Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κατεβω προγραμμα, η επιδοτηση που εχω μπορω να την χρησιμοποιησω και σε χαμηλοτερο προγραμμα 'η θα μειωθει?
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι σε κάποιους δίνουν και επιδότηση συσκευής μαζί με την έκπτωση. Απλά δεν έχω καταλάβει σε ποιους το κάνουν αυτο.

 

EDIT:

Σύμφωνα με αυτο που είπες παραπάνω "Cote, Να παραμείνω στο απερ. 35 παλαιό, με 10% έκπτωση και 125€ επιδότηση για οποιδήποτε συσκευή

ή 10% και 390€ γισ επιδότηση Iphone....."

 

Αν δε κάνω λάθος, τελικά σου έκανα κατά κάτι λιγότερο ? Ή δεν ενσωμάτωσαν την επιδότηση ως επιπλέον έκπτωση και στο έκαναν -25%.

 

EDIT2:

Προφανώς όταν κάνουν προσφορά με έκπτωση και επιδότηση, την επιδότηση δεν την δίνουν ολόκληρη ως επιπλέον έκπτωση. Αν κάποιος το ξέρεο καλά το θέμα ας ενημερώσει.

 

για επιδότηση συσκευής, δίνανε 125€ διαφορετικά επειδή την θέλησα ώς έκπτωση παγίου, πέρασε στο τελικό ποσό που είπα και την παρουσίασαν μέχρι το 25% έκπτωση. πρέπει να ειναι κανα 50αρικο το χρόνο αυτό που βάλανε.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβω προγραμμα, η επιδοτηση που εχω μπορω να την χρησιμοποιησω και σε χαμηλοτερο προγραμμα 'η θα μειωθει?

 

H επιδότηση που σου δίνουνε είναι για το πρόγραμμα που είσαι. Αν κάνεις 12μηνη ανανέωση έχεις 9μηνη δέσμευση παγίου, αν ανανεώσεις για 18 η δέσμευση είναι 12μηνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

 

εχω προβληματιστεί/απελπιστει με ενα θεματακι.

Ειχα κανει, αν θυμαμαι καλα 20 Φλεβαρη, ενα καρτοσυμβολαιο whatsup 25. Πληρωνα γυρω στα 25 με 26 ευρω τον μηνα. Τελη Απρίλη με αρχες Μαιου, αποφασισα αλλαγη στο αντιστοιχο προγραμμα συμβολαιου, το κοσμοτε 25. Αλλα πριν λιγες ημερες ηρθε ο λογαριασμος 54.11 ευρώ !

 

Ρωτησα σημερα σε Γερμανο, και μου ειπαν οτι εγινε "λαθος" και η αλλαγη σε προγραμμα συμβολαιου εγινε αφού ειχε εκδοθει ο λογαριασμός καρτοσυμβολαιου !

Με λιγα λογια χρεωθηκα και πληρωσα και καρτοσυμβολαιο και συμβολαιο για τον Απρίλη-Μαιο ? υπαρχει περιπτωση να μου επιστρεψουν καπως το μισο ποσό ως πιστωτικό ή απλά την πάτησα ? (ο λογαριασμός ηδη εξωφληθηκε από τους δικους μου στην μονιμη διευθυνση κατοικίας μου).

Αν καποιος ξερει, ας βοηθησει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάχει περίπτωση . FAX στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Eχω εταιρικο πακετο με 5 γραμες που εκαναν συνολικα λογαριασμο 2300 ευρω καταναλωση τον χρονο που εκλεισα προχθες, με πηραν απο cosmote να μου πουν οτι η επιδοτηση για τα 5 νουμερα ειναι 300 ευρω,της ειπα της κοπελας οτι προφανος θα αστειευεσε και ζητησα απο τα 2300 να αφερεσει το φπα και οτι ποσο μεινει θελω το μισο επιδοτηση δηλ. 1870 δια του 2 = 900 ευρω στρογγυλα της ειπα και ειναι και λιγοτερα απ' αυτα που θα επρεπε να ζητησω,με ξαναπηραν εχθες και τελικα μου δινουν 500 ευρω και μου ειπε αυτο ειναι το τελικο ποσο και δεν γινετε τιποτα καλυτερο,της ειπα οτι ειναι πολυ λιγα και οτι αυτοι τελικα θα χασουν το χιλιαρικο τον χρονο!

Υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν αυτα που ζητω?

Εκανα σημερα αιτηση στην wind για φορητοτητα!

Αυτο που με τρελαινει ειναι οτι εδω στο Ελλαδισταν η κριση ειναι μονο για τα κοροιδα,κανω τα τελευταια 10 χρονια πανω απο 2000 ευρω λογαριασμους και αυτοι καθε χρονο δινουν λιγοτερη επιδοτηση,προπερσυ μου εδωσαν για τα 5 νουμερα 1000 ευρω περσυ 800 και φετος 500 και δεν φτανει αυτο εκαναν και την ελαχιστη χρεωση κλησης στο 1 λεπτο!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασαν οι εποχές των χοντρών αγελάδων και των υπερβολών....

προσπαθούν να συμμαζέψουν τα ασυμάζευτα!

καλά έκανες με την φορητότητα, σίγουρα θα σε πάρουν απο την Cote για αντιπρόταση γιατί έχεις και αρκετούς αριθμούς.

βάρα στο ψαχνό είδάλλως πήγαινε σε αυτόν που σου δίνει φτηνότερα και περισσότερα.

του χρόνου εξάλλου, πάλι στην γύρα :happy:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αύριο μάλλον αλλάζω από what's up σε καρτοσυμβολαιο των 20€.Δικαιούμαι κ νέα συσκευή ή όχι;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αύριο μάλλον αλλάζω από what's up σε καρτοσυμβολαιο των 20€.Δικαιούμαι κ νέα συσκευή ή όχι;

 

ναι δικαιούσαι (είτε συσκευή είτε επιδότηση παγίου αν επιλέξεις 18μηνη δέσμευση)

 

όπως δικαιούσαι και της προσφοράς να σε καλούν τα άλλα what's up σαν να είσαι what's up για ένα χρόνο

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

H επιδότηση που σου δίνουνε είναι για το πρόγραμμα που είσαι. Αν κάνεις 12μηνη ανανέωση έχεις 9μηνη δέσμευση παγίου, αν ανανεώσεις για 18 η δέσμευση είναι 12μηνη.

Ημουν στο απ 35 το παλιο και πηγα στο απ30 και μου ειπαν οτι μπορω να χρησιμοποιησω κανονικα την επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάχει περίπτωση . FAX στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

 

δυστυχως περασα απο καταστημα τους, και δε μου φανηκε να υπαρχει περιπτωση να μου τα επιστρεψουν. του χρονου τα μπογαλακια μου και προς το κοκκινο στρατοπεδο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως περασα απο καταστημα τους, και δε μου φανηκε να υπαρχει περιπτωση να μου τα επιστρεψουν. του χρονου τα μπογαλακια μου και προς το κοκκινο στρατοπεδο.

 

Δεν μίλισα για κατάστημα , Ούτε για πόδια

Για Fax μίλησα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κάνα σήμερα καρτοσυμβολαιο αλλά έχασα τις ρυθμίσεις του ίντερνετ:mad:

Στέλνω μήνυμα στο 1333 κανω οτι λέει αλλά ίντερνετ γιοκ...

Θελω να περάσω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις,όποιος μπορεί ας τις γράψει:)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κάνα σήμερα καρτοσυμβολαιο αλλά έχασα τις ρυθμίσεις του ίντερνετ:mad:

Στέλνω μήνυμα στο 1333 κανω οτι λέει αλλά ίντερνετ γιοκ...

Θελω να περάσω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις,όποιος μπορεί ας τις γράψει:)

APN: internet

Username και password: (κενό)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

 

εχω προβληματιστεί/απελπιστει με ενα θεματακι.

Ειχα κανει, αν θυμαμαι καλα 20 Φλεβαρη, ενα καρτοσυμβολαιο whatsup 25. Πληρωνα γυρω στα 25 με 26 ευρω τον μηνα. Τελη Απρίλη με αρχες Μαιου, αποφασισα αλλαγη στο αντιστοιχο προγραμμα συμβολαιου, το κοσμοτε 25. Αλλα πριν λιγες ημερες ηρθε ο λογαριασμος 54.11 ευρώ !

