Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια υπομονη λοιπον:rolleyes:

 

Το θέμα δεν είναι τα προγράμματα αλλά ο τρόπος χρέωσης διότι για παράδειγμα με 15 ευρώ θα έχεις 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote αλλά δεν ξέρουμε πως θα καταναλώνονται αυτά. Επίσης από ότι πρόλαβα να δω με 35 ευρώ τα 1500+1500 θα είναι και προς σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

περίμενα μια απάντηση για το νέο καρτοκινητό της voda που διαφημίζεται συνεχεια ...μάλλον δεν την "ανδιαφερη" τα κινητά
Link to comment
Share on other sites

περίμενα μια απάντηση για το νέο καρτοκινητό της voda που διαφημίζεται συνεχεια ...μάλλον δεν την "ανδιαφερη" τα κινητά

 

Μην βιαζεσαι κι εσυ. Εχει πολλα να απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

είμαι νίος και γέρασα όμως ..

τα νεύρα μου με αυτό το wachup δεν έχουνε πια όλοι και επίσης είναι δηλητήριο οι χρέωσης ..το ίδιο και στην "κοσμοκαρτα" αυτό είναι καρτοκινητό .. τώρα ..μου αρέσει πάντως πως έχουνε πολλοί χωρίς να κοιτάνε χρέωσης και τέτοια ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε:

  1. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15 με 15€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote.
  2. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 25 με 25€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote καθώς επίσης και 30 λεπτά ομιλίας προς σταθερά και κινητά άλλων εταιριών.
  3. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 με 35€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερα καθώς επίσης και 100 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  4. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 με 45€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερα καθώς επίσης και 250 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  5. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 55 με 55€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερα καθώς επίσης και 350 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  6. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 70 με 70€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερά καθώς επίσης και 450 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  7. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 85 με 85€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 1500 sms προς όλους καθώς επίσης και 550 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  8. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 100 με 100€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 1500 sms προς όλους καθώς επίσης και 700 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών και 1 GB internet.
  9. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 125 με 125€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 1500 sms προς όλους καθώς επίσης και 1000 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών και 1 GB internet.
  10. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 195 με 195€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 3000 sms προς όλους καθώς επίσης και 1500 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών και 1 GB internet.

 

Όλα αυτά σαν πρώτη ενημέρωση με κάθε επιφύλαξη καθόσον θα είναι εμπορικά διαθέσιμα από αύριο 29/10/2009.

Link to comment
Share on other sites

Περιττό φυσικά να αναφέρουμε ότι ο όρος απεριόριστα έχει εξευτελιστεί τελείως....

Τουλάχιστον με πρόλαβαν από το να πάω στην βόνταφον..αν ισχύουν (έστω και στο περίπου οι χρεώσεις) μάλλον έχω διαλέξει το πρόγραμμά μου ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ(!!!)45...Ελπίζω να μην έχει πάντως ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά όπως στο γουατσαπ...το λέω απλά και μόνο γιατί πολλά κουλά βλέπουμε....

Εν αναμονή λοιπόν του δελτίου τύπου...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έχει πάντως ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά όπως στο γουατσαπ...

Noμιζω οτι ετσι θα ειναι χωρις να ξερω πολλα-πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε:

  1. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15 με 15€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote.
  2. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 25 με 25€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote καθώς επίσης και 30 λεπτά ομιλίας προς σταθερά και κινητά άλλων εταιριών.
  3. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 με 35€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερα καθώς επίσης και 100 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  4. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 με 45€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερα καθώς επίσης και 250 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  5. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 55 με 55€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερα καθώς επίσης και 350 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  6. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 70 με 70€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 sms προς cosmote και σταθερά καθώς επίσης και 450 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  7. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 85 με 85€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 1500 sms προς όλους καθώς επίσης και 550 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών.
  8. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 100 με 100€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 1500 sms προς όλους καθώς επίσης και 700 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών και 1 GB internet.
  9. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 125 με 125€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 1500 sms προς όλους καθώς επίσης και 1000 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών και 1 GB internet.
  10. Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 195 με 195€ πάγιο και 1500 λεπτά ομιλίας προς cosmote και σταθερά, 3000 sms προς όλους καθώς επίσης και 1500 λεπτά ομιλίας προς κινητά άλλων εταιριών και 1 GB internet.

