Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ περίμενα τουλάχιστον απεριόριστα για όλα αυτά! 15GB δεν τίποτα για ένα μήνα...
WiFi δεν έχεις σπίτι σου;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση! Μπράβο στην κοσμοτε!Καλά έκανε και δεν έδωσε απεριόριστα ώστε να μην υπάρχει αλόγιστη χρήση
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

WiFi δεν έχεις σπίτι σου;

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι. Γι αυτό το ήθελα απεριόριστα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα την Παρασκεύη αίτημα φορητότητας για Vodafon και δεν με έχει πάρει κανένας τηλέφωνο σήμερα Τρίτη . Να υποθέσω πως δεν έχουν κάνει καμία καλύτερη προσφορά ή εχει παραπέσει το αίτημά μου και πρέπει να παρω εγώ;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς να σε πάρουν από Cosmote. Νομίζω έχει αλλάξει η διαδικασία. Δεν έχουν πει ότι μετά από 14 ημέρες προχωράει η φορητότητα; Και ότι δεν μπορεί να γίνει πλέον αυτό με την αντιπροσφορά από τον παλιό πάροχο. Αυτήν την εντύπωση έχω.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

17 έως 31/3. Το γράφει στο μήνυμα παραπάνω ο rob21.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς να σε πάρουν από Cosmote. Νομίζω έχει αλλάξει η διαδικασία. Δεν έχουν πει ότι μετά από 14 ημέρες προχωράει η φορητότητα; Και ότι δεν μπορεί να γίνει πλέον αυτό με την αντιπροσφορά από τον παλιό πάροχο. Αυτήν την εντύπωση έχω.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

A μαλιστα οποτε προχωραω Vodafon;;Υπογραφω χαρτια κ μετα φευγω κανονικά;;κ δεν με ενοχλει κανεις;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη τα Οικογενειακα πέσανε 10ευρω ή είναι ιδέα μου;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη τα Οικογενειακα πέσανε 10ευρω ή είναι ιδέα μου;;;

 

Ναι το ειδα κι εγω αυτο μιας και ειμαι σε περιοδο ανανεωσης του family.

Σιγουρα ειναι 10 ευρω κατω, ισως και λιγο παραπανω (δε θυμαμαι ακριβως ποσο ειχαν πριν)

Περιεργο που δεν ακουστηκε τιποτα σχετικο!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα κι εγω αυτο μιας και ειμαι σε περιοδο ανανεωσης του family.

Σιγουρα ειναι 10 ευρω κατω, ισως και λιγο παραπανω (δε θυμαμαι ακριβως ποσο ειχαν πριν)

Περιεργο που δεν ακουστηκε τιποτα σχετικο!

Καλά πήρα στο 13888 και εκτός ότι είχαν πέσει ολα τα συστήματα τους (τα σκαμπό τους και τα @@@ τους) που λέει κ ο "Πως τους πετσόκοψες" μου τραβαει ένα ποσό για το Οικογενειακό γύρω στα 65 ευρώ και καλά με έκπτωση 20% απο το ONE και 5 GB!!!

Αντε γεια πάω Vodafon.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλά πήρα στο 13888 και εκτός ότι είχαν πέσει ολα τα συστήματα τους (τα σκαμπό τους και τα @@@ τους) που λέει κ ο "Πως τους πετσόκοψες" μου τραβαει ένα ποσό για το Οικογενειακό γύρω στα 65 ευρώ και καλά με έκπτωση 20% απο το ONE και 5 GB!!!

Αντε γεια πάω Vodafon.

 

Για ποιο σου εδωσε τιμη 65? Για Family M που το δειχνει πιο φθηνο??

Εγω στο παλιο Family 65 ειμαι, που κατεληξα να δινω 48,50 απο τα 42 αρχικα!

Θελω να πιστευω οτι κατι καλυτερο θα δωσουν!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο σου εδωσε τιμη 65? Για Family M που το δειχνει πιο φθηνο??

Εγω στο παλιο Family 65 ειμαι, που κατεληξα να δινω 48,50 απο τα 42 αρχικα!

Θελω να πιστευω οτι κατι καλυτερο θα δωσουν!

Εχω εκνευριστεί γιατί ενω λένε το ΟΝΕ σου δίνει 5 Gb επιπλέον σύνολο 10 Γιγα αυτοι απαντάνε : Θα χάσετε 20% εκπτωση !

Τι σχέση έχει αυτό ;Γιατί το διαφημίζουν τότε;;;

Ελεος είμαι με το ένα πόδι στη Voda....

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Εχω εκνευριστεί γιατί ενω λένε το ΟΝΕ σου δίνει 5 Gb επιπλέον σύνολο 10 Γιγα αυτοι απαντάνε : Θα χάσετε 20% εκπτωση !

Τι σχέση έχει αυτό ;Γιατί το διαφημίζουν τότε;;;

Ελεος είμαι με το ένα πόδι στη Voda....

 

Aυτο ισχυει, κι εγω εχω 20% εκπτωση λογω One. Αν θες την αλλαζεις με εξτρα GB αλλα την χανεις την εκπτωση.

Το γραφει και στη σελιδα τους οτι ετσι παιζει αυτο.

Απλα αυτοι διαφημιζουν το πακετο μαζι με τα GB του One, αλλα τουλαχιστον το λενε!

 

Τελικα για ποιο πακετο σου δωσαν τιμη 65ευρω?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ισχυει, κι εγω εχω 20% εκπτωση λογω One. Αν θες την αλλαζεις με εξτρα GB αλλα την χανεις την εκπτωση.

Το γραφει και στη σελιδα τους οτι ετσι παιζει αυτο.

Απλα αυτοι διαφημιζουν το πακετο μαζι με τα GB του One, αλλα τουλαχιστον το λενε!

