Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, panos.kar said:

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστούμε πολύ φίλε Πάνο!

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, memoriesradio said:

Συνονόματε Χρόνια μας Πολλά & Καλά!!!

Χρόνια μας πολλά πάντα να είμαστε υγιείς 😀

17 minutes ago, panos.kar said:

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

12 minutes ago, rebel1 said:

Έτη πολλά vodafompampides!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά να είστε καλά .

 

Εγώ είμαι vodafonocosmotakioμπαμπης 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

Με έφαγες σήμερα που είναι και η γιορτή μου 🤣🤣🤣🤣

Άντε να ησυχάσεις η Cosmote είναι το καλύτερο δίκτυο ακόμα και εκεί που πιάνει μόνο 2g μόνο 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Χρονια πολλά φίλε με υγεία !😂 

Χρονια σας πολλά βασικά 😂

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Just now, georgebad said:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Χρονια πολλά φίλε με υγεία !😂 

Ευχαριστώ φίλε μου  υγεία σε όλους μας και μακριά από μας τα κακά πράγματα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Μπάμπηδες και από εμένα, με υγεία, χαρά, ευτυχία και εκπλήρωση όλων των επιθυμιών!

Να' μαστε γεροί να μιλάμε εδώ μέσα, να ανταλλάσσουμε απόψεις και να περνάμε ευχάριστα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Χρόνια πολλά Μπάμπηδες και από εμένα, με υγεία, χαρά, ευτυχία και εκπλήρωση όλων των επιθυμιών!

Να' μαστε γεροί να μιλάμε εδώ μέσα, να ανταλλάσσουμε απόψεις και να περνάμε ευχάριστα!

Να είσαι καλά φίλε μου χρωστάω κέρασμα όταν έρθω Θεσσαλονίκη 😀

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία προτείνω σε όλους γιατί βλέπω ανάψανε τα αίματα. Χρόνια πολλά φυσικά σε όλους γιορτάζουν
Στο θέμα μας τώρα.

Δεν είναι λογική λύση να προτείνεις να αλλάξει συσκευή ο άλλος (να φύγει από τα iPhone) για να έχει την δυνατότητα να κλειδώνεις σε 4G/5G σε Android. Μια ζωή ήμουν σε Samsung/Xiaomi/OnePlus και τώρα που πήγα στα iPhone, δεν γυρνάω πίσω (για πολλούς και διάφορους λόγους).
Εξάλλου, δεν είμαι υποχρεωμένος να σκέφτομαι τον πάροχο κινητής σε τέτοια θέματα, γιατί εφόσον το πουλάει ο πάροχος, είναι υποχρεωμένος να σου προσφέρει την μέγιστη δυνατή εμπειρία (στα όρια της συσκευής) με αυτό.

Μην ξεχνάτε εξάλλου, ότι υπάρχει μια πολύ μεγάλη μερίδα καταναλωτών που έχει iPhone, οπότε είναι λογικό να θέλουμε να λειτουργούν σωστά και σε αυτά τα κινητά. Και θεωρητικά στα iPhone ειναι και πιο εύκολο να τα κάνεις να δουλεύουν στο δίκτυο γιατί όλα έχουν την ίδια λογική και ρυθμίσεις (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος με αυτό)

Και μην γελιόμαστε, ο μέσος χρήστης δεν ξέρει να κλειδώνει το κινητό σε 4G/5G και δεν θα ασχοληθεί (και καλά κάνει). Το δίκτυο πρέπει να παίζει σωστά ή να μην παίζει καθόλου.

Για τους δύσπιστους τώρα και για όσους πάνε να μαζέψουν τα ασυμμάζευτα της Voda, NAI έχει πολύ καλές τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό, ΝΑΙ κάποτε είχε κορυφαίο δίκτυο (εποχές 3G), αλλά τώρα μας κρεμάει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ στα περισσότερα (αν όχι όλα) σημεία της Θεσσαλονίκης, κάτι που το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ γιατί δεν πρόκειται για μια μικρή πόλη που να έχουν σε δεύτερη μοίρα. Καθυστέρησαν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολύ και άμα δεν καταφέρουν να φτιάξουν το χάος μέχρι το καλοκαίρι, θα φύγει πολύς κόσμος γιατι θα σκάσει το δίκτυο με τους τουρίστες (που θα έχουν και αυτοί 5G πλέον).

