Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας. Είμαι στη Vodafone, στο απεριόριστο 50 (από τότε που ήταν εμπορικά διαθεσιμο) και 1 Οκτωβρίου λήγει το συμβόλαιο, το οποίο είχα με έκπτωση 45% (πλήρωνα 30 αντί για 50). ΦΦυσικά, αυτήν την προσφορά την είχα μετά από αίτημα μεταφοράς στην cosmote. Σήμερα θα κάνω αίτημα μεταφοράς πάλι στην cosmote, γιατί η Vodafone μου δίνει την υπέροχη προσφορά μείωσης παγίου κατά 4 ολόκληρα € το μήνα. Τώρα θα κοιτάξω τα συμβόλαια της cosmote για να κάνω αίτημα μεταφοράς και αν δε μου κάνει κάποια καλή αντιπροσφορά η Vodafone (12 χρόνια συνδρομητής της) σκέφτομαι να μεταφερθώ στην cosmote. Υπάρχει κάποια καλή προσφορά που υπάρχει αυτό το διάστημα στην cosmote; Δε μιλάω πολύ στο τηλέφωνο ούτε πολλά μηνύματα στέλνω, απλά θα ήθελα αν γίνεται περισσότερα από τα 500 mb που έχω τώρα. *

 

Διάβασε από αρχές Σεπτεμβρίου και μετά τα post: κάποιοι ανέφεραν ότι το Cosmote Απεριόριστα προς όλους 65 το δίνουν τις τελευταίες μέρες, εάν μεταφέρεις 2 αριθμούς όμως, όχι για μία σύνδεση, στα 22,12 ευρώ. Έχει 1,5 gb.

 

Ωστόσο, αν μιλάς λίγο όπως λες ή αν θες να μεταφέρεις μόνο 1 αριθμό, καλύτερα είναι να κοιτάξεις κάτι σε καρτοσυμβόλαιο.

 

Εν πάση περιπτώσει, η Vodafone μπορεί να σου κάνει κάποια καλή αντι-προσφορά στο Red1. Έχουν αναφερθεί καλές τιμές στο σχετικο Θέμα. Γνώμη μου είναι πάντως να μην βιαστείς να δεσμευτείς για τέτοιο πρόγραμμα ή αντίστοιχο της Cosmote, με πάνω από 25 ευρώ το μήνα, και μάλιστα σε 18μηνο συμβόλαιο...

 

(Και αν κάνεις τελικά αίτηση φορητότητας στην Cosmote αλλά αποφασίσεις μετά να την ακυρώσεις, πρόσεξε γιατί φημολογείται πως σε "ψαρώνουν" ότι τάχα δεν μπορείς να την ακυρώσεις, γιατί δήθεν έχεις "δεσμευτεί" στο συμβόλαιο, κλπ. Μέχρι να ενεργοποιηθεί κάρτα sim μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή ακύρωση, δεν έχει σημασία τι σου λένε. Και να υπαναχωρήσεις μέχρι 14 μέρες μετά)

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ναι, τα έχω διαβάσει ήδη όλα, απλά επειδή ακούστηκαν πολλές απόψεις σκέφτηκα να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Δυστυχώς δεν έχω δύο αριθμούς να φέρω, αλλά μόνο τον δικό μου. Για το καρτοσυμβόλαιοτο σκέφτηκα και εγώ, αλλά δε δίνει ίντερνετ. Βασικά εγώ σκέφτηκα να πάω στο απεριόριστα 35 που για μεταφορά βγαίνει στα 26 και σκεφτόμουν με 10 ευρώ προσθέσω αλλά 750mb. Στα mb δεσμεύεσαι με κάποιο χρονικό όριο; Δηλαδή το συγκεκριμενο πρόγραμμα έχει 300 mb + τα 750 θα έχω σύνολο 1050mb ή σκέφτομαι κάτι λάθος; Αν τους πάρω τηλέφωνο στην cosmote για προσφορά, υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν κάτι καλύτερο;

