Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα .

Εχω 3 συμβολια σε Vodafone red1 (1500 λεπτα προς ολους , 1500sms και 2GB internet) που ληγουν σε ενα μηνα .

 

Τελικη τιμη με ολους τους φορυς και για τα τρια 71,94 ευρω .

 

Μου προτεινουν ανανεωση για 18 μηνες με 74 ευρω τελικη τιμη

 

Υπαρχει περιπτωση σε cosmote με φορτοτητα για κατι καλυτερο ?

 

Η απαντηση της cosmote ηταν 106 ευρω οποτε παρεμεινα σε vodafone με 74 ευρω για 18 μηνες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση της cosmote ηταν 106 ευρω οποτε παρεμεινα σε vodafone με 74 ευρω για 18 μηνες.
Καλά νταξει νομίζουν στο πράσινο τσαντίρι ότι ο κόσμος είναι χαζός... Και ότι ο κόσμος θα πάει στο τσαντίρι τους με οποια τιμή και εάν του πουν Αν και δεν συμπαθώ με τίποτα την Vodafone για αυτό δεν την έχω. Μια χαρά τιμή είναι

 

 

Σίγουρα μπορούσαν να πέσουν και άλλο αλλά οκ

 

 

3x 1500 ομιλία 1500sms και 2GB

 

 

Σωστά Γιάννη?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλά νταξει νομίζουν στο πράσινο τσαντίρι ότι ο κόσμος είναι χαζός... Και ότι ο κόσμος θα πάει στο τσαντίρι τους με οποια τιμή και εάν του πουν Αν και δεν συμπαθώ με τίποτα την Vodafone για αυτό δεν την έχω. Μια χαρά τιμή είναι

 

 

Σίγουρα μπορούσαν να πέσουν και άλλο αλλά οκ

 

 

3x 1500 ομιλία 1500sms και 2GB

 

 

Σωστά Γιάννη?

 

Σιγουρα μπορουσαν ...Πηγα και σε Γερμανο και στο 13888 τηλεφωνικα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα μπορουσαν ...Πηγα και σε Γερμανο και στο 13888 τηλεφωνικα.
Το λάθος το δικό σου κατά την γνώμη μου έπρεπε να πιέσεις την Vodafone 74 € για δύο χρόνια όχι 18 μηνες

 

Σε 18 μηνες σίγουρα θα ανεβάσουν την τιμή ενώ για δύο χρόνια θα είχες καθαρίσει ουσιαστικά κέρδος 6 μήνες στην ίδια τιμή που είναι και τώρα....

 

 

Κοίτα εάν θες και σε βολεύει τώρα που είναι νέο συμβόλαιο μήπως το κάνεις τώρα που είναι αρχή ακόμα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος το δικό σου κατά την γνώμη μου έπρεπε να πιέσεις την Vodafone 74 € για δύο χρόνια όχι 18 μηνες

 

Σε 18 μηνες σίγουρα θα ανεβάσουν την τιμή ενώ για δύο χρόνια θα είχες καθαρίσει ουσιαστικά κέρδος 6 μήνες στην ίδια τιμή που είναι και τώρα....

 

 

Κοίτα εάν θες και σε βολεύει τώρα που είναι νέο συμβόλαιο μήπως το κάνεις τώρα εάν θες και σε βολεύει

 

Αν και μου ειπαν οτι αυτη η τιμη θα ισχυσει ακομα και αν αλλαξει τιμολογιακη πολιτικη , στην πραξη ειδαμε να αυξανουν τιμες σε εν ενεργεια συμβολια με μονο δικαιωμα την ανευ πεναλτυ αλλαγη παροχου .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είδαμε αυτό ακόμα. Από τις 6 Δεκεμβρίου και μετά δεν το είδαμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είδαμε αυτό ακόμα. Από τις 6 Δεκεμβρίου και μετά δεν το είδαμε ποτέ.

 

Λαθος μου...Δεν διευκρινησα οτι αυτο εγινε σε vodafone.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Από τις 6 Δεκεμβρίου 2017 έχει απαγορυετεί σε όλες τις εταιρείες να αλλάζουν

α) την χρέωση του παγίου

β) τις παροχές του συμβολαίου.

Βεβαίως μπορούν να αυξήσουν τις τιμές πέραν του παγίου π.χ. το κόστος sms όταν σου τελειώσουν τα δωρεάν.