Τα προβλήματα δεν εντοπίζονται μόνο σε πολυσύχναστα μέρη (Ναβαρίνου, Αριστοτέλους κτλ κτλ), αλλά ακόμα και σε πιο αραιοκατοικημένες περιοχές (Καλαμαριά, Θέρμη και οτιδήποτε ανατολικά). Κάνανε πασαλείμματα με το 4G και συνεχίζουν με το 5G να κάνουν τα ίδια στο κέντρο. Κλείστε το ρημάδι το δίκτυο για 1-2 βράδια, φτιάξτε το ΤΕΛΕΙΩΣ και παραδώστε το στον κόσμο. Ξέρω, δεν γίνεται αυτό που λέω, αλλά άμα ειναι πάλι να κάνουν δουλειά του ποδαριού, να μην κάνουν τίποτα

Εδώ θα είμαι και σε 6 μήνες και σε 1 χρόνο και σε 2 χρόνια, να δούμε τι θα κάνουν

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tasosathan said:

Ψυχραιμία προτείνω σε όλους γιατί βλέπω ανάψανε τα αίματα. Χρόνια πολλά φυσικά σε όλους γιορτάζουν
Στο θέμα μας τώρα.

Δεν είναι λογική λύση να προτείνεις να αλλάξει συσκευή ο άλλος (να φύγει από τα iPhone) για να έχει την δυνατότητα να κλειδώνεις σε 4G/5G σε Android. Μια ζωή ήμουν σε Samsung/Xiaomi/OnePlus και τώρα που πήγα στα iPhone, δεν γυρνάω πίσω (για πολλούς και διάφορους λόγους).
Εξάλλου, δεν είμαι υποχρεωμένος να σκέφτομαι τον πάροχο κινητής σε τέτοια θέματα, γιατί εφόσον το πουλάει ο πάροχος, είναι υποχρεωμένος να σου προσφέρει την μέγιστη δυνατή εμπειρία (στα όρια της συσκευής) με αυτό.

Μην ξεχνάτε εξάλλου, ότι υπάρχει μια πολύ μεγάλη μερίδα καταναλωτών που έχει iPhone, οπότε είναι λογικό να θέλουμε να λειτουργούν σωστά και σε αυτά τα κινητά. Και θεωρητικά στα iPhone ειναι και πιο εύκολο να τα κάνεις να δουλεύουν στο δίκτυο γιατί όλα έχουν την ίδια λογική και ρυθμίσεις (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος με αυτό)

Και μην γελιόμαστε, ο μέσος χρήστης δεν ξέρει να κλειδώνει το κινητό σε 4G/5G και δεν θα ασχοληθεί (και καλά κάνει). Το δίκτυο πρέπει να παίζει σωστά ή να μην παίζει καθόλου.

Για τους δύσπιστους τώρα και για όσους πάνε να μαζέψουν τα ασυμμάζευτα της Voda, NAI έχει πολύ καλές τιμές σε σχέση με τον ανταγωνισμό, ΝΑΙ κάποτε είχε κορυφαίο δίκτυο (εποχές 3G), αλλά τώρα μας κρεμάει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ στα περισσότερα (αν όχι όλα) σημεία της Θεσσαλονίκης, κάτι που το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ γιατί δεν πρόκειται για μια μικρή πόλη που να έχουν σε δεύτερη μοίρα. Καθυστέρησαν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ πολύ και άμα δεν καταφέρουν να φτιάξουν το χάος μέχρι το καλοκαίρι, θα φύγει πολύς κόσμος γιατι θα σκάσει το δίκτυο με τους τουρίστες (που θα έχουν και αυτοί 5G πλέον).

