Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνώριζα ήδη καθώς είχα ενημερωθεί σχετικά κ´ απο εδώ:

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/AP696-115.pdf για το δικαίωμα αιτήματος ακύρωσης της αίτησης φορητότητας

και δεν είχα παραλάβει τις νέες κάρτες sim απο VF.

Αξίζουν συγχαρητήρια στους μετέχοντες στο forum για την διαρκή ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Ο υπαλληλος σου ελεγε ψεματα.Ποσες φορες εχω παει να κανω φορητοτητα και την εχω ακυρωσει λογο αντιπροσφορας,ακομα και 2 φορες ειχα παρει και την sim παρολα αυτα κανενα προβλημα.Φοβεριζουν τον κοσμο.Καλα εκανες.και γω οπως εγραψα πιο πανω εκανα φορητοτητα στην βονταφον και λογικα θα με παρουν απο κοσμοτε για τον65 πλας στα 25 ευρο.Αλλα και να μην με παρουν θα μεινω στην βονταφον με το ρεντ1

 

Να κάνω μια ερώτηση και εγω με τη σειρα μου καθώς έχω cosmote και θέλω να κάνω την αίτηση φορητοτητας στη Vodafone .Πως ακριβως θα πρέπει να διαπραγματευτω και που πρέπει να πάρω ώστε να μου κάνει μια καλη προσφορα η Vodafone έτσι ώστε αν δε με παρει ξανά για αντιπρόταση η cosmote να έχω τουλαχιστον ενα καλο συμβόλαιο στη Vodafone ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 31/8 ¨έτρεχε¨ στα καταστήματα VF προσφορά για το RED1 στα 34.5€ ενώ από το τμήμα εξυπηρέτησης μου το έδιναν στα 39€ για κάθε σύνδεση. Η τιμή αφορούσε φορητότητα απο Cosmote, έκπτωση οικογεν. παγίου κ´ 18μηνο συμβόλαιο.

Μπορείς να το ψάξεις αν πήρε παράταση η συγκεκριμένη προσφορά κ´ απο κεί κ´ έπειτα ¨καλή¨ διαπραγμάτευση!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 31/8 ¨έτρεχε¨ στα καταστήματα VF προσφορά για το RED1 στα 34.5€ ενώ από το τμήμα εξυπηρέτησης μου το έδιναν στα 39€ για κάθε σύνδεση. Η τιμή αφορούσε φορητότητα απο Cosmote, έκπτωση οικογεν. παγίου κ´ 18μηνο συμβόλαιο.

Μπορείς να το ψάξεις αν πήρε παράταση η συγκεκριμένη προσφορά κ´ απο κεί κ´ έπειτα ¨καλή¨ διαπραγμάτευση!

Πηγα και ρωτησα σημερα σε μαγαζι της vod και δεν υπαρχει αυτη η προσφορα.Στα 54 μουπαν για το ρεντ 1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει πως η εν λόγω προσφορά δεν πήρε παράταση κ' έληξε όπως με είχαν ενημερώσει εξ αρχής τέλος Αυγούστου.
Link to comment
Share on other sites

Για δυο cosmote plus οικογενειακό, το ένα με φορητότητα από vodafone και το άλλο από κοσμοκάρτα μου είπαν 81 ευρώ! Σαν πολλά δεν είναι?

(η τιμή με τις εκπτώσεις λόγω οικογενειακού, και σταθερού οτε)...

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Για δυο cosmote plus οικογενειακό, το ένα με φορητότητα από vodafone και το άλλο από κοσμοκάρτα μου είπαν 81 ευρώ! Σαν πολλά δεν είναι?

(η τιμή με τις εκπτώσεις λόγω οικογενειακού, και σταθερού οτε)...

Για πιο plus μιλας?

Link to comment
Share on other sites

Για δυο cosmote plus οικογενειακό, το ένα με φορητότητα από vodafone και το άλλο από κοσμοκάρτα μου είπαν 81 ευρώ! Σαν πολλά δεν είναι?

(η τιμή με τις εκπτώσεις λόγω οικογενειακού, και σταθερού οτε)...

 

Και το 65 plus να ειναι πολλα ειναι τα χρήματα !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο το 65 plus είναι αλλά δεν το βλέπω για λιγότερα.. Καμιά ιδέα?

