Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κατάσταση με τα , 4G 5G handover fails / Drops σε 2G 3G ακόμα και με άριστο σήμα,  συνεχίζεται περισσότερο απο ποτε στην Κρήτη ( Ηράκλειο)
 
Τα PCI 3 .4. 5.   149   150 του Ηράκλειου τα μεσημέρια " παγώνουν" και ρίχνουν μαζικά τις συσκευές σε μακρινές κυψέλες.
Εχει ξεφύγει η κατάσταση 

Και Χανιά κέντρο τα ίδια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HORGRAP said:

Η κατάσταση με τα , 4G 5G handover fails / Drops σε 2G 3G ακόμα και με άριστο σήμα,  συνεχίζεται περισσότερο απο ποτε στην Κρήτη ( Ηράκλειο)

 

Τα PCI 3 .4. 5.   149   150 του Ηράκλειου τα μεσημέρια " παγώνουν" και ρίχνουν μαζικά τις συσκευές σε μακρινές κυψέλες.

Εχει ξεφύγει η κατάσταση 

 

1 hour ago, zerokill said:


Και Χανιά κέντρο τα ίδια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Giga Green Network με τις πολλές επιλογές 🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Giga Green Network με τις πολλές επιλογές 
Ομοιόμορφη εμπειρία χρήσης απ' άκρη σε άκρη στη μεγάλονησο. Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι 🤣🤣🤣

Σε κάθε 3g που κλείνει θα ανοίγει με τη μια 5G SA, τίγκα N78, mmWave και ότι άλλο καλούδι υπάρχει. Με τη μια σε αυτές τις περιοχές θα πάει από 1 έως 5 Gbps. Έτσι για να δείτε τη δύναμη του Giga Green Network 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

1634047065__Viber_2022-09-14_21-48-00-051.thumb.jpg.231ba24110e6c16131690e47859bbf38.jpg

 

Εύχομαι να τρέξει το Space Mobile γρήγορα να αρχίσει να λειτουργεί και στη χώρα μας ως μόνη ελπίδα γιατί όταν το έκλεισε η cosmote έγινε κόλαση σε πολλές απομακρυσμένες περιοχές φαντάσου να το κλείσει η Vodafone τι θα γίνει που είναι βασικό σε πολλές περιοχές ακόμα και μέσα σε πόλεις ανά σημεία. Θα πέσει πολύ κλάμα αν δε μας κάνει την έκπληξη και σε ότι 3g κλείνει δεν ενεργοποιεί N1 και εύχομαι να μην κάνει το ίδιο λάθος που έκανε η cosmote που δεν αναβάθμισε τίποτα στις περισσότερες περιπτώσεις σε εκείνα τα σημεία.

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

5G DSS Αλεξανδρούπολη πίσω από την  Εθνική τράπεζα.

Τρέμει στην ιδέα του Speedtest 😂

Τα 110Mbps είναι μαζί με τις πληροφορίες μπάντας κτλ.

*Μια πρώτη γεύση που πήρα ήταν ότι εχει μεγαλύτερη κάλυψη 5G από το giga blue

**Θα ανεβάσω και άλλα μέρη τις επόμενες μέρες και θα χαρτογραφήσω στο cellmapper

IMG_1329.MOV

FC2555D1-F24A-45E3-99CD-7B942EDA7E3D.png

4454F884-662A-4C03-969A-306348650BB8.jpeg

EEEFF591-49C4-4524-BD00-EEBF7B70165A.png

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, waeo said:

 

IMG_1327.MOV IMG_1327.MOV IMG_1327.MOV IMG_1327.MOV 5G DSS Αλεξανδρούπολη πίσω από την  Εθνική τράπεζα.

Τρέμει στην ιδέα του Speedtest 😂

Τα 110Mbps είναι μαζί με τις πληροφορίες μπάντας κτλ.

 

IMG_1329.MOV 1 MB · 0 downloads

FC2555D1-F24A-45E3-99CD-7B942EDA7E3D.png

4454F884-662A-4C03-969A-306348650BB8.jpeg

EEEFF591-49C4-4524-BD00-EEBF7B70165A.png

Πολύ ωραία!

