Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό το ίδιο κατάστημα (γερμανος). Α, και σε άλλον γερμανό που περνούσα τυχαία και ρώτησα σήμερα 90+......

Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται....

Μάλλον θα τα γυρίσω σε δύο καρτοκινητά μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο....

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Aπό το ίδιο κατάστημα (γερμανος). Α, και σε άλλον γερμανό που περνούσα τυχαία και ρώτησα σήμερα 90+......

Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται....

Μάλλον θα τα γυρίσω σε δύο καρτοκινητά μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο....

 

Μπες στο site της cosmote,εχει προσφορα με 18μηνη δεσμευση πχ το απεριοριστα 35 το εχει 25ευρω! Μην πηγαινετε σε καταστηματα! Μεσω online προσφορων εκμεταλλευεσαι τα μεγιστα και στα 3 δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Με ενδιαφέρει αυτό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__cosmote-pros-oloys-50/section/Postpaid_Economy_Prs το πρόγραμμα να το κάνω με online αίτηση. Τι παγίδες μπορεί να κρύβει;

Όταν τους πήρα τηλέφωνο να μου πουν κάποιες λεπτομέρειες μου είπαν ότι δεν μπορούσαν να με ενημερώσουν τηλεφωνικά πολιτική της εταιρίας.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω οικογενειακο πακετο 2 νουμερα απο κοσμοτε υπαρχει περιπτωση να παρω τηλεφωνικα απο voda καλυτερη προσφορα για φορητότητα απο την online?Ποσο δινουν περιπου απο voda τα red ωστε να με παρει για αντιπροταση η κοτε ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Με ενδιαφέρει αυτό http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__cosmote-pros-oloys-50/section/Postpaid_Economy_Prs το πρόγραμμα να το κάνω με online αίτηση. Τι παγίδες μπορεί να κρύβει;

Όταν τους πήρα τηλέφωνο να μου πουν κάποιες λεπτομέρειες μου είπαν ότι δεν μπορούσαν να με ενημερώσουν τηλεφωνικά πολιτική της εταιρίας.

Ισως επειδή ειναι online offer; Αν λογικα κανεις αιτημα θα σε καλεσουν

Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδή ειναι online offer; Αν λογικα κανεις αιτημα θα σε καλεσουν

 

Θα με καλέσουν ή θα μου έρθει κανένα κουστούμι που δεν το περιμένω; πως μπορούμε να προφυλαχθουμε από τέτοια που σίγουρα έχουν κρυφά γράμματα!

 

Αυτό εδω πρεπει λογικα να υπαρχει σε όλα τα προγραμματα...

"Για το χρονικό διάστημα που μεσολαβεί από την ενεργοποίηση της σύνδεσης μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του πρώτου λογαριασμού, ή, σε περίπτωση αλλαγής οικονομικού προγράμματος, από την ημερομηνία αλλαγής μέχρι την έκδοση του επόμενου λογαριασμού, το πάγιο και η δωρεάν χρήση είναι ανάλογα του χρονικού αυτού διαστήματος. Σε κάθε λογαριασμό χρεώνεται προκαταβολικά το πάγιο του επόμενου μήνα."

Τι εννοεί;

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Οτι οπως τιμολογουσουν μεχρι τωρα , θα τιμολογισε (προπληρωτικα για τον επομενο μηνα ) και οτι σε περιπτωση που κανεις αλλαγη προγραμματος απλα στον πρωτο λογαριασμο του θα ερθει ποσο που θα αντιστοιχει αναλογικά στη χρηση που εκανες στο νεο πρόγραμμα (και οχι ολόκληρο παγιο)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω οικογενειακο πακετο 2 νουμερα απο κοσμοτε υπαρχει περιπτωση να παρω τηλεφωνικα απο voda καλυτερη προσφορα για φορητότητα απο την online?Ποσο δινουν περιπου απο voda τα red ωστε να με παρει για αντιπροταση η κοτε ?

Το red1 το πσιρνεις 39 ευρο το νουμερο με οικογενειακο.Μια χαρα τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Το red1 το πσιρνεις 39 ευρο το νουμερο με οικογενειακο.Μια χαρα τιμη.

 

 

On line με την έκπτωση οικογενειακού βγαίνει 40.5 άρα όλο και όλο 1.50 έκπτωση περαιτέρω δίνουν ;;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

On line με την έκπτωση οικογενειακού βγαίνει 40.5 άρα όλο και όλο 1.50 έκπτωση περαιτέρω δίνουν ;;;

Τηλεφωνικως τους πηρα μου καναν εμενα πριν 1 βδομαδα για 2 νουμερα οικογενειακο στα 39 ευρο το νουμερο

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Φιλε σορρυ που θα στο πω αλλα εισαι το κοροιδο της εταιριας. Πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα για να εχεις ψιχουλα. Αν τοσα χρονια ψαχνοσουνα και πηγαινες δεξια αριστερα θα ειχες παροχες συμβολαιου στην μιση και τιμητου. Βεβαια καλιο αργα παρα ποτε. Μην περιμενεις τιποτε να σου κανει η κοσμοτε αν εσυ ο ιδιος δεν το διεκδικησεις . Μονοδρομος η φορητοτητα.

