Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είμαι στο 120 προνομιακό, μπορώ στην ανανεωση αντι νέας συσκευης να πάρω έκπτωση στο πάγιο?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πέρασα απο ενα γερμανο ελεγε για μια νεα προσοφρα ..ακουσατε τιποτα;

 

Διαφημίζουν από σήμερα μια καινούρια προσφορά η οποία λέει με κάθε φορητότητα (και μάλλον νέα σύνδεση),στην ΚΟΣΜΟΤΕ,όλα τα κινητά ΔΩΡΕΑΝ.Λένε...

 

Η αλήθεια λοιπόν είναι (αφού πήγα στο Γερμανό) ότι αυτή η προσφορά που διατυμπανίζουν,το ΟΛΑ ΔΩΡΕΑΝ,είναι μια επιπλέον έκπτωση σε όλες τις συσκευές απ' ότι ίσχυε μέχρι τώρα.Οι απαράδεκτοι με τις ανακρίβειες που λένε.Μόνο σε αυτή τη χώρα συμβαίνουν αυτά.Πρόκειται για επικοινωνιακό τρυκ,το νου σας λοιπόν και μην τσιμπάτε,γιατί αν μπείτε στον κόπο να πάτε στο Γερμανό μπορεί να φύγετε με καμια σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα και πάλι αν καποιος σκπευει να κανει μια συνδεση δεν συμφερει;

 

Έτσι όπως το θέτεις αυτόν τον συμφέρει,η εταιρία όμως το κάνει για να προσελκύσει κόσμο και πέραν αυτών.

Link to comment
Share on other sites

καλα προφανως..απλα εγω αθελω μια συνδεσουλα και σκεφτομαι αν ειναι να προτιμησω κοσμοτε γ αυτο το λογο...

 

κατι αλλο τωρα: στο ΜULTI 32 Ειναι 32 + 5 (?τοσο ειναι) τελη =37 τελικα δηλαδη ε; η κανω λαθος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ειναι καλα που εβγαλαν προσφορα γιατι θα βγαλουν και οι αλλες και θελω μια συνδεση στη wind να κανω! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

είμαι στο 120 προνομιακό, μπορώ στην ανανεωση αντι νέας συσκευης να πάρω έκπτωση στο πάγιο?

 

κανείς να γνωρίζει??

Link to comment
Share on other sites

καλα προφανως..απλα εγω αθελω μια συνδεσουλα και σκεφτομαι αν ειναι να προτιμησω κοσμοτε γ αυτο το λογο...

 

κατι αλλο τωρα: στο ΜULTI 32 Ειναι 32 + 5 (?τοσο ειναι) τελη =37 τελικα δηλαδη ε; η κανω λαθος;

 

1. To Multi32 έχει 32 + 2,38 = 34,38 (το τέλος υπολογίζεται στην προ ΦΠΑ τιμή).

 

2. Το να πάρεις στο Cosmote 210 ένα κινητό που κάνει 270 ευρώ δωρεάν, δεν είναι καλή προσφορά? (επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω - όχι από εσένα - πως δεν υπάρχει προσφορά).

 

Και ειδικά, στα οικογενειακά με το -20% στα πάγια εφόρου ζωής, δεν είναι super προσφορά???

Link to comment
Share on other sites

κανείς να γνωρίζει??

 

Προς το παρόν δεν μπορείς, έκπτωση παγίου γίνεται μόνο σε νέες συνδέσεις. Λογικά όμως ετοιμάζεται συστημικά και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά, στα οικογενειακά με το -20% στα πάγια εφόρου ζωής, δεν είναι super προσφορά???

 

:worry:

-10% ειναι

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν μπορείς, έκπτωση παγίου γίνεται μόνο σε νέες συνδέσεις. Λογικά όμως ετοιμάζεται συστημικά και αυτό...

 

Έκπτωση παγίου προβλέπεται και κατά την ανανέωση σύμβασης. Φτάνει να το ζητήσει κανείς απο το 1212.

Link to comment
Share on other sites

Και ειδικά, στα οικογενειακά με το -20% στα πάγια εφόρου ζωής, δεν είναι super προσφορά???

 

Για την ακρίβεια, είναι 20% σε περίπτωση που υπάρχουν 2 νέες συνδέσεις κινητής τηλεφωνίας και εμπλέκεται ένα at home ή / και ένα internet on the go, όπου ( στη περίπτωση νέων συνδέσεων ) είναι 20% στο πάγιο κάθε σύνδεσης ή 10% στο πάγιο κάθε υπάρχουσας σύνδεσης. Πρέπει όμως να είναι οικογενειακό πακέτο με smart play ( αυτό που περιέγραψα δηλαδή ). Αλλιώς είναι 10% για κάθε εμπλεκόμενη σύνδεση και μόνο αν αυτό το προνόμιο έχει επιλεγεί, αλλιώς ισχύει η 1 ώρα ενδοοικογενειακής επικοινωνίας για κάθε εμπλεκόμενη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, είναι 20% σε περίπτωση που υπάρχουν 2 νέες συνδέσεις κινητής τηλεφωνίας και εμπλέκεται ένα at home ή / και ένα internet on the go, όπου ( στη περίπτωση νέων συνδέσεων ) είναι 20% στο πάγιο κάθε σύνδεσης ή 10% στο πάγιο κάθε υπάρχουσας σύνδεσης. Πρέπει όμως να είναι οικογενειακό πακέτο με smart play ( αυτό που περιέγραψα δηλαδή ). Αλλιώς είναι 10% για κάθε εμπλεκόμενη σύνδεση και μόνο αν αυτό το προνόμιο έχει επιλεγεί, αλλιώς ισχύει η 1 ώρα ενδοοικογενειακής επικοινωνίας για κάθε εμπλεκόμενη σύνδεση.

