Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eφοσον εχεις 12μηνη δεσμευση μπορεις να αλλαξεις προγραμμα στο 3μηνο. Αν εκανες 18 μηνη θα μπορουσες στο 6μηνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μήπως ξέρετε απο ποιές εταιρίες μπορώ να πάρω επιδότηση της cosmote?

Ξέρω σίγουρα oteshop και Γερμανό

Ποιές άλλες υπάρχουν?

Και μια άλλη ερώτηση, μου δίνουν επιδότηση 80 ευρώ για λογαριασμούς με μέσο όρο 50 ευρώ το μήνα

Είναι σωστή επιδότηση ή να απαιτήσω περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Ο ΠΑΤΡΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΔΟΤΙΣΗ 100 ΕΥΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ?

ΔΙΚΕΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΧΟΡΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσει την σύνδεση δε θα πάρει επιδότηση. Η επιδότηση δίνεται μόνο στην περίπτωση που θα ανανεώσει το συμβόλαιό του.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...εκανα καινουργια συνδεση στο c150 και μου ειπαν μετα απο 3 μηνες μπορεις να μειωσεις το παγιο..δηλαδη μπορώ να επιλεξω και το μηδενικο παγιο?μπορω να το μετατρεψω και σε cosmocarta ακομα?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε μηδενικό μπορείς να περάσεις μόνο όταν λήξει η σύμβασή σου, μετά τους 12 μήνες δηλαδή, το ίδιο ισχύει και για να το κάνεις καρτοκινητό.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote ειναι λιγο πιο ακριβη απο τις αλλες εταιριες η ειναι η ιδεα μου? το ξερω ειναι γενικολογη ερωτηση αλλα θελω μια γενικολογη απαντηση:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια η cosmote ειναι λιγο πιο ακριβη απο τις αλλες εταιριες η ειναι η ιδεα μου? το ξερω ειναι γενικολογη ερωτηση αλλα θελω μια γενικολογη απαντηση:)

 

Τα προγράμματα της είναι πάνω-κάτω τα ίδια με τις άλλες (κάποια καλύτερα και κάποια άλλα λίγο χειρότερα). Αλλά είναι η πιο οικονομική στις χρεώσεις μετά την εξάντληση του χρόνου ομιλίας και sms του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

1. ΝΕΑ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ ΚΑΙ SMS ΟΙΚΙΑΚΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ

 

Από σήμερα Πέμπτη 01/10/09, η COSMOTE παρέχει σε όλους τους υφιστάμενους και νέους συνδρομητές συμβολαίου,

3 νέα πακέτα ομιλίας και 5 νέα πακέτα μηνυμάτων SMS.

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Είδος Πακέτου Ονομασία Πακέτου Δωρεάν

Λεπτά / SMS Μηνιαίο Πάγιο (τιμές με ΦΠΑ) Προορισμοί

Πακέτα ομιλίας & μηνυμάτων COSMOTE 600 λεπτά ομιλίας και 600 SMS <<600’ + 600 SMS / μήνα>> 7,50€ COSMOTE

COSMOTE My Number One <<<<2000 λεπτά ομιλίας / μήνα>>> 5,00€ 1 αριθμός COSMOTE

COSMOTE προς Σταθερά 200 <<<<200’ / μήνα>>> 5,00€ ΣΤΑΘΕΡΑ

Πακέτα μηνυμάτων Πακέτο SMS 70 <<<< 70 SMS>>> 5,00€ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ

Πακέτο SMS 150 <<<150 SMS>>> 10,00€ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ

Πακέτο SMS 250 <<<<250 SMS>>> 15,00€ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ

Πακέτο SMS 450 <<<<450 SMS>>> 25,00€ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ

Πακέτο SMS 1000 <<<1000 SMS>>> 40,00€ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ

 

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

 Τα υφιστάμενα πακέτα μηνυμάτων SMS 30, 60, 120, θα σταματήσουν να διατίθενται εμπορικά σε νέους και υφιστάμενους συνδρομητές οικιακού συμβολαίου την ημέρα διάθεσης των νέων πακέτων SMS. Θα συνεχίσουν να διαθέτονται κανονικά στα εταιρικά οικονομικά προγράμματα.

