Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάνει κάνεις αίτηση να πάει από συμβόλαιο σε κάρτα? Επειδή σε λίγους μήνες λήγει το Cosmote 65 που έχω (25 ευρώ το πληρώνω) υποπτεύομαι ότι όταν λήξει, θα μου το αποκρύψει η εταιρεία, και θα μου έρθει ένας λογαριασμός τεράστιος...

Πόσο καιρό πριν θα πρέπει να τους ενημερώσω για την πρόθεση μου?

 

Δεν τίθεται θέμα "απόκρυψης", οφείλεις να γνωρίζεις πότε λήγει το συμβόλαιό σου! Από την 1η μέρα του τελευταίου μήνα μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας, δεδομένου ότι ο τελευταίος μήνας είναι προπληρωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω ένα προβληματάκι. Έχω κάνει συμβόλαιο μετά από τηλεφωνική προσφορά, ενεργοποιημένο από 4 Απρίλη. Μου εξήγησαν ότι τα πρώτα λεπτά ομιλίας/sms/mb που θα έχω, θα είναι αναλογικά με τον μισό λογαριασμό που θα έρθει μαζί με τον 1ο. Ενώ πέρασαν οι μέρες και σήμερα(15/4) ήρθε η ώρα για ανανέωση χρόνου ομιλίας/sms & mb, μπαίνω να δω και μου λέει ότι ανανεώθηκαν μονάχα τα mb. Για τα λεπτά & sms μου λέει "Το πρόγραμμά σου δεν παρέχει δωρεάν ομιλία/sms". Ενώ τόσες μέρες είχα κανονικά και απ' τα δύο, απλά μειωμένα, τι σημαίνει αυτό? Και σε μήνυμα που στέλνω στο 1256, μονάχα για τα mb μου στέλνει απάντηση.

Ας μου απαντήσει κάποιος, γιατί δεν ξέρω αν μπορώ αν πάρω και τηλέφωνο ή θα χρεωθώ με φουσκωμένο λογαριασμό!!!!

Πληροφοριακά, το πρόγραμμα είναι το plus 25.

edit: όλα εντάξει, ενημερώθηκε.

Edited by AFOS
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τελικα οσοι κανατε ανανεωση αυτη την εποχη σε 2 γραμμες στο κοσμοτε 65 τι τιμες εχετε πετυχει; εχει πεσει κανεις κατω απο τα 23-25 ευρω ανα γραμμη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα ήθελα τη γνώμη σας και για την περίπτωσή μου:Αυτή τη στιγμή είμαι συνδρομητής VODA χωρίς όμως να με κρατάει κάτι στην εταιρεία.Λήγει τώρα το συμβόλαιό μου και μου κάνουν λοιπόν αντιπρόταση στην οποία καλόυμαι να δίνω 5 ευρώ παραπάνω.Αυτή τη στιγμή έχω 300 λεπτά προς όλους 400 προς VODA 30 sms κ 200 mb internet.Καθώς ψάχνω και την περίπτωση του ΟΤΕ TV αλλα και γιατί έχω ούτε ή αλλιώς συνδυασμό σταθερού κινητόυ σε HOL & VODA,είπα μήπως έχετε κάτι καλό σε πακέτο να παίζει αυτή τη στιγμή...ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

24,75 τελική!

 

 

αν έχει κάποιος καλύτερη τιμή ας πει....μαζί με το αν είχε σταθερό (εγώ ΔΕΝ είχα) ή κάποια άλλη παράμετρο!

εγώ είχα βρει 18,5 στην wind (συνδιασμό με σταθερό), αλλά δεν πήγα λόγο ταξιδιού επαγγελματικού.... (δεν ήθελα να γίνει καμιά στραβή και να μείνω χωρίς τηλ).