 

Ρωτησα σημερα σε Γερμανο, και μου ειπαν οτι εγινε "λαθος" και η αλλαγη σε προγραμμα συμβολαιου εγινε αφού ειχε εκδοθει ο λογαριασμός καρτοσυμβολαιου !

Με λιγα λογια χρεωθηκα και πληρωσα και καρτοσυμβολαιο και συμβολαιο για τον Απρίλη-Μαιο ? υπαρχει περιπτωση να μου επιστρεψουν καπως το μισο ποσό ως πιστωτικό ή απλά την πάτησα ? (ο λογαριασμός ηδη εξωφληθηκε από τους δικους μου στην μονιμη διευθυνση κατοικίας μου).

Αν καποιος ξερει, ας βοηθησει.

 

Φυσικά υπάχει περίπτωση . FAX στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

 

δυστυχως περασα απο καταστημα τους, και δε μου φανηκε να υπαρχει περιπτωση να μου τα επιστρεψουν. του χρονου τα μπογαλακια μου και προς το κοκκινο στρατοπεδο.

 

Δεν μίλισα για κατάστημα , Ούτε για πόδια

Για Fax μίλησα.

 

Στείλε FAX που σου λέει στο τμήμα λογαριασμών... Δεν γίνονται λάθη με πάγια! Δεν μπορείς να χρεωθείς τον ίδιο μήνα στην ίδια γραμμή 2 διαφορετικά πάγια! Μπες σε κατατάστημα OteShop ζήτα να σου στείλουν το FAX.

Γράψε συνοπτικά τι έχει συμβεί (αν δεν είσαι καλός στο γραπτό λόγο) και βάλε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας να σε καλέσουν αυτοί για διευκρινίσεις!

Δεν καταλαβαίνω τη λογική και την αντιμετώπιση της Cosmote χειρότερη αντιμετώπιση και από το "δημόσιο" ΟΤΕ...

 

Έχουν αλλάξει αυτά! Μην αφήνετε στο κάθε ρεμπεσκέ να τρώει τα € σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μην υπερβάλετε... Το ένα πάγιο έχει να κάνει με τις παροχές του καρτοσυμβολαίου που τις έχει ο εκάστοτε συνδρομητής στη διάθεσή του απο τη πρώτη στιγμή ( μπορεί μέσα σε μια ημέρα να καταναλώσει τόσο το χρόνο ομιλίας προς Cosmote όσο και όλο το χρόνο προς τα άλλα δίκτυα χωρίς επιπλέον χρεώσεις ). Δεν ισχύουν αναλογίες χρόνου ή παγίου, άρα χρεώνεται εφ'άπαξ, σε αντίθεση με τις παροχές του προγράμματος απεριόριστα όπου ισχύουν αναλογίες, κατ'επέκταση προκύπτει τόσο αναλογική χρέωση παγίου, όσο και προκαταβολική για τον μήνα που θα ξεκινήσει με την έκδοση του λογαριασμού. Επίσης, πριν εξαπολύσουμε τα βέλη ενάντια σε μια εταιρεία, καλό θα είναι να σκεφτόμαστε ότι αυτό θα μπορούσε να συμβεί με οποιαδήποτε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας. Το μόνο μελανό σημείο είναι η αμέλεια του αντιπροσώπου του καταστήματος που δεν ρώτησε ή δεν εξέτασε ( αν έχουν άμεσα αυτή τη δυνατότητα ) πότε ανανεώνεται το καρτοσυμβόλαιο και αυτό αξίζει να επισημανθεί στη Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Στείλε FAX που σου λέει στο τμήμα λογαριασμών... Δεν γίνονται λάθη με πάγια! Δεν μπορείς να χρεωθείς τον ίδιο μήνα στην ίδια γραμμή 2 διαφορετικά πάγια! Μπες σε κατατάστημα OteShop ζήτα να σου στείλουν το FAX.

Γράψε συνοπτικά τι έχει συμβεί (αν δεν είσαι καλός στο γραπτό λόγο) και βάλε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας να σε καλέσουν αυτοί για διευκρινίσεις!

Δεν καταλαβαίνω τη λογική και την αντιμετώπιση της Cosmote χειρότερη αντιμετώπιση και από το "δημόσιο" ΟΤΕ...

