Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάγιο + ( 0.12 * Πάγιο ) = 35 + ( 0.12 * 35 ) = 35 + 4.2 = 39.2 :)

 

Ahhh! Ok, got it! Να σαι καλά! :D

 

Άλλαξα το παλιό Cosmote 240 και πήγα στο Απεριόριστα 35 πριν από περίπου 1 1/2 μήνα και ακριβώς τόσο μου ήρθε κι εμένα ο πρώτος καθαρός "Απεριόριστα 35" λογαριασμός (ο προηγούμενος ήταν μισός-μισός με το προηγούμενο πρόγραμμά μου και δε μπορούσα να υπολογίσω). Έγραψα απλά για να το επιβεβαιώσω... :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 γραμμες στην Vodafone και εχω ηδη ξεκινησει διαδικασια μεταφορας στην Cosmote. Θα ηθελα να ξερω αν τα 2 μπουν στα καινουρια τα Απεριοριστα της Cosmote και το 1 γινει My way, θα μπορω να εποφεληθω την εκπτωση 20% στο συνολο των παγιων μας;

Ευχαριστω.

 

Αν μπορει καποιος να μου πει γιατι θελω σημερα να παω να την ολοκληρωσω...

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου πει γιατι θελω σημερα να παω να την ολοκληρωσω...

 

Τα προγράμματα της σειράς myway ( με αξία 20€ και πάνω, δεν θυμάμαι ποιο έρχεται κοντά σε αυτό το πάγιο ) μπορούν να συμμετέχουν σε οικογενειακό πακέτο, άρα θα έχει κι αυτό την έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για νέες συνδέσεις στο οικογενειακό πακέτο COSMOTE (δηλαδή το 20% έκπτωση στο πάγιο) ισχύει γιά όλα τα προγράμματα COSMOTE και όχι μόνο τα Απεριόριστα!

 

Επιπλέον μπορείς να ζητήσεις και το οικογενειακό προνόμιο 2-5 ωρών δωρεάν επικοινωνίας μεταξύ των κινητών. Με αυτό το τρόπο θα πάρεις και 20% εκπτωση στα πάγια και 3 ώρες (αφού θα έχει 3 μέλη) δωρεάν επικοινωνία μεταξύ σας.

 

 

Αν μπορει καποιος να μου πει γιατι θελω σημερα να παω να την ολοκληρωσω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γεια σας! Μια ερωτηση! Ενδιαφερομαι για το προγραμμα της Cosmote ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 55.

 

Γινεται να του κολλησω και 1Gb για πλοηγηση με τα αντιστοιχα λεφτα φυσικα?? (15-20 ευρω.. δεν θυμαμαι...)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Wireless Internet λεγεται η υπηρεσια νομιζω.

 

Και δεν πας vodafone που για μενα ειναι καλυτερα τα προγραμματα της σε αυτο τον τομεα; (Απεριοριστα και Ιντερνετ)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Wireless Internet λεγεται η υπηρεσια νομιζω.

 

Και δεν πας vodafone που για μενα ειναι καλυτερα τα προγραμματα της σε αυτο τον τομεα; (Απεριοριστα και Ιντερνετ)

 

Voda εχω.. Αλλα μιλαω πολυ περισσοτερο με Κοσμοτε.. Στον Γερμανο μου ειπαν οτι δεν μπορω να κολλησω ΜΒ σε προγγραμμα Κοσμοτε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ...

 

Ειναι οντως ετσι τα πραγμματα με την σειρα συμβολαιων "απεριοριστα"?? Ή μου λενε βλακειες?

 

Αλλιως λεω να βαλω το Cosmote i-75... Aν και δεν εχει απεριοριστο χρονο σε κοσμοτε που με ενδιαφερει πολυ... :worry:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος? Δηλαδη θα δινω τα 55 ευρω του προγραμματος παγιο + 20 ευρω που ειναι το 1Gb??

 

Αυτοι στο Γερμανο, μου ειπαν οτι δεν γινεται!!!!!

 

 

edit: Eχεις δικιο doganos... Πηρα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι υπαρχει το wireless internet και τα 200 MB κοστιζουν 13 ευρω... Μετα παει στα 5Gb που ειναι ακριβο και δεν με ενδιαφερει... Φτανουν ομως 200 ΜΒ για το iphone?? OEO?? :S

Edited by Sharp GX20 Video

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

είναι διπλοποστάρισμα οπότε αν δε πρέπει ας μου το σβήσουνε :) ξέρετε στο απεριόριστα 15 πως πάει η χρέωση για το gprs? είναι με ογκοχρέωση ή χρονοχρέωση? (ρωτάω για το a-gps)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος? Δηλαδη θα δινω τα 55 ευρω του προγραμματος παγιο + 20 ευρω που ειναι το 1Gb??

 

Αυτοι στο Γερμανο, μου ειπαν οτι δεν γινεται!!!!!

 

 

edit: Eχεις δικιο doganos... Πηρα την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι υπαρχει το wireless internet και τα 200 MB κοστιζουν 13 ευρω... Μετα παει στα 5Gb που ειναι ακριβο και δεν με ενδιαφερει... Φτανουν ομως 200 ΜΒ για το iphone?? OEO?? :S

 

 

Πολλα τα λεφτα ΑΡΗ! :lol:

 

Ασε και εγω περιμενω τπτ σαν της Voda τα προγραμματα (Απεριοριστα + Ιντερνετ ) Αλλα τα @@!! στην Κοσμοτε απ'οτι φενεται...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολλα τα λεφτα ΑΡΗ! :lol:

 

Ασε και εγω περιμενω τπτ σαν της Voda τα προγραμματα (Απεριοριστα + Ιντερνετ ) Αλλα τα @@!! στην Κοσμοτε απ'οτι φενεται...

