Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ οτι εαν έκανες αιτημα για να μεγαλωση το ποσο της επιδοτησης σου και το δεχτηκαν, την καινουργια επιδοτηση μπορεις να την παρεις μονο απο Cosmote/Γερμανος και οχι απο ΠΛΑΙΣΙΟ.

Μόνο από κατάστημα Cosmote. Ούτε από Γερμανό ούτε από Cosmote Corner.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από κατάστημα Cosmote. Ούτε από Γερμανό ούτε από Cosmote Corner.

 

Εχει αλλαξει. Και απο γερμανος περνεις πλεον

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα αιτημα για να μεγαλωσει η επιδοτηση γιατι μου ειπε η κοπελα οτι δεν εχω αυτη την δυνατοτητα....

Της λεω θελω να αλλαξω αντιπροσωπο και να χρησιμοποιησω την επιδοτηση στο Πλαισιο. Μου απανταει οτι κατι τετοιο δεν γινεται γιατι εχω εταιρικη συνδεση με ατομικο λογαριασμο. Τι να πω...Θα παρω αυριο πρωι να το ξεκαθαρισω.

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.

Λοιπον πηρα πριν λιγο στο 1200 που ειναι για εταιρικους πελατες.

Η απαντηση της κοπελας και στα δυο αιτηματα μου, είτε αλλαγη αντιπροσώπου είτε αιτημα για αυξηση επιδοτησης, ηταν αρνητικη.

Δεν υπαρχει η δυνατοτητα λεει για τις γραμμες μου να κανω τιποτα απο τα δυο. Νταβατζιλικι τρελλο......

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να κανω καινουργιο συμβολαιο (απεριοριστα 45$). βρηκαν ενα παλοιο λογαριασμο απληρωτο 210Ευρο. φυσικα τον πληρωσα και μολις πηραν τα λεφτα με ενημερωσαν οτι για να μου κανουν καινουργιο συμβολαιο θελουν 400ευρο εγγυηση . τωρα τι κανω?????????????
:)
Link to comment
Share on other sites

Εχε στο νου σου οτι τις περισσοτερες φορες στο τμημα εξυπηρετησης δεν ειναι και τοσο καλα ενημερωμενοι.

 

Πηγα και σε καταστημα Cosmote και μου ειπαν τα ιδια. Οποτε δεν υπαρχει λυση.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να κανω καινουργιο συμβολαιο (απεριοριστα 45$). βρηκαν ενα παλοιο λογαριασμο απληρωτο 210Ευρο. φυσικα τον πληρωσα και μολις πηραν τα λεφτα με ενημερωσαν οτι για να μου κανουν καινουργιο συμβολαιο θελουν 400ευρο εγγυηση . τωρα τι κανω?????????????

 

Τι να κάνεις; Εαν θελεις σύνδεση τα δίνεις αλλίως δεν μπορείς να κάνεις

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να κανω πρωτη φορα συμβολαιο.

(Συγκεκριμενα θελω το απεριόριστα 45.. εαν το κανω οnline απο το σιτε και επιλεξω εκπτωση παγιου αντι επιδότησης

το παγιο ερχετε στα 36,40.)

Η ερωτηση μου ειναι: εαν δεν υπερβω τα δωρεαν λεπτα sms data κτλ με κανενα τροπο.. το τελικο ποσο που θα δεινω καθε μηνα θα ειναι αυτο? ή υπαρχει καποιος φορος κινητής που δεν φενετε εδω? (κατι τετοιο πειρε το αυτι μου:wacko:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα πριν λιγο στο 1200 που ειναι για εταιρικους πελατες.

Η απαντηση της κοπελας και στα δυο αιτηματα μου, είτε αλλαγη αντιπροσώπου είτε αιτημα για αυξηση επιδοτησης, ηταν αρνητικη.

Δεν υπαρχει η δυνατοτητα λεει για τις γραμμες μου να κανω τιποτα απο τα δυο. Νταβατζιλικι τρελλο......