 

Όλα αυτά σαν πρώτη ενημέρωση με κάθε επιφύλαξη καθόσον θα είναι εμπορικά διαθέσιμα από αύριο 29/10/2009.

 

Αλάνι εισ' ωραίος .... το είδα στην τηλεωραση και εψαχνα να βρω τι παιζει... φαντασου είμαι αντιπρώσοπος και τα μαθαίνω απο εδώ πρωτα... ;) thnxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Περιττό φυσικά να αναφέρουμε ότι ο όρος απεριόριστα έχει εξευτελιστεί τελείως....

Τουλάχιστον με πρόλαβαν από το να πάω στην βόνταφον..αν ισχύουν (έστω και στο περίπου οι χρεώσεις) μάλλον έχω διαλέξει το πρόγραμμά μου ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ(!!!)45...Ελπίζω να μην έχει πάντως ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά όπως στο γουατσαπ...το λέω απλά και μόνο γιατί πολλά κουλά βλέπουμε....

Εν αναμονή λοιπόν του δελτίου τύπου...

 

Ο ορος απεριοριστα ειναι εμπορικος.

 

Αλλα και παλι, βρες μου εναν συνδρομητη συμβολαιου που να μιλα 1500 λεπτα. Κατα καποιον τροπο απεριοριστο ειναι.

Απλα απογοητευει σαν ορος τους χρηστες καρτοκινητης που διαμαρτυρονται.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι, βρες μου εναν συνδρομητη συμβολαιου που να μιλα 1500 λεπτα.

παιδια εγω και η γυναικα μου εχουμε και οι 2 το wind max(εγω το 300αρι και η γυνη:lol: το 600 μιας και μιλαει πιο πολυ!) και μας εχει βολεψει πολυ.ΑΛΛΑ εαν καποιοι ελαχιστοι φιλοι μας που δεν εχουν wind και τους παιρνουμε τηλ μας μαμανε το λογαριασμο και ανεβαινει.οι χρονοι ομιλιας μου ειναι απο 13 μεχρι 50 ωρες της γυναικας μου.

ειδα τα unlimited της βοδα που περιλαμβανουν και χρονο προς ολα τα δικτυα νομιζω συνολικα 3000 λεπτα.και τα λιγουρευομαι!!

επειδη ομως στον κοκκαλη δεν δινω λεφτα :lol: και θελω να μεινω wind(εχω και τελλας) ξερει κανεις αν η WIND ετοιμαζεται να βγαλει κανενα παρομοιο προγραμμα σαν της βοδα??γιατι το XL ειναι απατη :ninja:

 

 

βρήκα..... :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

προτιμω τα προγραμματα τις vodafone,

με παγιο 25Ε εχω και 100λεπτα χρονο και οχι 30λ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν οι τιμές αυτέςθα είναι οι τελικές?Εννοώ είναι πρό ή μετά φόρων κινητης τηλεφωνίας κτλ...Υπάρχει και πολιτική ορθής χρήσης?(κανένα κουφό του στύλ 300 λεπτα?)

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

προτιμω τα προγραμματα τις vodafone,

με παγιο 25Ε εχω και 100λεπτα χρονο και οχι 30λ.:O

 

 

Προς ένα αριθμό vodafone αν δεν κανω λάθος. Οχι σε όλους..

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν οι τιμές αυτέςθα είναι οι τελικές?

Εννοώ είναι πρό ή μετά φόρων κινητης τηλεφωνίας κτλ...Υπάρχει και πολιτική ορθής χρήσης?

