Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αγορά πακέτων προς τα κάτω στην κατηγορία υπηρεσίες δικτύου. Έχει ειδοποίηση κλήσεων με ή χωρίς ενημέρωση του καλούντα, τηλεφωνητή με ενημέρωση ή τηλεφωνητή χωρίς ενημέρωση. Διαλέγεις τι θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση και εγώ, αν και δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο νήμα. Σε συμβόλαιο Cosmote, έχω εξτρα sim μόνο για data τοποθετημένη σε USB 4g wifi stick. Όλα καλά μέχρι πριν μια εβδομάδα, που σταματησε να συνδέεται στο ιντερνετ. Έχω ψάξει τα πάντα (οι ρυθμίσεις είναι λίγες για το APN) και δεν έχω καταφέρει τίποτα. Η sim σε κινητό δουλεύει, αλλά στο στικ όχι. Αντίστοιχα δεν δουλέυει και άλλη Cosmote sim στο stick. Αντίθετα, όταν βάζω της Wind, συνδέεται αμέσως και λειτουργεί τέλεια (εκτός από την ποιότητα του 4g). Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλο ή γνωρίζει κανείς αν έχει αλλάξει κάτι? Έχω επικοινωνήσει 2 φορές με την Cosmote και περιμένω...:mad:

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Με ποιό τρόπο μπορώ να βάλω μέσα από το mycosmote την επιλογή να ξεκινήσει να έρχεται ο λογαριασμός σε έντυπη μορφή;

Αφορά σύνδεση του πατέρα μου που διαχειρίζομαι εγώ από το δικό μου λογαριασμό mycosmote.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μπες από υπολογιστή, στην αρχική του MyCosmote πατησε διαχείριση σύνδεσης και κάπου θα βρεις το e-λογαριασμος.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ήμουν απογοητευμένος με την Cote και σκεφτόμουν να την κάνω για το VF Giga Max (Απεριόριστα λεπτά και 12 GB to share), έπεσε εξαιρετική προσφορά για το Family L όπου δίνει απεριόριστα λεπτά και 10 GB to share, με extra άλλα 10 GB στα €122,4 τελική τιμή για 4 νούμερα.

 

3 από τα 4 νούμερα έχουν ήδη 1 GB επιπλέον από το Cosmote Οne.

 

Βγαίνει €30,6 στο κάθε νούμερο για πρόγραμμα που αντιστοιχεί σε μια κατάσταση μεταξύ του L και του XL.

 

Να σημειώσω ότι από το τμήμα ακυρώσεων η προσφορά ήταν στα ίδια χρήματα αλλά για +2 GB αντί για +10 GB. Tην είχα δεχθεί τηλεφωνικά και μου είπαν να πάω σε κατάστημα Cosmote για να στήσω το Family από την αρχή. Στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν βλέπουν την προσφορά για +2 GB αλλά για +10 GB, την οποία φυσικά και αποδέχθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι απογοητευμένος. Είχα πάρει το 1500-20 με 18,3€ για κάθε νούμερο και 160€ επιδότηση για κάθε αριθμό. Τώρα στην ανανέωση μου είπαν να κάνω το ένα καρτοσυμβολαιο με 17,9€ και στο άλλο μου πρότειναν ένα πακέτο με 26€, εντελώς ασύμφορο με το τρέχον που έχω.

 

Δεν μπορώ ρε παιδιά να καταλάβω για ποιο λόγο, αντί να σε δένουν με λίγες έξτρα παροχές, να σου λένε στην ουσία φύγε.

 

Δεν θα είχα αρνηθεί μια αύξηση 2-3€ ανά μήνα, αλλά με παροχές που να με κάλυπταν.

