Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως είχες epass για τα διόδια; Ήταν όλα οκ; Εμένα 2 φορές με έστειλε στον γκισέ.
Έχω eway της Αιγαίου, δεν έχω αντιμετωπίσει γενικά κάπου θέμα, μόνο 1 φορά πέρσι στα διόδια Πολυμυλου. 3,09€ είναι το ελάχιστο απαραίτητο. Δεν έχω ιδέα αν παίζει κάπου ρόλο πάροχος κινητής, αφού δεν εμπλέκεται πουθενά. Κολλημένο στο παρμπρίζ το έχω, λίγο κάτω από τον καθρέφτη. Λόγω δουλειάς μετακινούμαι αρκετά κυρίως Λάρισα, Θεσσαλονίκη και γενικά βόρεια Ελλάδα, βολεύει πολύ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikosChandolias said:

Έχω eway της Αιγαίου, δεν έχω αντιμετωπίσει γενικά κάπου θέμα, μόνο 1 φορά πέρσι στα διόδια Πολυμυλου. 3,09€ είναι το ελάχιστο απαραίτητο. Δεν έχω ιδέα αν παίζει κάπου ρόλο πάροχος κινητής, αφού δεν εμπλέκεται πουθενά. Κολλημένο στο παρμπρίζ το έχω, λίγο κάτω από τον καθρέφτη. Λόγω δουλειάς μετακινούμαι αρκετά κυρίως Λάρισα, Θεσσαλονίκη και γενικά βόρεια Ελλάδα, βολεύει πολύ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Το ξέρω…εγώ Λεπτοκαρυά πάω στο εξοχικό… στο χωριό και Θεσσαλονίκη. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, panos.kar said:

Δεν το Κολλάω όχι. Το βγάζει η κοπέλα μου ή εγώ απ έξω με το χέρι. 

Οταν το φτάνεις να το έχεις βγάλει με το χέρι πάρω από το ύψος της οροφής και να το έχεις στην παλάμη σου για να μην μπλοκάρει. Το λέω επειδή τα έχω δοκιμάσει όλα και με πολλούς διαφορετικούς τύπους αυτοκινήτων.

2 ώρες πριν, p_k said:

Ναι, το ξέρω, είναι τεράστια ευκολία. Βλέπω τους άλλους να περνάνε σφαίρα και πραγματικά αξίζει.

Είναι τεράστια ευκολία ιδιαίτερα στην Αθήνα στην Αττική οδό που οι ουρές είναι τεράστιες εκεί που πληρώνουν. Από τότε που βγήκε και της Εγνατίας παράγγειλα και ένα τέτοιο όταν ανεβαίνω εδώ στα μέρη σας επάνω να παίρνω τις προσφορές από τις συνεχείς διαβουλεύσεις.

Πάρτο είναι τσάμπα και δουλεύει σε οποιοδήποτε αυτοκίνητο ότι πινακίδα και να έχεις δηλώσει έτσι κι αλλιώς το ύψος διαβάζει.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Οταν το φτάνεις να το έχεις βγάλει με το χέρι πάρω από το ύψος της οροφής και να το έχεις στην παλάμη σου για να μην μπλοκάρει. Το λέω επειδή τα έχω δοκιμάσει όλα και με πολλούς διαφορετικούς τύπους αυτοκινήτων.

Αυτό κάνω. 
Απ την τελευταία φορά που πηγα Θεσσαλονίκη  με έχει φοβησει πολυ γιατί το είχα βγάλει, όπως λες, απ έξω(απο πίσω το κρατούσα)  αλλά δεν το επιανε και πλακώθηκα στα φρένα τελευταία στιγμή 😂

Απο τότε σταματάω για να το αναγνωρίσει😂😂

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:

1350a95aaf902276b79999bdcad930af.jpg
Ηράκλειο στο εμπορικό Τάλως δεν πάει βήμα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τρένο πάει.. 🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos.kar said:

Αυτό κάνω. 
Απ την τελευταία φορά που πηγα Θεσσαλονίκη  με έχει φοβησει πολυ γιατί το είχα βγάλει, όπως λες, απ έξω(απο πίσω το κρατούσα)  αλλά δεν το επιανε και πλακώθηκα στα φρένα τελευταία στιγμή 😂

Απο τότε σταματάω για να το αναγνωρίσει😂😂

Πάντα σταματάς εντελώς αλλιώς σε βλέπω να παίρνεις ως δώρο την μπάρα. Δεν κάνει και για να τη μετατρέψουμε σε κεραία 5g το υλικό της 🤣 

2 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Τρένο πάει.. 🤣

Και γα....ργαλάει και δέρνει μαζί 🤣 

Αυτές είναι ταχύτητες όχι χαζομάρες 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, cmvr said:

Πάντα σταματάς εντελώς αλλιώς σε βλέπω να παίρνεις ως δώρο την μπάρα. Δεν κάνει και για να τη μετατρέψουμε σε κεραία 5g το υλικό της 🤣 

Και γα....ργαλάει και δέρνει μαζί 🤣 

Αυτές είναι ταχύτητες όχι χαζομάρες 🤣🤣🤣🤣🤣

Ταχυτητεςαποτομελλον🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Κάτι δεν μ αρέσει... 

Τραβάει μόνο από Ν78... Δεν νομίζω να ναι σωστό

Screenshot_20230414-172551_Network Signal Guru.png

Βλέπω και B7 

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκια μέτρηση από Ξάνθη από Ανδρέα Παπανδρέου μόλις μου την έστειλε ο φίλος μου.

https://goo.gl/maps/ayuSt2aCcyH6qvDN7

Άντε γιατί μου την στεναχωρίσατε 🤣🤣🤣🤣🤣

Δώσε πόνο βονταφονάρα 🤣🤣🤣🤣🤣

Smart-Select-20230415-005342-Opera.jpg

Δείτε και στο θέμα της κόσμοτε από τον ίδιο σταθμό τον 538 της βονταφονάρας.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κομοτηνή περιοχή Kosmopolis
Εγώ με Vodafone, η σύζυγος με Cosmote, ίδιο κινητό, ίδιο λογισμικό.

Χάος
6948c76a78905e6355bfaf8173d252da.jpg3dc1b91b269e5212b34f6fd8a64f4853.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, NikosChandolias said:

Κομοτηνή περιοχή Kosmopolis
Εγώ με Vodafone, η σύζυγος με Cosmote, ίδιο κινητό, ίδιο λογισμικό.

Χάος
6948c76a78905e6355bfaf8173d252da.jpg3dc1b91b269e5212b34f6fd8a64f4853.jpg

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Έτσι είναι παντού και με μεγαλύτερη διαφορά σε όλη τη Θράκη με εξαίρεση την Ξάνθη που από ότι φαίνεται τη μαζεύουν.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξέρω οτι αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να καλεσω Video/Audio Whatsapp Viber και να μη με ριξει σε 2G μετα απο λίγη ωρα RRC CONNECTED.

Το δίκτυο της Vodafone θέλει ξήλωμα σε οτι γράφει επανω Huawei εκτός απο τις καλες MIMO4  Huawei κεραίες που δεν έχουν παρει ακομα υγρασία στος φλάντζες επειδή εβαλαν σακούλες για την οριζόντια νεροβολη σε κακοκαιρίες.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Στα IPhones δεν μπορεις να κλειδώσεις σε 4G

 

Επειδη η Vodafone εχει 1.000.000 HO_FAIL ( handover fails ) την ημερα στα KPIs της γιατί δεν αφήνει ....να μπει χέρι απο Huawei και R&Ds μετα απο το μαύρο παρελθόν της...

 

Πες στον μέσο χρήστη Android ...να κλειδώνει τη συσκευή του σε 4G Only καθε πρωί που την ανοίγει για να συνεχίσει να απολαμβάνει την ...Vodafone.