Αλλά αυτά που απαγορεύτηκαν δεν τα έχει αυξήσει καμία εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το COSMOTE 1500 - 35 μου δίνουν προσφορά για δύο γραμμές 27 € με έκπτωση παγίου αλλά ήθελα παραπάνω ίντερνετ. Δεν μου αρκούν τα 650 mb που δίνει. Πήρα Vodafone και wind για φορητοτητα και είναι ακριβότερες. Δεν συμφέρει να φύγω αλλά και το ίντερνετ λίγο... Τους είπα ότι θέλω να καταργήσω τα 2 νούμερα που έχω και να με καλέσουν από το τμήμα καταργησεων. Ελπίζω να γίνει κάτι. Εσείς πως το βλέπετε;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις 6 Δεκεμβρίου 2017 έχει απαγορυετεί σε όλες τις εταιρείες να αλλάζουν

α) την χρέωση του παγίου

β) τις παροχές του συμβολαίου.

Βεβαίως μπορούν να αυξήσουν τις τιμές πέραν του παγίου π.χ. το κόστος sms όταν σου τελειώσουν τα δωρεάν.

Αλλά αυτά που απαγορεύτηκαν δεν τα έχει αυξήσει καμία εταιρεία.

 

Αν τις αυξήσουν τις τιμές πέραν του παγίου, πάλι γίνεται να το κόψεις, έτσι; Γιατί πρόσφατα εφάρμοσαν αλλαγές σε παροχές πέραν του παγίου στη vodafone και ο λογαριασμός γράφει πως γίνεται να το κόψω αζημίως. Το ρωτάω αυτό εδώ διότι θα ήθελα να μεταφέρω το νούμερό μου στην cosmote λόγω θεμάτων στην vodafone.

Edited by theo4850
Link to comment
Share on other sites

Παρήλθε επιτέλους η ημερομηνία λήξης του συμβολαίου που είχα και είμαι σε αναζήτησή προσφοράς.

Μεχρι στιγμής είχα ένα προγραμμα με 2 αριθμούς που στην ουσία μου έδινε 1500 προς cosmote-σταθερά 120 προς άλλους και 6gb internet.. (1500 sms που δεν με ενδιαφέρει) Κόστος παγίου κάπου 92€!!!

Προφανώς δεν συμφέρει και θέλω να δίνω ταβάνι πάγου 50 το μέγιστο χοντρικά. Στην αδελφή μου της κάνανε προσφορά 1500 προς όλους 1500 sms και 3gb με πάγιο κάπου 44€... Υπάρχει περίπτωση να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω κάτι ανάλογο; Έχετε υπόψιν κάτι καλύτερο με αυτά τα χαρακτηριστικά;

ΥΓ. Έπαιρνα 2-3 στην εξυπηρέτηση και ζητούσα τον εκπρόσωπο που έκανε την πώληση στην αδελφή μου και δεν με πήρε ποτέ πίσω.. Τι φάση και αυτή αυτοί πρέπει να μας παίρνουν;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρήλθε επιτέλους η ημερομηνία λήξης του συμβολαίου που είχα και είμαι σε αναζήτησή προσφοράς.

Μεχρι στιγμής είχα ένα προγραμμα με 2 αριθμούς που στην ουσία μου έδινε 1500 προς cosmote-σταθερά 120 προς άλλους και 6gb internet.. (1500 sms που δεν με ενδιαφέρει) Κόστος παγίου κάπου 92€!!!

Προφανώς δεν συμφέρει και θέλω να δίνω ταβάνι πάγου 50 το μέγιστο χοντρικά. Στην αδελφή μου της κάνανε προσφορά 1500 προς όλους 1500 sms και 3gb με πάγιο κάπου 44€... Υπάρχει περίπτωση να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω κάτι ανάλογο; Έχετε υπόψιν κάτι καλύτερο με αυτά τα χαρακτηριστικά;

ΥΓ. Έπαιρνα 2-3 στην εξυπηρέτηση και ζητούσα τον εκπρόσωπο που έκανε την πώληση στην αδελφή μου και δεν με πήρε ποτέ πίσω.. Τι φάση και αυτή αυτοί πρέπει να μας παίρνουν;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Δεν μπορείς να βολευτείς με καρτοκινητή ; είναι κλέψιμο οι τιμές που ζητάνε στο Ελλαδιστάν για το ύψος των παροχών σε σχέση με την ΕΕ.

 

https://postimg.cc/image/kx99z27a1/

 

Αν καλύπτεσαι εκεί που είσαι σε 4G έχει και τις άλλες εταιρείες που παίζει να πάρεις καλύτερη προσφορά.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβαθμιση την εφαρμογή mycosmote στο κινητό μου και είδα να λέει στις πληροφορίες της αναβάθμισης ότι αν εξοφλήσεις τον λογαριασμό σου μέσα από την εφαρμογή σου δίνει δωρο 500mb.