Τα προβλήματα δεν εντοπίζονται μόνο σε πολυσύχναστα μέρη (Ναβαρίνου, Αριστοτέλους κτλ κτλ), αλλά ακόμα και σε πιο αραιοκατοικημένες περιοχές (Καλαμαριά, Θέρμη και οτιδήποτε ανατολικά). Κάνανε πασαλείμματα με το 4G και συνεχίζουν με το 5G να κάνουν τα ίδια στο κέντρο. Κλείστε το ρημάδι το δίκτυο για 1-2 βράδια, φτιάξτε το ΤΕΛΕΙΩΣ και παραδώστε το στον κόσμο. Ξέρω, δεν γίνεται αυτό που λέω, αλλά άμα ειναι πάλι να κάνουν δουλειά του ποδαριού, να μην κάνουν τίποτα

Εδώ θα είμαι και σε 6 μήνες και σε 1 χρόνο και σε 2 χρόνια, να δούμε τι θα κάνουν

Μακάρι να διαψευστώ, αλλά από την συνεργάτιδα να περιμένεις βελτίωση στο δίκτυο. Εδώ θα είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

Μακάρι να διαψευστώ, αλλά από την συνεργάτιδα να περιμένεις βελτίωση στο δίκτυο. Εδώ θα είμαστε...

Ξεφεύγουμε από το θέμα του topic, αλλά η διαφορά με την συνεργάτιδα φαίνεται αρκετά σε πολλά σημεία εδώ και καιρό (έχω γράψει πριν καιρό ποστ στο νήμα με τις συγκρίσεις). Το θέμα είναι η Vodafone να κάνει σωστές και γρήγορες κινήσεις για να την περάσει (ή τουλάχιστον να την φτάσει).

Εμεις που είμαστε οι τρελοί θα τα δοκιμάζουμε τα δίκτυα συνέχεια και θα τα ποστάρουμε 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

 Λάθος ... η μόνη υποχρέωση που έχει ο πάροχος είναι να προσφέρει στο λαό του ΦΤΗΝΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ... απεριόριστο και με χαμηλή τιμή δλδ , και ας έχει χαμηλή ταχύτητα.

Και αν μπορεί να το προσφέρει τουλάχιστον στους Νεους ... το μέλλον της χώρας,  όταν ήμουν μικρός φάγαμε στην μάπα την χρονοχρέωση για χρόνια και τώρα οι νέοι έφαγαν την ογκοχρέωση για αλλα τόσα με τους ίδιους υπεύθηνους που κοιτάνε την κονόμα και δουλέυουν τον κόσμο.

Η vodafone  προσφέρει ιντερνετ σε 2 εκατομμύρια νέους ... δεν πιστέυω να υπάρχει σοβαρό ποσοστό από αυτούς που δεν γνωρίζει από αυτούς και είναι αλλού,  και κάνει πολύ καλά την δουλειά της σε αυτό , όπως και στην τηλεφωνία πλέον. Επίσης ώς ώρα έχουμε ενα δίκτυο πολυτελείας, πανάκριβο που θα επρεπε από αυτό να ζητάς να σε καλύψει , και όχι από την βονταφον που έχει εντελώς άλλο σκοπό.

 

Δεν βλέπω πουθενά να υπάρχει αυτή η υποχρέωση ως δεδομένη ούτε και να υφίσταται, και για μια επιχείρηση που έχει ως στόχο το κέρδος, αυτή η τακτική δεν είναι η πιο κερδοφόρα. 
Οταν αγοράζω ένα κινητό από αυτούς και μαζί μια σύνδεση, δεν έχει νόημα να μην συνεργάζονται αρμονικά μεταξύ τους. Αλλιώς τι μου τα προσφέρει τότε σαν πακέτο; 

Δεχομαι ότι σε σχέση με την δεκαετία του 90, τα πράγματα έχουν εξελιχθεί, όμως ο ανταγωνισμός προχωράει και η Vodafone σε επίπεδο ποιότητας δικτύου μέχρι πίσω με διαφορά 

Προσοχή, δεν αναφέρομαι πουθενά σε πακέτα και υπηρεσίες. Εγώ μιλάω μόνο για την ποιότητα του δικτύου. Άχρηστο θα μου είναι το απεριόριστο αν έχω τέτοια σοβαρά προβλήματα όπως ανέφερα 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πια συνεργάτιδα η οποία είναι πολύ πίσω μέσα στην Αθηνά και στα εκτός πόλεων με την καραμπινάτη band 20. 

