Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που παίρνω τηλέφωνο για να ζητήσω προσφορά από Cosmote;

Το 13897 για δωρεάν κλήση ισχύει;

 

2106290500 τμημα ειδικών προσφορών. Όπως λέει και το εισαγωγικό μήνυμα της γραμμής " για μια πιο συμφέρουσα επικοινωνία "

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η cosmote δινει για τα σαβ/κα το φεβρουαριου 1G ιντερνετ δωρεαν.

Πως το κανω;

Στελνω στο 1256 τι;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote δινει για τα σαβ/κα το φεβρουαριου 1G ιντερνετ δωρεαν.

Πως το κανω;

Στελνω στο 1256 τι;

Ήταν μέχρι 2 του μήνα683dde0ef5c42a28cce353771d066f46.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...το χασαμε το κορμι πατριωτη.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση,ειχα κανει ανανεωση συμβολαιου στις 09/03/2015,ποτε μπορω να κανω φορητοτητα σε αλλη εταιρια?
Link to comment
Share on other sites

2106290500 τμημα ειδικών προσφορών. Όπως λέει και το εισαγωγικό μήνυμα της γραμμής " για μια πιο συμφέρουσα επικοινωνία "

 

Κάλεσα σε αυτόν τον αριθμό αλλά μου είπαν εξυπηρετούν μόνο όσοι είναι ήδη πελάτες στην κοσμοτε. Όσοι είμαστε από άλλο δίκτυο και θέλουμε να πάρουμε μια προσφορά απο κοσμοτε πού καλούμε??? Στο 13897 απο οτι καταλαβα σου δίνουν τις κανονικές τιμές.. Πιο ακριβές και απο το site της κοσμοτε. Πχ για το XL προγραμμα που ρώτησα μου είπαν τιμή 55 ευρώ!!

 

 

ΥΓ. Μου έδωσαν τον αριθμό 2108006300 για όποιον ενδιαφέρεται

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Εχω κοσμοτε σταθερο+tv και σκεφτομαι να επιστρεψω το κινητο στην cosmote απο Q που ειμαι,σου εκαναν καλη προσφορα;
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση,ειχα κανει ανανεωση συμβολαιου στις 09/03/2015,ποτε μπορω να κανω φορητοτητα σε αλλη εταιρια?

 

Για 2 χρονια? Μεσα στον 24ο μηνα. Δηλαδη απο 09/02/2017. Το καλυτερο ειναι λιγες μερες πριν λειξει το συμβολαιο κατα τις 5 Μαρτιου

Link to comment
Share on other sites

Ήταν μέχρι 2 του μήνα

 

Μου ήρθε χθες βράδυ μήνυμα για την προσφορά και είναι έως Πέμπτη 9/2

 

Στείλτε ΔΩΡΑ στο 1256

 

ΓIA EΣAΣ ΠOY TA ΣABBATOKYPIAKA ΣHMAINOYN ΞEΓNOIAΣTO ΣEPΦAPIΣMA, ΠPOΣΦEPOYME 1,5GB ΔΩPEAN INTERNET ΓIA TA EΠOMENA 3 ΣAB/KA TOY ΦEBPOYAPIOY! ENEPΓOΠOIHΣTE TO ΔΩPO ΣAΣ ΣTEΛNONTAΣ ΔΩPA ΣTO 1256 MEXPI KAI THN ΠEMΠTH 9/2, XΩPIΣ XPEΩΣH. IΣXYEI ΓIA XPHΣH AΠO TO KINHTO ΣAΣ ENTOΣ EΛΛAΔAΣ.

 

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9/3/2017 λήγει το καρτοσυμβολαιο που εχω με κοσμοτε απο ποτε μπορω να ζητήσω διακοπή, χωρίς να χρεωθω κατι; θελω να το κανω whatsup
Link to comment
Share on other sites

9/3/2017 λήγει το καρτοσυμβολαιο που εχω με κοσμοτε απο ποτε μπορω να ζητήσω διακοπή, χωρίς να χρεωθω κατι; θελω να το κανω whatsup

 

Ήδη μπορείς να ζητήσεις διακοπή, αφού προπληρώνεις τους μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το Cosmote mobile XL και η ειδική τιμή που έχω τελειώνει στο τέλος του μήνα όπου λήγει και το συμβόλαιο.