On 15/9/2022 at 2:06 ΠΜ, cmvr said:

 

Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι 🤣🤣🤣

Σε κάθε 3g που κλείνει θα ανοίγει με τη μια 5G SA, τίγκα N78, mmWave και ότι άλλο καλούδι υπάρχει. Με τη μια σε αυτές τις περιοχές θα πάει από 1 έως 5 Gbps. Έτσι για να δείτε τη δύναμη του Giga Green Network 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

1634047065__Viber_2022-09-14_21-48-00-051.thumb.jpg.231ba24110e6c16131690e47859bbf38.jpg

 

Εύχομαι να τρέξει το Space Mobile γρήγορα να αρχίσει να λειτουργεί και στη χώρα μας ως μόνη ελπίδα γιατί όταν το έκλεισε η cosmote έγινε κόλαση σε πολλές απομακρυσμένες περιοχές φαντάσου να το κλείσει η Vodafone τι θα γίνει που είναι βασικό σε πολλές περιοχές ακόμα και μέσα σε πόλεις ανά σημεία. Θα πέσει πολύ κλάμα αν δε μας κάνει την έκπληξη και σε ότι 3g κλείνει δεν ενεργοποιεί N1 και εύχομαι να μην κάνει το ίδιο λάθος που έκανε η cosmote που δεν αναβάθμισε τίποτα στις περισσότερες περιπτώσεις σε εκείνα τα σημεία.

 

Θα σαρώσει το γιγα νετγουορκ!!!🤣✌️

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το πρόβλημα που έχει ο εξοπλισμός Huawei σε Vodafone και προφανώς σε Wind, αλλά αυτά δε λέγονται δωρεάν. Θα σας το κάνει όταν έχει περισσότερους από ~10 scheduled devices στο σταθμό ταυτόχρονα με βασική μπάντα την 20 και ενεργοποιημένο aggregation.

Είναι τρελό issue και θα τους γονατίσει σε λίγο καιρό.

Καλή τύχη!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mixtri said:

Βρήκα το πρόβλημα που έχει ο εξοπλισμός Huawei σε Vodafone και προφανώς σε Wind, αλλά αυτά δε λέγονται δωρεάν. Θα σας το κάνει όταν έχει περισσότερους από ~10 scheduled devices στο σταθμό ταυτόχρονα με βασική μπάντα την 20 και ενεργοποιημένο aggregation.

Είναι τρελό issue και θα τους γονατίσει σε λίγο καιρό.

Καλή τύχη!

Μιχάλη,

Το εχουν δει και εκεινοι και τον τελευταίο καιρό στη Vodafone κανουν " πατέντες" στη " συνθήκη" οπου κάποιος συνδρομητής εχει PRIMARY Band 20 και κανει carrier aggregation με τις υπόλοιπες διαθέσιμες Bands ..... να ΜΗΝ εχει σχεδον καθολου Prioritization στις δευτερεύουσες μπάντες.

   Ουσιαστικά χαλανε τρομερα το Performance του δικτύου σε ταχύτητες για να μειώσουν τις πιθανότητες για " RAN failures και HO_FAILS . "

 

( ηταν που ηταν χαλια με τις αυτοπαρεμβολες και τα overlappings...τωρα ουσιαστικά πετανε στα σκουπίδια το performance του νέου εξοπλισμού τους)

 Άσχετο Εχουν χάσει και την μπαλα με τα MIMO4 και δεν υπολογισαν σωστα την απωλεια καλυψης και αύξηση ισχύος στο Ηράκλειο Κρήτης ( και οχι μόνο) . Αφησαν τρυπες μεσα στο κεντρο με τους αναβαθμισμένος σταθμούς και έφυγαν!