Αυτό είναι καινούργιο; Τα δωρο mb τα δίνει στα συμβόλαια ή μόνο όταν βάζεις χρήματα στα καρτοτηλέφωνα;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβαθμιση την εφαρμογή mycosmote στο κινητό μου και είδα να λέει στις πληροφορίες της αναβάθμισης ότι αν εξοφλήσεις τον λογαριασμό σου μέσα από την εφαρμογή σου δίνει δωρο 500mb.

Αυτό είναι καινούργιο; Τα δωρο mb τα δίνει στα συμβόλαια ή μόνο όταν βάζεις χρήματα στα καρτοτηλέφωνα;

500ΜΒ για 5 μέρες..... Σιγά την προσφορά. Μας κοροϊδεύουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναβαθμιση την εφαρμογή mycosmote στο κινητό μου και είδα να λέει στις πληροφορίες της αναβάθμισης ότι αν εξοφλήσεις τον λογαριασμό σου μέσα από την εφαρμογή σου δίνει δωρο 500mb.

Αυτό είναι καινούργιο; Τα δωρο mb τα δίνει στα συμβόλαια ή μόνο όταν βάζεις χρήματα στα καρτοτηλέφωνα;

Με της τιμές στα συμβόλαια σε κινητο και σταθερό τα έχεις πληρώσει τα 500 MB πολλαπλά... Σιγά το δώρο σιγά της μέρες που το δίνει.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Άρα ασήμαντο το δωρο ειδικά σε σύγκριση με το μέγεθος του λογαριασμού που πληρώνεις...
Εεεε αυτό είπα με άλλα λόγια.. Η τιμές σε σχέση με της παροχές είναι στο Θεό...αρα και κατά κάποιο τρόπο πληρωμένο και το δώρο

 

 

Πάρε μια γεύση

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=469023

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! :)

Ξέχασα να σας αναφέρω την δική μου εμπειρία που είχα με την λήξη του καρτοσυμβολαίου student και την μετατροπή σε καρτοκινητό whats up student.

 

Επαναφέρω λίγο το σκηνικό που είχα πει πρίν από δυο μήνες περίπου.Είχα καρτοσυμβόλαιο student στα 12,5 ευρώ με όλες τις εκπτώσεις που είχε πετύχει η μητέρα μου μιας και είχαμε οικογενειακό πακετό. Φτάσαμε την λήξη του δικού μου συμβολαίου και έπρεπε να κάνω ανανέωση. Η Πρόταση που δόθηκε ένα απόγευμα από την cosmote ήταν 18,50 ευρώ μαζί με την αστεία έκτπωση των 2 ευρώ δλδ 20,50 ευρώ που ήταν η αρχική τιμή από 12,50 ευρώ που έδινα. Από ότι καταλαβαίνετε δεν μιλάμε για προσφορά αλλά για αύξηση τιμής. Μόλις έληξε έκανα αίτημα μετατροπής σε καρτοκινητό whats up student. Κάθε και λιγάκι έπαιρναν την μητέρα μου τηλέφωνο και προσπαθούσαν με ότι να ναι επιχειρήματα να ανανεώσει το καρτοσυμβολαίο. Της είχα πει ότι μην δεχτεί οποιαδήποτε πρόταση πάνω από 12,50 ευρώ εντομεταξύ να έχω χρεωθεί από καθυστερημένη μετατροπή τα αυξημένο πάγιο του καρτοσυμβολαίου.

Τέλος πάντων αφού το ήπια αυτό το κοστούμι έρχεται ο επόμενος λογαριασμός αφού είχε γίνει καρτοκινητό student το δικό μου έρχεται χρεώση 15 ευρώ τέλη αποσύνδεσης. Το πλήρωσα και αυτό το πακετάκι και δεν ξαναγυρνάω ποτέ σε συμβόλαιο αφού τώρα με το whats up student έχω με 10 ευρώ 1.200 λεπτά ομιλίας και μηνύματα και μπόλικα δεδομένα μιας και με το reload it και με την καθορισμένη μέρα ανανέωσης του μήνα μεταφέρονται τα λεπτά ομιλίας και τα δεδομένα επομένως έχω παραπάνω παροχές με λιγότερα χρήματα!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παρήλθε επιτέλους η ημερομηνία λήξης του συμβολαίου που είχα και είμαι σε αναζήτησή προσφοράς.

