Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ΟΤΕTV το έχω μέσω δορυφόρου παιδιά!! για το αίτημα αλλαγής της διεύθυνσης πάντως δεν με ταλαιπώρησαν. έκανα το αίτημα κατευθείαν και εντός 24ωρου θα έχει αλλάξει όπως ανέφεραν. όσον αφορά ενδεχόμενη επιστροφή για το επιπλέον ΦΠΑ που πλήρωνα μου απάντησαν αρνητικως. γι αυτό το λόγο σας ρώτησα εάν γνωρίζει κάποιος το τι προβλέπεται? πχ να έκανα αίτηση όπου να εξηγούσα και να ζητούσα επιστροφή για το τάδε χρονικό διάστημα, να το έστελνα κάπου συγκεκριμένα και ίσως να το κοινοποιουσα σε υπηρεσία καταναλωτή ή έστω κάτι παρόμοιο...

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ΟΤΕTV το έχω μέσω δορυφόρου παιδιά!! για το αίτημα αλλαγής της διεύθυνσης πάντως δεν με ταλαιπώρησαν. έκανα το αίτημα κατευθείαν και εντός 24ωρου θα έχει αλλάξει όπως ανέφεραν. όσον αφορά ενδεχόμενη επιστροφή για το επιπλέον ΦΠΑ που πλήρωνα μου απάντησαν αρνητικως. γι αυτό το λόγο σας ρώτησα εάν γνωρίζει κάποιος το τι προβλέπεται? πχ να έκανα αίτηση όπου να εξηγούσα και να ζητούσα επιστροφή για το τάδε χρονικό διάστημα, να το έστελνα κάπου συγκεκριμένα και ίσως να το κοινοποιουσα σε υπηρεσία καταναλωτή ή έστω κάτι παρόμοιο...

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι.

Αν θες να το κυνηγήσεις τοτε πρέπει να ζητήσεις εγγράφως την επιστροφή του ποσού.

Θα πάρεις αρνητική απάντηση εγγράφως.

Με αυτή την αρνητική απάντηση μπορείς να συμπληρώσεις την φόρμα καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή και να περιμένεις 2-3 μήνες να έρθει η σειρά σου. Αυτοί θα ενοχλήσουν τον ΟΤΕ και βλέπεις πως θα συνεχίσει. Προσωπικά δεν σου δίνω σοβαρές πιθανότητες επιτυχίας για τον λόγο που σου εξήγησα σε προηγούμενο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο vodafone CU φορητοτητα σε κοσμοτε συμβολαιο αν πρεπει να πληρωσω κατι και αν ναι ποσο ?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής σταθερής και κινητής στη Cyta. Μάλιστα έχω 2 κινητά στο δίκτυο της και πληρώνω 75-80 για όλα. Έχω επίσης και Cosmote TV μέσω δορυφόρου με αποκωδικοποιητή με σκληρό δίσκο (35 ευρώ).

Σήμερα δέχτηκα μια κλήση στο σταθερό μου από την Cosmote όπου μου έκαναν την παρακάτω πρόταση :

Το Cosmote Mobile L (700-150-1150MB), από 54 ευρώ (45.40 μέσω ίντερνετ) μου το δίνουν 12 ευρώ για 2 χρόνια, τελική τιμή με ΦΠΑ και τέλη. Για 2 γραμμές που θέλω να μεταφέρω, η τιμή διαμορφώνεται στο 25.40 ευρώ.

Γραμμή VDSL double play 29.30 όπου έχει και κάποιες ώρες προς κινητά, δε θυμάμαι πόσες.

Και το Cosmote TV πέφτει στα 22 ευρώ από τα 35.

Σύνολο 76.70 για όλα.

Μάλλον θα την αποδεχτώ. Γλιτώνω 35 ευρώ το μήνα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει ο κάθε ένας και αν αλλάζει η τιμή ανάλογα με το είδος του καταστήματος, εγώ σου αναφέρω τι λέει ο επίσημος τιμοκατάλογος για φορητότητα σε F2G. Δηλαδή :

 

Οκ,αυτό δε λέει και τίποτα.Ολοι οι παροχοι έχουν αντίστοιχο κατάλογο αλλα τα ίδια προγράμματα τα βρίσκει ο καθένας με 100 διαφορετικές παραλλαγές.

