Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, zerokill said:


Οκ αν μένεις μόνιμα Γερμανία και πάλι θες ταχύτητες θα πληρώσεις! Δεν είναι οπως εμάς εδώ η αγορά κινητής…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωραίος. Κερνάμε και καφέ!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Με μεγάλη  μου χαρά, να είσαι καλά.Φυσικα.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορίου Λαμπράκη, κοντά στο μεγάλο Σκλαβενίτη, στο Κερατσίνι. 

Screenshot_2023-02-21-13-54-28-802_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2023-02-21-13-54-18-301_cz.mroczis.netmonster.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ν78 στα δυτικά Θεσσαλονίκης. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5501118158

18D71029-FC1B-463A-B59F-70762DCA1B33.jpeg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, CaptainNickGR said:

Ν78 στα δυτικά Θεσσαλονίκης. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5501118158

18D71029-FC1B-463A-B59F-70762DCA1B33.jpeg

Νέα είναι αυτή;  Γιατί πάλι τρέχουν αναβαθμίσεις στην περιοχή.

Αν έχει παντού 400/100 τζάμι είναι 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, cmvr said:

Νέα είναι αυτή;  Γιατί πάλι τρέχουν αναβαθμίσεις στην περιοχή.

Αν έχει παντού 400/100 τζάμι είναι 

Είναι Vodafone κρατούμενη η περιοχή , έχει αναλάβει το FTTC όποτε έχει ίνες παντού, δεν ξέρω αν είναι καινούργια. 

Έξω από την Ασπροβάλτα εν κίνηση. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5501161424

Νέα Κερδύλια. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5501171412

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CaptainNickGR said:

Είναι Vodafone κρατούμενη η περιοχή , έχει αναλάβει το FTTC όποτε έχει ίνες παντού, δεν ξέρω αν είναι καινούργια. 

Έξω από την Ασπροβάλτα εν κίνηση. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5501161424

Νέα Κερδύλια. 
https://www.speedtest.net/my-result/i/5501171412

Για Ασπροβάλτα τα είχα δει το καλοκαίρι που είχα έρθει για διακοπές ήταν η ποιο γρήγορη στα διόδια.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Νέα είναι αυτή;  Γιατί πάλι τρέχουν αναβαθμίσεις στην περιοχή.

Αν έχει παντού 400/100 τζάμι είναι 

Όχι είναι εκεί από τον Απρίλιο . Είναι το ένα massive που εχοουν βαλει στην περιοχη και τους κραζω γιατι στην κυριολεξια εχει μπει για να πιανει μονο πανω στην λαγκαδα. Εχουν παρα πολυ πυκνο δικτυο στην περιοχη. Αν οντως βαλουν παντου n78 θα δινει χαμοσ. Μεχρι τωρα ομως ταπινο single b3 η 3+20

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, georgebad said:

Όχι είναι εκεί από τον Απρίλιο . Είναι το ένα massive που εχοουν βαλει στην περιοχη και τους κραζω γιατι στην κυριολεξια εχει μπει για να πιανει μονο πανω στην λαγκαδα. Εχουν παρα πολυ πυκνο δικτυο στην περιοχη. Αν οντως βαλουν παντου n78 θα δινει χαμοσ. Μεχρι τωρα ομως ταπινο single b3 η 3+20

Κατάλαβα. Κατά Σίνδο έχεις εικόνα τι έκαναν ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, cmvr said:

Κατάλαβα. Κατά Σίνδο έχεις εικόνα τι έκαναν ;

Η αδερφή μου πηγαίνει στο ΔΙΠΑΕ κάθε μέρα και συνέχεια με 4G είναι μέχρι στιγμή . 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, georgebad said:

Η αδερφή μου πηγαίνει στο ΔΙΠΑΕ κάθε μέρα και συνέχεια με 4G είναι μέχρι στιγμή . 

Σουρσιμο η τρώγεται;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, cmvr said:

Σουρσιμο η τρώγεται;

Τίποτα το ιδιαίτερο , απλά δουλεύει. Υπάρχουν ερκετα σημεία με πρόβλημα στην περιοχή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgebad said:

Τίποτα το ιδιαίτερο , απλά δουλεύει. Υπάρχουν ερκετα σημεία με πρόβλημα στην περιοχή 

Κατάλαβα. Πάω θέμα στης πράσινης να σου κάνω την ίδια ερώτηση 😀

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε Καστρα Θεσσαλονίκη πάνω στην Πολιδορου  και έχει τρελαθεί στις εναλλαγές . Γυρναει κάθε 30 δευτερόλεπτα σε 3G . 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, georgebad said:

Είμαστε Καστρα Θεσσαλονίκη πάνω στην Πολιδορου  και έχει τρελαθεί στις εναλλαγές . Γυρναει κάθε 30 δευτερόλεπτα σε 3G . 

Αυτό δεν με νοιάζει το κλειδώνω απλά θέλω να δω ταχύτητες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, cmvr said:

Αυτό δεν με νοιάζει το κλειδώνω απλά θέλω να δω ταχύτητες.

και από ταχύτητες χάλια μαύρα . Ούτε να φορτώσει μνμτ στο messenger . Σε κάποιες φάσεις όχι συνέχεια 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Αυτό δεν με νοιάζει το κλειδώνω απλά θέλω να δω ταχύτητες.

Άσχετα με πάροχο, άσχετα (;) με την εταιρεία κατασκευής. 

Πως γίνετε το κλείδωμα μιας μπάντας; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, andreasomageiras said:

Άσχετα με πάροχο, άσχετα (;) με την εταιρεία κατασκευής. 