Θα διατηρούνται όμως ενεργοποιημένα σε συνδρομητές που ήδη τα έχουν ενεργοποιήσει.

 Τα νέα πακέτα μηνυμάτων SMS, διατίθενται σε όλους τους οικιακούς συνδρομητές συμβολαίου (εξαιρούνται τα προγράμματα της σειράς MULTI)

 Οι υφιστάμενοι συνδρομητές οικιακού συμβολαίου που έχουν ενεργοποιήσει κάποια από τα υφιστάμενα πακέτα μηνυμάτων (SMS 30, 60,120 και τα Message Booster για τα προγράμματα My Way) θα διατηρούν τα πακέτα σε περίπτωση μεταβίβασης ή αλλαγής οικονομικού προγράμματος (εφόσον είναι συμβατό).

 Στην περίπτωση κατά την οποία ένας συνδρομητής έχει ενεργοποιημένο υφιστάμενο πακέτο (π.χ. SMS 30) και θέλει να ενεργοποιήσει κάποιο από τα νέα πακέτα μηνυμάτων SMS, τότε θα πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσει το πακέτο SMS 30.

 Τα υφιστάμενα πακέτα message boosters θα συνεχίσουν να διατίθενται στους συνδρομητές των οικονομικών προγραμμάτων Multi χωρίς καμιά αλλαγή.

 Τα πακέτα SMS θα καταναλώνονται σε όλες τις περιπτώσεις πρώτα κατά σειρά προτεραιότητας σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο προπληρωμένο πακέτο μηνυμάτων SMS, με εξαίρεση το πακέτο των απεριόριστων SMS των προγραμμάτων COSMOTE Απεριόριστα και του COSMOTE SMS 500.

 Tα νέα πακέτα θα διατίθενται σε μόνιμη βάση σε υφιστάμενους και νέους συνδρομητές. Ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα ταυτόχρονης ενεργοποίησης και των 3 πακέτων ομιλίας παράλληλα και με 1 πακέτο μηνυμάτων.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

μια αιτηση φορητοτητας στο γερμανο απο βονταφον ποσες μερες κανει,γνωριζει κανενας?ευχαριστώ!!

Γύρω στις 15 ημέρες θα κάνει να υλοποιηθεί η φορητότητα. :)

Link to comment
Share on other sites

μια αιτηση φορητοτητας στο γερμανο απο βονταφον ποσες μερες κανει,γνωριζει κανενας?ευχαριστώ!!
ΤΑυτο δεν διαφέρει σε ΚΑΜΙΑ εταιρεία ,είναι 15 μέρες και μενεις μόνο κάτι ώρες χωρίς τηλέφωνο,ίσως και καθόλου,το έχουν συμφωνημένο με ΕΕΕΤ;)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει συνδεση c150 και θελω να βαλω και το νεο πακετο των 7,50 ευρώ,600+600 προς cosmote..Γινεται να το βαλω και αυτο και να εχω δυο σ'ενα?με το ιδιο νουμερο φυσικα..?? ή θα μου δωσουν άλλη sim και φυσικα αλλον αριθμο??ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, μπορεί κάποιος να επιλέξει ένα από τα πιο "ακριβά προγράμματα" ώστε να πάρει δωρεάν μια συσκευή και μετά το τρίμηνο να μεταβει στο πιο οικονομικό με προπληρωμένο χρόνο ομιλίας..??
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Εχω προγραμμα 120 και εκπτωση παγίου αντί επιδότηση. Αν αλλάξω πρόγραμμα σε 60, θα διατηρηθεί η εκπτωση (δεν εννοώ η ίδια, αντιστοιχη του νέου προγράμματος)???

