Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραγική η Cosmote. Πήγα σήμερα σε δικό της κατάστημα να κάνω Φοιτητικό Συμβόλαιο για Mobile Broadband (10GB=10€) και μου λένε ότι επειδή έκαναν πρόσφατα απογραφή, δεν έχουν απόθεμα και να πάω από βδομάδα!! Εγώ τώρα τα χρειάζομαι όμως... :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακριβώς. Άστοχος ο χαρακτηρισμός "τραγική" (λες κι είχαν απόθεμα και δε σε εξυπηρέτησαν)...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε άλλο κατάστημα.

Να ήταν έτσι όλα τα τραγικά στη ζωή....

 

Μόνο που η Πέμπτη ήταν η τελευταία μέρα που θα μπορούσα να πάω μαζί με τον αδερφό μου, για να πάρω φοιτητικό ίντερνετ, γιατί αυτός είναι ο φοιτητής και όχι εγώ. Τώρα είμαστε μακριά... Ίσως έπρεπε να πάω και στο Γερμανό, αλλά υπέθεσα ότι σε όλα τα καταστήματα θα ισχύει το ίδιο. Ότι λόγω απογραφής, δε δίνουν τίποτα. Μου λένε ότι δεν έχουν στικακι και ζήτησα μόνο τη SIM και μου λένε όχι!

 

Μάλλον το Φλεβάρη θα δοκιμάσω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Τέλος του μήνα τελειώνει το συμβόλαιο (65 plus) και μου ήρθε SMS να τους καλέσω. Γενικά τι προσφορές παίζουν αυτήν τη περίοδο για ανανέωση συμβολαίου ώστε να έχω μία εικόνα?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ε, όταν έχουμε τέτοιου τύπου περιορισμούς, προσπαθούμε να αποφύγουμε να πάμε για μία τέτοια δουλειά τελευταία στιγμή, για να αποφύγουμε τέτοια απρόοπτα. Σαφώς και έπρεπε να δοκιμάσεις και σε άλλο κατάστημα. Δεν λέει κάτι ότι σε ένα έκαναν απογραφή.

 

Ρώτα μήπως μπορεί να γίνει η δουλειά σου αν σου στείλει εξουσιοδότηση ο αδερφός σου. Εναλλακτικά να πάει εκεί που είναι να το κάνει ο ίδιος, και να σου στείλει το πακέτο με τη SIM ταχυδρομικώς.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις εκπληκτικες. Υπογειο παρκινγκ στο σπιτι μου με αγοασμενη τη μια θεση(παλι καλα γιατι με τον παγετο θα ειχα μεινει -12 φτασαμε δοξα το Θεο) εχω σημα 2 γραμμες. Με τους κοκκινους ειχα καμια υπηρεσια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Προέρχομαι από Wind, λήγει το συμβόλαιο μου και λέω να πάω προς Cosmote γιατί είναι η μόνη που πιάνει καλά στο σπίτι μου. Πήρα να ρωτήσω στο 2106333995 που είναι το τηλέφωνο για να κάνεις φορητότητα και μου έδωσαν τιμή για το Cosmote mobile XL στα 50 ευρώ περίπου (όσο και η online προσφορά στο site τους).

 

Με δεδομένο ότι πραγματικά θέλω να μεταφερθώ (κι όχι να πάρω μια σούπερ προσφορά από τη Wind - εντάξει, αν έρθει καλοδεχούμενη προφανώς), ξέρει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος (από κάποιο promo, από τηλέφωνα που κάνουν για προώθηση κατά καιρούς) να πάρω ακόμα καλύτερη προσφορά; Δεν φαντάζομαι αλλά είπα να κάνει ένα check εδώ.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους να ρωτησω ηθελα σε μια φιλη μου εχει το παλιο προγραμμα κοσμοτε 15 συμβολαιο κ της ηρθε τωρα κοντα στα 50 ο λογαριασμος τι μπορει να κανει? μου ειπε οτι παραπαω ΠΟΤΕ απο το επιτρεπτο δεν μιλει παντα γυρω στα 16 αντε 20 ευρω το πολλη