Πάντως γράφω και στο θέμα των συμβολαίων της Vodafone και μου γράφουν και εκεί, ότι από την cosmote προσπαθούν να σε πείσουν ότι ήδη δεσμεύεσαι από συμβόλαιο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω 2 γραμμές απεριόριστα 25 και 2 γραμμές απεριόριστα 45.18 μηνα συμβόλαια που λήγουν το Γεναρη.Μπορώ να κάνω φορητότητα σε vodafone τώρα;Θα πληρώσω κάτι;Δεν έχω πάρει επιδότηση έχω έκπτωση παγίου.Ποια η διαδικασία αν γίνεται;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

φοροτητοτητα μπορεις να κανεις οποτε γουσταρεις απλα θα πρεπει να πληρωσεις την εκπτωση παγιου καθε μηνα απο τον πρωτο που εκανες την ανανεωση της συνδεσης μεχρι την στιγμη που φευγεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κ εγω κατι για να μην την πατησω με πηραν απο την vodafone κ με εκαναν μια πρωταση διοτι λιγει το συμβολαιο μου κ μενα αρχες οκτοβρη μου προσφερει Απεριοριστα προς ολους 500mb κ 500 μυνηματα 25ε προς ολους ειναι καλη η προσφορα γιατι δεν τα ξερω καλα φιλοι μου εγω πληρωνω τωρα 25 Απεριοριστα προς cosmote 50 προς σταθερα 30 μυν προς wind,vodafone&100mb internet

Επισης μου ανεφερε οτι δεν με δεσμευει κατι μπορω να δεχτω την προταση τους κ οταν με παρει ο ΟΤΕ να δω ποια με συμφερει

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο ισχύει μόνο για φορητοτητα αριθμού από άλλη εταιρεία, προσφορά στο απερ 65 προς όλους με 32€ μονή γραμμή και 19,9€ ανά γραμμή σε οικογενειακό, πολύ καλό ακούγεται.. Δε ξέρω αν ισχύει και για τον Γερμανό και την κόσμοτε καταστήματα ή ένα από τα δύο
Link to comment
Share on other sites

Ετσι που πανε θα το δωσουν στα 10 τελικα.

Κριμα που ''εκλεισα'' στα 22.12 :(

 

 

Edit: Αλλα και παλι ενα τσιπουρο το μηνα λιγοτερο ειναι σιγα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο ισχύει μόνο για φορητοτητα αριθμού από άλλη εταιρεία, προσφορά στο απερ 65 προς όλους με 32€ μονή γραμμή και 19,9€ ανά γραμμή σε οικογενειακό, πολύ καλό ακούγεται.. Δε ξέρω αν ισχύει και για τον Γερμανό και την κόσμοτε καταστήματα ή ένα από τα δύο

 

Στο 13897?

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ειπα ναι στην προσφορα της βονταφον με 20 ευρω το καθε τηλεφωνο με παιρνει η κοσμοτε για να με κρατησει και μου λεει 24 ευρω το καθε τηλεφωνο.

Της απανταω πλακα μου κανεις;Μου λεει θα σας ξαναπαρουμε.

Δεν προλαβε να με παρει γιατι εγινε η φορητοτητα αλλα ηθελα να παω βοντα οποτε δεν με νοιαζει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειπα κ εγω ναι στην προφορα της cosmote για το 65 με 22€. Αν δεν δεχτω να παραλαβω τις καρτες σιμ απο το κουριερ εχω καποια χρεωση η αλλο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι που πανε θα το δωσουν στα 10 τελικα.