 

Έχουν αλλάξει αυτά! Μην αφήνετε στο κάθε ρεμπεσκέ να τρώει τα € σας!!!

 

Δεν νομίζω να του έχουν χρεώσει 2 πάγια σε ένα μήνα και αυτό γιατί το πάγιο του καρτοσυμβολαίου το πληρώνεις μετά την παροχή(δηλ. μπαίνουν τα λεφτά και μετά τα πληρώνεις) ενώ το οικιακό συμβόλαιο το προπληρώνεις κάθε μήνα. Καλό θα είναι να γνωρίζουμε πριν δώσουμε κάποια συμβουλή σε κάποιον. Όντως η Cosmote σε κάποια θέματα έχει χειρότερη αντιμετώπιση από άλλα δίκτυα κινητής(ΟΧΙ από τον ΟΤΕ) αλλά σε πολλά λόγω της γραφειοκρατίας που έχει υπερτερεί.

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Το "ρεμπεσκές" όπως καταλαβαίνετε αναφέρεται και στις 3 εταιρίες και όχι μόνο!

Όχι άλλη ανοχή σε αυτούς που βαριούνται!

 

Δεν μπορώ να γνωρίζω το κάθε σύστημα κινητής και το πως τιμολογεί! Αυτό που ξέρω είναι:

Αν σωστά τον χρέωσαν για την αλλαγή όπως υποστηρίζετε ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ !!! Καθώς, και να του είχε πει πότε θα έπρεπε να κάει την αλλαγή για να μην χρεωθεί καθόλου ή μικρότερη αναλογία.

 

Παντού σε όλες τις εταιρίες προπληρώνουμε το πάγιο είτε ΣΥΝΔΕΣΗ είτε ΚΑΡΤΟΣΥΝΔΕΣΗ... Δεν ξέρω αν δεν ισχύει αυτό στη Cosmote

Αν είστε τόσο γνώστες και παρεξηγηθήκατε ζητάω συγγνώμη, αλλά ενημερώστε τον άνθρωπο τουλάχιστον σαν γνώστες αν έχει χρεωθεί σωστά τις χρεώσεις!

 

"δυστυχως περασα απο καταστημα τους, και δε μου φανηκε να υπαρχει περιπτωση να μου τα επιστρεψουν. του χρονου τα μπογαλακια μου και προς το κοκκινο στρατοπεδο." Αν σας καλύπτει εσάς αυτό το Post του φίλου μην ασχοληθείτε...

 

Αν δεν είχα ασχοληθεί δεν θα είχε απαντήσει κανένας σας από 15/5 που ήταν το αρχικό μήνυμα!

Άλλο να μην μου επιτρέπεται να δίνω συμβουλές κι άλλο να με διορθώνετε...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αιτηση φορητοτητας που εκανα για 5 νουμερα στην wind με πηραν απο cosmote να μου δωσουν 100 ευρω +φπα(οσα δηλ. και η wind)αλλα και 20% εκπτωση στα προγραματα busines απεριοριστα ,η πλακα ειναι οτι ηδη εχω ενδοετερικο απεριοριστο στα 2,5 ευρω και για το προγραμα 200 που εχω δινω δηλ. συνολικα με φορους και τελος κινητης 37 ευρω,δηλ. μου λενε οτι εαν παω στο Business Απεριόριστα 40 που το μονο που εχει παραπανω απ'το δικο μου παλιο προγραμα ειναι οι Απεριόριστες κλήσεις προς Σταθερά(που δεν τις χρειαζομαι)θα δινω 42,50- 20% =34 ευρω +το τελος κινητης κανα 5ρι-6ρι=40 ευρω,δηλ. παλι περισσοτερα μου ζητανε!

