Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί με πήραν τηλ. απο την vodafone και μου έκαναν μια καλή προσφορα για να μεταφέρω τους 2 αριθμούς στην εταιρία τους, δεδομένου οτι σε λίγες ημέρες εχω δυνατότητα αλλαγής εταιρίας (2/4/2011) θα είναι καλύτερο να πάρω τηλ στην cosmote και να τους πώ για την συγκεκριμένη προσφορα μήπως μπορέσω και πάρω καποια καλητερη απο αυτούς ή να περιμένω εώς το τελος της ημερομηνίας και μετά να κανω κινήσεις,

 

ps: οσο για την επιδότηση που δικαιούμαι στην cosmote ρώτησα και μου είπαν οτι πρώτα πρεπει να κλείσει χρόνο το συμβόλαιο (2/4/2011) και μετα να ρωτήσω

 

γιατι σασ παραμυθιαζουν και τους πιστευετε????????κανε σημερα φιλε αιτηση να σου δωσουν την απαντηση για επιδοτηση προωρα μεσω εξηπηρετησησ πελατων που το δικαιουσαι ενα μηνα σχεδον πριν και μολις σου πουν ποσο αν δεν σε συμφερει,πες η βοντα δινει αυτα με κρατατε η δρομευω???το αιτημα παιρνει μια εβδομαδα κοντα....

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

γιατι σασ παραμυθιαζουν και τους πιστευετε????????κανε σημερα φιλε αιτηση να σου δωσουν την απαντηση για επιδοτηση προωρα μεσω εξηπηρετησησ πελατων που το δικαιουσαι ενα μηνα σχεδον πριν και μολις σου πουν ποσο αν δεν σε συμφερει,πες η βοντα δινει αυτα με κρατατε η δρομευω???το αιτημα παιρνει μια εβδομαδα κοντα....

 

είναι η πρώτη χρονια που είμαι στην cosmote και δεν γνωρίζω πως λειτουργει το σύστημα με τις επιδοτησεις,

Link to comment
Share on other sites

είναι η πρώτη χρονια που είμαι στην cosmote και δεν γνωρίζω πως λειτουργει το σύστημα με τις επιδοτησεις,

 

δεν λεω φιλε μου cozy για σενα μην με παρεξηγεις!απλα βλεπω ποσους απο εμας μας εκμεταλευονται και σαλταρω!δηλαδη την αμαθεια του κοσμου giati den exei xrono να ασχολιτηει την εκμεταλευονται.φαντασου να μασταν τιποτα γεροντακια συνταξιουχοι τι θα μας κανανε...:mad: οχι μονο ι κοτε αλλα και οι αλλες!αυτη ομως το χει ξεφτυλισει το θεμα...

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

liontaris τα φώτα σου.

 

Σήμερα έκανα αίτηση καταγγελίας σύμβασης σε κατάστημα cosmote, τωρα ποτε θα φτάσει στα κεντρικά δεν ξέρω.

 

Τι άλλο να κάνω?

 

σε ποιο mail να στείλω τώρα? Θέλω να ενημερώσω και να επισυνάψω και την αίτηση.

 

Εν τω μεταξύ τωρα πρόσεξα οτι γραφει η αίτηση, "ο συνδρομητής δεν έχει υποβάλει δικαιολογητικά" τι εννοεί?

Edited by Cherio
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω με 2 γραμμες στο Απεριοριστα35 (Παλιο) + 5 ευρω internet on the phone 100mb και πηρα τον Σεπτεμβριο που εκανα προανανεωση 115 ευρω για την καθε γραμμη ο φιλος λογικα θα παρει κατι παραπανω

 

εκεει στην cosmote δεν την παλευουν καθολου απο την παρασκευη εχω στειλει 3 φορες φαξ ζητωντας του η πληρωμη του λογαριασμου μου να γινεται αυτοματα μεσω της πιστωτικης μου καρτας απο μενα τα φαξ φυγανε κανονικα αυτοι λενε οτι δεν λαβανε τιποτα και θα αναγκαστω αυριο να παω σε καταστημα oteshop ωστε να το στειλουμε και απο εκει μπας και το λαβουν. ημαρτον με αυτα τα φαξ εν ετει 2011