 

Μπορεί να το θεωρείς νταβατζιλίκι, αλλά δεν μας λες τι εκπτώσεις έχεις... Και αν θα τις είχες με ένα άλλο ( οικιακό ) πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα σήμερα το πρωί σ'ενα κατάστημα vodafone και έκανα αίτηση φορητότητας από cosmote σε vodafone. Η cosmote για την ανανέωση μου έδινε 85 € και 2,5 € εκπτωση στο πάγιο μου και η vodafone μου έδωσε €280 για το απεριόριστα 45 σε 18μηνο συμβόλαιο.

Την έκανα την αίτηση (ελπίζω να μη το μετανιώσουν :X) και όταν εγκριθεί μου είπαν θα πάω να πάρω και τη συσκευή που θέλω (μάλλον το htc wildfire s). Μου είπαν να περιμένω λίγες μέρες...

Πάντως πήρα τηλέφωνο και στο πλαίσιο, γιατί κάνουν κι εκεί φορητότητες και δίνουν επιδοτήσεις και μου είπε το παιδί ότι για τα ίδια δεδομένα με 18μηνο στο 45 μπορεί να μου δώσει €100. Γι'αυτό φοβάμαι μη μου πουν ότι τελικά το ποσό δεν είναι τόσο κλπ.

Θα δούμε...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να κανω πρωτη φορα συμβολαιο.

(Συγκεκριμενα θελω το απεριόριστα 45.. εαν το κανω οnline απο το σιτε και επιλεξω εκπτωση παγιου αντι επιδότησης

το παγιο ερχετε στα 36,40.)

Η ερωτηση μου ειναι: εαν δεν υπερβω τα δωρεαν λεπτα sms data κτλ με κανενα τροπο.. το τελικο ποσο που θα δεινω καθε μηνα θα ειναι αυτο? ή υπαρχει καποιος φορος κινητής που δεν φενετε εδω? (κατι τετοιο πειρε το αυτι μου:wacko:)

 

Κανεις να μου απαντησει με σιγουρια?:(

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω να κανω πρωτη φορα συμβολαιο.

(Συγκεκριμενα θελω το απεριόριστα 45.. εαν το κανω οnline απο το σιτε και επιλεξω εκπτωση παγιου αντι επιδότησης

το παγιο ερχετε στα 36,40.)

Η ερωτηση μου ειναι: εαν δεν υπερβω τα δωρεαν λεπτα sms data κτλ με κανενα τροπο.. το τελικο ποσο που θα δεινω καθε μηνα θα ειναι αυτο? ή υπαρχει καποιος φορος κινητής που δεν φενετε εδω? (κατι τετοιο πειρε το αυτι μου:wacko:)

+12% τέλη κινητής τηλεφωνίας

Link to comment
Share on other sites

οντως +12% τα τελη. πηρα στο κεντρο και μου το επιβεβαίωσαν..

τι φρουτο ειναι αυτο? γιατι δεν το λενε ξεκάθαρα στις τιμες τους?

πρεπει να κανεις συμβόλαιο και στον λογαριασμο να το ανακαλύψεις?:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

οντως +12% τα τελη. πηρα στο κεντρο και μου το επιβεβαίωσαν..

τι φρουτο ειναι αυτο? γιατι δεν το λενε ξεκάθαρα στις τιμες τους?

πρεπει να κανεις συμβόλαιο και στον λογαριασμο να το ανακαλύψεις?:mad::mad:

 

τόσα χρόνια έτσι γίνεται, από όλους, όχι μόνο από cosmote.

Link to comment
Share on other sites

οντως +12% τα τελη. πηρα στο κεντρο και μου το επιβεβαίωσαν..

τι φρουτο ειναι αυτο? γιατι δεν το λενε ξεκάθαρα στις τιμες τους?