8 χρονια πληρωνω 25-30 ευρο τον μηνα και εχω προγραματα των 65 ευρο αλλα δεν εχω κοληματα με καποια εταιρια σε ολες εχω παει wind vod cosmote μια εδω μια κει οποια θα μου δωσει την καλυτερη προσφορα. Τα τελευταια 5 χρονια παιζω ναμεσα σε βονταφον κοσμοτε

 

Πως το καταφερνεις αυτό; απο 65 μονο 25 με 30 ευρώ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με πήρανε σήμερα και μου πρόσφεραν τελικές τιμές (φπα + φόρος κινητής)

 

plus 25 στα 19,6

plus 35 στα 21,5

plus 45 στα 32,76

plus 65 στα 36,40

 

Τι λέτε για τις τιμές αυτές; Με ρώτησε αν έχω καρτοκινητό και της είπα αριθμούς συμβολαίου στην Vodafone. (4 νούμερα vodafone 55 στα 123,5 το μήνα)

 

Παίζουν καλύτερες τιμές;

Κράτησα νούμερο και όνομα για να επικοινωνήσω αν χρειαστεί..

 

Σου προσφέρουν το τιμολογιο online αγοράς πχ το 35 στα 25 ευρω

Link to comment
Share on other sites

αιτημα φορητοτητας καο παζαρι.προσωπικα πληρωνω λιγοτερο απο 25ε για προγραμμα 1500 sms/mb/λεπτα ομιλιας.με 75-77ε τον μηνα εχω 3 νουμερα σε τετοιο προγραμμα και +35ε οτε 24αρι οτε tv και απεριοριστα σταθερα.κυνηγι θελει...
Link to comment
Share on other sites

65 plus οικογενειακο 2 νουμερα 50 ευρο τον μηνα τελικη τιμη.Ολα αυτα ΜΟΝΟ με παζαρια και φορητοτητες και δεν σε νοιαζει σε πια εταιρια θασαι.Οποιος εχει κοληματα με σιγκεκριμενη εταιρια τοτε θα την πληρωνει
Link to comment
Share on other sites

65 plus οικογενειακο 2 νουμερα 50 ευρο τον μηνα τελικη τιμη.Ολα αυτα ΜΟΝΟ με παζαρια και φορητοτητες και δεν σε νοιαζει σε πια εταιρια θασαι.Οποιος εχει κοληματα με σιγκεκριμενη εταιρια τοτε θα την πληρωνει

 

 

Αυτές οι τιμές δίνονται πάντα η πρέπει να είσαι τυχερός και να πετύχεις περίοδο προσφορών ;Θέλω να πω παίζει ρόλο το παζάρι η έχουν πλαφόν στο πόσο θα πέσουν οι εταιρείες κάθε περίοδο ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι τιμές δίνονται πάντα η πρέπει να είσαι τυχερός και να πετύχεις περίοδο προσφορών ;Θέλω να πω παίζει ρόλο το παζάρι η έχουν πλαφόν στο πόσο θα πέσουν οι εταιρείες κάθε περίοδο ;

Μονο με φορητοτητα .Εδω και 8 χρονια αυτες τις τιμες εχω γιατι παω απο δω και απο κει.Το δικτιο για καθε εταιρια υπαρχει ειναι στημενο οποτε τα παγια που παιρνουν ειναι ολα τσεπη,αρα γιατι να με χασει εμενα απο πελατη και τα 50 ευρολουκια μου τον μηνα που μπορω να δωσω για 2 νουμερα στο πακετο που θελω?Αρα στο τελος για να μην σε χασουν σου δινουν την καλη προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο με φορητοτητα .Εδω και 8 χρονια αυτες τις τιμες εχω γιατι παω απο δω και απο κει.Το δικτιο για καθε εταιρια υπαρχει ειναι στημενο οποτε τα παγια που παιρνουν ειναι ολα τσεπη,αρα γιατι να με χασει εμενα απο πελατη και τα 50 ευρολουκια μου τον μηνα που μπορω να δωσω για 2 νουμερα στο πακετο που θελω?Αρα στο τελος για να μην σε χασουν σου δινουν την καλη προσφορα.

 

ακριβως αυτο.το κοστος ως κοστος δικτυου και η αποσβεση εχει γινει εδω και παρα πολυ καιρο.μενουν μονο τα λειτουργικα κοστη.