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εκεει στην cosmote δεν την παλευουν καθολου απο την παρασκευη εχω στειλει 3 φορες φαξ ζητωντας του η πληρωμη του λογαριασμου μου να γινεται αυτοματα μεσω της πιστωτικης μου καρτας απο μενα τα φαξ φυγανε κανονικα αυτοι λενε οτι δεν λαβανε τιποτα και θα αναγκαστω αυριο να παω σε καταστημα oteshop ωστε να το στειλουμε και απο εκει μπας και το λαβουν. ημαρτον με αυτα τα φαξ εν ετει 2011

γιαυτο κραταμε αποδεικτικο παραλαβης του φαξ για να τους δειξουμε οτι ειναι αχρηστοι και οτι εμεις τα στειλαμε τα χαρτια σε αυτους ;)

liontaris τα φώτα σου.

 

Σήμερα έκανα αίτηση καταγγελίας σύμβασης σε κατάστημα cosmote, τωρα ποτε θα φτάσει στα κεντρικά δεν ξέρω.

 

Τι άλλο να κάνω?

 

σε ποιο mail να στείλω τώρα? Θέλω να ενημερώσω και να επισυνάψω και την αίτηση.

 

Εν τω μεταξύ τωρα πρόσεξα οτι γραφει η αίτηση, "ο συνδρομητής δεν έχει υποβάλει δικαιολογητικά" τι εννοεί?

 

ποιο mail φιλε μου δεν χρειαζεται τιποτα τετοιο δικαιολογιτικο ειναι το παγιο σου και η ανακοινωση της εταιριας στο σαιτ της.απλα την βεβαιωση και το αντιγραφο του φαξ να κρατας μην σου πουν οτι και ''καλα'' δεν τους πηγε τιποτα γιατι τωρα τελευταια ενα περιεργο πραγμα οτι δεν συμφαιρει την εταιρια χανεται...:lol:

οσο γιαυτο που γραφουνε λενε οτι δεν κατεθεσεσ τιποτα χαρτια με την καταγγελεια εγγραφα κτλ αλλα νομιζω δεν χρειαζεται αν αναφερθηκες στην ανακοινωση τους...

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς εγώ δεν έστειλα φαξ.

 

Πηγα σε κατάστημα cosmote δεν ξέρω αυτοι πως ενημέρωσαν τα κεντρικά.

στο καταστημα cosmote που πήγα μου είπε πως η διαδικασία είναι μια, δεν γράφει κάπου στην αίτηση τον λόγο για τον οποίο έκανα καταγγελία σύμβασης, μου είπαν πως για οποιον λόγο και να έκανα καταγγελία σύμβασης αυτό είναι το πρώτυπο της αίτησης. (ενω τον έπρηξα για τον λόγο για τον οποίο κανω καταγγελία και οτι δεν θέλω αίτημα διακοπής σύνδεσης οπως υπουλα πήγε να πλασσάρει).

 

Στην αίτηση γράφει οτι ο αριθμός θα κρατηθεί και θα γίνει κοσμοκάρτα μέσα σε ευλογο χρονικό διάστημα. Αυτός μου είπε καμιά βδομάδα.

 

Παίρνω στο καπάκι στο 13838 μιλάω με κοπέλα που ηταν αρκετα ευγενική τις εξηγώ τι έχω κανει μεχρι τώρα για καταγγελία σύμβασης αζημίως για την αυξηση του πάγιου και μου λέει πως "βλέπει" την αίτηση (αφου με ρωτησε σε ποιο καταστημα την έκανα και ποιος ήταν ο υπαλληλος που εξυπηρέτησε και κάτι άλλα) και επίσης μου αναφέρει πως πρόλαβα την προθεσμία για το "αζημίως" μιας και βλέπει στην αίτηση 22/3 αρα μου λέει "δεν θα έχεις πρόβλημα, δεν θα χρεωθεις κάτι και δεν έχεις κατι αλλο να κάνεις".

