Jump to content

iPad 10.2-inch (8th gen - 2020)


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, athanaso77 said:

Η Apple στο site της δεν το διευκρινίζει αν και κάποιος θα έλεγε ότι αν είναι το δεύτερης γενιάς, θα το διαφήμιζε. Ωστόσο σύμφωνα με το Wikipedia έχει δεύτερης γενιάς Touch ID, αλλά όπως γνωρίζουμε το wiki δεν είναι και εγγύηση όσον αφορά το περιεχόμενο του.

ευχαριστω πολυ

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, filipdent said:

ευχαριστω πολυ

Να 'σαι καλά. Ενημερωτικά, για να μη γεμίζουμε το forum με thank you post που ουσιαστικά δεν προσφέρουν κάτι στις συζητήσεις, στο νέο forum υπάρχει κάτω δεξιά σε κάθε post, ένα button (καρδιά σε στρογγυλό πλαίσιο) σε περίπτωση που θέλεις να ευχαριστήσεις ή να αντιδράσεις γενικότερα σε κάποιο post. Καλή συνέχεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, athanaso77 said:

Να 'σαι καλά. Ενημερωτικά, για να μη γεμίζουμε το forum με thank you post που ουσιαστικά δεν προσφέρουν κάτι στις συζητήσεις, στο νέο forum υπάρχει κάτω δεξιά σε κάθε post, ένα button (καρδιά σε στρογγυλό πλαίσιο) σε περίπτωση που θέλεις να ευχαριστήσεις ή να αντιδράσεις γενικότερα σε κάποιο post. Καλή συνέχεια.

ομολογω δεν το ειδα δει,ευχαριστω

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσα το στησιμο με το ipad 10,2 gen 8 2020.για τα χρηματα ειναι αψογο και συνδιασμο με την ψηφιακη μεριμνα ειναι τελειο απο ολες τισ αποψεις.τα παιδια θα το ευχαριστηθουν.το touch id ειναι μια χαρα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

του έβαλα μια θήκη της προκοπής. έψαχνα μια σιλικόνης poetic turtleskin αλλά δεν βρήκα κάτι. οποτε του έβαλα μια spigen tough armor tech αλλά τζαμί δεν χωράει με τίποτα. 

 

https://www.spigen.com.sg/ipad-10.2-case-tough-armor-tech.html

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
23 minutes ago, filipdent said:

του έβαλα μια θήκη της προκοπής. έψαχνα μια σιλικόνης poetic turtleskin αλλά δεν βρήκα κάτι. οποτε του έβαλα μια spigen tough armor tech αλλά τζαμί δεν χωράει με τίποτα. 

 

https://www.spigen.com.sg/ipad-10.2-case-tough-armor-tech.html

Το tempered glass της Spigen δεν μπαίνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, athanaso77 said:

Το tempered glass της Spigen δεν μπαίνει;

πριν παρω την θήκη είχα  βάλει ένα από το ebay αγορασμένο από ευρώπη αλλά σήκωνε τις γωνιές. είδα αυτό της spigen αλλά πέρα του ότι κοστίζει πάνω από 20 ευρώ,είναι 0.2 χιλιοστά λεπτο μεν αλλά πραγματικά η θήκη δείχνει να μην αφήνει κανένα περιθώρια για πρόσθετο πάχος. σκέφτομαι να βάλω κάτι πιο ελάχιστα ποιο μικρο ώστε να μην ακουμπάει στην θήκη. θέλει ψάξιμο. 

 

επιπλέον είδα ότι αυτό που είχα βάλει ήταν 0,27 και της spigen 0,2. η θήκη εφαρμόζει σφιχτα. λετε αυτό το 0,07 να είναι τόσο κρίσιμο ώστε να εφαρμόσει και να μην το πληρώσω άδικα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Sorry που ρωτάω εδώ , αλλά μιας κι έχω να πιάσω Apple στα χέρια μου από όταν βγήκε το πρώτο iPhone στην Αμερική.

Θέλω να το πάρω δώρο στην κόρη μου. Η χρήση που κάνει είναι τα κλασικά τα γυναικεία, YouTube, tik tok, ,κάνα παιχνίδι κλπ. Είναι οκ σε χρήση για αυτά φαντάζομαι.

Η απορία μου είναι πόσο πίσω θεωρείται σε αναβαθμίσεις και υποστήριξη, επειδή δεν ξέρω πως λειτουργεί η Apple. Θα είμαι οκ επειδή είναι του 2020 μοντέλο;

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
26 minutes ago, giannis12a said:

Καλησπέρα. Sorry που ρωτάω εδώ , αλλά μιας κι έχω να πιάσω Apple στα χέρια μου από όταν βγήκε το πρώτο iPhone στην Αμερική.