στην περιπτωση μου η προσφορα εγινε μεσα σε 30 δευτερα.ο α διαλογος ητανε : -εγω μπορουμε να κανουμε κατι καλυτερο -cc μισο να κοιταξω(παυση) μπορουμε να κανουμε αυτο.

οι προσφορες ειναι περασμενες μεσα στο συστημα τους για τους πιο ψαγμενους.οι υπολοιποι πληρωνουν τιμες καταλογου οποτε και κρατανε πελατες και βγαζουν χρημα απο τους υπολοιπους.αυτο λεγετε price differentiation στα οικονομικα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα και θέλω τη γνώμη σας. Έκανα αίτηση φορητότητας για Cyta, για το πακέτο 1000 λεπτά και 1000 μηνύματα προς όλους, μαζί με 1GB προς 25 ευρώ για πάντα, και σκέφτομαι αν η Cosmote μου δώσει το Cosmote 65 που έχει 1500 λεπτά 1500 μηνύματα προς όλους και 2 GB για 18 μήνες, ποιο είναι καλύτερο...

Τα θετικά της Cyta : Είναι συμβόλαιό πολύ δυνατό, και είναι για πάντα.

Τα αρνητικά την Cyta : Στο πακέτο δεν μπορούν να προστεθούν επιπλέον MB internet τα οποία είναι πολύ χρήσιμα για το καλοκαίρι.

Τα θετικά της Cosmote : Καλύτερο πακέτο αλλά με ημερομηνία λήξης. Η Cosmote κάθε χρόνο κάνει δώρο MB/GB τα Χριστούγεννα και το καλοκαίρι. Επίσης μπορείς να αγοράσεις επιπλέον πακέτο ίντερνετ αν το χρειάζεσαι. Επίσης δίνει δώρο το Spotify και υποστηρίζει HD Voice.

Τα αρνητικά της Cosmote είναι όπως είπα πακέτο με ημερομηνία λήξης. Και μετά το 18μηνο πρέπει να κάνω πάλι αίτηση φορητότητας προς κάπου αλλού αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου δώσουν το ίδιο πακέτο.

 

Τελευταία λύση και ίσως μελλοντική, είναι να αγοράσω το καταπληκτικό HUAWEI Ascent Mate 7 που έχει 2 SIM και να έχω στη μία τη Cyta και στην άλλη το ίντερνετ της Cosmote.

Εσείς τι θα κάνατε; Δίνω βαρύτητα στο ίντερνετ αλλά και στην χαμηλή χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα και θέλω τη γνώμη σας. Έκανα αίτηση φορητότητας για Cyta, για το πακέτο 1000 λεπτά και 1000 μηνύματα προς όλους, μαζί με 1GB προς 25 ευρώ για πάντα, και σκέφτομαι αν η Cosmote μου δώσει το Cosmote 65 που έχει 1500 λεπτά 1500 μηνύματα προς όλους και 2 GB για 18 μήνες, ποιο είναι καλύτερο...

Τα θετικά της Cyta : Είναι συμβόλαιό πολύ δυνατό, και είναι για πάντα.

Τα αρνητικά την Cyta : Στο πακέτο δεν μπορούν να προστεθούν επιπλέον MB internet τα οποία είναι πολύ χρήσιμα για το καλοκαίρι.

Τα θετικά της Cosmote : Καλύτερο πακέτο αλλά με ημερομηνία λήξης. Η Cosmote κάθε χρόνο κάνει δώρο MB/GB τα Χριστούγεννα και το καλοκαίρι. Επίσης μπορείς να αγοράσεις επιπλέον πακέτο ίντερνετ αν το χρειάζεσαι. Επίσης δίνει δώρο το Spotify και υποστηρίζει HD Voice.

Τα αρνητικά της Cosmote είναι όπως είπα πακέτο με ημερομηνία λήξης. Και μετά το 18μηνο πρέπει να κάνω πάλι αίτηση φορητότητας προς κάπου αλλού αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι θα μου δώσουν το ίδιο πακέτο.

 

Τελευταία λύση και ίσως μελλοντική, είναι να αγοράσω το καταπληκτικό HUAWEI Ascent Mate 7 που έχει 2 SIM και να έχω στη μία τη Cyta και στην άλλη το ίντερνετ της Cosmote.

Εσείς τι θα κάνατε; Δίνω βαρύτητα στο ίντερνετ αλλά και στην χαμηλή χρέωση.