Μεχρι στιγμής είχα ένα προγραμμα με 2 αριθμούς που στην ουσία μου έδινε 1500 προς cosmote-σταθερά 120 προς άλλους και 6gb internet.. (1500 sms που δεν με ενδιαφέρει) Κόστος παγίου κάπου 92€!!!

Προφανώς δεν συμφέρει και θέλω να δίνω ταβάνι πάγου 50 το μέγιστο χοντρικά. Στην αδελφή μου της κάνανε προσφορά 1500 προς όλους 1500 sms και 3gb με πάγιο κάπου 44€... Υπάρχει περίπτωση να πάρω τηλέφωνο να ζητήσω κάτι ανάλογο; Έχετε υπόψιν κάτι καλύτερο με αυτά τα χαρακτηριστικά;

ΥΓ. Έπαιρνα 2-3 στην εξυπηρέτηση και ζητούσα τον εκπρόσωπο που έκανε την πώληση στην αδελφή μου και δεν με πήρε ποτέ πίσω.. Τι φάση και αυτή αυτοί πρέπει να μας παίρνουν;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Σε καθε πελατη κανουν διαφορετικες τιμες.Και δεν τους νοιαζει και πολυ μαλλον αν τα ακουμπας χοντρα η οχι.Μπορει να εισαι ο καλυτερος πελατης και να κανουν σε εναν με χαμηλο παγιο ακομη χαμηλοτερο και σε σενα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε πελατη κανουν διαφορετικες τιμες.Και δεν τους νοιαζει και πολυ μαλλον αν τα ακουμπας χοντρα η οχι.Μπορει να εισαι ο καλυτερος πελατης και να κανουν σε εναν με χαμηλο παγιο ακομη χαμηλοτερο και σε σενα τιποτα.
Δεν υπάρχει σεβασμός σε υπάρχων πελάτες... Ούτε στα κινητά ούτε στα σταθερά όταν πας να φύγεις τότε κάνουν προσφορά σωστή (όχι πάντα βέβαια) που κανονικά έπρεπε να έχει γίνει νωρίτερα Πριν κάνει ο πελάτης φορητότητα.

 

 

Τακτικές μπακάλικου δηλαδή . Σε καμία περίπτωση εταιριών τηλεπικοινωνιων

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σεβασμός σε υπάρχων πελάτες... Ούτε στα κινητά ούτε στα σταθερά όταν πας να φύγεις τότε κάνουν προσφορά σωστή (όχι πάντα βέβαια) που κανονικά έπρεπε να έχει γίνει νωρίτερα Πριν κάνει ο πελάτης φορητότητα.

 

 

Τακτικές μπακάλικου δηλαδή . Σε καμία περίπτωση εταιριών τηλεπικοινωνιων

Το ζήτημα είναι τι κάνουμε τώρα που άλλαξαν τα πράγματα στο θέμα φορητότητας? Έχει κάνει κανείς φορητότητα με το νέο καθεστώς να μας πει τι γίνεται?

Εμένα σε 2 εβδομάδες λήγει το συμβόλαιο και παλιότερα μόνο με φορητότητα έκαναν προσφορά της προκοπής.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι τι κάνουμε τώρα που άλλαξαν τα πράγματα στο θέμα φορητότητας? Έχει κάνει κανείς φορητότητα με το νέο καθεστώς να μας πει τι γίνεται?

Εμένα σε 2 εβδομάδες λήγει το συμβόλαιο και παλιότερα μόνο με φορητότητα έκαναν προσφορά της προκοπής.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Ενεργοποιείσαι κανονικά στην άλλη εταιρεία, και έχεις 14 μέρες προθεσμία να κάνεις υπαναχώρηση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που τώρα κάνεις αίτηση και οι εταιρείες περιμένουν 14 μέρες κ μετά ζητάνε την γραμμή από τον παροχο, οπότε λίγο δύσκολο να προλάβεις την υπαναχωρηση.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που τώρα κάνεις αίτηση και οι εταιρείες περιμένουν 14 μέρες κ μετά ζητάνε την γραμμή από τον παροχο, οπότε λίγο δύσκολο να προλάβεις την υπαναχωρηση.

 

Αυτο ισχυει τηλεφωνικα μονο. Αν πας σε μαγαζι γινεται η φορητοτητα σε μια μερα και τελος. Δεν εχει γυρισμο. Αν ενεργοποιηθεις στην αλλη εταιρεια μετα πληρωνεις προστιμο κτλ αν θες να φυγεις

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο κινητό της μητέρας μου προσφορά 15Gb για ένα μήνα με 9,90€.Ενεργοποίηση στο mycosmote!!Ήρθε και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...