Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συνέχεια ενός θέματος για χρέωση 6-ψηφιου αριθμού επικοινωνίας εξυπηρέτησης πελατών γνωστής Τράπεζας, έγινε αναφορά στον συνήγορο του Καταναλωτή. Το χρεωμένο ποσό μου επιστράφηκε. Βέβαια όπως θα δείτε στο σχετικό που μου στάλθηκε, είναι αξιοσημείωτο ότι από τη μια λένε "σωστά χρεωθήκατε", από την άλλη πουθενά στις από πάνω γραμμές δεν υπάρχει το μοτίβο "18ΧΧΧ8". Και τελικά μου επιστρέφουν τα χρήματα. Δικά σας τα συμπεράσματα. 18980d301734652bfee07dd3c73ed281.jpg

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Σου ήρθε με απλό ταχυδρομείο ή συστημένο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν 6ψηφιοι αριθμοί.

Ο αριθμός είναι 18283

Απλά για να είναι ευκολομνημόνευτο η Πειραιώς το παρουσιάζει ως 182838

το ίδιο έκανε στο παρελθόν και η Εθνική με το 21048484848 (11 ψηφία ) που τελικά το διόρθωσε σε 2104848484 στην σελίδα της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν 6ψηφιοι αριθμοί.

Ο αριθμός είναι 18283

Απλά για να είναι ευκολομνημόνευτο η Πειραιώς το παρουσιάζει ως 182838

το ίδιο έκανε στο παρελθόν και η Εθνική με το 21048484848 (11 ψηφία ) που τελικά το διόρθωσε σε 2104848484 στην σελίδα της.

Ακόμα χειρότερο για αυτούς. Το θέμα τραγικό θεωρώ. Αυτό το απλό πράγμα που μου λες δεν μου το ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ!

 

Ερώτηση άλλη: ο αριθμός 210xxxxx πως χρεώνεται; Εκεί μπορώ να κάνω χρήση των λεπτών προς όλους;

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου ήρθε με απλό ταχυδρομείο ή συστημένο?
Συστημένο.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι αριθμοί που ξεκινούν από 210 χρεώνονται από τα δωρεάν λεπτά ομιλίας.

Τώρα πρόσεξα ότι και η ΕΘΝΙΚΗ διαφημίζει το 181818 (τάχα μου 6ψήφιο )

 

https://www.nbg.gr/el/the-group/corporate-governance/contact

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Με πήραν για ανανέωση από την Cosmote και είχα ένα πρόγραμμα με

 

18€ 700 λεπτα προς ολους / 150 sms / 1150 Mb

 

Μου πρότειναν κλασικά πιό ακριβό με 30,76€

 

απεριοριστα τηλέφωνα / 2000 sms / 5 Gb internet

 

Τους είπα ότι καλή τιμή είναι αλλά είναι και 50% ακριβότερο από αυτό που πληρώνο τώρα και περιμένω αντιπροσφορα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μπας και δώσουν κάτι καλύτερο ? Διακοπή αριθμού/ Φορητότητα ?

 

Ευχαριστώ

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Το 30,7 είναι 67% πιο ακριβό από το 18.

Και τα 2000 σμσ είναι άχρηστα γιατί για ιδιωτική χρήση είναι πολλά και για επαγγελματική λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Με πήραν για ανανέωση από την Cosmote και είχα ένα πρόγραμμα με

 

18€ 700 λεπτα προς ολους / 150 sms / 1150 Mb

 

Μου πρότειναν κλασικά πιό ακριβό με 30,76€

 

απεριοριστα τηλέφωνα / 2000 sms / 5 Gb internet

 

Τους είπα ότι καλή τιμή είναι αλλά είναι και 50% ακριβότερο από αυτό που πληρώνο τώρα και περιμένω αντιπροσφορα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μπας και δώσουν κάτι καλύτερο ? Διακοπή αριθμού/ Φορητότητα ?

 

Ευχαριστώ

 

30€ πάντως απεριόριστα τηλέφωνα και 5GB είναι πολύ καλά... Θα πας στα 8GB ίσως και παραπάνω με το Cosmote One αν έχεις.. Εγώ με 33€ έχω 2000 λεπτά προς όλους και 5GB και με το Cosmote One γίνεται 8 γιγα..

Link to comment
Share on other sites

Οι αριθμοί που ξεκινούν από 210 χρεώνονται από τα δωρεάν λεπτά ομιλίας.

Τώρα πρόσεξα ότι και η ΕΘΝΙΚΗ διαφημίζει το 181818 (τάχα μου 6ψήφιο )

 

https://www.nbg.gr/el/the-group/corporate-governance/contact

Με την διαφορά ότι η Εθνική ξεκαθαρίζει τον 210χχχχ με τον 181818 και πως χρεώνει ο καθένας και ότι για τον 2ο πρόκειται για "ειδικό αριθμό".