Οποτε ότι γράφει αυτός ο Επίσημος κατάλογος που παραθετεις δεν είναι και ο αμετακλητος κανόνας

Νομίζω όλοι το γνωρίζουν εμπειρικα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι προφανές ότι άλλο ένα πρόγραμμα που μπορείς όντως να το βρεις με διάφορες τιμές, ανάλογα με την έκπτωση και τυχόν προωθητικές ενέργειες με προσφορές κλπ, και άλλο η χρέωση για κάποια υπηρεσία/ενέργεια που υπάρχει στον τιμοκατάλογο. Ανεπίσημα δεν ξέρω τι μπορεί να γίνεται και αν διαφοροποιούνται, αλλά πιο επίσημο δεδομένο από τον τιμοκατάλογο της εταιρείας δεν υπάρχει. Επίσης οι ανεπίσημες διαφοροποιήσεις σε διάφορες υπηρεσίες που χρειάζεται να πας σε κατάστημα για να πραγματοποιήσεις , τουλάχιστον στη wind, συνήθως μας απασχολούν γιατί ζητάνε παραπάνω από όσα ορίζει η επίσημη γραμμή της εταιρείας και όχι το αντίθετο.

 

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την καλη παρεα.Το θεμα μου ειναι οτι ειχα 2 XL στα 65 ευρω/μηνα και τα 2 (θεωρητικα,γιατι στην πραξη παντα πληρωνα πανω απο 70) τα οποια εληξαν,και αλλαξα τα προγραμματα τους στο Mobile M και Mobile L αφηνοντας τα αοριστου χρονου προκειμενου να δω τι προσφορες μου κανουν.Εχω επισης και 2 σταθερα στον COSMOTE,το ενα 30 VDSL XL και το αλλο DP 24 με ISDN και MSN αριθμο,και επισης Cosmote TV family pack,δηλαδη συνολικα μηνιαια σκαω 170-180Ε στον ΟΤΕ.Οι προσφορες που μου κανουν ειναι σαφως ακριβοτερες (για ανανεωση και των 2 κινητων στο XL μου ειπαν κοντα 80Ε/μηνα συνολικα).Σκεφτηκα λοιπον να κανω φορητοτητα τα κινητα,αλλα σε καρτα CU της Vodafone.Οι λογοι ειναι 1)σε περιπτωση καλης αντιπροσφορας δεν θελω να μπλεξω με τις υπαναχωρησεις κλπ και ενδεχομενως να παγιδευτω σε αλλη εταιρια 2) επειδη τα χρησιμοποιω και για επαγγελματικους λογους,δεν παω σε cosmokarta γιατι απότι διαβασα μπορει να καθυστερησει και να μεινω χωρις τηλεφωνο. 3)και η ιδεα της καρτας δεν με χαλαει καθολου.Εγω θελω να σας ρωτησω κι ας μου απαντησει οποιος ξερει: 1)Αν κανω την φορητοτητα στην καρτα της Vodafone,ποσο διαρκει η καλυτερα ποσο μενω χωρις τηλ;

2)Η Cosmote πιστευετε θα μου κανει αντιπροσφορα αν δει οτι παω στη Vodafone,αλλα σε καρτα;