Πως γίνετε το κλείδωμα μιας μπάντας; 

Πρέπει να το υποστηρίζει το κινητό. Ανάλογα το κινητό ίσως υπάρχει κρυφό μενού του κατασκευαστή που υποστηρίζει αυτή την λειτουργία. Αλλά αυτό που εννοεί ο @cmvr είναι το κλείδωμα σε 4g/5g only το οποίο πάλι γίνεται μέσω μενού που υπάρχει στην πλειοψηφία των android δίνοντας στο dialer *#*#4636#*#* είτε και μέσω του app network monster

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν παιρνω τηλ απο vf πχ σε cosmote δεν εχω HD+ κληση; Ενω vf-->vf εχω ή cosmote--> cosmote παλι εχω. Μεταξυ τους οι παροχοι δεν εχουν καλυτερο codec?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, andreasomageiras said:

Άσχετα με πάροχο, άσχετα (;) με την εταιρεία κατασκευής. 

Πως γίνετε το κλείδωμα μιας μπάντας; 

Στο Realme GT Master Edition που έχουμε και οι 2 μας, ο πιο απλός τρόπος είναι ο εξής,

Ανοίγουμε NetMonster

Κάτω δεξιά πατάμε τις 3 κάθετες γραμμές που βρίσκονται στην γωνία και πατάμε Phone info

Λίγο πιο κάτω από την μέση αρχίζουν οι διάφορες επιλογές και η πρώτη είναι και αυτή που μας ενδιαφέρει, οπότε στο Set Preferred Network Type που από μόνο του είναι σε NR/LTE/GSM/WCDM πατάμε εκεί βρίσκουμε το NR/LTE και το επιλέγουμε.

Σημείωση, με της παρακάτω ενέργειες αναιρείτε το κλείδωμα σε 5g/4g,

Αν έχουμε 2 SIM και βάλουμε δεδομένα από διαφορετική

Αν απενεργοποιήσουμε κάποια SIM

Αν επιλέξουμε 4g ή 5g από τις κανονικές ρυθμίσεις που έχουμε πρόσβαση όπως πάντα

Αν κάνουμε επανεκκίνηση της συσκευής

Αν βγάλουμε κάποια από τις 2 SIM από την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, doganos said:

γιατι οταν παιρνω τηλ απο vf πχ σε cosmote δεν εχω HD+ κληση; Ενω vf-->vf εχω ή cosmote--> cosmote παλι εχω. Μεταξυ τους οι παροχοι δεν εχουν καλυτερο codec?

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχουν διασύνδεση στους IMS τους. (yet).

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, bbbb said:

Πρέπει να το υποστηρίζει το κινητό. Ανάλογα το κινητό ίσως υπάρχει κρυφό μενού του κατασκευαστή που υποστηρίζει αυτή την λειτουργία. Αλλά αυτό που εννοεί ο @cmvr είναι το κλείδωμα σε 4g/5g only 

Μέχρι εδώ το ήξερα. Το σκέτο 4g με ενδιαφέρει, η περιοχή μου δεν έχει 5g και στο 4g καίει λιγότερη μπαταρία (;) 

32 minutes ago, Arinos said:

Στο Realme GT Master Edition που έχουμε και οι 2 μας, ο πιο απλός τρόπος είναι ο εξής,

Ανοίγουμε NetMonster

Κάτω δεξιά πατάμε τις 3 κάθετες γραμμές που βρίσκονται στην γωνία και πατάμε Phone info

Λίγο πιο κάτω από την μέση αρχίζουν οι διάφορες επιλογές και η πρώτη είναι και αυτή που μας ενδιαφέρει, οπότε στο Set Preferred Network Type που από μόνο του είναι σε NR/LTE/GSM/WCDM πατάμε εκεί βρίσκουμε το NR/LTE και το επιλέγουμε.

Σημείωση, με της παρακάτω ενέργειες αναιρείτε το κλείδωμα σε 5g/4g,

Αν έχουμε 2 SIM και βάλουμε δεδομένα από διαφορετική

Αν απενεργοποιήσουμε κάποια SIM

Αν επιλέξουμε 4g ή 5g από τις κανονικές ρυθμίσεις που έχουμε πρόσβαση όπως πάντα

Αν κάνουμε επανεκκίνηση της συσκευής

Αν βγάλουμε κάποια από τις 2 SIM από την συσκευή.

Εδώ είμαστε. 

Μιας και έχουμε την ίδια συσκευή

🎼🎵🎶 ξέρεις τι ζητάω... 🎵🎵🎶

😜

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, andreasomageiras said:

Μέχρι εδώ το ήξερα. Το σκέτο 4g με ενδιαφέρει, η περιοχή μου δεν έχει 5g και στο 4g καίει λιγότερη μπαταρία (;) 

Ναι, το 5G NSA "καίει" περισσότερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, georgebad said:

Είμαστε Καστρα Θεσσαλονίκη πάνω στην Πολιδορου  και έχει τρελαθεί στις εναλλαγές . Γυρναει κάθε 30 δευτερόλεπτα σε 3G . 

Θέλουμε φώτο και από Κάστρα και από κανένα σταθμό εκεί πάνω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

γιατι οταν παιρνω τηλ απο vf πχ σε cosmote δεν εχω HD+ κληση; Ενω vf-->vf εχω ή cosmote--> cosmote παλι εχω. Μεταξυ τους οι παροχοι δεν εχουν καλυτερο codec?

Σε όποιο και από τα δύο συμβόλαια και να καλέσω έχω HD και με το τάμπλετ και με το κινητό.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, cmvr said:

Σε όποιο και από τα δύο συμβόλαια και να καλέσω έχω HD και με το τάμπλετ και με το κινητό.

Έχεις Samsung? 2 συμβόλαια vf και cosmote?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...