Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καλό το πακέτο που έχω??

2ετη σύνδεση με επιδότηση συσκευής

1500 λεπτά προς wh

1500 SMS προς wh

100 λεπτά προς όλους

50 SMS προς όλους

400ΜΒ

Με 22€ το μήνα

Edited by button
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελικα το εφτιαξα. ξεκινας με την επιλογη του ενος μηνα δωρεαν και μετα σε ενημερωνει οτι μετα τον πρωτο μηνα θα ξεκινησει η χρεωση, που στη δικη μου περιπτωση (65plus) ειχε με κεφαλαια γραμματα το δωρεαν για οσο υπαρχει το συμβολαιο...

απο οτι λεει μεσα το streaming ειναι δωρεαν κ αυτο για το premium οποτε τα mb του συμβολαιου δεν πεφτουν!!

θα φανει και στην πραξη αυτο... αν δω οτι τρωει mb θα το αναφερω εδω για να ξερουν και οι αλλοι!

 

Στο επιβεβαιώνω που το χρησιμοποιώ το πακέτο από τότε που βγήκε. Δε χρεώνει για τη χρήση spotify. Αν θυμάμαι καλά δε χρεώνει ούτε όταν επιλέξεις να κατεβάσεις τα τραγούδια στη συσκευή. Γενικά πολύ value το πακέτο 5 ευρώ για αυτά που προσφέρει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ/μήνα

 

Εσύ φιλε μου Ποιο πρόγραμμα της cosmote έχεις; για να πληρώνεις μάλλον δεν έχεις το 65plus.(Δεν ξέρω βέβαια σε πιο άλλο πρόγραμμα το δίνει).

Γιατί εμένα το θέμα μου ήταν να μη δινω αυτά τα 5€ και να έχω premium αφού λέει ότι στο 65plus παρέχεται δωρεάν. Και μάλλον έτσι είναι από αυτά που έγραψα κατά την ενεργοποίηση πιο πάνω.

Μήπως ξέρεις αυτά που πατάω να τα έχω εκτος σύνδεσης (πατώντας τη λήψη προφανώς) που μπαίνουν; και αν μετά διαγράφονται από τη διαχείριση αρχείων ή από την εφαρμογή; Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γι αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Από τα προγράμματα Cosmote 45 και άνω το spotify premium είναι δωρεάν και εννοείται οτι περιλαμβάνει όλα τα προνόμια της premium συνδρομής (δωρεάν streaming από cosmote δίκτυο κοκ). Συνεπώς τα 45άρια (παλιά και νέα), τα 65άρια (παλιά, νέα, plus κλπ) το έχουν. Αρχικά κάνετε την ενεργοποίηση δωρεάν δοκιμαστικού λογαριασμού για ένα μήνα και στην λήξη συνεχίζεται χωρίς χρέωση. Αρκεί να το κάνετε μέσα από το http://www.cosmote.gr/spotify και όχι από την επίσημη σελίδα του spotify.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στο Plus 45 που έχω εγώ, δεν δίνει δωρεάν το Spotify, εκτός απο τον πρώτο μήνα. Στα Cosmote Plus είναι δωρεάν απο το 65άρι και πάνω. (Το λέει και εδώ)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εφτιαξα. ξεκινας με την επιλογη του ενος μηνα δωρεαν και μετα σε ενημερωνει οτι μετα τον πρωτο μηνα θα ξεκινησει η χρεωση, που στη δικη μου περιπτωση (65plus) ειχε με κεφαλαια γραμματα το δωρεαν για οσο υπαρχει το συμβολαιο...

 

απο οτι λεει μεσα το streaming ειναι δωρεαν κ αυτο για το premium οποτε τα mb του συμβολαιου δεν πεφτουν!!

 

θα φανει και στην πραξη αυτο... αν δω οτι τρωει mb θα το αναφερω εδω για να ξερουν και οι αλλοι!

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ το spotify σε σύνδεση χωρίς πάγιο. Κοστίζει 5 το spotify που έχει μέσα κάποια ΜΒ για πλοήγηση. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι δεν χρεώνει το κατέβασμα της μουσικής, αλλά χρεώνει το να σου δείχνει τα εξώφυλλα, άλλες πληροφορίες, όταν ψάχνεις τραγούδια και παίρνεις λίστα με τα αποτελέσματα κλπ. Αυτά είναι πολύ λίγα, ανάλογα πάντα με το πόσο τα χρησιμοποιείς.