Απίστευτες καταστάσεις 

 

https://youtube.com/shorts/azF6raPvhUg?feature=share

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Πάρκο νέας Ελβετιας στην Χαριλάου 

F564DAFC-60E9-47D1-BAEC-74570D3B56B0.thumb.jpeg.6ce02cd50247810d7df120da3fecd617.jpeg
Δεν μου εμφάνιζε Ν78 στο iPhone 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, tasosathan said:

Πάρκο νέας Ελβετιας στην Χαριλάου 

F564DAFC-60E9-47D1-BAEC-74570D3B56B0.thumb.jpeg.6ce02cd50247810d7df120da3fecd617.jpeg
Δεν μου εμφάνιζε Ν78 στο iPhone 

Δεν ενθουσιάζει…η χειρότερη είναι σε εσωτερικούς χώρους. Σχεδόν δίπλα από το πατρικό μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2022 at 9:34 ΠΜ, mixtri said:

Βρήκα το πρόβλημα που έχει ο εξοπλισμός Huawei σε Vodafone και προφανώς σε Wind, αλλά αυτά δε λέγονται δωρεάν. Θα σας το κάνει όταν έχει περισσότερους από ~10 scheduled devices στο σταθμό ταυτόχρονα με βασική μπάντα την 20 και ενεργοποιημένο aggregation.

Είναι τρελό issue και θα τους γονατίσει σε λίγο καιρό.

Καλή τύχη!

Η "μπλε" έχει πολύ συχνά βασική μπάντα την 800 όταν παίζει με 5G. Η Vodafone όμως πολύ σπάνια... Ίσως βρήκες λύση στο πρόβλημα της 1ης, γιατί εκείνη (συνήθως) δεν έχει τόσο κακό RSRQ όπως η Vodafone. 😋

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενας πάροχος δίνει 10 Mhz 1800 MHz και 10 MHz 800 MHz τοτε σίγουρα τον συμφέρει να εχει primary την 800 MHz ( κερδίζει περισσότερο απο οτι εχει να χασει, μεγαλύτερη διαπερατότητα Upload συσκευής στα ισόγεια κτιρίων διοτι έτσι και αλλιώς 10 εδω 10 εκει .

Αν ομως εισαι πάροχος με 20+ φάσμα 1800 MHz 10 φάσμα 800MHz σε χρηση 4G .... κερδίζεις περισσότερα απο οτι εχεις να χάσεις βάζοντας περισσότερο  Primary την 1800 MHz . 🙂

 Αντε να δουμε 20+20+20 όπως στο εξωτερικό:) ( 1800+2100+2600 ) και τα 10αρια ας πανε σε δεύτερη προτεραιότητα στα CA

Τωρα τελευταία η Vodafone ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ αλλάζει περισσότερο ΔΥΝΑΜΙΚΆ τις προτεραιότητες και αυτό είναι το σωστό. 

Δυναμικά και Random 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Στην Ξάνθη που ειμαι, υπάρχει μια κεραία (eNb 915) που το μοναδικό PCI που έχει B7 είναι ρυθμισμένο να το κρατάει μέχρι αηδιας, ακομα και αν είσαι δίπλα σε άλλη κεραία με B3 μόνο και φουλ σημα (eNb 11676 στην πλατεία Κυψέλης και με κρατάει στην 915), ή ακόμα και αν μετακινούμαι σε περιοχή που πιάνει από άλλο PCI της ίδιας κεραιας που δεν έχει B7, και ως εκ τούτου χάνω και σε σήμα και σε ταχύτητα. Φυσικά πάντα αυτό το PCI σε B7 έχει SNR στο θεό, όσο χάλια και να είναι το σήμα και μου κάνει εντύπωση που δεν είναι υπερφορτωμένη η συγκεκριμένη κεραία και δουλευει μια χαρά. Το παρατηρώ και στο σπίτι μου, που έχω Β3 only φουλ σημα και ακόμα και έτσι με γυρνάει στην εν λόγω μακρινή κεραία με κακο σήμα. Μου φαίνεται πως δεν είναι καθόλου σωστό αυτό που έχουν κάνει γιατί δε μοιράζεται σωστά η κίνηση σε όλες τις κεραίες της πόλης. Φυσικά το κινητό μου πάντα συνδέεται με CA 1+3+7 με πρώτη την Β7, τα άλλα Combos δεν τα βλέπει καν πλέον.