Μαλλον δεν το θελουν το χιλιαρικακι τον χρονο που επερναν απο'μενα τελικα γιατι wind και voda μου δινουν 100+φπα=123+2 παγια δωρεαν (ευελικτο 300 voda 23,5Χ 2 )47 ΕΥΡΩ +5και5 ευρω εκπτωση τον μηνα σε σταθερο και κινητο δηλ. αλλα 120 ευρω τον χρονο=290 ευρω και αυτα ειναι μονο για το νουμερο μου, αλλα 123 (+30 τα 2 παγια της)η συνδεση της γυναικας μου,και αλλα 290 ο αδελφος μου(αφου και αυτος θα το συδιασει με σταθερο hol η wind)+123 (+30 τα 2 παγια της)η γυναικα του+123(+30 τα 2 παγια της) και η αδελφη μου μας κανουν συνολο 1039 ευρω μου δινουν hol voda και ο κοσμοτε δινει 615,η κοσμοτε ομως ισχυριζετε οτι με το -20%στα παγια μου δινει αλλα περιπου 300 ευρω και ειμαστε μια η αλλη(120 ευρω λιγοτερα ο κοτε),φυσικα ομως και δεν ειναι ετσι αφου οπως ειπα και πριν οτι εδω και χρονια ειχα κανει συμφωνια και εχω απεριοστα ενδοετερικα αντι για 12,5 ευρω στα 2,5!

Τι δηλ. μου ξανακανουν δωρο το ηδη υπαρχον δωρο(που ετσι κι'αλλιος ισχυει επ'αοριστων)?

Ο τυπος απο cosmote μου ειπε να τον ξαναπαρω τηλ. αμα δεν μου αρεσε η προσφορα αλλα δεν το βλεπω να γινετε τιποτα!

Τι λέτε υπαρχει περιπτωση να τους τσιμπισω τιποτα καλυτερο γιατι κακα τα ψεματα εδω που μενω μονο με cosmote εχω σημα καμπανα!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Το "ρεμπεσκές" όπως καταλαβαίνετε αναφέρεται και στις 3 εταιρίες και όχι μόνο!

Όχι άλλη ανοχή σε αυτούς που βαριούνται!

 

Δεν μπορώ να γνωρίζω το κάθε σύστημα κινητής και το πως τιμολογεί! Αυτό που ξέρω είναι:

Αν σωστά τον χρέωσαν για την αλλαγή όπως υποστηρίζετε ΕΠΡΕΠΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ !!! Καθώς, και να του είχε πει πότε θα έπρεπε να κάει την αλλαγή για να μην χρεωθεί καθόλου ή μικρότερη αναλογία.

 

Παντού σε όλες τις εταιρίες προπληρώνουμε το πάγιο είτε ΣΥΝΔΕΣΗ είτε ΚΑΡΤΟΣΥΝΔΕΣΗ... Δεν ξέρω αν δεν ισχύει αυτό στη Cosmote

Αν είστε τόσο γνώστες και παρεξηγηθήκατε ζητάω συγγνώμη, αλλά ενημερώστε τον άνθρωπο τουλάχιστον σαν γνώστες αν έχει χρεωθεί σωστά τις χρεώσεις!

 

"δυστυχως περασα απο καταστημα τους, και δε μου φανηκε να υπαρχει περιπτωση να μου τα επιστρεψουν. του χρονου τα μπογαλακια μου και προς το κοκκινο στρατοπεδο." Αν σας καλύπτει εσάς αυτό το Post του φίλου μην ασχοληθείτε...

 

Αν δεν είχα ασχοληθεί δεν θα είχε απαντήσει κανένας σας από 15/5 που ήταν το αρχικό μήνυμα!

Άλλο να μην μου επιτρέπεται να δίνω συμβουλές κι άλλο να με διορθώνετε...

 

Δεν νομίζω πως ανέφερα κάπου ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ αρκεί οι συμβουλές που δίνεις να είναι σωστές.Ο φίλος δεν μας είπε τι του είπαν στο κατάστημα απλά ότι δεν μπορεί να πάρει τα χρήματα! Εάν κάποιος θέλει να μάθει κάτι για το συμβόλαιό του μπορεί να ρωτήσεις αυτό που θέλει αν όχι σε κάποιο κατάστημα(που δεν νομίζω πως μπορούν να σε βοηθήσουν πλήρως) υπάρχει και η εξυπηρέτηση πελατών 13838 (με χρέωση 0,0123€/κλήση).Ναι το καρτοσυμβόλαιο της Cosmote πρώτα παίρνει τα χρήματα και έπειτα πληρώνεις το ποσό που μπήκε στην κάρτα σου.