 

Ρυθμίζουν 3 χρόνια τωρα....

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή 4G το iPhone. An το βάλεις σε αυτή δε παραμένει ;

IMG_2398.png

Προφανώς εννοείς να μη πέφτει πιο κάτω από 4G. OK

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, hercoulis said:

Έχει επιλογή 4G το iPhone. An το βάλεις σε αυτή δε παραμένει ;

IMG_2398.png

Προφανώς εννοείς να μη πέφτει πιο κάτω από 4G. OK

Η μόνη λύση να μειώσεις κάπως τις εναλλαγές είναι το 4G στις επιλογές. Αλλά όταν το 4G έχει 3Mbps και σέρνεται…αναγκαστικά πας στο αυτόματο.

Προσωπικα iPhone και Vodafone είναι ο χειρότερος συνδυασμος. Η Nova δεν ξέρω τι έχει κάνει, αλλά παρόλη την κίνηση που έχω δει στο δίκτυο Θεσσαλονίκη,Κεφαλονια και Κέρκυρα τώρα κάνει ένα δυο εναλλαγές ως εκεί. Η Vodafone υπό άλλες συνθήκες κάνει πολύ περισσότερες. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, hercoulis said:

Έχει επιλογή 4G το iPhone. An το βάλεις σε αυτή δε παραμένει ;

IMG_2398.png

Προφανώς εννοείς να μη πέφτει πιο κάτω από 4G. OK

Με την επιλογή 4G το μόνο που γίνεται είναι να προτιμά το 4G αλλά δεν σημαίνει πως θα μείνει εκεί, κάνει και τις ανάλογες εκπτώσεις 3G, 2G, κτλ.

Δεν υπάρχει κλείδωμα στα Apple!

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

4c0356c02d2849db962474d30a68ccd4.jpg
Την κλαίμε τη Vodafone στα χωριά της Πύλου τώρα με τις unlimited προσφορές


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, georgemv said:

4c0356c02d2849db962474d30a68ccd4.jpg
Την κλαίμε τη Vodafone στα χωριά της Πύλου τώρα με τις unlimited προσφορές


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τρατζικ..απλα

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nickchris36 said:

Τρατζικ..απλα

Ένεκα της ημέρας "Τζάτζικ"... 

😁😁😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Όπα ρε συ. Enb 5ψηφιο που ξεκινάει με 15 μπροστά πρέπει να είναι από τις τελευταίες προσθήκες της wind σε καινούργιους ιστούς. Συνεγκατασταση με vodafone συνήθως τους έχω δει κατευθείαν. Πάνε καλά οι άνθρωποι;; σε καινούργιο σταθμό μόνο b20;;; ήμαρτον, τι σχεδιασμός είναι αυτός...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, johnny_htc said:

Όπα ρε συ. Enb 5ψηφιο που ξεκινάει με 15 μπροστά πρέπει να είναι από τις τελευταίες προσθήκες της wind σε καινούργιους ιστούς. Συνεγκατασταση με vodafone συνήθως τους έχω δει κατευθείαν. Πάνε καλά οι άνθρωποι;; σε καινούργιο σταθμό μόνο b20;;; ήμαρτον, τι σχεδιασμός είναι αυτός...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άσε,τραγωδία σκέτη…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, johnny_htc said:

Όπα ρε συ. Enb 5ψηφιο που ξεκινάει με 15 μπροστά πρέπει να είναι από τις τελευταίες προσθήκες της wind σε καινούργιους ιστούς. Συνεγκατασταση με vodafone συνήθως τους έχω δει κατευθείαν. Πάνε καλά οι άνθρωποι;; σε καινούργιο σταθμό μόνο b20;;; ήμαρτον, τι σχεδιασμός είναι αυτός...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ημαρτον όπως το είπες...

Σχεδιασμός από τα λιντ

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...