να επισημανω οτι εχει ενα κινητο δεκαετιας 90 τα παλια νοκια κ δεν εχει τη δυνατοτητα να εχει την εφαρμογης τους με κοντρολ καθε τρεις κ λιγο

εγω αυτο που την ειπα ειναι να ζητησει αναλυτικο λογαριασμο να δεις τι ειναι οι χρεωσεις αυτες οι παραπανω κ αν δει οτι υπαρχει κατι που δεν ειναι δικο της να κανει αμφισβητησει λογαριασμου τα λεω σωστα

Αν ξερει καποιος αλλος φιλος κατι καλυτερο ειμαι ολος αυτια

Επισης να πω οτι το συμβολαιο της λυγει το καλοκαιρι αν βοηθα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι χρονικά περιθώρια υπάρχουν να ακυρωθεί μια ανανέωση συμβολαίου?

 

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός ακόμα δεν εκδόθηκε αλλά τον είδα στην εφαρμογή της cosmote οποτε με τα στοιχεία μου πήγα και τον πλήρωσα.

Πρώτες εντυπώσεις τα mb τελειώνουν γρήγορα. Ο χρόνος ομιλίας δεν καταναλώνεται τα μηνύματα δεν τα χρησιμοποιώ.

 

Πρώτος λογαριασμός ήρθε για το cosmote family large 112 ευρώ. Η συμφωνία ήταν στα 60,50 με άλλα 2gb επιπλέον ιντερνετ οπότε πάμε στα 4gb συνολικά αλλά δεδομένου οτι έγινε ένα τηλέφωνο επείγον στη Γερμανία + μισό επιπλέον πάγιο φτάσαμε να είναι σε αυτή την τιμή ως πρώτος λογαριασμός. Ελπίζω τον άλλο μήνα να κατεβεί εκεί που συμφωνήθηκε. Εξυπηρέτηση πελατών δεν ασχολήθηκα οι αλήθεια είναι πως οι κόκκινοι είχαν εκπληκτικό support αλλά εδώ δεν τους χρειάστηκα καθόλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κάποιος τι χρονικά περιθώρια υπάρχουν να ακυρωθεί μια ανανέωση συμβολαίου?

 

Sent from my XT1572 using Tapatalk

 

Εξαρτάται εαν είναι τηλεφωνικά ή όχι. Τηλεφωνικά γνωρίζω πως έχεις 14 μέρες υπαναχώρησης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Cosmote XL και πληρωνω 35ευρω,ξερει κανεις αμα κανω φορητοτητα 2ο νουμερο σε Cosmote XL ποια ειναι η καλυτερη τιμη που μπορω να παρω;;Επισης,οι γονεις μου εχουν 2 σταθερα,μπορω να τα συνδυασω και να εχω εκπτωση χωρις να ειναι στο ονομα μου τα σταθερα;;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Cosmote XL και πληρωνω 35ευρω,ξερει κανεις αμα κανω φορητοτητα 2ο νουμερο σε Cosmote XL ποια ειναι η καλυτερη τιμη που μπορω να παρω;;Επισης,οι γονεις μου εχουν 2 σταθερα,μπορω να τα συνδυασω και να εχω εκπτωση χωρις να ειναι στο ονομα μου τα σταθερα;;

 