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την καλη παρεα.Το θεμα μου ειναι οτι ειχα 2 XL στα 65 ευρω/μηνα και τα 2 (θεωρητικα,γιατι στην πραξη παντα πληρωνα πανω απο 70) τα οποια εληξαν,και αλλαξα τα προγραμματα τους στο Mobile M και Mobile L αφηνοντας τα αοριστου χρονου προκειμενου να δω τι προσφορες μου κανουν.Εχω επισης και 2 σταθερα στον COSMOTE,το ενα 30 VDSL XL και το αλλο DP 24 με ISDN και MSN αριθμο,και επισης Cosmote TV family pack,δηλαδη συνολικα μηνιαια σκαω 170-180Ε στον ΟΤΕ.Οι προσφορες που μου κανουν ειναι σαφως ακριβοτερες (για ανανεωση και των 2 κινητων στο XL μου ειπαν κοντα 80Ε/μηνα συνολικα).Σκεφτηκα λοιπον να κανω φορητοτητα τα κινητα,αλλα σε καρτα CU της Vodafone.Οι λογοι ειναι 1)σε περιπτωση καλης αντιπροσφορας δεν θελω να μπλεξω με τις υπαναχωρησεις κλπ και ενδεχομενως να παγιδευτω σε αλλη εταιρια 2) επειδη τα χρησιμοποιω και για επαγγελματικους λογους,δεν παω σε cosmokarta γιατι απότι διαβασα μπορει να καθυστερησει και να μεινω χωρις τηλεφωνο. 3)και η ιδεα της καρτας δεν με χαλαει καθολου.Εγω θελω να σας ρωτησω κι ας μου απαντησει οποιος ξερει: 1)Αν κανω την φορητοτητα στην καρτα της Vodafone,ποσο διαρκει η καλυτερα ποσο μενω χωρις τηλ;

2)Η Cosmote πιστευετε θα μου κανει αντιπροσφορα αν δει οτι παω στη Vodafone,αλλα σε καρτα;

 

Θα απαντήσω, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος για τις απαντήσεις μου, αλλά όντας γύρω στο 95%, ίσως και κάτι παραπάνω, σίγουρος. Οπότε, μπορεί κάποιος να τις επιβεβαιώσει ή να τις διορθώσει.

1. Σε περίπτωση φορητότητας δεν μένεις σχεδόν ούτε λεπτό χωρίς τηλέφωνο. Κάποια στιγμή χάνεται το σήμα της προηγούμενης εταιρείας σου, και βάζοντας την κάρτα της καινούργιας εταιρείας έχεις αμέσως σήμα.

2. Προσωπικά, πιστεύω 100% ότι θα σου κάνει μια αρκετά ή πολύ καλή αντιπροσφορά για να σε κρατήσει.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος για τις απαντήσεις μου, αλλά όντας γύρω στο 95%, ίσως και κάτι παραπάνω, σίγουρος. Οπότε, μπορεί κάποιος να τις επιβεβαιώσει ή να τις διορθώσει.

1. Σε περίπτωση φορητότητας δεν μένεις σχεδόν ούτε λεπτό χωρίς τηλέφωνο. Κάποια στιγμή χάνεται το σήμα της προηγούμενης εταιρείας σου, και βάζοντας την κάρτα της καινούργιας εταιρείας έχεις αμέσως σήμα.

2. Προσωπικά, πιστεύω 100% ότι θα σου κάνει μια αρκετά ή πολύ καλή αντιπροσφορά για να σε κρατήσει.

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου.Κι εγω πιστευω οτι θα ειναι ετσι οπως λες.Απλα ρωταω αν εχει καποιος καποια παρομοια εμπειρια.

 

edit:Ρωτησα σε καταστημα της Vodafone και μου ειπαν οτι η μεταφορα σε καρτα ολοκληρωνεται σε 5-10 μερες,αλλα δεν μενω χωρις τηλ ουτε λεπτο.Το κοστος φορητοτητας σε καρτα ειναι εφαπαξ 30 ευρω/γραμμη

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε μου.Κι εγω πιστευω οτι θα ειναι ετσι οπως λες.Απλα ρωταω αν εχει καποιος καποια παρομοια εμπειρια.

 

edit:Ρωτησα σε καταστημα της Vodafone και μου ειπαν οτι η μεταφορα σε καρτα ολοκληρωνεται σε 5-10 μερες,αλλα δεν μενω χωρις τηλ ουτε λεπτο.Το κοστος φορητοτητας σε καρτα ειναι εφαπαξ 30 ευρω/γραμμη

 

Έχω την εντύπωση πως δεν μένεις χωρίς τηλέφωνο, απλά μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία της φορητότητας θα έχεις τηλέφωνο με την παλιά σου εταιρεία. Και με το μόλις ολοκληρωθεί χάνει το σήμα η παλιά εταιρεία και βάζεις τη sim της καινούργιας.