Θέλω να το πάρω δώρο στην κόρη μου. Η χρήση που κάνει είναι τα κλασικά τα γυναικεία, YouTube, tik tok, ,κάνα παιχνίδι κλπ. Είναι οκ σε χρήση για αυτά φαντάζομαι.

Η απορία μου είναι πόσο πίσω θεωρείται σε αναβαθμίσεις και υποστήριξη, επειδή δεν ξέρω πως λειτουργεί η Apple. Θα είμαι οκ επειδή είναι του 2020 μοντέλο;

 

Μια χαρά είναι, η Apple με την μέχρι τώρα πολιτική της, αναβαθμίζει τις συσκευές της μέχρι και πέντε έτη. Μη το φοβάσαι σε αυτό, όσον αφορά αυτά που θέλει η κόρη σου, είναι υπερπλήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
πριν παρω την θήκη είχα  βάλει ένα από το ebay αγορασμένο από ευρώπη αλλά σήκωνε τις γωνιές. είδα αυτό της spigen αλλά πέρα του ότι κοστίζει πάνω από 20 ευρώ,είναι 0.2 χιλιοστά λεπτο μεν αλλά πραγματικά η θήκη δείχνει να μην αφήνει κανένα περιθώρια για πρόσθετο πάχος. σκέφτομαι να βάλω κάτι πιο ελάχιστα ποιο μικρο ώστε να μην ακουμπάει στην θήκη. θέλει ψάξιμο. 
 
επιπλέον είδα ότι αυτό που είχα βάλει ήταν 0,27 και της spigen 0,2. η θήκη εφαρμόζει σφιχτα. λετε αυτό το 0,07 να είναι τόσο κρίσιμο ώστε να εφαρμόσει και να μην το πληρώσω άδικα;

Για το iPad Pro 12.9 του 2020 είχα πάρει από το Amazon μια θήκη - πληκτρολόγιο στα 100 ευρώ. Και σαν θήκη προστατεύει άριστα το tablet αλλά και σαν πληκτρολόγιο είναι ονειρικό


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα !! Σήμερα αγόρασα το iPad 8th Wi-Fi 32gb από Γερμανό ! Σφραγισμένο στο κουτί του καινούργιο ! Το άνοιξα και το ενεργοποίησα και στις ρυθμίσεις στις πληροφορίες μου βγάζει εγγύηση μέχρι 24/2/22 !! Γιατί συμβαίνει αυτό ;; Επειδή είναι παλιό μοντέλο ή παίζει να είχε ενεργοποιηθεί το serial number παλιότερα ;;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gtsia said:

Καλησπέρα !! Σήμερα αγόρασα το iPad 8th Wi-Fi 32gb από Γερμανό ! Σφραγισμένο στο κουτί του καινούργιο ! Το άνοιξα και το ενεργοποίησα και στις ρυθμίσεις στις πληροφορίες μου βγάζει εγγύηση μέχρι 24/2/22 !! Γιατί συμβαίνει αυτό ;; Επειδή είναι παλιό μοντέλο ή παίζει να είχε ενεργοποιηθεί το serial number παλιότερα ;;

Μήπως ήταν από επιστροφή η ειχε ενεργοποιηθεί; 
Γύρισε το πίσω.

Εγώ πήρα το 9ης γενιάς απο Κωτσόβολο και επειδή το άνοιξαν την Τρίτη για να δουν ότι δουλεύει, η εγγύηση είναι μέχρι 21/12/2022.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, gtsia said:

Καλησπέρα !! Σήμερα αγόρασα το iPad 8th Wi-Fi 32gb από Γερμανό ! Σφραγισμένο στο κουτί του καινούργιο ! Το άνοιξα και το ενεργοποίησα και στις ρυθμίσεις στις πληροφορίες μου βγάζει εγγύηση μέχρι 24/2/22 !! Γιατί συμβαίνει αυτό ;; Επειδή είναι παλιό μοντέλο ή παίζει να είχε ενεργοποιηθεί το serial number παλιότερα ;;

Έχει ενεργοποιηθεί παλαιότερα, το επιστρέφεις πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στην apple βάζω serial number και μου βγάζει κανονικά την εγγύηση μέχρι 22/12/22. Στις ρυθμίσεις συνεχίζει να γράφει 24/2/22 παρά την αναβάθμιση σε 15.2. Πολύ περίεργο πράμα !! Έχω πάρει αρκετές συσκευές apple και πρώτη φορά συμβαίνει αυτό. 

01025E00-B63A-45C7-B102-CDA8555F0CFC.png

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξει σε λίγες ώρες παντού. 

Λογικά η παλιότερη ημερομηνία είναι η ημερομηνία παραγωγής και η νέα η ημερομηνία ενεργοποίησης.

Δώσε του λίγο χρόνο και θα φτιάξει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους έφτιαξε η ημερομηνία με το νέο έτος !!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • The title was changed to iPad 10.2-inch (8th gen - 2020)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...