 

Μπορείτε να προτείνετε τρόπο να πάρω καλή τιμή (καλύτερη από τη "προσφορα" που μου δινουν στο τηλεφωνο που έγινε) για να ανανεώσω το συμβόλαιο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το Cosmote mobile XL και η ειδική τιμή που έχω τελειώνει στο τέλος του μήνα όπου λήγει και το συμβόλαιο.

 

Μπορείτε να προτείνετε τρόπο να πάρω καλή τιμή (καλύτερη από τη "προσφορα" που μου δινουν στο τηλεφωνο που έγινε) για να ανανεώσω το συμβόλαιο;

 

Ευχαριστώ

 

Πρέπει να μπεις στην διαδικασία της φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το Cosmote mobile XL και η ειδική τιμή που έχω τελειώνει στο τέλος του μήνα όπου λήγει και το συμβόλαιο.

 

Μπορείτε να προτείνετε τρόπο να πάρω καλή τιμή (καλύτερη από τη "προσφορα" που μου δινουν στο τηλεφωνο που έγινε) για να ανανεώσω το συμβόλαιο;

 

Ευχαριστώ

Μόνο με φορητοτητα σίγουρα θα σε πάρουν τηλέφωνο για αντιπροσφιρα και εάν τους παίξεις λίγο κανοντας παζάρια σε τιμες που θα σου λένε και θα λες ότι δεν σε συμφέρει σίγουρα θα πάρεις καλή τιμή

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιησουμε τελειως ην κληση προς τον τηλεφωνητη σε συμβολαιο ?η να κανουμε φραγη προς το 123? Ρωταω γιατι στο iphone λογο κεκτιμενης ταχτυτητας καποιες φορες πατιετε ο τηλεφωνητης και γινεται η κληση με την χρεωση...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να ακυρώσεις τον τηλεφωνητή στο iphone.

και να ακυρώσεις τον τηλεφωνητή , η κλήση προς τον τηλεφωνητή θα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπογραψω τα χαρτιά της φορητοτητας από VODAFONE σημερa στο courier σε ποσες μέρες θα ενεργοποιηθεί η μεταφορα μου στην Cosmote? Και από ποτε αρχιζει να μετραει το 15ημερο που εχω δικαιωμα για υπαναχωρηση αν μου κανει καλη αντιπροσφορά η VODAFONE?
Link to comment
Share on other sites

Αν υπογραψω τα χαρτιά της φορητοτητας από VODAFONE σημερa στο courier σε ποσες μέρες θα ενεργοποιηθεί η μεταφορα μου στην Cosmote? Και από ποτε αρχιζει να μετραει το 15ημερο που εχω δικαιωμα για υπαναχωρηση αν μου κανει καλη αντιπροσφορά η VODAFONE?

 

 

Μολις παραλαβει η cosmote τα χαρτια σου απο την courrier , θα στειλει αιτημα στην vodafoneγια να μεταφερει το νουμερο σου.Εκεινη την στιγμη θα σε παρει η vodafone να σε ρωτησει τι πως και γιατι.

Απο εμπειρια μου,μεσα στην εβδομαδα θα εχεις τελειωσει:υπολογισε οτι αυριο/μεθαυριο τα χαρτια να ειναι στην εταιρια.Μετα ,μια μερα για να γινει process το αιτημα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η κατασταση ειναι η εξης. Λογαριασμο 16 ευρω εχω γενικα. Εβαλα Travel Pass πηγα ιταλια 4 μερες οποτε 12 ευρω. + εξτρα ενα μηνυμα ενα διαγωνισμο οταν ημουν εδω οποτε ας πουμε το ανωτερο μεχρι 35 ευρω.. Σημερα μου ερχεται μηνυμα 96 ΕΥΡΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ!