Γράφεται περιοχές όχι γενικόλογα γιατί χρήστες iPhone έχουν και το άλλοθι ότι δεν μπορούν να μας ανεβάσουν cellmapper και netmoster και μας παραμυθιάζουν μετρώντας οπού να είναι  🤣  🤣    🤣    🤣🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, cmvr said:

Παιδιά πια συνεργάτιδα η οποία είναι πολύ πίσω μέσα στην Αθηνά και στα εκτός πόλεων με την καραμπινάτη band 20. 

Γράφεται περιοχές όχι γενικόλογα γιατί χρήστες iPhone έχουν και το άλλοθι ότι δεν μπορούν να μας ανεβάσουν cellmapper και netmoster και μας παραμυθιάζουν μετρώντας οπού να είναι  🤣  🤣    🤣    🤣🤣

Όταν κυκλοφορούσα με 2 κινητά στην τσέπη και το cellmapper ανοιχτό στην Wind, τα δοκίμαζα παράλληλα όλα και η διαφορά εδώ στην Θεσσαλονίκη ήταν αισθητή. 
Συμφωνω απόλυτα ότι σε κάθε περιοχή/πόλη/νόμο, τα πράγματα αλλάζουν και ότι η συνεργάτιδα είναι πολύ χειρότερη άλλου, αλλά είναι πραγματικότητα ότι η Vodafone έχει μείνει τόσο στην Θεσσαλονίκη, που μέχρι και η συνεργάτιδα την περνά 

Link to comment
Share on other sites

Την συνεργάτιδα την βλέπετε πολυ υποτιμητικά κάποιοι, και εγώ την έβλεπα μέχρι πριν 3 μήνες, αλλά στο τέλος θα μας βαλει τα γυαλιά στο θέμα του δικτύου, ακόμα και σε όσους ήδη φοράμε
Πέρα απ αυτό, υποχρέωση της εταιρίας είναι να προσφέρει τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες.
Επισης επειδή αναφέρεστε στους νεους, εγω να πω πως αυτοί ναι μεν κάνουν ελαφριά χρήση τύπου σοσιαλ μίντια και τέτοια, αλλά μην νομίζετε ότι δεν καταλαβαίνουν. Παραδείγματος χάριν Παιδια φίλου μου του ζήτησαν να κάνει φορητότητα από την πράσινη σε άλλη εταιρια γιατί στο σχολείο τους δεν έστελνε ούτε SMS
Στο θέμα μας. Πραγματικά κρίμα μια εταιρια με τόσο καλή πυκνότητα δικτύου και τις καλυτερες θέσεις κεραιών των αθανάτων Panafon-Telestet να κάνει τέτοιες εναλλαγές.
Έχει ανακοινωθεί πόση κάλυψη 5G είχε η Vodafone στα τέλη του 2022;


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, panos.kar said:

Την συνεργάτιδα την βλέπετε πολυ υποτιμητικά κάποιοι, και εγώ την έβλεπα μέχρι πριν 3 μήνες, αλλά στο τέλος θα μας βαλει τα γυαλιά στο θέμα του δικτύου, ακόμα και σε όσους ήδη φοράμεemoji23.png
Πέρα απ αυτό, υποχρέωση της εταιρίας είναι να προσφέρει τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες.
Επισης επειδή αναφέρεστε στους νεους, εγω να πω πως αυτοί ναι μεν κάνουν ελαφριά χρήση τύπου σοσιαλ μίντια και τέτοια, αλλά μην νομίζετε ότι δεν καταλαβαίνουν. Παραδείγματος χάριν Παιδια φίλου μου του ζήτησαν να κάνει φορητότητα από την πράσινη σε άλλη εταιρια γιατί στο σχολείο τους δεν έστελνε ούτε SMSemoji23.png
Στο θέμα μας. Πραγματικά κρίμα μια εταιρια με τόσο καλή πυκνότητα δικτύου και τις καλυτερες θέσεις κεραιών των αθανάτων Panafon-Telestet να κάνει τέτοιες εναλλαγές.
Έχει ανακοινωθεί πόση κάλυψη 5G είχε η Vodafone στα τέλη του 2022;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ούτε η συνεργάτιδα δεν πιστεύει αυτά που γράφετε. Απλά το αναφέρω. 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η συνεργάτιδα δεν πιστεύει αυτά που γράφετε. Απλά το αναφέρω. 

