Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φταίει η Vodafone για όλα 🙂

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ας δούμε και ένα προβληματικό σημείο Επισης στη Vodafone όπου έξω στα ΚΤΕΛ που είναι ανοιχτός χώρος είναι τέλεια και το τετράγωνο είναι Δεβοσετου,Βεργωτή,Κοσμά του Αιτωλού και η μια πλευρά ειναι η πυροσβεστική. Στα ΚΤΕΛ και στο de bosset σας έχω ανεβάσει μετρήσεις με 50Mbps και πάνω. Αν μπούμε όμως σε ένα σπίτι μέσα η μέγιστη ταχύτητα θα είναι 10-15Mbps το πολύ. Το θέμα είναι ότι το Αργοστολι σε πολλά σημεία κάλυπτεται από ένα micro, και 1-2 σταθμούς. 

66F2EA0F-FBE5-4BDE-A904-94CBBD03BD6F.thumb.jpeg.e83b5cc56c2b567ad527b76ed0724e62.jpeg

Η περιοχή αυτή που πιάνει και το σπίτι μου, είναι αρκετά ψηλά σε βαθμό που από το τεχνικό τμήμα άλλης εταιρείας με είπαν ότι ο κοντινότερος σταθμός είναι γύρω στα 10 χιλιόμετρα μακριά. Άρα ένα μέρος του Αργοστολίου καλύπτεται από κεραίες σε χωριά και όχι μέσα από την πόλη. Για αυτό και εγώ έχω λειτουργικότερο Ίντερνετ σε σχέση με άλλους συνδρομητές που μένουν πιο χαμηλά και πραγματικά σέρνεται.

CBA94E04-3D24-4BEC-936A-E273BF3F2CF0.thumb.jpeg.55ece4510b672f3c75ed700fcd363b61.jpeg

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέχει πολύ εδώ έχουν ανοίξει οι ουρανοί αλλά καλά κρατεί η Vodafone. Περαστικός από το ξενοδοχείο Νέστος στην Ξάνθη.

Τους εύχομαι και πανελλαδικά 🤣🤣🤣🤣

https://www.google.com/maps/@41.1264107,24.8844505,260m/data=!3m1!1e3

8999293129.png

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, cmvr said:

Σήμερα βρέχει πολύ εδώ έχουν ανοίξει οι ουρανοί αλλά καλά κρατεί η Vodafone. Περαστικός από το ξενοδοχείο Νέστος στην Ξάνθη.

Τους εύχομαι και πανελλαδικά 🤣🤣🤣🤣

https://www.google.com/maps/@41.1264107,24.8844505,260m/data=!3m1!1e3

8999293129.png

 

Δώσε και σε μένα μπάρμπα...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέχει πολύ εδώ έχουν ανοίξει οι ουρανοί αλλά καλά κρατεί η Vodafone. Περαστικός από το ξενοδοχείο Νέστος στην Ξάνθη.
Τους εύχομαι και πανελλαδικά
https://www.google.com/maps/@41.1264107,24.8844505,260m/data=!3m1!1e3
8999293129.png
 
Με 4G όμως.... Καλά που υπάρχει και η n78.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgeavl3 said:

Με 4G όμως.... Καλά που υπάρχει και η n78.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Το 4G πόσο πάει; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, georgeavl3 said:

Με 4G όμως.... Καλά που υπάρχει και η n78.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Δεν μέτρησα 

6 minutes ago, CaptainNickGR said:

Το 4G πόσο πάει; 

Δεν μέτρησα

Μην δείτε καλή μέτρησης της Vodafone να αρχίσετε τα 4g κλπ 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το 4G πόσο πάει; 
2-3 Mbps βλέπω συνήθως από την ίδια κεραία. Καλά εγώ αρχίζω για το 4G επειδή δεν έχω 5G τηλέφωνο και μου τη σπάει
Πάντως και για τις εναλλαγές που είχα αναφέρει (4G->3G->2G) και εγώ βλέπω ότι έχουν σταματήσει.