Και κάτι άλλο. Μπορώ να απενεργοποιήσω το πακέτο με τα 500 λεπτά και να ενεργοποιήσω ένα νέο στη θέση του?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, την επιδότηση της cosmote τη χρησιμοποιώ για να αγοράσω συσκευή μόνο από καταστήματα cosmote ή και από άλλα?
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω μπορεις απο εκει που εκανες την συνδεση και σε καταστημα κοσμοτε....πχ αν εκανες στο Πλαισιο μπορεις εκει κ σε καταστηματα κοσμοτε....αν εκανες σε καταστημα κοσμοτε μπορεις μονο εκει !
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, με τη προϋπόθεση ότι δεν είναι ποσό με έγκριση ( προανανέωση, αίτημα μεγαλύτερου ποσού ), μπορεί να εκμεταλευτεί τη προσφορά απο οποιοδήποτε με τη cosmote συνεργαζόμενο κατάστημα. Το πολύ πολύ να χρειαστεί να επικοινωνήσει με το 1212 για να αλλάξει η εντολή και να δοθεί στο επιθυμητό κατάστημα. Και ναι, το ποσό είναι μόνο για συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Εχω προγραμμα 120 και εκπτωση παγίου αντί επιδότηση. Αν αλλάξω πρόγραμμα σε 60, θα διατηρηθεί η εκπτωση (δεν εννοώ η ίδια, αντιστοιχη του νέου προγράμματος)???

Και κάτι άλλο. Μπορώ να απενεργοποιήσω το πακέτο με τα 500 λεπτά και να ενεργοποιήσω ένα νέο στη θέση του?

Ευχαριστώ.

Μπορεις να απενεργοποιησεις το παλιο 500 και να μπεις στο καινουργιο 600 κανονικα.

Αν αλλαξεις προγραμμα το ποσο της εκπτωσης θα συνεχισει να ειναι το ιδιο καθε μηνα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτισω κατι για τον τελικο λογιαριασμο που ερχεται στο σπιτι. πχ λεω εχω το cosmote i 75 με μηνιαιο παγιο 75 ευρο. Στην ουσια ποσο θα πρεπει να πληρωσω στο ταμειο ? Πως υπολογιζω ΦΠΑ, φορους,τελη κινητης τηλεφωνιας. Πως παει το πραγμα ?
:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να υπολογίζεις τις όποιες χρήσεις κάνεις παραπάνω και στο τέλος:

Για καθαρό ποσό λογαριασμού:

Λογαρισμός μέχρι και 50 ευρώ: 12%

Από 50,01 μέχρι και 100 ευρώ: 15%

Από 100,01 μέχρι και 150 ευρώ: 18%

Από 150,01 και άνω: 20%

Το γινόμενο, προσαυξάνεται κατά 19% που είναι ο Φ.Π.Α.

Με τις υγείες μας...

 

( Με άλλα λόγια, αν δεν κάνεις κάποια παραπάνω χρέωση, το ελάχιστο τελικό ποσό λογαριασμού σου θα είναι 83,14€. )

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω μπορεις απο εκει που εκανες την συνδεση και σε καταστημα κοσμοτε....πχ αν εκανες στο Πλαισιο μπορεις εκει κ σε καταστηματα κοσμοτε....αν εκανες σε καταστημα κοσμοτε μπορεις μονο εκει !

 

Μπορείς να πάρεις στο κέντρο εξυπηρέτησης κοσμοστε και να τους ζητήσεις να μεταφερθεί η επιδότηση σου σε άλλο κατάστημα, αρκεί βέβαια και το κατάστημα αυτό να συνεργάζεται με κοσμοτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις στο κέντρο εξυπηρέτησης κοσμοστε και να τους ζητήσεις να μεταφερθεί η επιδότηση σου σε άλλο κατάστημα, αρκεί βέβαια και το κατάστημα αυτό να συνεργάζεται με κοσμοτέ.

 

ποια αλλα καταστηματα συνεργαζονται με την κοσμοτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...