Μου ερχεται ειδοποιηση για οτι τελειωναν τα λεπτα μου προς δικτυα εκτος κοσμοτε δε παιρνω αλλο.

Μου ερχεται ειδοποιηση οτι εφτασα 100% στα mb σταματαω επι τοπου.

Πως γινεται λοιπον χωρις να ξεπερασω οτιδηποτε με ειδοποιησαν οτι εφτασα στο τελος να μου βγαζουν τετοιο λογαριασμο?

Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να τον πληρωσω καλυτερα να μου κοψουν την συνδεση ..

Link to comment
Share on other sites

θα ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό , και έτσι θα δεις πως γίνεται .

Αν είναι όπως τα λες φυσικά θα τον αμφισβητήσεις.

Δυστυχώς η μη πληρωμή λογαριασμού έχει ως συνέπεια το φακέλωμα σου από την Τηλεγνούς.

Ελπίζω μόνο να μην συνδέθηκες σε δίκτυο Καραβιού κατα το ταξίδι σου ...

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δικτυο καραβιου? Μονο αεροπορικα ταξιδεψα και οσο για τα δικτυα ηταν οτι συνδεοταν μονο του το κιν ειδα tim wind vodafone.. εμενα μου παν με 3 ευρω τη μερα θα το χρησιμοποιεις σαν να εισαι ελλαδα...τωρα αν οι κλησεις και τα μυνηματα προς κοσμοτε οπου εχω απεριοριστα στο προγραμμα μου μετρουσαν σαν κλησεις και μηνυματα προς αλλα δικτυα αυτοι θα φταινε που μου το εκρυψαν. Επισης αν κατι τελειωσε και πηγε 100% εκτος τα μβ που ΜΟΛΙΣ μου ηρθε το μηνυμα τα εκλεισα δεν με ενημεωσαν για κατι αλλο οποτε παλι ειναι δικη τους ευθυνη. Γενικα εχω τρελαθει γιατι η χρηση δεν ηταν μεγαλη ...
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου βάλανε παραπάνω μιά φορά,χωρίς travel pass,εδώ μόνον.Μου έγραψαν ότι είμαι στο 80%,σταμάτησα να καταναλώνω δεδομένα αμέσως,αλλά μου φούσκωσαν το λογαριασμό.Οχι πολλά αλλά γιατί να το κάνουν;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δικτυο καραβιου? Μονο αεροπορικα ταξιδεψα και οσο για τα δικτυα ηταν οτι συνδεοταν μονο του το κιν ειδα tim wind vodafone.. εμενα μου παν με 3 ευρω τη μερα θα το χρησιμοποιεις σαν να εισαι ελλαδα...τωρα αν οι κλησεις και τα μυνηματα προς κοσμοτε οπου εχω απεριοριστα στο προγραμμα μου μετρουσαν σαν κλησεις και μηνυματα προς αλλα δικτυα αυτοι θα φταινε που μου το εκρυψαν. Επισης αν κατι τελειωσε και πηγε 100% εκτος τα μβ που ΜΟΛΙΣ μου ηρθε το μηνυμα τα εκλεισα δεν με ενημεωσαν για κατι αλλο οποτε παλι ειναι δικη τους ευθυνη. Γενικα εχω τρελαθει γιατι η χρηση δεν ηταν μεγαλη ...

Δορυφορικό δίκτυο κινητής τηλεφωνίας

 

Αυτό λέει ο Βασίλης εάν δεν κάνω λάθος

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους υψηλής χρέωσης στην Ιταλία είναι τα καράβια της γραμμής που χρησιμοποιούν δορυφορικά δίκτυα. Αλλά αν κανείς πήγε με αεροπλάνο δεν νομίζω ότι μπορεί να χρεώθηκε τόσο πολύ.

Ας ζητήσει λοιπόν ο φίλος αναλυτικό λογαριασμό, ώστε να διαπιστώσει αν είναι πραγματική ή λάθος η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...