Κριμα που ''εκλεισα'' στα 22.12 :(

 

 

Edit: Αλλα και παλι ενα τσιπουρο το μηνα λιγοτερο ειναι σιγα :lol::lol:

 

Χ1.12 το ίδιο βγαίνει.. Για 13897 δε ξέρω, λογικά ναι

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο ισχύει μόνο για φορητοτητα αριθμού από άλλη εταιρεία, προσφορά στο απερ 65 προς όλους με 32€ μονή γραμμή και 19,9€ ανά γραμμή σε οικογενειακό, πολύ καλό ακούγεται.. Δε ξέρω αν ισχύει και για τον Γερμανό και την κόσμοτε καταστήματα ή ένα από τα δύο

Το ζητάς απευθείας από το τηλέφωνο των προσφορών της cosmote ή από το 13897 (αυτό τι νούμερο είναι;). Εγώ είμαι στη vodafone και σκέφτομαι για αίτηση μεταφοράς. Τα 32€ μονή γραμμή συμπεριλαμβάνουν και ΦΠΑ και φόρο κινητής τηλεφωνίας; Είναι δηλαδή τελική τιμή;

Επίσης κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω. Εχτές πήρα τηλέφωνο στο τμήμα προσφορών της cosmote και μου είπαν ότι θα με καλέσουν. Μέχρι στιγμής δε με έχουν καλέσει. Να περιμένω ή να πάρω τηλέφωνο για να ζητήσω το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Καλησπερα, ειπα κ εγω ναι στην προφορα της cosmote για το 65 με 22€. Αν δεν δεχτω να παραλαβω τις καρτες σιμ απο το κουριερ εχω καποια χρεωση η αλλο προβλημα.

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, μπορείς να δώσεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες πώς το έκανες; Το ζήτησες ή σου το πρότειναν; Και γενικότερα πώς έχει η διαδικασία; Να υποθέσω είσαι από μεταφορά;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τα 32€ για το Απεριόριστα 65 προς όλους, για μονή γραμμή (προφανώς συμπεριλαμβάνουν τέλη), μου φαίνονται αρκετά ακριβά...Άλλες εταιρείες δίνουν τα 1500΄ ομιλία και 1,5 gb ίντερνετ, στα 25€, για 1 αριθμό (βλ. Wind το W).

 

Εν τω μεταξύ, περιμένω να μας πει λεπτομέρειες εκείνος που έγραψε στο Θέμα της Vodafone για το Απεριόριστα 65 της Cosmote στα 17,5 ευρώ για 2 αριθμούς!

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Το ζητάς απευθείας από το τηλέφωνο των προσφορών της cosmote ή από το 13897 (αυτό τι νούμερο είναι;). Εγώ είμαι στη vodafone και σκέφτομαι για αίτηση μεταφοράς. Τα 32€ μονή γραμμή συμπεριλαμβάνουν και ΦΠΑ και φόρο κινητής τηλεφωνίας; Είναι δηλαδή τελική τιμή;

Επίσης κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω. Εχτές πήρα τηλέφωνο στο τμήμα προσφορών της cosmote και μου είπαν ότι θα με καλέσουν. Μέχρι στιγμής δε με έχουν καλέσει. Να περιμένω ή να πάρω τηλέφωνο για να ζητήσω το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, μπορείς να δώσεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες πώς το έκανες; Το ζήτησες ή σου το πρότειναν; Και γενικότερα πώς έχει η διαδικασία; Να υποθέσω είσαι από μεταφορά;

 

Απ' ό, έχω καταλάβει η προσφορά του 65 στα 22 ή στα 32 είναι μόνο για μεταφορά. Αυτές οι προσφορές δεν παίζουν στα καταστήματα και ούτε πρόκειται να παίξουν. Επίσης δεν παίζουν ούτε για πελάτες κοσμοτέ (ούτε για νέα σύνδεση σε υφιστάμενο πελάτη, ούτε για αλλαγή προγράμματος και μετάβαση στο 65 με τη συγκεκριμένη τιμή). Το μόνο που παίζει για υφιστάμενο πελάτη είναι μείωση παγίου (στο ίδιο πρόγραμμα) κι αυτό μόνο αν τηλεφωνίσεις και ζητήσεις κωδικό διακοπής...

