Jump to content

Moto G9 Plus


uncle_nontas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα κ εγώ μετά από πάρα πολλές συσκευές είπα να το δοκιμάσω..

 

Καλορίζικο και περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, είπα να κάνω αλλαγή από xiaomi-redmi. Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος. Οθόνη, μπαταρία, ηχείο, απόκριση, pure android.

Μια ερώτηση, volte έχει ή οχι τελικά?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είπα να κάνω αλλαγή από xiaomi-redmi. Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος. Οθόνη, μπαταρία, ηχείο, απόκριση, pure android.

Μια ερώτηση, volte έχει ή οχι τελικά?

 

Γειά χαρά, με Κοσμοτέ έχω κανονικά, απλά θέλει ενεργοποίηση με sms.

Φαντάζομαι και με τις υπόλοιπες εταιρείες θα μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή υποστηρίζει volte, δεν θα υπάρχει πρόβλημα και με τις άλλες εταιρείες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone μου είπαν και κατεβάσω το Vodafone wifi calling από το play store. Το έβαλα και λειτουργεί, αλλά δεν μου αρέσει να έχω αυτό για βασικό phone app. Δεν ξέρω εάν υπάρχει κάτι άλλο με sms. Όποιος γνωρίζει κάποιον άλλο τρόπο σε Vodafone ας μας δώσει τα φώτα του. Σας ευχαριστώ.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή υποστηρίζει volte, δεν θα υπάρχει πρόβλημα και με τις άλλες εταιρείες.

 

Εγω με wind δεν εχω volte με τπτ όσο και αν προσπάθησα, ότι και αν έκανα!

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες από το 13700 ή από το τσατ να στο ενεργοποιήσουν;

Καλύτερα στο 13700.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω με wind δεν εχω volte με τπτ όσο και αν προσπάθησα, ότι και αν έκανα!

 

Η Wind υποστηρίζει συγκεκριμένες συσκευές για volte: https://www.wind.gr/support/idiotes/diktio-kalipsi/pia-smartphones-ipostirizoun-to-volte-sto-diktio-tis-wind?_gl=1*1xovhyl*_ga*ZGh2c3RnSHNtNzIycElpWEJsWGxyMmtBZ0s5LTU0Wl9Mb0U1OGx6MkhKZVJCZXBZZXQ5Mk5USmVtVlB2ZXJicw..

 

Δεν ξέρω αν είναι ενημερωμένη η λίστα αλλά το g9 plus δεν είναι μέσα σε αυτή.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη υποστηριζονται περισσότερες συσκευές, οπότε ας δοκιμάσει στο 13700

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη υποστηριζονται περισσότερες συσκευές, οπότε ας δοκιμάσει στο 13700

 

Το εχω δοκιμάσει επανειλημμένες φορές και τίποτα.

Σε xiaomi poco m3 που είχα πριν, ήταν οκ!

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που ξέρω σε Cosmote ,γίνοταν μπέρδεμα με την Google εφαρμογή υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας .Δοκίμασε ο κάτοχος απεγκατάσταση ,και λειτούργησε με την παλαιότερη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενημέρωση ασφαλείας για τον Ιούλιο του 2021 έτοιμη για εγκατάσταση στο κινητό μας.

 

Settings -> System -> Advanced -> System Updates

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G9 Plus
  • 2 weeks later...

Εδώ λέει από προχθές άρχισε να δίνει 11 στην Ευρώπη.

https://piunikaweb.com/2021/09/11/motorola-android-11-update/

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μου ήρθε χθες η αναβάθμιση σε Android 11, χωρίς να το καταλάβω. Σήμερα που άνοιξα το κινητό διάβασα το μήνυμα για την εγκατάσταση της νέας έκδοσης, μαζί με λίγες πληροφορίες για το τι νέο υπάρχει (δε με ενθουσίασε).

Λογικά θα το δείτε κι εσείς άμεσα - αλλιώς δοκιμάστε χειροκίνηση αναζήτηση αναβαθμίσεων.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες η αναβάθμιση σε Android 11, χωρίς να το καταλάβω. Σήμερα που άνοιξα το κινητό διάβασα το μήνυμα για την εγκατάσταση της νέας έκδοσης, μαζί με λίγες πληροφορίες για το τι νέο υπάρχει (δε με ενθουσίασε).
Λογικά θα το δείτε κι εσείς άμεσα - αλλιώς δοκιμάστε χειροκίνηση αναζήτηση αναβαθμίσεων.
Από πού είναι αγορασμένο; Το δικό μου από Γερμανό τίποτα ακόμη. Όχι ότι έχει το 11 τίποτα τρελές αλλαγές. Δεν μπαίνει καν στον κόπο η Motorola. Το ui είναι σαν να βλέπεις κινητό του 2015.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο System Update ->System Update Status μου βγάζει "Software not updated to" - "Update in Progress - October 07, 2021 at 06.45", ενώ αν κάνω Check for Updates μου βγάζει Everything Looks good! You're using the latest software Android Version: 11.