(κανένα κουφό του στύλ 300 λεπτα?)

 

ειναι χωρις φορο η τιμες.

 

Προς ένα αριθμό vodafone αν δεν κανω λάθος. Οχι σε όλους..

 

ναι,σωστα αλλα εστω και το παγιο 35Ε

μου δινει αλλα 150λεπτα ενω η cosmote 100λεπτα.

καλα οτι βολευει το καθενα,

αλλα τις vodafone μου φαινονται πιο καλα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προτιμω τα προγραμματα τις vodafone,

με παγιο 25Ε εχω και 100λεπτα χρονο και οχι 30λ.:O

 

ειναι προς 1 αριθμο (οπως προείπε και ο αλλος)

Link to comment
Share on other sites

Ήηηηηηηημαρτον βρε παιδιά..... εδώ θα πρέπει να επέμβουν αρμόδιες υπηρεσίες(και εδώ εννοώ). Παραπληροφόρηση και κοροϊδία δεν είναι να διαφημίζει τη λέξη "απεριόριστα" και να μην αναφέρει ότι είναι υπό προϋποθέσεις? Στην τηλεόραση δεν αναφέρει καν τις περιπτώσεις που ισχύει το απεριόριστο. Εξάλλου τι απεριόριστο είναι?????? αφού είναι 1500 + 1500 (και αντίστοιχα τα άλλα). Άρα είναι πεπερασμένα.

 

Όλοι το ίδιο βιολί (εταιρίες) .... λες και απευθύνονται σε καταναλωτικά ζώα.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους!

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L89_contract_plan_index&serviceCategory=Eurozone&breadcrumbTitle=COSMOTE+%CE%91%CE%A0%CE%95%CE%A1%CE%99%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%91

0,45 ελάχιστη διάρκεια κλήσης

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί τελική τιμή για το απερ.45 μετά φόρων?

Επίσης πώς μπορούμε να μάθουμε αν ο αριθμός που καλούμε είναι κοσμοτε?

Τέλος υπάρχει αριθμός που να μας ενημερώνει για τα υπόλοιπά μας( εννοείται χώρια για τα 1500 και χώρια για τα λεπτά προς τα υπόλοιπα δίκτυα)

ευχαριστώ

 

Υ.Γ.: ξέρω ότι είναι υπερβολικά νωρίς και το ερώτημα είναι καθαρά ρητορικο....Άραγε τι επιδοτησεις θα δίνονται σε αυτούς που δεν ξεπερνούν το όριο?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση για τις εθνικές κλήσεις φωνής ή/και video-κλήσεις γίνεται ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστο χρόνο χρέωσης τα 45 δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

..... όταν μιλάει ο ποιητής για απεριόριστα, μήπως εννοεί απεριόριστες χρεώσεις?

 

μάλλον μιλάς για ποιητή με χαμένη μούσα!!:ninja:

Πάντως είναι καλύτερο από το πρόγραμμα που έιχα μέχρι τώρα...

Όσον αφορά τον όρο απεριόριστα με την πρώτη ευκαιρία χρόνου θα σας ενημερώσω τι ισχύει στο νόμο...

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

μάλλον μιλάς για ποιητή με χαμένη μούσα!!:ninja:

Πάντως είναι καλύτερο από το πρόγραμμα που έιχα μέχρι τώρα...

Όσον αφορά τον όρο απεριόριστα με την πρώτη ευκαιρία χρόνου θα σας ενημερώσω τι ισχύει στο νόμο...

 

Ρε παιδιά αμέσως να κακολογήσετε...είναι μακράν καλυτερα προγράμματα απ ότι της βοντα κ Wind γιατι εχει μικρότερη ελάχιστη χρεωση . ο όρος απεριόριστα κακώς μεν χρησιμοποιηται αλλά ας μην το παρακάνουμε κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Αγαπώ Σουηδία!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...