Φιλος πριν μια βδομαδα εκανε φορητοτητα απο κοσμοτε σε βονταφον και καπακι τον πηραν τηλ και του εδωσαν το 65ρι 25 ευρο τον μηνα

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου δίνανε στο πρόγραμμα unlimited 60 έκπτωση στο πάγιο 2.5 ευρώ ήταν καλά.....Τώρα που πήγα vodafone με παίρνουνε τηλέφωνο και μου λένε ο αριθμός μου επιλέχτηκε για έκπτωση εώς 65%. Πέταξε το πουλάκι.....
Link to comment
Share on other sites

Εχω οικογενειακο πακετο 3 συνδεσεις cosmote στα 25 ευρω με μονο 100mb, 50 λεπτα προς ολους, 1500 σε κοσμοτε και καθολου(!) μηνυματα. Σε 15 μερες ληγει το συμβολαιο. Πως μπορω να κινηθω για να πετυχω το plus 65 sta 25 ευρω ή κατι παρεμφερες, για ποιο προγραμμα αλλης εταιριας να κανω κανω αιτηση φορητοτητας και στις 3 συνδεσεις?Για red1 διαβαζω λετε πολλοι αλλα αμα δεν με παρουν για αντιπροσφορα η κοσμοτε δεν μπορω με τιποτα να ανταπεξελθω στα 59 ευρω που κοστιζει... Edited by DiaMantid1s
Link to comment
Share on other sites

Εχω οικογενειακο πακετο 3 συνδεσεις cosmote στα 25 ευρω με μονο 100mb, 50 λεπτα προς ολους, 1500 σε κοσμοτε και καθολου(!) μηνυματα. Σε 15 μερες ληγει το συμβολαιο. Πως μπορω να κινηθω για να πετυχω το plus 65 sta 25 ευρω ή κατι παρεμφερες, για ποιο προγραμμα αλλης εταιριας να κανω κανω αιτηση φορητοτητας και στις 3 συνδεσεις?Για red1 διαβαζω λετε πολλοι αλλα αμα δεν με παρουν για αντιπροσφορα η κοσμοτε δεν μπορω με τιποτα να ανταπεξελθω στα 59 ευρω που κοστιζει...

Θα κανεις φορητοτητα σε vod στο red 1 οικογενειακο γυρο στα 39 ευρο καθε γραμμη θα βγει.Οταν θα σου ερθουν οι καρτες με κουριερ την αλλη μερα θα σε παρουν απο κοσμοτε για να σου δωσουν το 65αρι στα 25 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εαν παραλαβεις καρτες sim κ υπογραψεις συμβολαιο εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης;;

 

Αντιπροταση, ποτε γινεται συνήθως; Αφου υπογράψουμε κ παραλάβουμε κάρτες sim ή προτόυ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εαν παραλαβεις καρτες sim κ υπογραψεις συμβολαιο εχεις δικαιωμα υπαναχωρησης;;

 

Αντιπροταση, ποτε γινεται συνήθως; Αφου υπογράψουμε κ παραλάβουμε κάρτες sim ή προτόυ;

Αντιπροταση γινεται οταν παραλαβουμε τις καρτες σιμ και υπογραψουμε στον κουριερ γιατι μετα τοτε η εταιρια κανει γνωστο στην αλλη εταιρια οτι ο πελατηστης ζηταει φορητοτητα και αυτο γινεται για ευνοιτους λογους ψυχολογικης πιεσης .Επισης οταν γινει αντιπροταση μπορεις να ακυρωσεις την φορητοτητα και ας εχεις λαβει τις καρτες σιμ απλα στελνοντας φαξ στην εταιρια για ακυρωση φορητοτητας και παιρνοντας εναν αριθμο οπου δηλωνεις ακυρωση φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι,

ειμαι συνδρομιτης cosmote από την γέννηση της εταιρειας, χωρις τρελους λογαριασμους αλλά πάντα συνεπής με τις πληρωμές μου, αυτην την περίοδο σε οιγενειακό πακέτο 2 νουμερα στο παλιό cosmote 20 πληρωνω περιπου 60-70 ευρω, το συμβόλαιο μου έχει λήξει αλλά δεν έχω δεχθει καποιο τηλ για ανανεωση με νέους όρους.

2 φόρες παραλίγο να κάνω αιτηση φορητότητας μεσω τηλεφωνου αλλα δεν, τώρα το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να πάω μια βόλτα απο κατάστημα της vodaphone, δεδομένου οτι θα μου κάνουν αντιπρόταση απο cosmote, πως κάνω ακυρωση απο το κατάστημα της voda?

 

Στο μεταξύ καλεσα σε ένα νουμερο της cosmote για να δω αν έχω κάποια προσφορά για ανανέωση αλλα δεν.... μονο την προβλεπόμενη έκπτωση παγιου αντί επιδότησης.....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι,

ειμαι συνδρομιτης cosmote από την γέννηση της εταιρειας, χωρις τρελους λογαριασμους αλλά πάντα συνεπής με τις πληρωμές μου, αυτην την περίοδο σε οιγενειακό πακέτο 2 νουμερα στο παλιό cosmote 20 πληρωνω περιπου 60-70 ευρω, το συμβόλαιο μου έχει λήξει αλλά δεν έχω δεχθει καποιο τηλ για ανανεωση με νέους όρους.