Βοντα.. Επειδη μιλαω κυριως με κοσμοτε αριθμους..

 

Συνεπως: Κοσμοτε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 55 + 200ΜΒ Wireless Internet μαλλον...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Καλα για σενα οκ, αλλα σαν προγραμματα γενικα λεω. 13 ευρω 200mb για μενα πολλα ειναι...

 

Πχ ενα τετοιο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8102 θα ταν καλα..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλα για σενα οκ, αλλα σαν προγραμματα γενικα λεω. 13 ευρω 200mb για μενα πολλα ειναι...

 

Πχ ενα τετοιο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8102 θα ταν καλα..

 

Kαι φυσικά, πέρα από αυτό, υπάρχουν και τα σκέτα πακετάκια mobile internet που συνδιάζονται με όλα τα προγράμματα συμβολαίου (και τα unlimited)

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

H cosmote γιατί έχει αυτό το τεράστιο κενό?? 200 mb και μετά 5gb?? Είναι δυνατόν? 13 ευρώ για 200mb δεν είναι πολλά για τα δεδομένα της Ελλάδας.. και στη Vodafone τόσο έχουν

Link to comment
Share on other sites

είναι διπλοποστάρισμα οπότε αν δε πρέπει ας μου το σβήσουνε :) ξέρετε στο απεριόριστα 15 πως πάει η χρέωση για το gprs? είναι με ογκοχρέωση ή χρονοχρέωση? (ρωτάω για το a-gps)

 

Ανάλογα το προφίλ που θα επιλέξεις για να μπαίνεις στο internet, υπάρχει το wapa με 12€ το mb, υπάρχει και το wireless internet easy με 1€ το mb... Αν και, άμα είναι να παίξεις a-gps, βάλε κανένα πακέτο προπληρωμένου όγκου να είσαι μέσα... Το έχω πάρει με φόβο αυτό το a-gps..

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω μια σύνδεση στα 50€ τον μήνα να πληρώνω, μήπως ξέρετε το πόσο περίπου επιδότηση θα έχω ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω μια σύνδεση στα 50€ τον μήνα να πληρώνω, μήπως ξέρετε το πόσο περίπου επιδότηση θα έχω ?

 

Εντελώς εμπειρικά, 100-120 €...

Link to comment
Share on other sites

Kαι φυσικά, πέρα από αυτό, υπάρχουν και τα σκέτα πακετάκια mobile internet που συνδιάζονται με όλα τα προγράμματα συμβολαίου (και τα unlimited)

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

H cosmote γιατί έχει αυτό το τεράστιο κενό?? 200 mb και μετά 5gb?? Είναι δυνατόν? 13 ευρώ για 200mb δεν είναι πολλά για τα δεδομένα της Ελλάδας.. και στη Vodafone τόσο έχουν

 

Δεν ξέρω, αλλά προσωπικά αυτό το κενό με έστειλε στα συμβόλαια vodafone, παρότι -λόγω περισσότερων γνωστών με κοτε- θα προτιμούσα, δοθείσης της επιλογής, να παραμείνω στην cosmote. Η cosmote σε θέματα κινητού ιντερνετ έχει κολλήσει στην προηγούμενη δεκαετία. :down:

Link to comment
Share on other sites

τα 600 λεπτα με 7,5 ευρω στα συμβολαια κ το αντιστοιχο στο καρτοσυμβολαιο προς αριθμους κοσμοτε αναφερεται μονο σε κλησεις ομιλιας ή περιλαμβανει κ video-κλησεις??
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ομιλία αφορουν.

 

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ? Η ενημέρωση όταν βγεί επιδότηση πως γίνεται? Με παίρνουν τηλέφωνο? E-mail? Πρέπει να ψαχτώ εγώ?

Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές σου στέλνουν μήνυμα, αλλά καλό είναι να ξέρεις πριν σ'ενημερώσουν αυτοί πότε έχεις επιδότηση. :)
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς εμπειρικά, 100-120 €...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση πολύ μικρή επιδότηση δηλαδή, για να έχω δηλαδή 200-300€ επιδότηση θα πρέπει να πληρώνω περίπου 100€ τον μήνα, αρκετά λεφτά.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ομιλία αφορουν.

 

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ? Η ενημέρωση όταν βγεί επιδότηση πως γίνεται? Με παίρνουν τηλέφωνο? E-mail? Πρέπει να ψαχτώ εγώ?

 

Αν είσαι εγγεγραμμένος στο MyAccount θα φανεί απευθείας με το που βγει. Διαφορετικά, αν δεν είσαι, τηλεφωνείς στο 13830 όταν κλείσεις το 9μηνο για να ρωτήσεις αν βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εγγεγραμμένος στο MyAccount θα φανεί απευθείας με το που βγει.

 

Εγώ που είμαι εγγεγραμμένος στο MyAccount και έχω κλείσει 10μηνο, που ακριβώς θα δω την επιδότηση (αν έχει βγει) ??

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Αν βγήκε η επιδότηση, θα δεις ότι στα δεξιά του αριθμού σου, στη στήλη ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ, πως υπάρχει η ένδειξη ΝΑΙ. Διαφορετικά, θα υπάρχει η ένδειξη ΟΧΙ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...