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.περσι δημιουργηθηκε ενας λογαριασμος απο πλευρας μου του υψους 1300 ευρω.το γιατι και το πως ειναι αλλο θεμα,αλλα δημιουργηθηκε.απο εκει και επειτα η συνδεση διακοπηκε,γενικα δεν ειχα καποια ειδοποιηση απο την κοσμοτε,ισως επειδη μετακομισα στην αγγλια.τελοσπαντων να μην σας τα πολυλογω,πριν 1 μηνα επεστρεψα στην ελλαδα,τους πηρα τηλεφωνο διοτι θελω να εξοφλησω αυτο το ποσο και να μην μεινει ετσι.η κοπελα με την οποια μιλησα μου προτεινε διακανονισμο και ειπε οτι θα επικοινωνησει με το αναλογο τμημα,το οποιο στη συνεχεια θα επικοινωνησει μαζι μου μεσα σε 5-6 εργασιμες ημερες το πολυ για τα διαδικαστικα.παρ'ολα αυτα,εχουν περασει περιπου 22 εργασιμες ημερες και δεν με πηρε κανεις τηλεφωνο...πρωτη φορα μου συμβαινει να θελω να πληρωσω καποιον και αυτος να μην ενδιαφερεται!σας εχει τυχει κατι αναλογο?τι να κανω?να τους παρω τηλεφωνο και να τους παρακαλαω να τους πληρωσω?δηλαδη ελεος...σκεφτομαι απλα να παω σε ενα καταστημα και να εξοφλησω το ποσο σε 7-8 δοσεις,σιγα σιγα.τι ειναι προτιμοτερο λετε?αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει να παρακαλαω καποιον να τον πληρωσω και αυτος περα βρεχει...:!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.περσι δημιουργηθηκε ενας λογαριασμος απο πλευρας μου του υψους 1300 ευρω.το γιατι και το πως ειναι αλλο θεμα,αλλα δημιουργηθηκε.απο εκει και επειτα η συνδεση διακοπηκε,γενικα δεν ειχα καποια ειδοποιηση απο την κοσμοτε,ισως επειδη μετακομισα στην αγγλια.τελοσπαντων να μην σας τα πολυλογω,πριν 1 μηνα επεστρεψα στην ελλαδα,τους πηρα τηλεφωνο διοτι θελω να εξοφλησω αυτο το ποσο και να μην μεινει ετσι.η κοπελα με την οποια μιλησα μου προτεινε διακανονισμο και ειπε οτι θα επικοινωνησει με το αναλογο τμημα,το οποιο στη συνεχεια θα επικοινωνησει μαζι μου μεσα σε 5-6 εργασιμες ημερες το πολυ για τα διαδικαστικα.παρ'ολα αυτα,εχουν περασει περιπου 22 εργασιμες ημερες και δεν με πηρε κανεις τηλεφωνο...πρωτη φορα μου συμβαινει να θελω να πληρωσω καποιον και αυτος να μην ενδιαφερεται!σας εχει τυχει κατι αναλογο?τι να κανω?να τους παρω τηλεφωνο και να τους παρακαλαω να τους πληρωσω?δηλαδη ελεος...σκεφτομαι απλα να παω σε ενα καταστημα και να εξοφλησω το ποσο σε 7-8 δοσεις,σιγα σιγα.τι ειναι προτιμοτερο λετε?αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει να παρακαλαω καποιον να τον πληρωσω και αυτος περα βρεχει...:!:

Καλό θα ήταν να τους πάρεις τηλέφωνο για να τους πιέσεις για τον απλούστατο λόγο ότι αργότερα και σε περίπτωση μη εξόφλησης να σου έρθει ένα ωραίο εξώδικο από την Cosmote...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να τους πάρεις τηλέφωνο για να τους πιέσεις για τον απλούστατο λόγο ότι αργότερα και σε περίπτωση μη εξόφλησης να σου έρθει ένα ωραίο εξώδικο από την Cosmote...