 

Πλέον λοιπόν έκανα αίτηση για το family της Vodafone που αν μου κάνουν μια καλή έκπτωση το πήρα και έφυγα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αγορά πακέτων προς τα κάτω στην κατηγορία υπηρεσίες δικτύου. Έχει ειδοποίηση κλήσεων με ή χωρίς ενημέρωση του καλούντα, τηλεφωνητή με ενημέρωση ή τηλεφωνητή χωρίς ενημέρωση. Διαλέγεις τι θέλεις.

Δεν υπάρχει τέτοια κατηγορία.

Στις υπηρεσίες γράφει μόνο "My internet" και "Cosmote travel pass".

Στην κατηγορία "Άλλες Υπηρεσίες" γράφει "Calling tunes".

Δεν υπάρχει κάτι σχετικό με αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites

χθες ανανέωσα στο νέο προγραμμα xl της cosmote με τα εξής:

 

απεριόριστα λεπτά σε όλους

4000 sms

15 gb internet

δωρεάν δευτερη sim για internet στο ipad

δωρεάν twin sim

24μηνη δέσμευση.

 

τελική τιμή με τέλη κινητής και φπα :41,2 ευρώ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

χθες ανανέωσα στο νέο προγραμμα xl της cosmote με τα εξής:

 

 

 

απεριόριστα λεπτά σε όλους

 

4000 sms

 

15 gb internet

 

δωρεάν δευτερη sim για internet στο ipad

 

δωρεάν twin sim

 

24μηνη δέσμευση.

 

 

 

τελική τιμή με τέλη κινητής και φπα :41,2 ευρώ.

Νομίζω πως είναι μια χαρά η τιμή του

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι μια χαρά η τιμή του

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είχα ανανεώσει πριν από ένα μήνα στο προγραμμα που είχα με 1500 λεπτά,1500 sms,3gb internet με κόστος 36 ευρώ όποτε έδωσα λίγα παραπάνω και πήρα το απεριόριστο ουσιαστικά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

χθες ανανέωσα στο νέο προγραμμα xl της cosmote με τα εξής:

 

απεριόριστα λεπτά σε όλους

4000 sms

15 gb internet

δωρεάν δευτερη sim για internet στο ipad

δωρεάν twin sim

24μηνη δέσμευση.

 

τελική τιμή με τέλη κινητής και φπα :41,2 ευρώ.

 

Η τιμή είναι άψογη, ειδικά στην περίπτωση που υπάρχει μεγάλη ανάγκη για ομιλία. Τα δεδομένα που προσφέρονται είναι άριστα για τα χρήματα που ζητά η εταιρεία. Να μια καλή πρόταση συμβολαίου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Θελω νεο αριθμο στη Cosmote,με παγιο μαξ 35ευρω,υπαρχει καμια καλη προσφορα;;Ξερει καποιος:;Η wind μου δινει 1500λεπτα,1500sms,7.5GB στα 28.9ευρω.Εχει κατι αντιστοιχο η cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό το πρόγραμμα Της Wind αλλά δεν έχει καλό σήμα.. Ειλικρινά είναι να σπας το τηλέφωνο. Εκτός αν κινείσαι μονο σε μέρη που έχει σήμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Υπαρχει επιδοτηση σε συνδεση cosmote 240€ και δεν δινει το galaxy Α7 η εταιρια γιατι λεει δεν ειναι στα επιδοτουμενα κινητα. Τι παιζει μ αυτο? Δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις εσυ οπου θες την επιδοτηση σου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια. Υπαρχει επιδοτηση σε συνδεση cosmote 240€ και δεν δινει το galaxy Α7 η εταιρια γιατι λεει δεν ειναι στα επιδοτουμενα κινητα. Τι παιζει μ αυτο? Δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις εσυ οπου θες την επιδοτηση σου?

 

Δίνει άλλο ποσό για τις επιλεγμένες συσκευές, συνήθως μεγαλύτερο, αλλά δίνει και ποσό για οποιαδήποτε συσκευή, σχεδόν πάντα μικρότερο.