Ωραία η Vodafone είναι το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα. Και ας ρίχνει σε 3G όποτε της έρθει, και ας στέλνει κλήσεις σε SMS όταν είσαι με EDGE ή ακόμα και 3G.
Είμαστε εδώ μέσα πολλά άτομα που λέμε το ίδιο πράγμα για την Vodafone και οι μόνοι που λέτε τα καλύτερα είστε με κινητά κλειδωμένα σε LTE/NR. Και γω ξαναλεω, ξεκλειδώστε τα κινητά σας για να δείτε έστω και για λίγο τι σημαίνει να πέφτεις σε 3G και να καλωσορίζεσαι στη Vodafone


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panos.kar said:


Ωραία η Vodafone είναι το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα. Και ας ρίχνει σε 3G όποτε της έρθει, και ας στέλνει κλήσεις σε SMS όταν είσαι με EDGE ή ακόμα και 3G.
Είμαστε εδώ μέσα πολλά άτομα που λέμε το ίδιο πράγμα για την Vodafone και οι μόνοι που λέτε τα καλύτερα είστε με κινητά κλειδωμένα σε LTE/NR. Και γω ξαναλεω, ξεκλειδώστε τα κινητά σας για να δείτε έστω και για λίγο τι σημαίνει να πέφτεις σε 3G και να καλωσορίζεσαι στη Vodafoneemoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ανέφερε κανεις ότι έχει το καλύτερο δίκτυο. Απλά 2-3 έχετε φαγωθεί ότι είναι άχρηστο. Μπορεί να έχει μερικούς έκατονταδες χιλιάδες χιλιάδες συνδρομητές στη Θεσσαλονίκη, αλλά σύμφωνα με εσάς είναι «χαπατα» και πληρώνουν χωρίς να έχουν υπηρεσίες και ευτυχώς έχουν πάντα κάποιον δίπλα τους να τους κάνει hotspot το κινητό. 
 

Παντως εγώ στη θέση σας δεν θα συνέχιζα για την ανωτέροτητα της συνεργάτιδας, γιατί σας διαβαζει και η Victus, που ξέρει και τις 2. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, TakeOverNet said:

Δεν ανέφερε κανεις ότι έχει το καλύτερο δίκτυο. Απλά 2-3 έχετε φαγωθεί ότι είναι άχρηστο. Μπορεί να έχει μερικούς έκατονταδες χιλιάδες χιλιάδες συνδρομητές στη Θεσσαλονίκη, αλλά σύμφωνα με εσάς είναι «χαπατα» και πληρώνουν χωρίς να έχουν υπηρεσίες και ευτυχώς έχουν πάντα κάποιον δίπλα τους να τους κάνει hotspot το κινητό. 
 

Παντως εγώ στη θέση σας δεν θα συνέχιζα για την ανωτέροτητα της συνεργάτιδας, γιατί σας διαβαζει και η Victus, που ξέρει και τις 2. 

Να μας διαβάζει η Victus. Δεν μπορεί κανεις που μένει Θεσσαλονίκη να αρνηθεί ότι η κατάσταση είναι αστεία με την Vodafone. Όσοι δύσπιστοι, τους προκαλώ να έρθουν μια εκδρομή και κερνάω καφέ και μπουγάτσα.

 
Ποτε δεν είπα κάποιον που πληρώνει την Vodafone τίποτα, γιατί πολύ απλά και εγώ την χρησιμοποιούσα για αρκετούς μήνες μέχρι που με έφτασε στο αμήν. Και δεν είναι ψέματα ότι θα χρειαστείς ένα hotspot από κάποια από τις άλλες 2 σε πολλά σημεία για να κανεις την δουλειά σου 

Link to comment
Share on other sites

Να μας διαβάζει η Victus. Δεν μπορεί κανεις που μένει Θεσσαλονίκη να αρνηθεί ότι η κατάσταση είναι αστεία με την Vodafone. Όσοι δύσπιστοι, τους προκαλώ να έρθουν μια εκδρομή και κερνάω καφέ και μπουγάτσα.
 