Πάντως εντός Αθηνών άκουσα spotify από δίκτυο wind και τρώει αρκετά ΜΒ, δεν θυμάμαι πόσα. Είχα πάντως το πακέτο με το 1 gb και δεν χρειαζόμουν αλλά. Δεν έχει διακοπές όμως, αλλα όπως και η cosmote σε κάποια σημεία έχει ασθενή κάλυψη.

Edited by critic
Link to comment
Share on other sites

Η περιήγηση στην εφαρμογή (αναζητηση, εξώφυλλα, φωτογραφίες κ.α.) σου τρώει δεδομένα. Αλλά όταν ακούς μουσική δεν σου καταναλώνει δεδομένα αφού λέει ότι το streaming είναι Δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ φιλε μου Ποιο πρόγραμμα της cosmote έχεις; για να πληρώνεις μάλλον δεν έχεις το 65plus.(Δεν ξέρω βέβαια σε πιο άλλο πρόγραμμα το δίνει).

Γιατί εμένα το θέμα μου ήταν να μη δινω αυτά τα 5€ και να έχω premium αφού λέει ότι στο 65plus παρέχεται δωρεάν. Και μάλλον έτσι είναι από αυτά που έγραψα κατά την ενεργοποίηση πιο πάνω.

Μήπως ξέρεις αυτά που πατάω να τα έχω εκτος σύνδεσης (πατώντας τη λήψη προφανώς) που μπαίνουν; και αν μετά διαγράφονται από τη διαχείριση αρχείων ή από την εφαρμογή; Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γι αυτό ρωτάω.

Εγώ είμαι με καρτοσυμβολαιο. 5 ευρώ το μήνα ισχύει για όλους τους κατόχους κοσμοτε αριθμου. Δωρεάν δίδεται στα μεγαλύτερα συμβόλαια. Τα offline διαθέσιμα κομμάτια πηγαίνουν σε φάκελο κάπου μέσα στο Android /data /spotify νομίζω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

επειδη κ εγω παιδια το spotify ενημερωνω οτι το spotify στο δινουν δωρεαν απο προγραμματα 65 κ ανω http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/COSMOTE_Unlimited_Prs επισης εμενα μου ειπαν οτι να διαγραψω τον παλιο μου λογαριασμο κ να ανοιξω νεο λογαριασμο spotify οτι ομως κ να κανω πρεπει να το κανω μεσω cosmote.gr/spotify εκανα εγγραφη κ μου εστειλε ενα κωδικο που το εισαγω στο site της cosmote κ με παραπεμπει μετα spotify.com κ κατεβασα κ ολα καλα

Τωρα δινει επιπλεον ασχετα με τα δεδομενα του 65 plus επιπλεον 80mb κ επισης το χρεωνει αλλα κ το αφαιρει διοτι ειναι μεσα στην τιμη του παγιου εγω το εκανα με τελικη τιμη στα 49 ευρω

Link to comment
Share on other sites

επειδη κ εγω παιδια το spotify ενημερωνω οτι το spotify στο δινουν δωρεαν απο προγραμματα 65 κ ανω http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/COSMOTE_Unlimited_Prs επισης εμενα μου ειπαν οτι να διαγραψω τον παλιο μου λογαριασμο κ να ανοιξω νεο λογαριασμο spotify οτι ομως κ να κανω πρεπει να το κανω μεσω cosmote.gr/spotify εκανα εγγραφη κ μου εστειλε ενα κωδικο που το εισαγω στο site της cosmote κ με παραπεμπει μετα spotify.com κ κατεβασα κ ολα καλα

Τωρα δινει επιπλεον ασχετα με τα δεδομενα του 65 plus επιπλεον 80mb κ επισης το χρεωνει αλλα κ το αφαιρει διοτι ειναι μεσα στην τιμη του παγιου εγω το εκανα με τελικη τιμη στα 49 ευρω

 

49€ το μήνα για πιο πρόγραμμα; αν είναι για το 65plus μάλλον πολλά δεν είναι; εμένα σε ανανέωση συμβολαίου μου το εδωσαν 25...

Link to comment
Share on other sites

49€ το μήνα για πιο πρόγραμμα; αν είναι για το 65plus μάλλον πολλά δεν είναι; εμένα σε ανανέωση συμβολαίου μου το εδωσαν 25...

 

Δεν τα λες σωστά...

Το 25ευρω το πήραμε όλοι (όσοι το πήραν), επειδή κάναμε αίτηση φορητότητας και όχι απλώς μια ανανέωση συμβολαίου. Ήταν δηλαδή αποτέλεσμα εκβιασμού και δεν προήλθε από την καλοσύνη της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λες σωστά...