Συμφέρει να εκμεταλευτείς τις επιλεγμένες συσκευές.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

χθες ανανέωσα στο νέο προγραμμα xl της cosmote με τα εξής:

 

 

 

απεριόριστα λεπτά σε όλους

 

4000 sms

 

15 gb internet

 

δωρεάν δευτερη sim για internet στο ipad

 

δωρεάν twin sim

 

24μηνη δέσμευση.

 

 

 

τελική τιμή με τέλη κινητής και φπα :41,2 ευρώ.

 

 

 

Μια χαρά τιμή !

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο chat που μίλησα εμένα μόνο twin sim λένε με 16€ κόστος. Αυτή η δεύτερη sim πως βγαίνει για να δίνω το ίντερνετ που έχω σε άλλη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Η twin sim όντως στοιχίζει 16 ευρώ. Η extra sim αν δεν κάνω λάθος στοιχίζει 3 ευρώ το μήνα. Ο φίλος μπορεί να τις παρει δωρεάν γιατί έχει το XL όπου στο πρόγραμμα αυτό παρέχονται χωρίς χρεωση
Link to comment
Share on other sites

Στο chat που μίλησα εμένα μόνο twin sim λένε με 16€ κόστος. Αυτή η δεύτερη sim πως βγαίνει για να δίνω το ίντερνετ που έχω σε άλλη συσκευή;

 

Δεν θες twin SIM, θες extra SIM. Η Twin είναι μια παμπάλαια υπηρεσία αν έχει 2 συσκευές που δεν δουλεύεις ποτέ μαζί, να κλείνεις την μία και να ανοίγεις την άλλη με τον ίδιο αριθμό κλήσης χωρίς να μεταφέρεις την SIM.

Link to comment
Share on other sites

χθες ανανέωσα στο νέο προγραμμα xl της cosmote με τα εξής:

 

απεριόριστα λεπτά σε όλους

4000 sms

15 gb internet

δωρεάν δευτερη sim για internet στο ipad

δωρεάν twin sim

24μηνη δέσμευση.

 

τελική τιμή με τέλη κινητής και φπα :41,2 ευρώ.

αυτό που πηρες ειναι το XL και στο εδωσαν απο 79,90 στα 41,20

Εμένα μόλις τωρα μου εδωσαν το L (2000+2000+ 5GB) απο 61,90 στα 28,41 .:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ερώτηση σχετικά με τον πάνω τίτλο.

Καθώς τα προγράμματα αλλάζουν, μπορούμε με κάποια πλατφόρμα ψηφιακή (ως συνδρομητές) να δούμε τις πρόσφατες ανά μήνα διάρκειες κλήσεων sms κλπ που κατά μέσο όρο χρησιμοποιούμε για να καταλάβουμε καλύτερα σε τι πρόγραμμα θα συνεχίσουμε;

Είχα μπει κάποια στιγμή στο mycosmote αλλά νομίζω χρειαζόμουν αναλυτή γραφημάτων εκλογών.... :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς στο pdf του λογαριασμού σου να δεις πόσο μίλησες πραγματικά (ή πόσα ΜΒ καταναλωσες) και τι χρεώθηκες εκείνον τον μήνα. Αυτό πρέπει να το κάνεις μέσο όρο για 2-3 μήνες για να βγάλεις ένα καλύτερο αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

φίλτατε tagar,

στην εποχή των πάμφθηνων απεριόριστων προγραμμάτων τηλεφωνίας αναζητάς πλατφόρμα καταγραφής αναγκών συνδρομητή;

παραφράζοντας το "

" των Μάνου Λοΐζου και Δημήτρη Χριστοδούλου

 

Απεριόριστα είν' αυτά

Πάρ' τα κι ας πέσουν χάμω

 

η καλύτερη πλατφόρμα είναι οποιοδήποτε λογιστικό φύλλο (Excel\Calc\...) το οποίο θα τροφοδοτήσεις με στοιχεία από τους λογαριασμούς σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...