 

 

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

551e0af31d0d742432899039609bc2c5.jpg14a65944b2e84859e17dd4898f7ec0b9.jpg

Edited by Dihnekis300
Link to comment
Share on other sites

30€ πάντως απεριόριστα τηλέφωνα και 5GB είναι πολύ καλά... Θα πας στα 8GB ίσως και παραπάνω με το Cosmote One αν έχεις.. Εγώ με 33€ έχω 2000 λεπτά προς όλους και 5GB και με το Cosmote One γίνεται 8 γιγα..

 

Καλό είναι το πακέτο απλά δεν υπάρχει λόγος να ανέβω στην τιμή......Γι αυτό σκέφτομαι αν δεν μου προτείνουν τπτ ενδιάμεσο με βλέπω να το γυρνάω καρτοκινητό ή να κάνω διακοπή αριθμού μπας και δώσουν τπτ.

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παιδιά. Κάνω ανανέωση συμβολαίου. Πληρώνω τον πρώτο λογαριασμό κανονικά και την επόμενη μέρα κάνω αλλαγή ονόματος. Μεταβίβαση. Και μου βγαίνει ξανά καπάκια λογαριασμός. Δηλαδή σε ένα μήνα αντί για 35πχ θα δώσω 70. Τι φάση; έχετε παρόμοια εμπειρία; τι κουλό είναι τώρα αυτό; μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου λέει η κυρία στο τηλέφωνο με μια χαλαρότητα ότι πρέπει να πληρώσετε και στο καινούριο κωδικό επειδή κάνατε αλλαγή.... Έλεος απλά
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς βγήκε λογαριασμός στο νέο όνομα το οποίο πρέπει να πληρώσει έναν μήνα μπροστά.

Στο παλιό όνομα θα έρθει εκαθαριστικός με επιστροφή.

Δεύτερον: Δεν θα πληρώσεις 2 λογαριασμούς μαζί διότι ο δεύτερος λογαριασμός λήγει σε 25 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παιδιά. Κάνω ανανέωση συμβολαίου. Πληρώνω τον πρώτο λογαριασμό κανονικά και την επόμενη μέρα κάνω αλλαγή ονόματος. Μεταβίβαση. Και μου βγαίνει ξανά καπάκια λογαριασμός. Δηλαδή σε ένα μήνα αντί για 35πχ θα δώσω 70. Τι φάση; έχετε παρόμοια εμπειρία; τι κουλό είναι τώρα αυτό; μίλησα με την εξυπηρέτηση και μου λέει η κυρία στο τηλέφωνο με μια χαλαρότητα ότι πρέπει να πληρώσετε και στο καινούριο κωδικό επειδή κάνατε αλλαγή.... Έλεος απλά

 

 

 

Η αλλαγή ονόματος σου κόστισε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή ονόματος σου κόστισε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι. Αλλά ήρθε λογαριασμός καπάκια ενώ είχα πληρώσει πριν λίγες μέρες ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλά ήρθε λογαριασμός καπάκια ενώ είχα πληρώσει πριν λίγες μέρες ξανά...
γιατι θεωρεισαι νεος συνδρομητης και παντα προ πληρωνεις ενα μηνα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα μου αντιπρότειναν παραμονή στο υπάρχον πρόγραμμα Mobile L 700 λεπτα προς όλους / 150 sms / 1150mb+1000mb (cosote one) +500mb δώρο στα 24,54€ ή Απεριόριστα τηλέφωνα + 2000 sms +5Gb +1Gb (cosmote one) 30.76€.

 

Αυτή την στιγμή είχα μια προσφορά που έδινα 18€ για το πρώτο πακέτο. Να το κλείσω ή να τους πιέσω μήπως και μου δώσουν πιο καλή τιμή η έστω κάτι επιπλέον ?

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα μου αντιπρότειναν παραμονή στο υπάρχον πρόγραμμα Mobile L 700 λεπτα προς όλους / 150 sms / 1150mb+1000mb (cosote one) +500mb δώρο στα 24,54€ ή Απεριόριστα τηλέφωνα + 2000 sms +5Gb +1Gb (cosmote one) 30.76€.

 

 

 

Αυτή την στιγμή είχα μια προσφορά που έδινα 18€ για το πρώτο πακέτο. Να το κλείσω ή να τους πιέσω μήπως και μου δώσουν πιο καλή τιμή η έστω κάτι επιπλέον ?

 

 

 

Και τα 24,54 καλά ειναι για να το ρισκάρεις γιατι μέσο πίεσης είναι η φορητότητα με οτι αυτο συνεπάγεται...

Τωρα αν παρεις μια καλύτερη τιμή σε αλλο δίκτυο και εισαι ετοιμος να φύγεις το πας στο τέρμα με την cosmote.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Εχω ήδη μια γραμμή (double play) cosmote και 2-3 καρτοκινητα.

 

Και θέλω να μεταφέρω σε cosmote και μια υπάρχουσα 50άρα (ή να την πάω πιο πάνω). Και πιθανως να γυρίσει το ένα καρτοκινητο σε πρόγραμμα.

Που θεωρείτε οτι πρέπει να απευθυνθώ για να π´ρω καλύτερη προσφορά; site?cosmote καταστημα;Γερμανο; Ή παντου είναι το ίδιο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

111s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Εχω ήδη μια γραμμή (double play) cosmote και 2-3 καρτοκινητα.