πρεπει να κανεις συμβόλαιο και στον λογαριασμο να το ανακαλύψεις?:mad::mad:

 

Γιατί το ποσό εξαρτάται απο το καθαρό ποσό λογαριασμού και οι κλίμακες απο τις οποίες προκύπτει είναι μεταβλητές. Άρα, δεν υπάρχει κάτι σταθερό για να σου πει. Επίσης, επιβαρύνονται ακόμα και τα καρτοκινητά με τα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας...

Link to comment
Share on other sites

η σχετική δημοσίευση της cosmote μετά την τελευταία τροποποίηση του τέλους συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας το 2009:

http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Personal/telos_syndromiton_kinitis_tilefonias.pdf

 

Και όπως αναφέρει η ανακοίνωση και έχει χιλιοειπωθεί και εδώ, είναι ένα τέλος υπέρ του δημοσίου το οποίο επιβαρύνεται με Φόρο Προστιθέμενης Αξίας (υπέρ του δημοσίου).

Edited by nark
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κάποιος να μου πει σε περίπτωση που μου ανεβάσουν την επιδότηση λόγω εικονικής φορητότητας αν μπορεί να μπει ως έκπτωση παγίου;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα πριν κανα δίμηνο μαζί τους μου έκαναν δώρο ένα πάγιο για να μην φύγω και τώρα βλέπω να γίνεται ο χαμός μαζί τους γιατί εμένα μου κάνουν 10%έκπτωση που είμαι πελάτης πέντε χρόνια και οι άνεργοι παίρνουν 15%.ασε που μου φρενάρουν και την επιδότηση 6μήνες....κάτσε να μπει ο αύγουστος και θα τα πω μαζί τους....περιττό να πω ότι στην διαδρομή του οσε αθήνα σαλόνικα εχω σήμα μόνο σε τέσσερα σημεία και πουθενά αλλού....τσάμπα τους πληρώνουμε....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

...περιττό να πω ότι στην διαδρομή του οσε αθήνα σαλόνικα εχω σήμα μόνο σε τέσσερα σημεία και πουθενά αλλού....τσάμπα τους πληρώνουμε....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

δυστυχως η κοσμοτε εχει δειξει φοβερη αδιαφορία οσο αφορα την ποιοτητα σηματος της. Σε αυτο βεβαια βοηθαει και ο καταναλωτης που συνεχιζει να προτιμα αυτην την εταιρια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα μετα απο 19 χρονια να φυγω απο wind λογω κακου σηματος ειδικα 3 g που για σερφαρισμα ειναι πλεον απσραιτητο.σκεφτομαι για cosmote και οχι voda λογω του οτι λεγεται οτι το σημα της ειναι καλυτερο.αλλα αληθευει η ειναι μουφα?κινουμαι πειραια,εδεσσα ,κυψελη και πεντελη συνηθως!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σοβαρα μετα απο 19 χρονια να φυγω απο wind λογω κακου σηματος ειδικα 3 g που για σερφαρισμα ειναι πλεον απσραιτητο.σκεφτομαι για cosmote και οχι voda λογω του οτι λεγεται οτι το σημα της ειναι καλυτερο.αλλα αληθευει η ειναι μουφα?κινουμαι πειραια,εδεσσα ,κυψελη και πεντελη συνηθως!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

απο τη στιγμη που δε συχναζεις σε χωριά που τα εχει ξεχασει ο θεος, να διαλεξεις 'καρφωτο' vodafone! Οπως λεει σωστα και ο soublaki-3, δοκιμασε με ενα καρτοκινητο. Η διαφημιση του 'σημα καμπανα' εχει αποδειχτει 'μπανανα', εδω και μερικα χρονια... Απο τοτε που η κοσμοτε εβαλε τα 'απεριοριστα' στα καρτοκινητα, η υπερφορτωση σου εγγυαται dropped calls και χαμένα μηνυματα. Εχοντας σχεδον το 50% των συνδρομητων, η κοσμοτε εχει αποδειξει την αδιαφορια της για αναβαθμιση δικτυου και ποιοτητας κλησεων. Αντιθέτως η vodafone εχει τη καλυτερη ποιοτητα 3g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...