Ποτε δεν είπα κάποιον που πληρώνει την Vodafone τίποτα, γιατί πολύ απλά και εγώ την χρησιμοποιούσα για αρκετούς μήνες μέχρι που με έφτασε στο αμήν. Και δεν είναι ψέματα ότι θα χρειαστείς ένα hotspot από κάποια από τις άλλες 2 σε πολλά σημεία για να κανεις την δουλειά σου 

Ο φίλος μου όταν ήρθαμε σαλονικα σε 3 μαγαζια της παραλιακής δούλευε με χοτσποτ της συνεργάτιδας από το δικό μου κινητό με ταχύτητες 800-1200mbps ή από Wi-Fi μαγαζιού. Στη τσιμισκη και γύρω εγώ είχα 5G εσωτερικα των μαγαζιών και στα υπόγεια και αυτός δεν έβγαζε κληση.
Δεν αποκαλέσαμε κανέναν χαζό. Απλά λέμε ότι δεν έχει καλό δίκτυο. Και είναι γενική παραδοχή ότι Vodafone(είτε καρτοκινητή είτε φθηνά συμβόλαια όπως αυτό με τα 8GB) χρησιμοποιούν κατά κύριο λόγο άτομα νεότερης ηλικίας(έφηβοι, φοιτητές)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, TakeOverNet said:

Δεν ανέφερε κανεις ότι έχει το καλύτερο δίκτυο. Απλά 2-3 έχετε φαγωθεί ότι είναι άχρηστο. Μπορεί να έχει μερικούς έκατονταδες χιλιάδες χιλιάδες συνδρομητές στη Θεσσαλονίκη, αλλά σύμφωνα με εσάς είναι «χαπατα» και πληρώνουν χωρίς να έχουν υπηρεσίες και ευτυχώς έχουν πάντα κάποιον δίπλα τους να τους κάνει hotspot το κινητό. 
 

Παντως εγώ στη θέση σας δεν θα συνέχιζα για την ανωτέροτητα της συνεργάτιδας, γιατί σας διαβαζει και η Victus, που ξέρει και τις 2. 

Μιλάς για ακόμα μια φορά με εικασίες . Ναι στα σημεία που αναφέρω θέλεις hotspot για να κανεις δουλεια , και περυσι χρειαζοσουν ακομα περισσοτερο. Του εφυγαν παρα πολλοι συνδροιμητες , μαζι με σχεδον ολη την παρεα μου οι οποιοι μενουν περιοχη μποσταρη μεχρι και γαλλικο ινστιτουτο ΜΕ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΕ. 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για ακόμα μια φορά με εικασίες . Ναι στα σημεία που αναφέρω θέλεις hotspot για να κανεις δουλεια , και περυσι χρειαζοσουν ακομα περισσοτερο. Του εφυγαν παρα πολλοι συνδροιμητες , μαζι με σχεδον ολη την παρεα μου οι οποιοι μενουν περιοχη μποσταρη μεχρι και γαλλικο ινστιτουτο ΜΕ ΕΞΕΡΕΣΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΕ. 

Ποσό μάλλον τώρα που οι τιμές δεν έχουν μεγάλη απόκλιση από εταιρια σε εταιρια. Με λίγη πίεση, ή και καθόλου ανάλογα την περίπτωση, παίρνεις συμβόλαιο σε μια απ τις άλλες δυο σε τιμή Vodafone και ησυχάζεις.
Και μην ακούσω για το liquid και τις φθηνές κλήσεις/ΜΒ. Μιλάω για συμβόλαια


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, cmvr said:

Παιδιά πια συνεργάτιδα η οποία είναι πολύ πίσω μέσα στην Αθηνά και στα εκτός πόλεων με την καραμπινάτη band 20. 

Γράφεται περιοχές όχι γενικόλογα γιατί χρήστες iPhone έχουν και το άλλοθι ότι δεν μπορούν να μας ανεβάσουν cellmapper και netmoster και μας παραμυθιάζουν μετρώντας οπού να είναι  🤣  🤣    🤣    🤣🤣

Καλημέρα σας.