 

Το 65 στα 22Ε κ.ο.κ. είναι πολύ επιλεκτικές προσφορές.

Προσοχή στο αν είναι η τελική τιμή μαζί με τα τέλη μέσα (είναι πρόσφατα τα ποστ κάποιου που όπως λέει, η τιμή που του έταξαν από το τηλέφωνο δεν ήταν αυτή που είδε στο λογαριασμό).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Πάντως εγώ με μεταφορά σκέφτομαι να έρθω από τη Vodafone. Απλά, αυτό από πού μπορώ να το ζητήσω;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και σε καταστήματα θα παίξει αυτό 100%(Γερμανός σίγουρα) από σήμερα, οι τιμές είναι χωρίς τέλη κινητής στα 32€ και 19.9€ για μόνη γραμμή και οικογενειακό πακέτο αντιστοιχα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προλαβαίνω να κάνω cu τις συνδέσεις cosmote που έχω και μετά να ζητήσω φορητότητα ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο??? Το λέω απλά για να μην τυχόν και δεν με πάρουν από cosmote για αντιπροσφορα και έχω υπογράψει ήδη με συμβόλαιο στην vodafone. Ελπίζω να έγινα κατανοητή σε αυτό που θέλω να πω. Δηλαδή αν πάω σήμερα σε ένα κατάστημα Vodafone να κάνω αίτηση φορητότητας και να κάνω cu τους αριθμούς μου δεν θα γίνει πολύ πιο γρήγορα η διαδικασία της αντιπροσφορά ή λέω βλακειες?????? Έχω ήδη μιλήσει στο τηλέφωνο με vodafone και περιμένω συμβόλαια σήμερα αλλά φοβάμαι μήπως δεν με πάρουν από cosmote και λέω να τα στείλω πίσω ανυπογραφα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να αποκτήσει κάνεις οικογενειακό πακέτο; Ένα ζευγάρι όχι παντρεμένο μπορεί;
Link to comment
Share on other sites

Και σε καταστήματα θα παίξει αυτό 100%(Γερμανός σίγουρα) από σήμερα, οι τιμές είναι χωρίς τέλη κινητής στα 32€ και 19.9€ για μόνη γραμμή και οικογενειακό πακέτο αντιστοιχα

 

Έχω γνωστό σε Γερμανό. Λες να μπορεί να μου δώσει την προσφορά στο οικογενειακό χωρίς να είμαι στην vodafone??

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να αποκτήσει κάνεις οικογενειακό πακέτο; Ένα ζευγάρι όχι παντρεμένο μπορεί;

 

Απλά θα έρχεται ένας λογαριασμός στο όνομα ενός από τους δύο σας. Και φυσικά μπορεί αν δεν είσαι παντρεμένος φτάνει να μην χωρίσεις και ψάχνεις να την βρεις για να πληρώσει το μερίδιο της

Link to comment
Share on other sites

Έχω γνωστό σε Γερμανό. Λες να μπορεί να μου δώσει την προσφορά στο οικογενειακό χωρίς να είμαι στην vodafone??

 

Μόνο φορητοτητα, όχι νέα γραμμή ή μετατροπή από καρτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Μόνο φορητοτητα, όχι νέα γραμμή ή μετατροπή από καρτοκινητο

 

Μα καλά άρρωστοι είναι οι άνθρωποι. Δεν θέλω να φύγω από cosmote και με διώχνουν ντε και καλά με το ζόρι να πάω vodafone??? Ανήκουστο.

 

Αν πάρω δύο καρτοκινητα vodafone σήμερα μπορώ να ζητήσω φορητότητα στην cosmote και να τα κάνω συμβόλαια οικογενειακό στο 65 με 19,90???ή ούτε αυτό γίνεται??

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...