Poco X3 Pro via Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, georgeavl3 said:

2-3 Mbps βλέπω συνήθως από την ίδια κεραία. Καλά εγώ αρχίζω για το 4G επειδή δεν έχω 5G τηλέφωνο και μου τη σπάει emoji1787.png
Πάντως και για τις εναλλαγές που είχα αναφέρει (4G->3G->2G) και εγώ βλέπω ότι έχουν σταματήσει.

Poco X3 Pro via Tapatalk

 

Πάρε μια 5g συσκευή και Vodafone να τελειώνεις. Το 4g είναι μεσαιωνική τεχνολογία πια 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cmvr said:

Πάρε μια 5g συσκευή και Vodafone να τελειώνεις. Το 4g είναι μεσαιωνική τεχνολογία πια 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Το πιστεύω πλέον πως κάποιες κινήσεις τους κρύβουν κάποιο σκοπό. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, CaptainNickGR said:

Το πιστεύω πλέον πως κάποιες κινήσεις τους κρύβουν κάποιο σκοπό. 

Πιο σκοπό δώσε μας τα φώτα σου 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Πιο σκοπό δώσε μας τα φώτα σου 

Προώθηση 5G συσκευών, προώθηση σταθερής από την στιγμή που η κινητή δεν δουλεύει, γενικά κάνουν τους χαζούς όσο τους παίρνει. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, CaptainNickGR said:

Προώθηση 5G συσκευών, προώθηση σταθερής από την στιγμή που η κινητή δεν δουλεύει, γενικά κάνουν τους χαζούς όσο τους παίρνει. 

Καλά σαν θεωρία συνωμοσίας ακούγεται αυτό 🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία άνοιξαν 5G Stand Alone και Network Steering σε πολλούς συνδρομητές Vodafone UK  που διαθέτουν Oppo και Samsung με Snapdragon 8

.....και εδω στην Ελλάδα ακομα παλεύουν με τις Basebands. 

SA ....δεν θα δούμε μέχρι τον Σεπτέμβρη και ...αν!

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Σήμερα βρέχει πολύ εδώ έχουν ανοίξει οι ουρανοί αλλά καλά κρατεί η Vodafone. Περαστικός από το ξενοδοχείο Νέστος στην Ξάνθη.

Τους εύχομαι και πανελλαδικά 🤣🤣🤣🤣

https://www.google.com/maps/@41.1264107,24.8844505,260m/data=!3m1!1e3

8999293129.png

 

θέλω κ γω🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Καλά σαν θεωρία συνωμοσίας ακούγεται αυτό 🤣🤣🤣🤣

Μπορεί να είναι. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, cmvr said:

Πάρε μια 5g συσκευή και Vodafone να τελειώνεις. Το 4g είναι μεσαιωνική τεχνολογία πια 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Είχε / έχει και μία οικονομική συσκευή η ίδια η vodafone... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HORGRAP said:

Στην Αγγλία άνοιξαν 5G Stand Alone και Network Steering σε πολλούς συνδρομητές Vodafone UK  που διαθέτουν Oppo και Samsung με Snapdragon 8

.....και εδω στην Ελλάδα ακομα παλεύουν με τις Basebands. 

SA ....δεν θα δούμε μέχρι τον Σεπτέμβρη και ...αν!

Δεν νομίζω Τάκη. 😉

Link to comment
Share on other sites

https://www.ispreview.co.uk/index.php/2023/01/vodafone-uk-open-trial-5g-standalone-network-to-customers.html

 

Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν N78 πολλές εκτός Αθηνών για να ανοίξει. ( ούτε στην Αθήνα οσο θα έπρεπε 😉

Τι να το ανοίξουν εδω ? Για μια μικρή περιοχή για Marketing ?  Αυτό μπορει να συμβεί ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ αν θέλουν .  Για  Marketing στην Ελλαδα ΝΑΙ. 