 

 

τελικα οσοι κανατε ανανεωση αυτη την εποχη σε 2 γραμμες στο κοσμοτε 65 τι τιμες εχετε πετυχει; εχει πεσει κανεις κατω απο τα 23-25 ευρω ανα γραμμη;
Link to comment
Share on other sites

Εχει τηλεφωνο ο ευλογημενος αυτος κυριος? :)

 

Τηλέφωνο προσωπικό δεν έχω. Το μαγαζί είναι γερμανός στη λεωφόρο δημοκρατίας στο Κερατσίνι με την Ελευθερίου Βενιζέλου πολύ κοντά της κάθετη! Λογικά θα το βρεις εύκολα το τηλέφωνο. Γιώργος λέγεται και είναι νομίζω ο υπεύθυνος εκεί. Απο ότι έχω καταλάβει,ότι μπορεί θα στο κάνει για να σε εξυπηρετήσει . αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν ειναι υποχρεωμενη η cosmote να μας ενημερωνει αν εχει ληξει το συμβολαιο;;;;Ειχα κανει cosmote 65 και εχει ληξει απο 31/3 και κανεις δεν με ενημερωσε.Ξεχασα να το τσεκαρω και εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι ηταν 24μηνο το συμβολαιο.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν ειναι υποχρεωμενη η cosmote να μας ενημερωνει αν εχει ληξει το συμβολαιο;;;;Ειχα κανει cosmote 65 και εχει ληξει απο 31/3 και κανεις δεν με ενημερωσε.Ξεχασα να το τσεκαρω και εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι ηταν 24μηνο το συμβολαιο.

 

Όχι, δεν είναι υποχρεωμένη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο τμημα φορητοτητας της βοντα και ηταν απιστευτα αντι-εξυπηρετικοι....

 

Μου ειπαν οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα και δεν γινεται να κανω τηλεφωνικα φορητοτητα γιατι ειχα ξαναπαρει στο παρελθον( μονο κληση εχω κανει να δω τι δινουν χωρις να δωσω στοιχεια ) και με παρεπεμψαν να παω σε καταστημα βονταφον λεγοντας μου στο τελος ευχαριστω και μου το κλεισε .

 

Τι φαση οι θρασυτατοι;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο τμημα φορητοτητας της βοντα και ηταν απιστευτα αντι-εξυπηρετικοι....

 

Μου ειπαν οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα και δεν γινεται να κανω τηλεφωνικα φορητοτητα γιατι ειχα ξαναπαρει στο παρελθον( μονο κληση εχω κανει να δω τι δινουν χωρις να δωσω στοιχεια ) και με παρεπεμψαν να παω σε καταστημα βονταφον λεγοντας μου στο τελος ευχαριστω και μου το κλεισε .

 

Τι φαση οι θρασυτατοι;

Σε ποιό νούμερο κάλεσες αν το θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο προσωπικό δεν έχω. Το μαγαζί είναι γερμανός στη λεωφόρο δημοκρατίας στο Κερατσίνι με την Ελευθερίου Βενιζέλου πολύ κοντά της κάθετη! Λογικά θα το βρεις εύκολα το τηλέφωνο. Γιώργος λέγεται και είναι νομίζω ο υπεύθυνος εκεί. Απο ότι έχω καταλάβει,ότι μπορεί θα στο κάνει για να σε εξυπηρετήσει . αυτά...

 

Ευχαριστω.Το τηλεφωνημα δεν κοστιζει τιποτα να κανουμε μια ερωτηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Όταν έκανα ανανέωση συμβολαίου πριν μερικούς μήνες, η cosmote μου έδωσε και μια έξτρα sim Internet on the go.