 

5 minutes ago, ikgamsu said:

Από πού είναι αγορασμένο; Το δικό μου από Γερμανό τίποτα ακόμη. Όχι ότι έχει το 11 τίποτα τρελές αλλαγές. Δεν μπαίνει καν στον κόπο η Motorola. Το ui είναι σαν να βλέπεις κινητό του 2015.

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από τον Γερμανό το είχα αγοράσει κι εγώ, Γενάρη του 2021. Πράγματι, οι αλλαγές που βλέπω μέχρι τώρα είναι ελάχιστες και δε με αφορούν με τη χρήση που κάνω. Το System Reserved είναι πλέον στα 17GB.

13 ώρες πριν, RadiactiveToy said:

Πες μας αν θες πως τα πάει μπαταρία και μνήμη?

Εξακολουθεί να είναι γρήγοορο, και η μπαταρία είναι μάλλον στα ίδια επίπεδα. Είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα. Θέλω να κάνω ένα hard reset και να τα περάσω από την αρχή, απλά ψάχνω να δω μη χάσω κάτι στη διαδικασία (να γίνουν όλα Backup)

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβαθμιζονται όλα μαζι ,καθε παρτιδα διαφορετική .

Μην περιμενετε αλλαγες στο UI .Aυτό πουλα η Μοtorola ,και η Νοkia, καθαρο Android

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 minutes ago, mkaras said:

Μην περιμενετε αλλαγες στο UI .Aυτό πουλα η Μοtorola ,και η Νοkia, καθαρο Android

…και αυτό είναι που αξίζει περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vega2003 said:

Από Γερμανό και γω και δεν έχει έρθει ακόμα τίποτα.


Version: RPAS31.Q2-59-17-3 αυτήν πήρες;

Η δική μου είναι RPA31.Q2-59-17, σα να μου λείπει κάτι σε σχέση με τη δική σου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να είμαι σίγουρος ότι έχω "καθαρή" αναβάθμιση σε Android 11, μπήκα στη διαδικασία του hard reset με πλήρη διαγραφή των δεδομένων και επαναφορά από το Google account. Έχασα διάφορα στην πορεία (π.χ. credentials για apps και σελίδες, ringtones, Microsoft Edge tabs κλπ.) αλλά με λίγη προσπάθεια και αρκετό χρόνο το επανέφερα πλήρως.

Το g9 plus με Android 11 πάει σφαίρα, όπως πήγαινε και με τα 10, και χωρίς να έχει επηρεαστεί η μπαταρία από ότι βλέπω αυτές τις λίγες μέρες. Όπως είπα δεν έχω δει σημαντικές διαφορές, οπότε δεν υπάρχει λόγος βιασύνης για την αναβάθμιση, αλλά πάντα θέλω να έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού στις συσκευές μου (χωρίς πάντα να μου βγαίνει σε καλό, βλ. αναβάθμιση Galaxy A3 2016 σε επόμενη έκδοση Android από τη stock, που το έκανε να σέρνεται).

Αυτά σχετικά με το g9 plus και το Android 11.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε χθες η 11 και την έκανα άμεσα ελπίζοντας μήπως και έχει αλλάξει κάτι ώς προς την υποστήριξη wifi calling. Δυστυχώς ακόμα δεν το υποστηρίζει. Hard reset ακόμα δεν έκανα μετά την αναβάθμιση θα ξάνω μόλις ευκαιρήσω, αλλά πάντως έχει κάτσει καλά και όλα λειτουργούν ρολόι. Δεν ενθουσιάστηκα με την 11, αρχίζω πλέον και βαριέμαι το android όπως πιο πριν βαρέθηκα την miui. Πάντως για τη motorola (lenovo) έχω μόνο θετικά λόγια (σταθερές rom, απουσία bugs, φιλικοί οδηγοί για εφαρμογές και λειτουργίες, βολικά gestures, σχέση απόδοσης/τιμής) . Μόνο αρνητικό το θέμα με το wifi calling (που βέβαια υπάρχει λύση με την εφαρμογή της vodafone στο app store, αλλά δεν παιζεται για κύρια εφαρμογή κλήσεων σε σχέση με αυτή της google.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση ασφαλείας (Security Patch) μου ήρθε σήμερα, για 1η Σεπτεμβρίου 2021. Όσοι ενδιαφέρονται ας κάνουν μια αναζήτηση για ενημερώσεις μέσα από τη συσκευή τους.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...