35,78€ και το σταθερό 21€ σύνολο 56€ για όλα.Δε μου αρέσει όμως η αντιμετώπιση της wind και ήθελα.να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην cosmote και γενικά αν με συμφέρει να κάνω τη μετάβαση σε κάποιο πακέτο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

 

Εγω θα πρότεινα και Vodafone

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις,περιμένω επικοινωνία από vodafone με cosmote που μίλησα σχεδόν οι ίδιες παροχές είναι ένα 20ρικο πάνω..Τώρα από ποιότητα εννοείται πως είναι με κλειστά τα μάτια πιο πάνω από όλες.Εως 24ΜΒS wind=8 πραγματικά= Τουλάχιστον 14-16 cosmote.Ας μη μιλήσουμε για οπτική ίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πρότεινα και Vodafone

 

 

Από την σκύλλα (wind) στην χάρυβδη (vodafone) :lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Από την σκύλλα (wind) στην χάρυβδη (vodafone) :lol::lol::lol:

Πάντως με μια γρήγορη ματιά και η vodafone τιμολογιακή τείνει προς την cosmote και όχι προς την Wind.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με μια γρήγορη ματιά και η vodafone τιμολογιακή τείνει προς την cosmote και όχι προς την Wind.

 

Ακριβώς ένα budget δίκτυο με premium τιμές :blink:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Από την σκύλλα (wind) στην χάρυβδη (vodafone) :lol::lol::lol:

 

Ευχαριστημένος ειμαι,ειδικα στη Κεφαλονια.

Απλα το εως 24 καταλήγει στα 9Mbps.

Ενω η Cosmote ειχε πραγματικό 24αρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως με μια γρήγορη ματιά και η vodafone τιμολογιακή τείνει προς την cosmote και όχι προς την Wind.

 

Αναλόγως την περιπτωση,εγω ως φοιτητης μου εκαναν πολυ καλη τιμη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ένα θέμα χρεώσεων με την COSMOTE σταθερή και έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ (6/1). Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμία ενημέρωση έκτοτε. Ούτε καν κάποιο αυτοματοποιημενο μήνυμα ότι έλαβαν την καταγγελία. Υπάρχει καλύτερος τρόπος αντίδρασης; Π.χ. Συνήγορος καταναλωτή. Κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα χρεώσεων με την COSMOTE σταθερή και έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ (6/1). Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμία ενημέρωση έκτοτε. Ούτε καν κάποιο αυτοματοποιημενο μήνυμα ότι έλαβαν την καταγγελία. Υπάρχει καλύτερος τρόπος αντίδρασης; Π.χ. Συνήγορος καταναλωτή. Κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να απαντήσουν εντός 20 ημερών, βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να απαντήσουν εντός 20 ημερών, βιάζεσαι.
Οκ. Μια απάντηση τύπου "έχουμε λάβει την καταγγελία σας...." δεν έπρεπε να λάβω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και έναν αριθμό πρωτοκόλλου (αριθμός αναφοράς/αριθμός επικοινωνίας, έχει πολλές ερμηνείες).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή χρονιά με ΥΓΕΙΑ,

μια από τα ίδια. Την Κυριακή καταχώρησα καταγγελία προς Cosmote γιατί πλέον και αυτοί το παίζουν ΠΟΝΗΡΟΙ [έκανα αίτημα φορητότητας, ήμου Nova 2Play, με δικαίωμα 14ημερης ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ, τηλεφωνικά αιτήθηκα στην Cosmote Και καταχωρήσανε την αίτησή μου την 14η μέρα!!!] και δεν έλαβα ούτε καν επιβεβαιωτικό email .. στην οθόνη μου έβγαλε ότι το αίτημά μου καταχωρήθηκε.. για να δούμε..περιμένουμε..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή χρονιά με ΥΓΕΙΑ,

μια από τα ίδια. Την Κυριακή καταχώρησα καταγγελία προς Cosmote γιατί πλέον και αυτοί το παίζουν ΠΟΝΗΡΟΙ [έκανα αίτημα φορητότητας, ήμου Nova 2Play, με δικαίωμα 14ημερης ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ, τηλεφωνικά αιτήθηκα στην Cosmote Και καταχωρήσανε την αίτησή μου την 14η μέρα!!!] και δεν έλαβα ούτε καν επιβεβαιωτικό email .. στην οθόνη μου έβγαλε ότι το αίτημά μου καταχωρήθηκε.. για να δούμε..περιμένουμε..