 

Οχι φίλε, το 20% ισχύει (μέχρι 15/6) είτε υπάρχει smart play είτε όχι (δηλαδή και νέα γραμμή σε οικογενειακό που δεν έχει at home ή internet on the go, παίρνει 20%). Εκτός αν η ενημέρωση που έχει δώσει η Cosmote έχει κάπου λάθος. (έχω δει παρουσίαση με παραδείγματα, όπου υπάρχει οικογενειακό με 2 γραμμές μόνο, και αναφέρει πως παίρνουν και οι 2 γραμμές 20%). Δεν κρύβω πως κρατάω και εγώ μια επιφύλαξη, αλλά η παρουσίαση ήταν σαφής...

Link to comment
Share on other sites

Το 20% έχει να κάνει με πακέτο smart play. Μάλιστα, το 20% σε απλό πακέτο smart play ( χωρίς χαρακτήρα οικογενειακού, με μια σύνδεση φωνής μόνο δηλαδή ) έπαψε να υφίσταται και είτε νέες είτε παλιές συνδέσεις παίρνουν 10% η κάθε μια. Σε οικογενειακό πακέτο τώρα, με τη προϋπόθεση ότι εντάσσεται μια at home ή / και μια internet on the go σύνδεση ( άρα το οικογενειακό πακέτο αποκτά χαρακτήρα smart play ), παίζει το 20% για κάθε νέα σύνδεση, αλλιώς στη περίπτωση των υπαρχουσών συνδέσεων παίρνουν 10% για κάθε σύνδεση και απο μια ώρα ενδοοικογενειακό χρόνο ομιλίας για κάθε σύνδεση που παρέχει χρόνο ( φωνής δηλαδή ).
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω δει σίγουρα, επειδή καμιά φορά και οι παρουσιάσεις έχουν λαθη, δεσμεύομαι πως αυριο θα το διερευνήσω και θα ενημερώσω όσο πιο υπεύθυνα γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω κι εγώ αύριο, γιατί αυτό γνωρίζω ότι ισχύει. Να δω μήπως εγώ κατάλαβα κάτι λάθος ή μήπως υπάρχει λανθασμένη ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση παγίου προβλέπεται και κατά την ανανέωση σύμβασης. Φτάνει να το ζητήσει κανείς απο το 1212.

 

το ποσο της επιδοτησης που δικαιούμαι είναι 70 ευρω. ζητησα στο 1212 αυξηση επιδοτησης, αν μου την κανουν π.χ. 90 θα μπορω στην εκπτωση παγιου να επωφεληθω τα 90? ή στην έπτωση παγιου υπολογιζουν την αρχικη επιδότηση?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. μεχρι ποτε ισχυει η προσφορα με τα δωρεαν κινητα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. μεχρι ποτε ισχυει η προσφορα με τα δωρεαν κινητα;

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι και αύριο Σάββατο.

 

Ως προς το χθεσινό ζήτημα (10% ή 20% στις νέες οικογενειακές γραμμές), οι διευκρινήσεις που έλαβα σήμερα επιβεβαιώνουν πως ισχύει το 20% σε οποιαδήποτε ΝΕΑ γραμμή που εντάσσεται σε οικογενειακό, ασχέτως αν πρόκειται για απλό οικογενειακό ή οικογενειακό smartplay.

Link to comment
Share on other sites

το ποσο της επιδοτησης που δικαιούμαι είναι 70 ευρω. ζητησα στο 1212 αυξηση επιδοτησης, αν μου την κανουν π.χ. 90 θα μπορω στην εκπτωση παγιου να επωφεληθω τα 90? ή στην έπτωση παγιου υπολογιζουν την αρχικη επιδότηση?

 

γνωρίζει κανείς μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω δει σίγουρα, επειδή καμιά φορά και οι παρουσιάσεις έχουν λαθη, δεσμεύομαι πως αυριο θα το διερευνήσω και θα ενημερώσω όσο πιο υπεύθυνα γίνεται.

 

Είχες δίκιο. Το κοίταξα και ισχύει αυτό που είπες. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να μαθω το ποσο που ειχα παρει επιδοτηση τον περασμενο ιουλιο; απο το 1212 μου λενε πως πρεπει να περιμενω μεχρι τη δευτερα αλλα εγω το χρειαζομαι σημερα. κανενας αλλος τροπος; πρεπει να διακοψω το συμβολαιο και θελω να υπολογισω το ποσο που πρεπει να πληρωσω γιατι δεν εχουν περασει 12 μηνες.. ευχαριστω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να μαθω το ποσο που ειχα παρει επιδοτηση τον περασμενο ιουλιο; απο το 1212 μου λενε πως πρεπει να περιμενω μεχρι τη δευτερα αλλα εγω το χρειαζομαι σημερα. κανενας αλλος τροπος; πρεπει να διακοψω το συμβολαιο και θελω να υπολογισω το ποσο που πρεπει να πληρωσω γιατι δεν εχουν περασει 12 μηνες.. ευχαριστω!

 

 

Προφανώς σου είπανε να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα για να μιλήσεις με το κατάλληλο τμήμα. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

το ποσο της επιδοτησης που δικαιούμαι είναι 70 ευρω. ζητησα στο 1212 αυξηση επιδοτησης, αν μου την κανουν π.χ. 90 θα μπορω στην εκπτωση παγιου να επωφεληθω τα 90? ή στην έπτωση παγιου υπολογιζουν την αρχικη επιδότηση?

 

Την αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...