Είχε λίγο ίντερνετ το ξοδεψα και δεν την χρησημοποιησα ξανά. Μπορώ τώρα να βάλω εκεί μερικά mb αλλά με κάρτα όχι με με συνδρομή κάθε μήνα.?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα με πήραν για προσφορά απο κοσμοτέ για κινητό σταθερό και τηλεόραση...μου δίνουν λοιπόν το κοσμοτέ 35 στα 34.99 σταθερό με 250 λεπτά προς όλους και 30 για κινητά στα 20.99 και τηλεόραση το φούλ πακέτο στα 10.95 με δωρεάν κεραιοσύστημα.Είναι καλή προσφορά τι λέτε?όλα τώρα τα έχω σε voda & hol χωρίς tv...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα με πήραν για προσφορά απο κοσμοτέ για κινητό σταθερό και τηλεόραση...μου δίνουν λοιπόν το κοσμοτέ 35 στα 34.99 σταθερό με 250 λεπτά προς όλους και 30 για κινητά στα 20.99 και τηλεόραση το φούλ πακέτο στα 10.95 με δωρεάν κεραιοσύστημα.Είναι καλή προσφορά τι λέτε?όλα τώρα τα έχω σε voda & hol χωρίς tv...
κατι γραφεις λαθος:rolleyes:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κοσμοτε. Αν υπογραψω βονταφον και στο καπακι το κανω καρτοκινητο cu γνωριζετε αν θα εχω τιποτα κυρωσεις;( δεν πηρα συσκευη κτλ)

Γιατι για να προχωρησει η φορητοτητα πλεον πρεπει πρωτα να υπογραψεις και μετα στελνουν το αιτημα στη κοσμοτέ

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κοσμοτε. Αν υπογραψω βονταφον και στο καπακι το κανω καρτοκινητο cu γνωριζετε αν θα εχω τιποτα κυρωσεις;( δεν πηρα συσκευη κτλ)

Γιατι για να προχωρησει η φορητοτητα πλεον πρεπει πρωτα να υπογραψεις και μετα στελνουν το αιτημα στη κοσμοτέ

 

Υποθέτω διότι αρκετοί ήταν αυτοί που έκαναν Ανακληση της αίτησης φορητοτητας χωρίς κυρώσεις οπότε το καρτέλ αποφάσισε να. Βάλει τέλος μάλλον.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ο μπαμπάς μου και ο αδερφός μου έχου εδώ και πολλα χρόνια καρτοσυμβολαιο κοσμοτε. Τον Δεκέμβριο του 14 πήγα να παρω κινητό και μας έκαναν μια πρόταση για οικογενειακό πακέτο και θα έπαιρνα το κινητό πιο οικονομικά τέλος πάντων το κάναμε.. Εγω είναι να πληρώνω 30 ευρώ γιατί εχω κανει το 35 plus οι άλλοι απο 18. Έχουν το πιο οικονομικό πακέτο.. Εγω θελω να το διακοψω λογο οικονομικών τελικά δεν βγαινω. Θα πληρωσω κάποιο πρόστιμο;; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες συσκευή θα χρεωθείς όλο το ποσό της επιδότησης. Αν πήρες έκπτωση θα χρεωθείς τις εκπτώσεις που έχεις επωφεληθεί μέχρι σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μία ερώτηση. Κατέβασα στον πατέρα μου την εφαρμογή της Cosmote για να βλέπει χρόνους κλπ. Διαπίστωσα ωστόσο πως τώρα δεν θα έρχεται εγγράφως λογαριασμός σπίτι αλλά θα πρέπει να το βλέπει από κει. Μήπως μπορώ με κάποιο τρόπο να το αλλάξω; Θέλω να του έρχεται και εγγράφως...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Είχα cosmote 65, δεν μου δίνανε καλή προσφορά και πήγα vodafone. Ξεκίνησε από 1 Απριλίου το συμβόλαιο.

Σήμερα με πήραν από Cosmote και μου δίνουν το 65 plus σε καλή τιμή. Αν ξανακάνω φορητότητα για cosmote τι θα πληρώσω στη vodafone?

Κάποιο πάγιο ή και κανένα πρόστιμο?

Ευχαριστώ!

Edited by Alexander_T
Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες συσκευή θα χρεωθείς όλο το ποσό της επιδότησης. Αν πήρες έκπτωση θα χρεωθείς τις εκπτώσεις που έχεις επωφεληθεί μέχρι σήμερα.

Όλα τα λεφτά τις επιδότησης;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...