 

Τελικα για ποιο πακετο σου δωσαν τιμη 65ευρω?

Για το Family M δεν με ενδιαφερει κατι αλλο και προσωπικα αν δεν μου δώσουν την τιμη 57,90 με τα 10 θα τους στειλω κανονικα!

Με 50 εχω 6 στη vodafon και μπορει να εχω την πιστωτικη της Cote αλλα ενταξει δεν ξέρω αν μπορώ να κανω τοση κατανάλωση με την καρτα για να εχω την εκπτωση.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Για το Family M δεν με ενδιαφερει κατι αλλο και προσωπικα αν δεν μου δώσουν την τιμη 57,90 με τα 10 θα τους στειλω κανονικα!

Με 50 εχω 6 στη vodafon και μπορει να εχω την πιστωτικη της Cote αλλα ενταξει δεν ξέρω αν μπορώ να κανω τοση κατανάλωση με την καρτα για να εχω την εκπτωση.

 

Χαχαχα ειμαστε ακριβως στην ιδια θεση, κι εγω εχω την πιστωτικη αυτη!

 

Οποτε η τιμη 57,90 που διαφημιζουν τι ειναι? Πως γινεται να περιλαμβανει την εκπτωση 20% λογω One? Αφου δεν την εχουν ολοι αυτη την εκπτωση!

Κι εγω νομιζα οτι μπορω να παρω αυτη την τιμη, με τα 5GB, συν το 20% εκπτωσης. Αλλιως παιρνεις με τα 10GB στα 57,90. Δε γινεται αυτο σου ειπαν ?

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ειμαστε ακριβως στην ιδια θεση, κι εγω εχω την πιστωτικη αυτη!

 

Οποτε η τιμη 57,90 που διαφημιζουν τι ειναι? Πως γινεται να περιλαμβανει την εκπτωση 20% λογω One? Αφου δεν την εχουν ολοι αυτη την εκπτωση!

Κι εγω νομιζα οτι μπορω να παρω αυτη την τιμη, με τα 5GB, συν το 20% εκπτωσης. Αλλιως παιρνεις με τα 10GB στα 57,90. Δε γινεται αυτο σου ειπαν ?

Ακούστε τι μου παν οι ανεκδιήγητοι : Να μείνω με 2 GB στο ίδιο πρόγραμα δλδ το Family 65 με 57 euro ή να αλλάξω να πάω στο Family Μ να πληρώσω 92ευρώ πάγιο και να περιμένω να μου κάνουν προσφορά για εκπτωση παγίου!!!Κ πόση θαναι η προσφορά;;Δεν ξέρουμε μου λέει ότι βγει!

Έφυγα για Voda με 50 ευρωπουλάκια κι 6Gb το μήνα!!!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι μου παν οι ανεκδιήγητοι : Να μείνω με 2 GB στο ίδιο πρόγραμα δλδ το Family 65 με 57 euro ή να αλλάξω να πάω στο Family Μ να πληρώσω 92ευρώ πάγιο και να περιμένω να μου κάνουν προσφορά για εκπτωση παγίου!!!Κ πόση θαναι η προσφορά;;Δεν ξέρουμε μου λέει ότι βγει!

Έφυγα για Voda με 50 ευρωπουλάκια κι 6Gb το μήνα!!!!!

 

Καταλαβα, τα ιδια λενε και σε μενα! Απλα τραγικοι...

Τι βλακεια ειναι αυτη που πρεπει να σου ληξει το συμβολαιο για να δουνε τι τιμη μπορεις να παρεις για αλλα πακετα!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που συμβαίνουν παγκοσμίως με τον COVID-19 και τις οικονομίες των κρατών να κλυδωνίζονται , εγώ δεν θα περίμενα σοβαρές προσφορές το προσεχές χρονικό διάστημα. Μάλλον αυξήσεις τιμών θα έχουμε ....
Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που συμβαίνουν παγκοσμίως με τον COVID-19 και τις οικονομίες των κρατών να κλυδωνίζονται , εγώ δεν θα περίμενα σοβαρές προσφορές το προσεχές χρονικό διάστημα. Μάλλον αυξήσεις τιμών θα έχουμε ....

 

Μα δε ζητησαμε καμια ειδικη προσφορα!!! Να μας πουν ποσο βγαινει το πακετο που γραφουν στη σελιδα τους, οπου δεν υπολογιζεται το Cosmote One, για να το παρουμε! Κι αυτοι λενε πρωτα να λήξει το συμβολαιο για να μας που τιμη, που σημαινει να αρχισεις να πληρωνεις τιμες καταλογου, χωρις καμια εκπτωση!!! :wacko::wacko:

Δε νομιζω να σταματησει να στελνει τους λογαριασμους η Cosmote :X

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η Comsote έχει κόψει τις καλές εκπτώσεις στις ανανεώσεις συμβολαίων. Το καλοκαίρι, γνωστός μου ήθελε να κάνει ανανέωση στο σταθερό σε συνδυασμό με 2 κινητά αντί να του κάνουν καλύτερη τιμή (από την ήδη καλύτερη που είχε πριν 2 χρόνια) το μόνο που του έδιναν είναι τιμή καταλόγου που ήταν +12ευρω τον μήνα παραπάνω από ότι είχε. Δεν θυμάμαι και ακριβώς το συμβόλαιο και τις παροχές που είχε. Στο τέλος ανανέωσε αναγκαστικά στην ακριβότερη τιμή αφού κανένας άλλος δεν είχε το σήμα της cosmote όπως μου είπε.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει στη δουλειά καλύτερο σήμα η voda αλλά δεν είναι αυτός ο λόγος!είναι εκνευριστικοι άνθρωποι !!! Έχε γεια γλυκιά Cote....
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...