Πάντως, αν κάνεις φορητότητα, πες μας τι προσφορά θα σου κάνουν γιατί σε ένα μήνα το πολύ πάω κι εγώ για φορητότητα σε καρτοκινητό Wind F2G.

 

 

Επίσης, μου ήρθε αυτό το μήνυμα σήμερα:

 

TO KAΛOKAIPI ΞEKINA ME ΔΩPA AΠO TO COSMOTE ONE! XAPEITE TO TPIHMEPO TOY AΓ. ΠNEYMATOΣ 3/6-5/6 ME ΔΩPO 5GB AΛΛA KAI 1500 ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ! ΓIA TA 5GB ΣTEIΛTE ΣK ΣTO 1256 KAI ΓIA TA 1500 ΛEΠTA ΣTEIΛTE ΔΩPA ΣTO 1256 EΩΣ 1/6, XΩPIΣ XPEΩΣH.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στα συμβόλαια τι ισχύει για την περιαγωγή; θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα λεπτά και mb χωρίς χρέωση στο εξωτερικό;

 

Μετά τις 15/06

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στα συμβόλαια τι ισχύει για την περιαγωγή; θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα λεπτά και mb χωρίς χρέωση στο εξωτερικό;

 

Μετά τις 15/06

Σύμφωνα με ενημερωτικό SMS που έλαβα στο εταιρικό μου νούμερο (σύνδεση vodafone είναι αλλά δεν νομίζω να παίζει ιδιαίτερο ρόλο μιας και είναι ευρωπαϊκή οδηγία) από 01/06/2017 ο χρόνος ομιλίας και τα MB μπορούν να καταναλώνονται εντός των χωρών της ΕΕ, όπως στην Ελλάδα χωρίς επιπρόσθετες χρεώσεις

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω νουμερο με συμβολαιο που δεν ληγει ακομα, αλλα μετα την ανακοινωση της 21/4/2017 της cosmote για αυξηση της τιμης μπορω να το σπασω! πηρα τηλ. στην cosmote και μου ειπαν οτι πρεπει να πληρωσω ενα ποσο για την απομειωση????? .

εγω δεν ειχα παρει επιδοτηση για συσκευη ......αρα ισχυει κατι τετοιο η εαν το κανω φορητοτητα σε αλλη εταιρια δεν θα πληρωσω κατι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω νουμερο με συμβολαιο που δεν ληγει ακομα, αλλα μετα την ανακοινωση της 21/4/2017 της cosmote για αυξηση της τιμης μπορω να το σπασω! πηρα τηλ. στην cosmote και μου ειπαν οτι πρεπει να πληρωσω ενα ποσο για την απομειωση????? .

εγω δεν ειχα παρει επιδοτηση για συσκευη ......αρα ισχυει κατι τετοιο η εαν το κανω φορητοτητα σε αλλη εταιρια δεν θα πληρωσω κατι?

ευχαριστω

Θεωρητικά μπορείς να το σπάσεις εντός μηνός από την παραλαβή του λογαριασμού στον οποίο σου ανακοινώνουν την αύξηση. Πρακτικά με αίτημα στο τμήμα παραπόνων, επειδή δεν είσαι υποχρεωμένος κάθε μήνα να διαβάζεις κάθε σελίδα λογαριασμού, ειδικά αν εχεις αυτόματη πληρωμή, θεωρώ οτι θα το δεχθουν και τώρα. Κάνε το για να μην αλλάζουν κάθε τόσο τους όρους!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να παρω στο 11500 της Δεδδηε απο το κινητο μου που εχω 1500 λεπτα στο οικογενειακο κ χρεωνομαστε τσαμπα κ βερεσε;;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να παρω στο 11500 της Δεδδηε απο το κινητο μου που εχω 1500 λεπτα στο οικογενειακο κ χρεωνομαστε τσαμπα κ βερεσε;;

 

Μόνο από σταθερό με χρέωση Αστικής μονάδας όσο χρεώνει ο παροχος την μονάδας

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να κρατήσεις το νούμερο σου ενώ το έχει μπλοκάρει η εταιρεία λόγω ανεξοφλητων;