 

Στην ΕΕΤΤ; Κι εμένα μου έγραψε ότι καταχωρήθηκε. Μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Edit

Τώρα ξανακοιταξα στα junk και έχουν στείλει αυτοματοποιημενο μήνυμα σήμερα 10:20 με θέμα εξέταση καταγγελίας. Αναφέρει τον αριθμό πρωτοκόλλου και ότι ο ΟΤΕ μπορεί να απαντήσει μέχρι 22/2.

Οπότε ρίχνε καμιά ματιά στα junk πότε πότε....

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Στην ΕΕΤΤ; Κι εμένα μου έγραψε ότι καταχωρήθηκε. Μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Edit

Τώρα ξανακοιταξα στα junk και έχουν στείλει αυτοματοποιημενο μήνυμα σήμερα 10:20 με θέμα εξέταση καταγγελίας. Αναφέρει τον αριθμό πρωτοκόλλου και ότι ο ΟΤΕ μπορεί να απαντήσει μέχρι 22/2.

Οπότε ρίχνε καμιά ματιά στα junk πότε πότε....

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πότε υπέβαλλες την καταγγελία?!

[για να υπολογίσω ημέρερες..]

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή χρονιά με ΥΓΕΙΑ,

μια από τα ίδια. Την Κυριακή καταχώρησα καταγγελία προς Cosmote γιατί πλέον και αυτοί το παίζουν ΠΟΝΗΡΟΙ [έκανα αίτημα φορητότητας, ήμου Nova 2Play, με δικαίωμα 14ημερης ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ, τηλεφωνικά αιτήθηκα στην Cosmote Και καταχωρήσανε την αίτησή μου την 14η μέρα!!!] και δεν έλαβα ούτε καν επιβεβαιωτικό email .. στην οθόνη μου έβγαλε ότι το αίτημά μου καταχωρήθηκε.. για να δούμε..περιμένουμε..

Κατήγγειλες την Cοsmote διότι καταχώρησε το αίτημα σου την 14η ημέρα ακριβώς όπως λέει ο νόμος και εφόσον δεν παραιτήθηκες απο το δικαίωμα υπαναχώρησης για να γίνει νωρίτερα.

Και τώρα τι περιμένεις ;

Αυτό λέει ο νόμος αυτό κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

Τροποποιήθηκε το θέμα με την προσθήκη της λέξεως κινητή. Η διευκρίνηση κρίθηκε απαραίτητη ώστε αν μην γράφονται εδώ θέματα που αφορούν την σταθερή τηλεφωνία της Cosmote.

Μυνήματα που αφορούν την σταθερή μετακινήθηκανεδώ : https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80550

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κάποιος που έχει βάλει το πρόγραμμα Fiberspeed XL 100 ,πόσο του έρχεται ο λογαριασμός στο δίμηνο?χωρίς να έχει χρεώσεις εκτός προγράμματος.

Εχω το πακέτο με τα 41.90/μήνα (έχω και ενεργοποιημένο e-λογαριασμό)

Ευχαριστώ :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πήραν τηλ ενα παιδιά στην δουλειά από το 2108145291 για προσφορά καρτοσυμβολαιου με 200' προς όλους,900' προς cosmote και 2.2gb στα 11.50€ τελικά.Υπαρχει τέτοια περίπτωση;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει, αλλά η προσφορά είναι για συγκεκριμένο αριθμό καρτοκινητού.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...