 

Την όλη διαδικασία που ακολούθησα την έστειλα και με mail πάλι στην κοσμοτέ και κοινοποιησα και στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτη και στην EETT με συννημένο το αντίγραφο της καταγγελίας.

 

Ότι νεότερο θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς εγώ δεν έστειλα φαξ.

 

Πηγα σε κατάστημα cosmote δεν ξέρω αυτοι πως ενημέρωσαν τα κεντρικά.

στο καταστημα cosmote που πήγα μου είπε πως η διαδικασία είναι μια, δεν γράφει κάπου στην αίτηση τον λόγο για τον οποίο έκανα καταγγελία σύμβασης, μου είπαν πως για οποιον λόγο και να έκανα καταγγελία σύμβασης αυτό είναι το πρώτυπο της αίτησης. (ενω τον έπρηξα για τον λόγο για τον οποίο κανω καταγγελία και οτι δεν θέλω αίτημα διακοπής σύνδεσης οπως υπουλα πήγε να πλασσάρει).

 

Στην αίτηση γράφει οτι ο αριθμός θα κρατηθεί και θα γίνει κοσμοκάρτα μέσα σε ευλογο χρονικό διάστημα. Αυτός μου είπε καμιά βδομάδα.

 

Παίρνω στο καπάκι στο 13838 μιλάω με κοπέλα που ηταν αρκετα ευγενική τις εξηγώ τι έχω κανει μεχρι τώρα για καταγγελία σύμβασης αζημίως για την αυξηση του πάγιου και μου λέει πως "βλέπει" την αίτηση (αφου με ρωτησε σε ποιο καταστημα την έκανα και ποιος ήταν ο υπαλληλος που εξυπηρέτησε και κάτι άλλα) και επίσης μου αναφέρει πως πρόλαβα την προθεσμία για το "αζημίως" μιας και βλέπει στην αίτηση 22/3 αρα μου λέει "δεν θα έχεις πρόβλημα, δεν θα χρεωθεις κάτι και δεν έχεις κατι αλλο να κάνεις".

 

Την όλη διαδικασία που ακολούθησα την έστειλα και με mail πάλι στην κοσμοτέ και κοινοποιησα και στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτη και στην EETT με συννημένο το αντίγραφο της καταγγελίας.

 

Ότι νεότερο θα ενημερώσω.

 

η εεττ εχει δικαιωμα να παρεμβει εαν η εταιρια δεν ικανοποιησει το αιτημα σου και σου ανακοινωσει την αποφαση της εγγραφως!αν σε παρουν τηλ απο κοσμοτε και σου αρχησουν τα κουλα και τις αρνησεις πες τους στειλτε μου την απαντηση σας εγγραφως παρακαλω να ενημερωσω την εεττ...;):lol: απο εκει αναλαμβανει η μανα-σωτηρας εεττ και τους στελνει την καταγγελια σου :lol:

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

εκανα ανανεωση συμβολαιου τον ιανουαριο χωρις να παρω επιδοτηση .την εβαλα εκπτωση στο παγιο . μπορω να φυγω θα πληρωσω κατι και αν ναι ποτε ; το εχει κανει κανεις ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα προσφατα εκανε ο πατερας μου αιτηση για διακοπη συνδεσης (οικογενειακο προγραμμα τριων αριθμων) και μετατροπη σε καρτοκινητο. Απο την στιγμη που οι αριθμοι εγιναν καρτοκινητο δεν μπορουμε να στειλουμε sms.

 

Τι φταιει ?

