Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να έχεις επιδότηση για μηδενικό πάγιο. Αλλιώς, ποιος ο λόγος να σε κρατήσουν στο δίκτυο;

 

Μπερδευτηκα. Σημερα που επικοινωνησα για να διακόψω την ηδη υπάρχουσα συνδεση (καρτοσυμβολαιο 25) μου ειπαν οτι αν συνεχισω σε οποιοδηποτε προγραμμα (ακόμα και αυτο με το μηδενικο πάγιο) θα μπορέσω να χρησιμοποιησω τα 150 ευρω της επιδότησης που έχουν μαζευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα. Σημερα που επικοινωνησα για να διακόψω την ηδη υπάρχουσα συνδεση (καρτοσυμβολαιο 25) μου ειπαν οτι αν συνεχισω σε οποιοδηποτε προγραμμα (ακόμα και αυτο με το μηδενικο πάγιο) θα μπορέσω να χρησιμοποιησω τα 150 ευρω της επιδότησης που έχουν μαζευτεί.

 

Παίρνοντας την επιδότηση όμως, υπογράφεις ουσιαστικά ένα νέο συμβόλαιο που λέει ότι το ανανεώνεις για 12 μήνες .. με το που πάρεις την επιδότησή σου, και μία μέρα πριν αλλάξεις τιμολόγιο, θα πάρεις την Εξυπηρέτηση πελατών και θα τους πεις .. θέλω να κατέβω στο μηδενικό!

Μπορείς να κρατήσεις τον υπάρχοντα αριθμό με μηδενικό πάγιο, κι εφόσον δεν τον χρησιμοποιείς καθόλου δεν θα χρεώνεσαι και καθόλου...!!!

Προσοχή όμως .. μην ζητήσεις του χρόνου τέτοια μέρα να σου επιδοτήσουν συσκευή!!Δεν δικαιούσαι..!! Θα μπορείς όμως να διακόψεις το συμβόλαιο σου τότε!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παίρνοντας την επιδότηση όμως, υπογράφεις ουσιαστικά ένα νέο συμβόλαιο που λέει ότι το ανανεώνεις για 12 μήνες .. με το που πάρεις την επιδότησή σου, και μία μέρα πριν αλλάξεις τιμολόγιο, θα πάρεις την Εξυπηρέτηση πελατών και θα τους πεις .. θέλω να κατέβω στο μηδενικό!

Μπορείς να κρατήσεις τον υπάρχοντα αριθμό με μηδενικό πάγιο, κι εφόσον δεν τον χρησιμοποιείς καθόλου δεν θα χρεώνεσαι και καθόλου...!!!

Προσοχή όμως .. μην ζητήσεις του χρόνου τέτοια μέρα να σου επιδοτήσουν συσκευή!!Δεν δικαιούσαι..!! Θα μπορείς όμως να διακόψεις το συμβόλαιο σου τότε!

 

Ωραια ουσιαστικά ήταν όπως τα είχα καταλάβει. Μου είπαν ούτως ή αλλώς απο την εξυπηρέτηση να πάω οποιαδήποτε στιγμή σε ενα κατάστημα Cosmote να χρησιμοποιήσω την επιδότηση και στη συνεχεια να μπω στο μηδενικό. Καλή ευκαιρία φαίνεται... :D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να μεταφέρω την εταιρική σύνδεση που έχω χωρίς να χάσω το νούμερο μου σε ατομικό συμβόλαιο πχ.120?Γιατί πλέον τα εταιρικά προγράμματα και για την χρήση που το κάνω το κιν. δεν με συμφαίρει καθόλου!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ουσιαστικά ήταν όπως τα είχα καταλάβει. Μου είπαν ούτως ή αλλώς απο την εξυπηρέτηση να πάω οποιαδήποτε στιγμή σε ενα κατάστημα Cosmote να χρησιμοποιήσω την επιδότηση και στη συνεχεια να μπω στο μηδενικό. Καλή ευκαιρία φαίνεται... :D

 

Σίγουρα σου είπαν κάτι τέτοιο;Εγώ γνώριζα ότι παλιότερα ήσουν υποχρεωμένος εφόσον έπαιρνες επιδότηση σε μηδενικό πάγιο ήσουν υποχρεωμένος να κάνεις λογαριασμούς άνευ ΦΠA αξίας τουλάχιστον ίσης με την επιδότηση..Πριν πας σε κατάστημα ξεκαθάρισε το με το 1212..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να μεταφέρω την εταιρική σύνδεση που έχω χωρίς να χάσω το νούμερο μου σε ατομικό συμβόλαιο πχ.120?Γιατί πλέον τα εταιρικά προγράμματα και για την χρήση που το κάνω το κιν. δεν με συμφαίρει καθόλου!