Στην Αγγλία ομως εχει πραγματική αξια ( και οχι Marketing 2 οικοδομικών τετραγώνων οπως θα συμβεί εδω  ....διοτι εχουν στήσει ΠΑΝΤΟΥ Band N78   εκεί .  

🙂

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα που λέγατε για αναβαθμίσεις στην Θεσσαλονίκη και ότι δεν τρώει σφαλιάρες σε 3G πλέον. Για που λέτε ακριβώς, γιατί τα πράγματα είναι τα ίδια χάλια εκεί που γυρνάω

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tasosathan said:

Κάτι διάβασα που λέγατε για αναβαθμίσεις στην Θεσσαλονίκη και ότι δεν τρώει σφαλιάρες σε 3G πλέον. Για που λέτε ακριβώς, γιατί τα πράγματα είναι τα ίδια χάλια εκεί που γυρνάω

Σε ποιες περιοχές; 

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2023 at 1:00 ΜΜ, Nickchris36 said:

ουδεμία άναβαθμιση επιβεβαιώνω σε Βοιωτία που είμαι στη περιοχή μου .

Μπαντ 20  ακομα.από την αρχή του 4g .

κατά τα άλλα αναβαθμίζουν γελάω.. 

από τον Οκτώβριο το ακούω αυτο🤣

Επιβεβαιώνω. Τουλάχιστον με την έλευση του 5G στην Λιβαδειά αυξήθηκαν λίγο η Ταχύτητες,αλλά μετά την Αλίαρτο Βοιωτίας από 2-7 Mbps το πολύ και στην Θήβα ταχύτητες σε κεντρικά σημεία 1-3 Mbps. Σε κατά τόπους σημεία όπως κατά τον περιφερειακό Λιβαδειάς-Θήβας ξεπερνά τα 12 Mbps. Αφήστε ότι μετά τα διόδια της Θήβας σε μερικά σημεία της Εθνικής οδού σε γυρνά από 4G+ σε H+. 5G ούτε για δείγμα όταν ο ασπρόμαυρος ανταγωνισμός προσφέρει στις παραπάνω περιοχές 10+ Mbps(δεν παρέχει όμως 5G η πρωην μπλε)και η πράσινη 35+ Mbps και 600+ Mbps στο 5G

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, aektzhs 1 said:

Επιβεβαιώνω. Τουλάχιστον με την έλευση του 5G στην Λιβαδειά αυξήθηκαν λίγο η Ταχύτητες,αλλά μετά την Αλίαρτο Βοιωτίας από 2-7 Mbps το πολύ και στην Θήβα ταχύτητες σε κεντρικά σημεία 1-3 Mbps. Σε κατά τόπους σημεία όπως κατά τον περιφερειακό Λιβαδειάς-Θήβας ξεπερνά τα 12 Mbps. Αφήστε ότι μετά τα διόδια της Θήβας σε μερικά σημεία της Εθνικής οδού σε γυρνά από 4G+ σε H+. 5G ούτε για δείγμα όταν ο ασπρόμαυρος ανταγωνισμός προσφέρει στις παραπάνω περιοχές 10+ Mbps(δεν παρέχει όμως 5G η πρωην μπλε)και η πράσινη 35+ Mbps και 600+ Mbps στο 5G

Ετσι είναι.. έχουν αναβαθμίσει τις πόλεις Λιβαδειά τουλάχιστον που εχω τεσταρει εχει 5g αλλα οχι σε ολη την Πολη,κατα σημεια και με ασταθεια Εχει δουλεια ακομα αλλα σαφως ειναι θετικη η εξελιξη αυτη.Εξω από Λιβαδειά σε ολο το Νομό Βοιωτίας b20 και καμμια b3 και σέρνεται το σύμπαν.

Θήβα γιατί τέτοιο χάλι?

 

 

 

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...