2 φόρες παραλίγο να κάνω αιτηση φορητότητας μεσω τηλεφωνου αλλα δεν, τώρα το σκέφτομαι πολύ σοβαρα να πάω μια βόλτα απο κατάστημα της vodaphone, δεδομένου οτι θα μου κάνουν αντιπρόταση απο cosmote, πως κάνω ακυρωση απο το κατάστημα της voda?

 

Στο μεταξύ καλεσα σε ένα νουμερο της cosmote για να δω αν έχω κάποια προσφορά για ανανέωση αλλα δεν.... μονο την προβλεπόμενη έκπτωση παγιου αντί επιδότησης.....

Φιλε σορρυ που θα στο πω αλλα εισαι το κοροιδο της εταιριας. Πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα για να εχεις ψιχουλα. Αν τοσα χρονια ψαχνοσουνα και πηγαινες δεξια αριστερα θα ειχες παροχες συμβολαιου στην μιση και τιμητου. Βεβαια καλιο αργα παρα ποτε. Μην περιμενεις τιποτε να σου κανει η κοσμοτε αν εσυ ο ιδιος δεν το διεκδικησεις . Μονοδρομος η φορητοτητα.

8 χρονια πληρωνω 25-30 ευρο τον μηνα και εχω προγραματα των 65 ευρο αλλα δεν εχω κοληματα με καποια εταιρια σε ολες εχω παει wind vod cosmote μια εδω μια κει οποια θα μου δωσει την καλυτερη προσφορα. Τα τελευταια 5 χρονια παιζω ναμεσα σε βονταφον κοσμοτε

Edited by ttjohn
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σορρυ που θα στο πω αλλα εισαι το κοροιδο της εταιριας. Πληρωνεις ενα σκασμο λεφτα για να εχεις ψιχουλα. Αν τοσα χρονια ψαχνοσουνα και πηγαινες δεξια αριστερα θα ειχες παροχες συμβολαιου στην μιση και τιμητου. Βεβαια καλιο αργα παρα ποτε. Μην περιμενεις τιποτε να σου κανει η κοσμοτε αν εσυ ο ιδιος δεν το διεκδικησεις . Μονοδρομος η φορητοτητα.

 

καλιο αργα παρα ποτε +1000!!

απλά λόγω διαφορων υποχρεώσεων δεν το είχα ψάξει εντατικα...

η φορητότητα ακυρώνεται πιο εύκολα αν γινει σε κατάστημα??

Link to comment
Share on other sites

καλιο αργα παρα ποτε +1000!!

απλά λόγω διαφορων υποχρεώσεων δεν το είχα ψάξει εντατικα...

η φορητότητα ακυρώνεται πιο εύκολα αν γινει σε κατάστημα??

Η φορητοτητα ακυρωνεται μεσω τηλ αφου συμφωνησεις με την αντιπροσφορα, σου λενε τι πρεπει να κανεις για να την ακυρωσεις. Μην φοβαστε τα πηγαινε ελα μονο ετσι πετυχαινετε καλα συμβολαια και ολες οι εταιριες εχουν τις καλες και τις κακες περιοχες για σημα.εδω εγω πριν 2 χρονια εσπασα συμβολαιο στην βονταφον που το ειχα 2 μηνες με εκπτωση 50% για να παω κοσμοτε με εκπτωση 80%

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε σήμερα και μου πρόσφεραν τελικές τιμές (φπα + φόρος κινητής)

 

plus 25 στα 19,6

plus 35 στα 21,5

plus 45 στα 32,76

plus 65 στα 36,40

 

Τι λέτε για τις τιμές αυτές; Με ρώτησε αν έχω καρτοκινητό και της είπα αριθμούς συμβολαίου στην Vodafone. (4 νούμερα vodafone 55 στα 123,5 το μήνα)

 

Παίζουν καλύτερες τιμές;

Κράτησα νούμερο και όνομα για να επικοινωνήσω αν χρειαστεί..

Link to comment
Share on other sites

Αν η φορητοτητα γινει στη Wind, τα "αντανακλαστικα" της Cosmote ειναι παρομοια ή μονο με την vf το κυνηγανε τοσο?
Link to comment
Share on other sites

Για οικογενειακό πρόγραμμα με δυο cosmote 65 plus χτες μου είπαν 71 και σήμερα που πήγα να κάνω συμβόλαια στο κατάστημα 81. Κάνω κάτι λάθος???

θα τρελαθώ πλήρως...

sotiris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...