 

Και θέλω να μεταφέρω σε cosmote και μια υπάρχουσα 50άρα (ή να την πάω πιο πάνω). Και πιθανως να γυρίσει το ένα καρτοκινητο σε πρόγραμμα.

Που θεωρείτε οτι πρέπει να απευθυνθώ για να π´ρω καλύτερη προσφορά; site?cosmote καταστημα;Γερμανο; Ή παντου είναι το ίδιο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Νομίζω την ίδια δουλειά μπορείς να κάνεις και στο 13888..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξερω αν ρωταω στο σωστο θεμα.. Ο λογαριασμος μου βγαινει καθε 10 του μηνος. Θελω να προσθεσω μια υπηρεσια με μηνιαιο παγιο. Ποτε ειναι καλυτερα να το κανω, στις 9 η στις 10 του μηνα? Για να αποφυγω την διπλοχρεωση του παγιου.. Ευχαριστω!
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ζητησει φορητοτητα απο wind kai εγινε ενεργοποιηση σημερα.Το προβλημα ειναι οτι εχω συμβολαιο και βλεπω τα παντα mb,sms,ομιλια να ληγουν αυριο.Γιατι συμβαινει αυτο;

Οκ Βρηκα τη λυση

Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ξερω αν ρωταω στο σωστο θεμα.. Ο λογαριασμος μου βγαινει καθε 10 του μηνος. Θελω να προσθεσω μια υπηρεσια με μηνιαιο παγιο. Ποτε ειναι καλυτερα να το κανω, στις 9 η στις 10 του μηνα? Για να αποφυγω την διπλοχρεωση του παγιου.. Ευχαριστω!
Είναι άλλο πράγμα πότε βγαίνει ο λογαριασμός (και τον μαθαίνεις) και άλλο από ποια έως ποια ημέρα του μήνα ξεκινάει και τελειώνει η χρέωση σου.

Δηλαδή εμένα ο μήνας μου ξεκινάει κάθε μήνα στις 8. Ο λογαριασμός μου πώς βγαίνει στις 9 και καμιά φορά στις 10.

Αν θέλω να ενεργοποιήσω ή να απενεργοποιήσω πακέτο το κάνω στις 8 για ενεργοποίηση, και στις 7 για απενεργοποίηση.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά δωρεάν 15 GB για 30 ημέρες σε όλους τους πελάτες κινητής

 

Για τις αυξημένες ανάγκες των συνδρομητών της για επικοινωνία και Internet από το κινητό, η COSMOTE προσφέρει δωρεάν 15 GB για 30 ημέρες σε όλους τους πελάτες κινητής, συμβολαίου, καρτοσυμβολαίου και καρτοκινητής - ιδιώτες και επαγγελματίες. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ενεργοποιήσουν το δωρεάν πακέτο, από αύριο Τρίτη 17/3 έως και τις 31/3, μέσα από τις εφαρμογές My COSMOTE App και WHAT’S UP App.

 

Δωρεάν χρόνος ομιλίας, δεδομένα και SMS στους συνδρομητές σε Ιταλία και Ισπανία

 

Επίσης, για τους συνδρομητές της που βρίσκονται στην Ιταλία και την Ισπανία, η COSMOTE παρέχει 300 λεπτά ομιλίας από τις δύο χώρες προς Ελλάδα, 300 SMS και 1GB για δύο εβδομάδες.

 

Η COSMOTE συνιστά στους συνδρομητές της, ιδιώτες και επαγγελματίες, να κατεβάσουν και να χρησιμοποιούν τις ψηφιακές εφαρμογές My COSMOTE και WHAT’S UP προκειμένου να διαχειρίζονται όλες τις συνδέσεις τους σε σταθερή, κινητή και καρτοκινητή, μέσα από το κινητό ή το tablet τους, εύκολα και γρήγορα από το σπίτι. Με τον τρόπο αυτό θα μπορέσουν να μειώσουν και τις μετακινήσεις τους.

 

Μέσα από τις εφαρμογές My COSMOTE και WHAT’S UP, οι συνδρομητές μπορούν για όλα τα σταθερά & κινητά της οικογένειας ή της επιχείρησής τους:

 

· να ελέγχουν το υπόλοιπο των συνδέσεών τους,

 

· να ανανεώνουν τον χρόνο ομιλίας στα καρτοκινητά τους ή οποιοδήποτε άλλο καρτοκινητό

 

· να αγοράζουν πακέτα ΜΒ, ομιλίας και SMS, να αλλάζουν πρόγραμμα, να ενεργοποιούν υπηρεσίες και

 

· να πληρώνουν τους λογαριασμούς τους ή οποιουδήποτε άλλου συνδρομητή συμβολαίου της COSMOTE

 

Επιπλέον, μπορούν να ελέγχουν απομακρυσμένα τη χρήση του ρούτερ στο σπίτι ή την επιχείρησή τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα τουλάχιστον απεριόριστα για όλα αυτά! 15GB δεν τίποτα για ένα μήνα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η αχαριστία σε όλο της το μεγαλείο....... τίποτε άλλο...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...