Εκπτωση δεν μπορεις να παρεις. Εγω για να την παρω την μετεφερα στο ονομα του πατερα μου. Ουσιαστικα με μια εξουσιοδοτηση απο το κεπ να χρησιμοποιησει την υπογραφη μου.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά έρχεται σήμερα λογαριασμός καρτοσυμβολαίου με άγνωστο αριθμό(ο οποίος δεν υπάρχει και αν τον καλέσεις λέει ότι είναι εκτός για τεχνικούς λόγους)24 ευρώ...με τα στοιχεία του συγγενή που αρχές Δεκέμβρη είχε καλέσει συνεργάτης της κοσμοτε για να προτίνει αλλαγή καρτοκινητού σε καρτοσυμβολαιο(και τελικά αρνήθηκε)....πέρνω 13888 και λέει το ενεργοποιήσατε τέλη Δεκέμβρη και δώσατε εντολή διακοής 20/01(ο λογαριασμός που ήρθε έχει ημερομηνία έκδοσης 14/01)....τέλος πάντων καταλήξαμε ότι δεν έχουν συμβόλαιο από εμάς ούτε ηχογράφιση και είπαν να το αγνοήσουμε....αυτό όμως έχει μέσα το ΑΦΜ ....τι προτίνετε;;

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Από τη στιγμή που ο αριθμός είναι άγνωστος και όχι μετατροπή του υπάρχοντος. Ρωτήστε ξανά πως θα γίνει. Αν θα έρθει τον επόμενο μήνα λογαριασμός που ακυρώνει αυτόν, κλπ.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μας ενημέρωσαν ότι το θέμα έληξε...τώρα.....

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Σε Cosmote 65Plus λογαριασμό (2.5GB Data) βλέπω "εντός παγίου" 1862ΜΒ κατανάλωση και "εκτός παγίου" 884ΜΒ

 

Σύνολο είναι κάτι ελάχιστα παραπάνω από τα 2.5GB, πώς γίνεται όμως να μην έχω εξαντλήσει τα "εντός παγίου" και να με χρεώνει τα 884ΜΒ ?

 

Υπάρχει κάποια υπηρεσία που με χρεώνει τα MB που καταναλώνω πέραν του παγίου όταν είμαι στο 4G ?

 

Χρησιμοποιώ το κινητό μου για να δώσω στο laptop μου όταν είμαι εκτός και έχω κάνει και 2-3 φορές tether για να δώσω στη γυναίκα μου. Δεν θυμάμαι αν έχω μιλήσει και viber, αλλά τί ισχύει επίσημα ?

 

 

Ευχαριστώ

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι θα είναι με τον ημερολογιακό μήνα , ενώ ο λογαριασμός δεν είναι μηνιαίος.

Οπότε έκανες τα 884 τον προηγούμενο μήνα. Δεν είναι σίγουρο , απλά ψάχνω μια λογική εξήγηση ,

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ανόητη ερώτηση; Για σιγουριά...

 

Οι κάρτες Mobile Broadband (φοιτητικό) της Cosmote, εκτός από το USB Stick που δίνουν, μπορούν να παίξουν και σε κινητό; :rolleyes:

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να φύγω από ένα πρόγραμμα που είμαι τώρα 2 μήνες, μπορώ? Πχ αν πληρώσω την έκπτωση που μου έχουν κάνει έως τώρα, μπορώ να φύγω?

 

Με πήραν από cosmote να γυρίσω ξανά αλλά είναι 2 μήνες Vodafone. Και μου είπαν ότι μπορώ να φύγω. Γίνεται?

 

 

Και γενικά μπορείς να φύγεις από μια εταιρία και ας μην έχει λήξει ένα πρόγραμμα αρκεί να τους πληρώσω στο ακέραιο τυχόν έκπτωση που έχεις πάρει ως εκείνη την ωρα που φεύγεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι τους επιστρέφεις μόνο την έκπτωση που σου έκαναν αλλά και αυτή που θα σου έκαναν. Μπορει όμως να κάνω και λάθος θα σου απαντήσει κάποιος πιο αρμόδιος

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι τους επιστρέφεις μόνο την έκπτωση που σου έκαναν αλλά και αυτή που θα σου έκαναν. Μπορει όμως να κάνω και λάθος θα σου απαντήσει κάποιος πιο αρμόδιος

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου είπαν ότι γίνεται από cosmote και γι' αυτό ζητώ την εμπειρία σας

 

 

Τελικά γίνεται. Το εκανα με κόστος ότι δώρο είχα πάρει έως την ώρα που έφυγε το νούμερο απο τον πάροχο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...