 

Μπορείς κανονικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, εχω μια απορία:

Το νεο πακέτο 600 ομιλια + 600 sms με 7,5 ευρώ μπορει να μπεί και σε πρόγραμμα μηδενικου

παγίου;;;

 

Απλά να αναφέρω (για να μην μπερδεύεται κανείς μας) ότι το παραπάνω πακέτο αφορά κλήσεις και sms για κινητά Cosmote και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες ημέρες ενεργοποιείται η σύνδεσή μου στο Επαγγελματικό Πρόγραμμα COSMOTE BUSINESS PLUS 200. Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω και το <COSMOTE 600 λεπτά ομιλίας και 600 SMS> στο πρόγραμμα που (θα) είμαι?

Ζαχλωρίτικα

Olympic Games 2016

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Είμαι στο πρόγραμμα i με 60 ευρώ και 300 λεπτά ομιλίας. Όμως επειδή έχω ένα συγκεκριμένο cosmote νούμερο που καλώ και μου "τρώει" όλα τα λεπτά, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια προσφορά για δωρεάν κλήσεις σε cosmote-κοσμοκάρτα, ώστε να μην μου καταναλώνονται τα 300 λεπτά του πακέτου μου.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τα 600 λεπτά ομιλίας προς όλα τα cosmote και 600 μηνύματα, με κόστος 7,5 ευρώ ακόμα

 

Για ενεργοποίηση του πακέτου στείλτε δωρεάν το μήνυμα 600 στο 1256 .

επίσης μπορείς να βάλεις το COSMOTE My Number One

2000 λεπτά προς 1 αριθμό με κόστος 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα σαν το unlimited της Voda;
οχι ακομα αλλα κανε λιγη υπομονη η cosmote δεν θα μεινει απραγη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

εαν βαλω στο c150 και το 600+600 θα μου ερχεται περιπου γυρω στα 35 ευρώ,ετσι δεν ειναι?μετα ομως απο 3 μηνες θα μπορεσω να κρατησω το 600+600 και να κατεβω στο πιο χαμηλο παγιο,στο βασικο?(για να πληρωνω γυρω στα 18 ευρώ.....)παγιο...ή θα πρεπει αναγκαστικα να κατεβω στο c120 για να έχω και το 600+600?????????:confused:(και θα μου ερχεται τοτε παγιο, κοντα στα 30 ευρω...)????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι συνδρομητης cosmote και είχα πάρει την τελευταία επιδότηση πριν 9 μήνες επειδή όμως αυτη την στιγμή δεν έχω συσκευη και θέλω να πάρω το i-phone, ηθελα να σας ρωτησω αν συμφέρει να κάνω διακοπή συμβολαίου με την cosmote και να κάνω ένα νεο συμβολαιο με επιδότηση στην vodafone με τον ίδιο αριθμο. Τι θα μου συμβουλεύατε να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι συνδρομητης cosmote και είχα πάρει την τελευταία επιδότηση πριν 9 μήνες επειδή όμως αυτη την στιγμή δεν έχω συσκευη και θέλω να πάρω το i-phone, ηθελα να σας ρωτησω αν συμφέρει να κάνω διακοπή συμβολαίου με την cosmote και να κάνω ένα νεο συμβολαιο με επιδότηση στην vodafone με τον ίδιο αριθμο. Τι θα μου συμβουλεύατε να κάνω?

Δεν μπορεις να κάνεις διακοπή ΠΡΙΝ την παρέλευση 12μηνου χωρίς κυρώσεις.Αγόρασε για μένα ένα κινητό να κάνεις την δουλειά σου,όπως το Σόνυ ερικσον S312 για παραδειγμα,και λήγοντας το συμβόλαιο βλέπεις.Το -phone το δίνει και η Κοσμοτέ,αλλά για μένα ειναι κοροιδία σε οποιονδήποτε να κανεις 18μηνο συμβόλαιο.Σκέτη η συσκευή εχει 580 ευρω το 16αρι και 640 το 32αρι,αν θες παρτην ετσι σκέτη,να δινεις 77 ευρω παγιο που θελει η Βονταφον συν 200 μετητα,υπολόγισε πόσο σου φτανει....;)

ΚΑΛΩΣ όρισες μετά από ...6 χρονια!!!!!!Τωρα ειδα πως γραφτηκες 10-2003 κι είναι το πρώτο σου πόστ!!!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

εχω Οικογενειακο Προγραμμα σε 2 γραμμες cosmote (Comsote 120, απεριοριστη ομιλια μεταξυ τους + ενα σταθερο αριθμο). Δεν εχω καποιο data plan για χρηση internet εκτος απο το internet basic που υπαρχει ετσι κι αλλιως.