''Absence of evidence is not evidence of absence'' - Carl Sagan
Link to comment
Share on other sites

εκανα ανανεωση συμβολαιου τον ιανουαριο χωρις να παρω επιδοτηση .την εβαλα εκπτωση στο παγιο . μπορω να φυγω θα πληρωσω κατι και αν ναι ποτε ; το εχει κανει κανεις ;

Οποτε θές μπορείς να φύγεις. Απλά θα επιστρέψεις τις εκπτώσεις απο Ιανουάριο μέχρι και την ημέρα διακοπής!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα προσφατα εκανε ο πατερας μου αιτηση για διακοπη συνδεσης (οικογενειακο προγραμμα τριων αριθμων) και μετατροπη σε καρτοκινητο. Απο την στιγμη που οι αριθμοι εγιναν καρτοκινητο δεν μπορουμε να στειλουμε sms.

 

Τι φταιει ?

Έγινε η πρώτη εξερχόμενη κλήση για να ενεργοποιηθούν οι κάρτες ;

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η πρώτη εξερχόμενη κλήση για να ενεργοποιηθούν οι κάρτες ;

 

Ναι. Και καρτα ανανεωσης χρονου βαλαμε..

''Absence of evidence is not evidence of absence'' - Carl Sagan
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μητέρα μου έχει το προγράμμα. Cosmote 60 το έχει Χρόνια. Έστειλα μήνυμα να μάθω το υπόλοιπο και μου Ήρθε αυτο το μήνυμα

YΠOΛOIΠO XPONOY OMIΛIAΣ TOY OIKONOMIKOY ΣAΣ ΠPOΓPAMMATOΣ ΓIA EΘNIKEΣ KΛHΣEIΣ OMIΛIAΣ & VIDEO KΛHΣEIΣ: 75:33, EΩΣ 03/04. TEΛEYTAIA ENHMEPΩΣH 23/03 11:15:49.

 

Πως γίνεται να έχω 75 λεπτά Αφού κανονικά μου δίνει 60 λεπτά Κάθε μήνα;

Η καταχώρηση έγινε από το iPhone μου, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μοιυ ήρθε λογαριασμός και μου χρεώσαν 60 ευρώ περίπου για εξοπλισμό κτλ??? είναι δυνατόν? αφού έκοψα την σύνδεση αζημίως λόγω της ανακοίνωσης... τι κάνω τώρα??

 

Αφού έγινε το παραπάνω σκηνικό με τον λογαριασμό και επικοινώνησα στο τηλ 2102508085 και εξήγησα πως έχει το θέμα μου είπαν ότι θα το ελέξουν κτλ και σήμερα με κάλεσαν και μου είπαν ότι το ελέξαμε και όντως έχετε κάνει καταγγελία της σύμβασης μέσα στο προβλεπόμενο διάστημα και θα επιστραφεί σε λογαριασμό το ποσό αυτό. Απλά πρέπει να το πληρώσετε μου είπε και μετά θα το επιστρέψουμε. Οπότε όλα καλά.

Και μια συμβουλή να κρατάτε το ΟΝΟΜΑ του υπαλλήλου που μιλάτε για κάποιο θέμα, είναι πολύ σημαντικό αυτό :D

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απλά πρέπει να το πληρώσετε μου είπε και μετά θα το επιστρέψουμε.

 

Εγώ θα τους έλεγα, ΟΚ, δεν σας το πληρώνω και τον επόμενο μήνα είμαστε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αν τους το πληρώσεις, μετά θα πρέπει να σου επιστρέψουν το ποσό είτε σε κάποιο άλλο συμβόλαιο cosmote που μπορεί να έχεις, είτε σε κάποιο τραπεζικό λογαριασμό. Η πρώτη περίπτωση καλύπτεται εντός ολίγων ημερών, η δεύτερη όμως θέλει πολύ χρόνο και γραφειοκρατία ( ενυπόγραφο αίτημα με fax ). Οπότε, άσε έναν ανοιχτό λογαριασμό και κάλυψε τον εκκαθαριστικό μόλις προκύψει για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

μετά από πόσο καιρό μπορώ να κατέβω πρόγραμμα? αν κάνω ή ανανέωση ή νέα σύνδεση?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα Πάγιο 12μήνο 18μήνο

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15 € 15,00 € 659,00 € 659,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 25 € 25,00 € 585,20 € 560,50