Το 25ευρω το πήραμε όλοι (όσοι το πήραν), επειδή κάναμε αίτηση φορητότητας και όχι απλώς μια ανανέωση συμβολαίου. Ήταν δηλαδή αποτέλεσμα εκβιασμού και δεν προήλθε από την καλοσύνη της Cosmote.

 

Κι όμως σε μένα(κι από όσο ξέρω και σε φίλο μου) μου έκανε προσφορά ανανέωσης στα 23 ευρώ περίπου χωρίς να κάνουμε αίτηση φορητότητας.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η επιδοτηση και για τον2ο νουμερο του οικογενειακου και μου ειπαν 25 το ενα νουμερο με τις εκπτωσης οικογενειακου και συνδεσης οτε και 31 για το αλλο με την εκπτωση οικογενειακου, χωρις να κανω φορητοτητα.και μου ειπαν οτι θα το στειλουν να φαινεται και στο συστημα η προσφορα αυτη.

 

Να παρω τωρα βονταφον να δηλωσω φορητοτητα και να περιμενω τηλ;

 

Επειδη ειναι αργιες οι επομενες μερες μην με κρεμασει η κοσμοτε φοβαμαι.

 

Τι λετε;

 

 

Κανεις;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το τί θα πληρώσεις μας το είπες. Τί πρόγραμμα σου έδωσαν δεν μας το είπες. Τί θες να σου απαντήσουμε?
Link to comment
Share on other sites

To 65 plus. Συγνωμη για την παραλειψη

Εντιτ:

Πηρα στο τμημα φορητοτητας της βοντα και ηταν απιστευτα αντι-εξυπηρετικοι....

Μου ειπαν οτι εχουν αλλαξει τα πραγματα και δεν γινεται να κανω τηλεφωνικα φορητοτητα γιατι ειχα ξαναπαρει στο παρελθον( μονο κληση εχω κανει να δω τι δινουν χωρις να δωσω στοιχεια ) και με παρεπεμψαν να παω σε καταστημα βονταφον λεγοντας μου στο τελος ευχαριστω και μου το κλεισε .

Τι φαση οι θρασυτατοι;

Edited by kostakiss
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εμπειρία από Roaming της Cosmote για Data;

Είμαι στο Cosmote Plus 65 και θα λείψω στο εξωτερικό για κάποιες μέρες. Ποιες είναι οι επιλογές μου;

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το Data Traveller ξοδεύοντας τα δικά μου MB και αν ναι με τι χρεώση;

Αν όχι, υπάρχει κάποια άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το cosmote travel pass.

 

Νομίζω ότι δεν αξίζει για πολλές μέρες. Είναι γύρω στα 15 ευρώ από ότι βλέπω.

Γι' αυτό ρώτησα.

Εκτός αν βλέπω κάτι λάθος στο σάιτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λες σωστά...

Το 25ευρω το πήραμε όλοι (όσοι το πήραν), επειδή κάναμε αίτηση φορητότητας και όχι απλώς μια ανανέωση συμβολαίου. Ήταν δηλαδή αποτέλεσμα εκβιασμού και δεν προήλθε από την καλοσύνη της Cosmote.

 

Κι όμως φίλε μου! Δεν έκανα αίτημα φορητότητα ς γιατί δεν ήθελα να μπλέξω σε περίπτωση που πήγαινα σε άλλη εταιρία. Ασε που δε μου εδιναν τίποτα από προσφορές.

Η cosmote μου έδινε 45€ το 65plus 10 μέρες πριν λήξει το συμβόλαιο και είχα πάρει απόφαση να κάνω και τα 2νούμερα κάρτα μέχρι να βγει καμιά προσφορά. 3Μέρες πριν λήξει το συμβόλαιο πήγα σε κατάστημα ξανα και μου είπαν ότι μου το δίνουν 25€! Δεν ξέρω αν ο υπάλληλος έχει τη δυνατότητα να βάζει κανέναν κωδικό δικό του και να βγάζει καλύτερη τιμή... Το λέω επειδή ήταν εξυπηρετικοτατος και γενικά από άλλους συγγενείς μου ο συγκεκριμένος πολιτης τους έχει εξυπηρετήσει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάνεις αίτηση να πάει από συμβόλαιο σε κάρτα? Επειδή σε λίγους μήνες λήγει το Cosmote 65 που έχω (25 ευρώ το πληρώνω) υποπτεύομαι ότι όταν λήξει, θα μου το αποκρύψει η εταιρεία, και θα μου έρθει ένας λογαριασμός τεράστιος...

Πόσο καιρό πριν θα πρέπει να τους ενημερώσω για την πρόθεση μου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...