Ξανα να τους παρω?οκ θα τους παρω,αλλα το θεωρω πολυ χαζο απο την μερια τους το να θελει να τους πληρωσει καποιος και να μην τους νοιαζει,'η να κανουν οτι δεν τους νοιαζει και να μπλεχτουν με αλλες ιστοριες.θα τους πιεσω λοιπον...αν δεν δω ιδιαιτερη ανταποκριση και παρω απαντησεις του στυλ ''θα επικοινωνησουμε εμεις μαζι σας'' θα εχει νοημα απλα να παω και να εξοφλησω το ποσο σε καποιο καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

@tzo5920

 

Έστω πως η καρτοσύνδεση έχει ημερομ. εκδοσης κάθε 15 του μήνα

Αν έκανε την αλλαγή στις 20 Απριλίου, το τιμολόγιο που εκδόθηκε 15 Μαίου έχει την αναλογική χρέωση παγίου του συμβολαίου από 20/04 έως 14/05 και το προπληρωμένο πάγιο του συμβολαίου για περίοδο 15/05-14/06

 

Και υποστηρίζεις πως θα έχει και τη χρέωση της καρτοσύνδεσης από 15/04 έως 14/05 χωρίς να πιστωθεί;;; Κανονικά το μέρος της Καρτοσύνδεσης που πληρώνει είναι από 15/04 έως 20/04 ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ

 

Αυτό ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΠΑΝΤΟΥ !!! Τη διαφορά έχει η καρτοσύνδεση της Cosmote ;;; Μεταφέρει τα λεφτά που δεν είχε μιλήσει τη περίοδο 15/04-14/04 κάπου;;; Γιατί κάποιος από 15 Απριλίου έως 20 Απριλίου μπορεί να είχε μιλήσει 5€ και τα υπόλοιπα π.χ 20€ να τα "έχασε" αλλά τα πλήρωσε σωστά, όπως μας λες... Αν για αυτές τις 5 μέρες ειχε καταναλώσει και τα 25€ πολύ σωστά να χρεώσει κι αυτά!!!

 

Δεν τα βάζω μαζί σου, ούτε βλέπω προσωπικά το πρόβλημα, ούτε πρόκειται να αλλάξω την τιμολόγηση της Cosmote, αλλά είναι κρίμα να υποστηρίζουμε κάτι όταν δεν είναι σωστό (τουλάχιστον ηθικά)

 

Η μόνη συμβουλή που του έδωσα είναι να στείλει γραπτά το αίτημα αν δεν το κάλυψε η απάντηση του καταστήματος. Θα τον καλέσει το τμήμα λογαριασμού για το αν δικαιούται ή όχι πίστωση... Δεν σημαίνει πως αν κάτι ζητάς γραπτά θα στο εγκρίνουν κιολας!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.περσι δημιουργηθηκε ενας λογαριασμος απο πλευρας μου του υψους 1300 ευρω.το γιατι και το πως ειναι αλλο θεμα,αλλα δημιουργηθηκε.απο εκει και επειτα η συνδεση διακοπηκε,γενικα δεν ειχα καποια ειδοποιηση απο την κοσμοτε,ισως επειδη μετακομισα στην αγγλια.τελοσπαντων να μην σας τα πολυλογω,πριν 1 μηνα επεστρεψα στην ελλαδα,τους πηρα τηλεφωνο διοτι θελω να εξοφλησω αυτο το ποσο και να μην μεινει ετσι.η κοπελα με την οποια μιλησα μου προτεινε διακανονισμο και ειπε οτι θα επικοινωνησει με το αναλογο τμημα,το οποιο στη συνεχεια θα επικοινωνησει μαζι μου μεσα σε 5-6 εργασιμες ημερες το πολυ για τα διαδικαστικα.παρ'ολα αυτα,εχουν περασει περιπου 22 εργασιμες ημερες και δεν με πηρε κανεις τηλεφωνο...πρωτη φορα μου συμβαινει να θελω να πληρωσω καποιον και αυτος να μην ενδιαφερεται!σας εχει τυχει κατι αναλογο?τι να κανω?να τους παρω τηλεφωνο και να τους παρακαλαω να τους πληρωσω?δηλαδη ελεος...σκεφτομαι απλα να παω σε ενα καταστημα και να εξοφλησω το ποσο σε 7-8 δοσεις,σιγα σιγα.τι ειναι προτιμοτερο λετε?αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει να παρακαλαω καποιον να τον πληρωσω και αυτος περα βρεχει...:!:

 

Και στην Vodafone πριν 3-4 χρονια που ημουν και ηθελα να τους εξοφλησω, εκαναν 3 μηνες να με παρουν... δεν ξερω γινεται... και γιατι το κανουν αυτο... μαλιστα ενδιαφερθηκα μονος μου 3 φορες ... :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...