Συγκεκριμένα, είναι σε εταιρικό πακέτο με 4 τηλέφωνα. Χρέωναν ο, τι να ναι, ποτέ σχεδόν δεν είχα χρόνο ομιλίας κ το έκοβαν στους 3 από τους 4. Εχθές λόγω ανεξοφλητων λογαριασμών, οπως έγραψα, τα μπλόκαραν και τα 4 και όταν καλούν καποιο απο τα τηλέφωνα αυτά, ακούγεται μήνυμα πως ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται. Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα για το νούμερο τρόπο να μην το χάσω, χωρίς να πληρώσω, ας μου απαντήσει. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, το όνομα μου δεν αναφέρεται, ούτε ήμουν εγώ που ασχολήθηκα με τα προγράμματα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορείς να κρατήσεις το νούμερο σου ενώ το έχει μπλοκάρει η εταιρεία λόγω ανεξοφλητων;

Συγκεκριμένα, είναι σε εταιρικό πακέτο με 4 τηλέφωνα. Χρέωναν ο, τι να ναι, ποτέ σχεδόν δεν είχα χρόνο ομιλίας κ το έκοβαν στους 3 από τους 4. Εχθές λόγω ανεξοφλητων λογαριασμών, οπως έγραψα, τα μπλόκαραν και τα 4 και όταν καλούν καποιο απο τα τηλέφωνα αυτά, ακούγεται μήνυμα πως ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται. Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα για το νούμερο τρόπο να μην το χάσω, χωρίς να πληρώσω, ας μου απαντήσει. Δεν ξέρω αν έχει σημασία, το όνομα μου δεν αναφέρεται, ούτε ήμουν εγώ που ασχολήθηκα με τα προγράμματα κλπ

 

Εάν ο ιδιοκτήτης κάνει φορητότητα σε άλλη εταιρεία, μπορεί να κρατήσει τα νούμερα. Εάν έχουν διακοπεί λόγω οφειλών, έχει αργήσει.

Σε κάθε περίπτωση, πρφανώς συνεχίζει να χρωστάει τα χρήματα.

Θα πρέπει να είχε κάνει και έγγραφη καταγγελία σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή, εφόσον τεκμαίρεται ότι οι χρεώσεις δεν ήταν σωστές.

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα από COSMOTE σε Vodafone ολοκληρώθηκε σήμερα με ανενεργό δίκτυο της πρώτης και αλλαγή SIM του δικτύου της 2ης. Μετά είχα 3 κλήσεις από το Τμήμα Ειδικών Προσφορών της COSMOTE που δεν μπορούσα λόγω δουλειάς να απαντήσω. Γνωρίζει κάποιος εάν είναι ακόμα δυνατή αντιπροσφορά από COSMOTE παρότι ήδη είμαι στο δίκτυο της Vodafone; Και εάν ναι τι γίνεται με τις κλήσεις που πραγματοποίησα μετά τη μετάβαση στη Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Που έγινε η αίτηση φορητότητας; Αν έγινε σε κατάστημα δεν μπορείς να φύγεις χωρίς να πληρώσεις κάτι στη Vodafone (κάποιο penalty ή τέλος κλπ). Αν έγινε online ή μέσω τηλεφώνου και υπέγραψες τη σύμβαση που σου έστειλαν με courier, τότε έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης για 14 ημέρες από τότε που υπέγραψες, και φεύγοντας θα πρέπει να πληρώσεις μόνο τη χρήση που έκανες για όσο διάστημα παρέμεινε ο αριθμός σου στη Vodafone.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω σημερα το μεσημερι αιτηση φορητοτητας απο Cosmote σε Vodafone,σε καταστημα της Vodafone.Συγκεκριμενα,πηρα οικογενειακο πακετο, ο 1ος αριθμος στο Red 1 με 34,4Ε/μηνα και ο 2ος με 700' προς ολους,150sms και 1gb (μου εκαναν δωρο επιπλεον 200mb στα 800mb που περιλαμβανει το προγραμμα) στα 26,4Ε/μηνα.Το συνολο 60,8/μηνα,κι αν υπολογισω τις εκπτωσεις λογω ebill -1E και λογω πληρωμης με καρτα Bonus Alpha Bank -7E,τοτε ο λογαριασμος θα βγαινει στα 53Ε/μηνα.Και 5Ε εκπτωση στο σταθερο.Μεχρι στιγμης δεν εχει ενεργοποιηθει η συνδεση αλλα δεν με εχουν παρει κι απο τον Cosmote.Λογικα αυριο το πρωι θα γινουν αυτα.Θελω να δω την αντιπροσφορα του Cosmote και θα ενημερωσω και το φορουμ,αλλα πραγματικα δεν νομιζω να μπω στη διαδικασια υπαναχωρησης γιατι πιστευω οτι το συνολικο κερδος δεν θα ειναι πανω απο 10 ευρω, και θα παραμεινω στη Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