Φίλε  Μπάμπη, μπορεί  Nova να είναι καλύτερη σε μερικά σημεία γιατί έχει μόνο Β20 (καλύτερη κάλυψη) και δεν έχει να ασχοληθεί το iPhone με ca & combos ώστε να αρχίσει τις εναλλαγές λόγω Huawei ή λάθος settings από τον πάροχο.
Όσο για τις μετρήσεις των χρηστών των iPhone, ας αποφεύγουν το "Fast", και ας προτιμάνε το Speedtest της Ookla και κάποιον server όπως Cosmote Thessaloniki ή Wingo Ελβετία, για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

Για τους υπόλοιπους, και εγώ με Vodafone δίνω Hotspot σε φίλο με Nova στην Θεσσαλονίκη, και συγκεκριμένα στο Επταπύργιο στην ανηφόρα Βενιζέλου και συγκεκριμένα στο Πέτρινο που πάμε για ρετσίνα Βασιλική και καλούς μεζέδες.

Στην Vodafone ήρθα τον Δεκέμβριο. Για 20 χρόνια είμασταν στην Wind, φουλ φανατικά, σε βαθμό να κατηγορώ τους πάντες και να τα βλέπω όλα ρόδινα, ακόμα και αν ο νομός Κιλκίς που περνούσα δεν είχε καν 4G μέχρι πρόσφατα και με γυρνούσε σε roaming κοντά στην Δοϊράνη, ή ακόμα και εδώ στην Βέροια που μένω (τα τελευταία 10+ χρόνια) που και εδώ περίμενα να έρθει το 4G όπως αυτούς που περίμεναν το ρεύμα το '65 στα σπίτια τους... Παρόλα αυτά ένιωθα ικανοποιημένος, ιδίως με τις κλήσεις και την άριστη ποιότητά τους. την κάλυψη σε όλη την Ελλάδα αν και με κρέμασε αρκετές φορές (no signal), ώσπου ήρθε η ώρα της Nova αλλά και της ανανέωσης των συμβολαίων μου, κάνανε μ@λ@κί@ με τις τιμές, είχα είδη δηλώσει ότι αν γίνει Nova (έχουμε προηγούμενα..) εγώ Bye Bye, όπως και έγινε, και κάπως έτσι πήγα Vodafone με τιμή χώμα.
Στους 3 μήνες που την χρησιμοποιώ (με τον τρόπο μου) σε όλη την Ελλάδα, νιώθω το ίδιο ευχαριστημένος ή/και καλύτερα λόγω τιμών και παροχών, έχω αναφέρει αναλυτικά τα σημεία που με πρόδωσε μέσα στην Θεσσαλονίκη, αλλά όπου αλλού έχω βρεθεί απλά ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ. Έφυγα από Βέροια για Αίγιο και ήμουν λειτουργικός κλήσεις και data (4G) σε όλη την διαδρομή (εκτός από 3-4 τούνελ στην Εγνατία), Το ίδιο και από Θεσσαλονίκη μέχρι Sandanski. Αυτό ΔΕΝ το λες άχρηστο όσο και αν θες.
Μακάρι συνεχώς να βελτιώνονται όλα τα δίκτυα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να λέμε άχρηστο το ένα ή το άλλο δίκτυο. Και να μην ξεχάσω, με Vodafone σε υπόγειο μαγαζί στην Τσιμισκή με Κομνηνών, βγάζω κλήσεις και data κανονικότατα...

Επίσης καλό είναι να μαζευτούμε κάποια στιγμή από κοντά για καφέ, μπουγάτσα ή ότι άλλο θέλετε, και να περάσουμε καλά χωρίς "δίκτυα"... Εξάλλου όλο και κάποιος θα βρεθεί να μας δώσει HotSpot...

Να είστε όλοι καλά!!!

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Τα σημεία που είναι έτσι τα άλλα δίκτυα δεν τα λέτε όμως αυτό πειράζει όχι ότι είναι χάλια το δίκτυο σε συγκεκριμένα σημεία.

Βασικά χ@στηκα και πάλι για την κάθε εταιρία έχω δύο συμβόλαια αλλά αυτό που με πειράζει ότι έχω ανθρώπους Θεσσαλονίκη και κάποια σημεία που έχουν αναφερθεί εδώ μέσα είναι όντως προβληματικά όντως και πολλά άλλα καμία σχέση με ότι γράφεται εδώ. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...