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 € 35,00 € 566,75 € 480,50

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 € 45,00 € 500,50 € 379,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 55 € 55,00 € 450,50 € 335,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 70 € 70,00 € 430,50 € 297,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 85 € 85,00 € 370,00 € 247,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 100 € 100,00 € 351,50 € 197,01

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 150 € 150,00 € 290,00 € 135,51

 

τα παραπάνω αφορούν για την τιμή που βγαίνει το iphone4. Τι είναι προτιμότερο? εγώ είμαι στο απεριόριστο 35 το παλιό? τι με συμφέρει να κάνω? επίσης πιστεύετε ότι με τις παραπάνω τιμές εγώ μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο?

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich
Παιδιά η μητέρα μου έχει το προγράμμα. Cosmote 60 το έχει Χρόνια. Έστειλα μήνυμα να μάθω το υπόλοιπο και μου Ήρθε αυτο το μήνυμα

YΠOΛOIΠO XPONOY OMIΛIAΣ TOY OIKONOMIKOY ΣAΣ ΠPOΓPAMMATOΣ ΓIA EΘNIKEΣ KΛHΣEIΣ OMIΛIAΣ & VIDEO KΛHΣEIΣ: 75:33, EΩΣ 03/04. TEΛEYTAIA ENHMEPΩΣH 23/03 11:15:49.

 

Πως γίνεται να έχω 75 λεπτά Αφού κανονικά μου δίνει 60 λεπτά Κάθε μήνα;

Η καταχώρηση έγινε από το iPhone μου, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tapatalk

 

Απλώς τον προηγούμενο μήνα χρησιμοποίησε μόνο τα 45 από τα 60 λεπτά που δικαιούται και εφ' όσον ισχύει μεταφορά υπολοίπου, τα 15΄που περίσσεψαν προστέθηκαν στα 60.

Link to comment
Share on other sites

Καλημ'ερα σε όλους σας και συγχαρητήρια για την προσπάθεια ενημέρωσης και την ανάπτυξη ιδεών στο forum.

 

Είμαι πελάτης της kote εδώ και 5 χρόνια στο απερ 35. Τον μήνα απρίλιο λήγει το συμβόλαιό μου. Πήρα να ρωτήσω για το ποσό επιδότησης μου και μου είπαν πως δε μπορούν να απαντήσουν μέχρι τις 6/4. Ρώτησα πως θα ήθελα να μάθω γτ είχα πάρει πέρυσι 250e και θέλω να εξετάσω αν θα κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα ή όχι και επειδή έχω προσδφορές από άλλες εταιρείες να εξετάσω τι με συμφέρει... Με συνέδεσαν με το τμήμα διακοπών όπου μια κυρία με τσαμπουκά αρχίζει να μου λέει λοτι επιδότησει δε σου λέμε αν δεν έρθει η 6/4 και αν θέλετε να φύγετε στο καλό..... Της απάντησα πως ήθελεα μόνο πληροφορίες και πως η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη και εκβιαστική για έναν ΣΥΝΕΠΕΣΤΑΤΟ πελάτη και μάλιστα 5 χρόνων.

 

Ειλικρινά τα έχω πάρει άσχημα και δε ξέρω τι να κάνω.......

Πως να κινηθώ για να επιτύχω την κλαύτερη δυνατή επιδότηση...

Στο κάτω κάτω είμαι συνεπής πελάτης για 5 χρόνια και διακαιούμε ανταμοιβή για αυτό (εξάλλου πληρωμένα λεφτά είναι)

 

Θέλω να πάψει αυτός ο εμπαιγμός με χρήστες συνεπείς και ολιγοποωλιακές εταιρείες που σε αντιμετωπίζουν ως υπόχρεο συνείδησης.....

 

Ειδικά στην εποχή που ζούμε.

 

Αν μπορεί κανείς και γνωρίζει ας μου πεί την ορθότερη οδό να προχωρήσω....

Το σώμα και το πνεύμα μου!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...