σε συμβολαιο internet on the go control 10GB γνωριζετε εαν μπορει να ενεργοποιηθει περιαγωγη; Και τις χρεωσεις αυτης;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους γνωριζοντες.Χτες το πρωι πηγε ο πατερας μου σε καταστημα cosmote και ενω η ερωτηση του ηταν,πως γινεται να βαζει περισσοτερα λεπτα στο καρτοκινητο με χρηση των διαφορων πακετων που εχει η κοσμοτε για what's up/κοσμοκαρτα,η συμπαθεστατη υπαλληλος τον επεισε μεσω ψεμματων(01.συμβολαιο 18μηνο,ενω ηταν 24μηνο,2ο οτι ο λογαριασμος θα ερχεται ανα 1μιση μηνα,3ο οτι το παγιο θα ειναι 20ευρω,ενω ηταν 23ευρω) να υπογραψει.Μολις,με πηρε και μου ειπε τη βλακεια που εκανε,του ειπα να παει να κανει ακυρωση,και οντως μεσα σε 2ωρες πηγε και εκανε ακυρωση.Απο τοτε και ενω του ειπαν οτι θα γινει η ακυρωση σε 1ωρα(σ.σ. η ενεργοποιση στο καρτοσυμβολαιο εγινε σε λιγοτερο απο ωρα),δεν εχει γινει ακομα ακυρωση και επιστροφη σε καρτοσυμβολαιο.Γνωριζει καποιος ποσο διαρκει η διαδικασια;;Βαριεμαι,να παιρνω τηλεφωνο δικηγορους και να κανω μηνυσεις σε υπαλληλους για εξαπατηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους γνωριζοντες.Χτες το πρωι πηγε ο πατερας μου σε καταστημα cosmote και ενω η ερωτηση του ηταν,πως γινεται να βαζει περισσοτερα λεπτα στο καρτοκινητο με χρηση των διαφορων πακετων που εχει η κοσμοτε για what's up/κοσμοκαρτα,η συμπαθεστατη υπαλληλος τον επεισε μεσω ψεμματων(01.συμβολαιο 18μηνο,ενω ηταν 24μηνο,2ο οτι ο λογαριασμος θα ερχεται ανα 1μιση μηνα,3ο οτι το παγιο θα ειναι 20ευρω,ενω ηταν 23ευρω) να υπογραψει.Μολις,με πηρε και μου ειπε τη βλακεια που εκανε,του ειπα να παει να κανει ακυρωση,και οντως μεσα σε 2ωρες πηγε και εκανε ακυρωση.Απο τοτε και ενω του ειπαν οτι θα γινει η ακυρωση σε 1ωρα(σ.σ. η ενεργοποιση στο καρτοσυμβολαιο εγινε σε λιγοτερο απο ωρα),δεν εχει γινει ακομα ακυρωση και επιστροφη σε καρτοσυμβολαιο.Γνωριζει καποιος ποσο διαρκει η διαδικασια;;Βαριεμαι,να παιρνω τηλεφωνο δικηγορους και να κανω μηνυσεις σε υπαλληλους για εξαπατηση.

 

Μόνο να τους φοβίσεις μπορείς πριν χρειαστεί να πας δικαστικά.

Πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά και πες ότι εξαπατήθηκες και δώσε το όνομα του υπαλλήλου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...