Σε περιπτωση που αγορασω μια συσκευη iPhone, τι μπορω να κανω για αρκετη χρηση internet χωρις να "χαλασω" το παραπανω ??

Υπαρχει δηλαδη καποιο data plan που μπορω να "προσθεσω" στο Οικογενειακο που ηδη εχω ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

εχω Οικογενειακο Προγραμμα σε 2 γραμμες cosmote (Comsote 120, απεριοριστη ομιλια μεταξυ τους + ενα σταθερο αριθμο). Δεν εχω καποιο data plan για χρηση internet εκτος απο το internet basic που υπαρχει ετσι κι αλλιως.

Σε περιπτωση που αγορασω μια συσκευη iPhone, τι μπορω να κανω για αρκετη χρηση internet χωρις να "χαλασω" το παραπανω ??

Υπαρχει δηλαδη καποιο data plan που μπορω να "προσθεσω" στο Οικογενειακο που ηδη εχω ??

 

Υπάρχουν τα Wireless Internet πακέτα.

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Tariff_Plans&catID=0b0f42bb8027b612&rootid=0b0f42bb80264690&pageLabel=pricelist&catName=%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82%20%CE%94%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'ευχαριστω! Απλα παιρνω τηλ. το 1212 και ζηταω ενεργοποιηση του πακετου που μ'ενδιαφερει, ετσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

εαν βαλω στο c150 και το 600+600 θα μου ερχεται περιπου γυρω στα 35 ευρώ,ετσι δεν ειναι?μετα ομως απο 3 μηνες θα μπορεσω να κρατησω το 600+600 και να κατεβω στο πιο χαμηλο παγιο,στο βασικο?(για να πληρωνω γυρω στα 18 ευρώ.....)παγιο...ή θα πρεπει αναγκαστικα να κατεβω στο c120 για να έχω και το 600+600?????????:confused:(και θα μου ερχεται τοτε παγιο, κοντα στα 30 ευρω...)????

 

Και γιατί δεν βάζεις 2 σε 1 κρατώντας το πάγιό σου και βάζεις σαν δεύτερη γραμμή ένα whatsup.Έτσι θα έχεις 1000 λεπτά και 1000 σμσ προς τον αριθμό που σε ενδιαφέρει και φυσικά το πάγιό σου άθικτο!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Είμαι στο πρόγραμμα i με 60 ευρώ και 300 λεπτά ομιλίας. Όμως επειδή έχω ένα συγκεκριμένο cosmote νούμερο που καλώ και μου "τρώει" όλα τα λεπτά, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια προσφορά για δωρεάν κλήσεις σε cosmote-κοσμοκάρτα, ώστε να μην μου καταναλώνονται τα 300 λεπτά του πακέτου μου.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Εγω προτεινω το my number one την νεα υπηρεσια που σου δινει 2000 λεπτα προς ενα αριθμο cosmote με 5 ευρω. Αν παλι δεν μιλας τοσο πολυ μαζι του βαλε τα 600+600 με 7,5 για να μοιραζονται οι κλησεις προς cosmote για να σου περισσευουν τα 300 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω! Απλα παιρνω τηλ. το 1212 και ζηταω ενεργοποιηση του πακετου που μ'ενδιαφερει, ετσι δεν ειναι ?

 

Το 1212 μπορεί να σου ενεργοποιήσει μόνο το wireless internet easy. Για τα υπόλοιπα, θα πρέπει να κάνεις μια επίσκεψη σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ή,εναλλακτικά,από το myaccount εφοσον είσαι εγγεγραμένος.Ενεργοποιούνται σχεδόν στιγμιαία και λαμβάνεις ειδοποίηση στο mail ή στο κινητό σου-ανάλογα τον τρόπο ειδοποίησης που έχεις επιλέξει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...