 

Όταν λες για πάντα τι ακριβώς εννοεις;Ποτέ μπορείς να διακοψεις αν θέλεις ; Θα έχει ενδιαφέρον να μας πεις και τις εμπειρίες σου ως πελάτης cyta που είναι νέα σε χώρο της κινητής .Επισης ένα άλλο συν της κοσμοτε είναι ότι έχει δίκτυο 4g

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες για πάντα τι ακριβώς εννοεις;Ποτέ μπορείς να διακοψεις αν θέλεις ; Θα έχει ενδιαφέρον να μας πεις και τις εμπειρίες σου ως πελάτης cyta που είναι νέα σε χώρο της κινητής .Επισης ένα άλλο συν της κοσμοτε είναι ότι έχει δίκτυο 4g

 

Για "πάντα" εννοώ ότι όσο είμαι πελάτης Cyta σταθερής (έχω vdsl) θα έχω αυτό το πακέτο. Έχει μεν ένα χρόνο συμβόλαιο, αλλά δεν προτίθεμαι να τη διακόψω τη σύνδεση.

Για το 4G, πιστεύω να έχει γιατί χρησιμοποιεί το δίκτυο της Vodafone, αλλά και να μην έχει δεν το βλέπω ως αρνητικό. Έτσι και αλλιώς 1GB θα έχω για να βλέπω facebook, tapatalk, να ακούω ράδιο με TuneIn, και καμιά ιστοσελίδα..

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Θελω να κανω φορητοτητα απο Wind W σε Cosmote 65plus.Καταρχην για το δικο μου νουμερο και κατα δευτερον ισως για αλλα 3 νουμερα σε οικογενιακο πακετο.Γνωριζεται μηπως τι τιμη μπορω να πετυχω περιπου σε καθε περιπτωση; Που μπορω να απευθυνθω για να παρω προσφορα εκτος απο Γερμανο που η προσφορα τους ειναι για γελια;
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Θελω να κανω φορητοτητα απο Wind W σε Cosmote 65plus.Καταρχην για το δικο μου νουμερο και κατα δευτερον ισως για αλλα 3 νουμερα σε οικογενιακο πακετο.Γνωριζεται μηπως τι τιμη μπορω να πετυχω περιπου σε καθε περιπτωση; Που μπορω να απευθυνθω για να παρω προσφορα εκτος απο Γερμανο που η προσφορα τους ειναι για γελια;

 

Κανείς δε θα σου κάνει προσφορά. Πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας πρώτα.

 

Τελικά με πήραν τηλέφωνο από την Cosmote και με ρώτησαν για το αίτημα φορητότητας για τη Cyta. Τους είπα για το πακέτο που έχει η Cyta, τα 1000 λεπτά 1000 sms και 1GB, και χωρίς δεύτερη σκέψη μου πρότειναν το Plus65 που δίνει 1500 λεπτά, 1500 sms και 2GB προς 25 ευρώ τελική τιμή με ΦΠΑ και φόρο κινητής. Φυσικά δέχτηκα.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι αιτημα φορητοτητας σε βοντα, πριν λιγο τηλ απο κοσμοτε .. Μπλα μπλα.. 2 νουμερα οικογ. Πακετο στο plus 45 τελικη τιμη 40,32 με τον πρωτο μηνα δωρο τα πάγια! Τωρα μενει να επιστρεψω τις καρτες βοντα στο καταστημα, μου ειπαν οτι προφορικα δηλωνω αρνηση για φορητοτητα και Οκ! Πρωτα εστειλα φαξ στα κεντρικα βοντα.... Edited by snowbullet
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε θα σου κάνει προσφορά. Πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας πρώτα.

 

Τελικά με πήραν τηλέφωνο από την Cosmote και με ρώτησαν για το αίτημα φορητότητας για τη Cyta. Τους είπα για το πακέτο που έχει η Cyta, τα 1000 λεπτά 1000 sms και 1GB, και χωρίς δεύτερη σκέψη μου πρότειναν το Plus65 που δίνει 1500 λεπτά, 1500 sms και 2GB προς 25 ευρώ τελική τιμή με ΦΠΑ και φόρο κινητής. Φυσικά δέχτηκα.

 

Που κανεις την ακύρωση της φορητότητας σε cyta ?Σε κατάστημα της ;στέλνεις φαξ όπως Vodafone ?για πόσο χρονικό διάστημα η προσφορά cosmote?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι αιτημα φορητοτητας σε βοντα, πριν λιγο τηλ απο κοσμοτε .. Μπλα μπλα.. 2 νουμερα οικογ. Πακετο στο plus 45 τελικη τιμη 40,32 με τον πρωτο μηνα δωρο τα πάγια! Τωρα μενει να επιστρεψω τις καρτες βοντα στο καταστημα, μου ειπαν οτι προφορικα δηλωνω αρνηση για φορητοτητα και Οκ! Πρωτα εστειλα φαξ στα κεντρικα βοντα....

Δεν χρειαζονται επιστροφη οι καρτες,ρωτησα και μουπαν πετατες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...