Poco X3 Pro via Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

Στο πάρκο μπροστά από τον Ευαγγελισμό. Συνεχείς εναλλαγές μεταξύ αυτής και της κεραίας #5. Μόνιμα 5G disconnected. Εντύπωση μου έκανε, πως παρότι το δίκτυο παραμένει πίτα σε όλη την περιοχή, δε με γύρισε σε 3G. Παίζει να έχουν αρχίσει να το φτιάχνουν. 

Screenshot_2022-09-22-13-11-27-382_com.myvodafone.android~2.jpg

Screenshot_2022-09-22-13-11-49-621_cz.mroczis.netmonster.jpg

 

Πιο κάτω από το Χίλτον, στα φανάρια προς Παγκράτι. Τον Ιούνιο που πέρασα ήταν τραγική η κατάσταση, με συνεχείς εναλλαγές σε 2G/3G και το δίκτυο ήταν πρακτικά άχρηστο. Πλέον δείχνει να κρατάει το 5G κι εδώ, παρότι σέρνεται και αλλάζει συχνά με άλλες κεραίες 5G. (δε νομίζω ότι έχει n78, απλά το Netmonster δείχνει τα δικά του πάλι)

Screenshot_2022-09-22-13-24-53-809_com.myvodafone.android~2.jpg

Screenshot_2022-09-22-13-25-02-058_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Βόλο, σε πολύ μεγάλο τμήμα του κέντρου, ένδειξη 5G, no data ( ή με ταχύτητες 1 - 2 mbps και τρομερά αργή φόρτωση ). Ευτυχώς που υπάρχει η Cosmote... πλήρης απογοήτευση. Το 4G επίσης πολύ πολύ χάλια αλλά συγκριτικά με το 5G καλύτερο. Απορώ αν τη χρησιμοποιεί κάποιος εδώ σοβαρά για data.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, kotsianis7 said:

Βόλο, σε πολύ μεγάλο τμήμα του κέντρου, ένδειξη 5G, no data ( ή με ταχύτητες 1 - 2 mbps και τρομερά αργή φόρτωση ). Ευτυχώς που υπάρχει η Cosmote... πλήρης απογοήτευση. Το 4G επίσης πολύ πολύ χάλια αλλά συγκριτικά με το 5G καλύτερο. Απορώ αν τη χρησιμοποιεί κάποιος εδώ σοβαρά για data.

Εμένα μου έκανε εντύπωση πως χάλασε και το voice. Έχει πολλούς συνδρομητές στο Βόλο αλλά πρέπει να αναβαθμιστεί το συντομότερο δυνατόν.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε εντύπωση πως χάλασε και το voice. Έχει πολλούς συνδρομητές στο Βόλο αλλά πρέπει να αναβαθμιστεί το συντομότερο δυνατόν.

Στα Γιάννενα παίζει πολύ καλή μπάλα πίσω από την wind (που είναι πρώτη από ποιότητα σήματος και γενική εμπειρία φωνής/δεδομένων).Έχει τους περισσότερους συνδρομητές στα Γιάννενα μαζί με τη μπλε και οι ταχύτητες της ειναι πολύ καλες. αλλά στον φροντζο είναι χαλι μαύρο. Κάτι πρέπει να γίνει με αυτή την περιοχή. Ειναι κρίμα να χάνει συνδρομητές ενώ έχει τόσο καλο δικτυο στην πόλη. Δεν είμαι συνδρομητής αλλά εχω δει από φίλους και πραγματικά με έχει εκπλήξει ευχάριστα μετα την κατάργηση του 3G δοκιμαστικά στην πόλη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, teo__ said:


Στα Γιάννενα παίζει πολύ καλή μπάλα πίσω από την wind (που είναι πρώτη από ποιότητα σήματος και γενική εμπειρία φωνής/δεδομένων).Έχει τους περισσότερους συνδρομητές στα Γιάννενα μαζί με τη μπλε και οι ταχύτητες της ειναι πολύ καλες. αλλά στον φροντζο είναι χαλι μαύρο. Κάτι πρέπει να γίνει με αυτή την περιοχή. Ειναι κρίμα να χάνει συνδρομητές ενώ έχει τόσο καλο δικτυο στην πόλη. Δεν είμαι συνδρομητής αλλά εχω δει από φίλους και πραγματικά με έχει εκπλήξει ευχάριστα μετα την κατάργηση του 3G δοκιμαστικά στην πόλη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι οι περισσότεροι έχουν Vodafone και  τελευταία είναι η Wind (βασικά είναι ελάχιστοι γιατί έχει κακή φήμη) Οι ταχύτητες είναι χαλί ειδικά στην παραλίμνια περιοχή. Δεν ξέρω σε ποιες περιοχές έχεις κινηθεί αλλά τα handovers είναι τρελά,οι κλήσεις πέφτουν,τα κινητά δείχνουν ότι είναι κατελλημενα και για αυτό χάνει πελάτες. Το πιο σταθερα δίκτυα είναι Cosmote και Wind.

Link to comment
Share on other sites

Μέτρηση τώρα στην Λαγουμιτζή ( Καλλιθέα Αττικής) ύψος fever 

Screenshot_2022-09-24-11-16-46-078_org.zwanoo.android.speedtest_1.jpg

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

 3 διαφορετικές παραμετροποιησεις σε 3 διαφορετικές γενιές Basebands η Vodafone.

Με άριστο σήμα συμβαίνει αυτό !

https://youtu.be/iEsnPL3p1js

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι οι περισσότεροι έχουν Vodafone και  τελευταία είναι η Wind (βασικά είναι ελάχιστοι γιατί έχει κακή φήμη) Οι ταχύτητες είναι χαλί ειδικά στην παραλίμνια περιοχή. Δεν ξέρω σε ποιες περιοχές έχεις κινηθεί αλλά τα handovers είναι τρελά,οι κλήσεις πέφτουν,τα κινητά δείχνουν ότι είναι κατελλημενα και για αυτό χάνει πελάτες. Το πιο σταθερα δίκτυα είναι Cosmote και Wind.

Ποια κακή φήμη ακριβώς; Όλη η περιοχή μου Βόρεια της πόλης καλύπτεται άριστα από wind και όσοι φίλοι μένουν εδώ wind έχουν. Επίσης στην παραλίμνια περιοχή υπάρχουν σημεία που όλες είναι άθλιες. Handover εγώ από wind που την χρησιμοποιώ ως κυρία δεν εχω δει ποτέ στην λίμνη (και συχνά κάνω και τον γύρο)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχω ανεβάσει τα 0.2 mbps που πιανει η COSMOTE σε εξωτερικό χώρο στην περιοχή μου και παράλληλα τα 100αρια που Βαράνε wind/vodafone. Επίσης λίγο πριν το μωλο και στην πλατεια Μαβίλη η vodafone έχει μονοψήφια. Και στον φροντζο είναι αθλια. 4G/5G ούτε για δείγμα. Απλά είπα ότι είναι καλύτερη από την COSMOTE, όχι από την wind.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην μιλήσω για όταν είχε έρθει ρεμος-παπαριζου που ήμουν εξω για ποτό και όλοι οι φίλοι μου με vodafone ήταν Καμία Υπηρεσία ενώ COSMOTE-Wind έπαιζαν όπως πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην μιλήσω για όταν είχε έρθει ρεμος-παπαριζου που ήμουν εξω για ποτό και όλοι οι φίλοι μου με vodafone ήταν Καμία Υπηρεσία ενώ COSMOTE-Wind έπαιζαν όπως πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απλά είπα πως έξω από το κέντρο πιανει πολυ καλύτερα σε σχέση με την COSMOTE και ανταγωνίζεται την wind που κυριαρχεί. Αυτό. Τίποτα παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, teo__ said:

Μην μιλήσω για όταν είχε έρθει ρεμος-παπαριζου που ήμουν εξω για ποτό και όλοι οι φίλοι μου με vodafone ήταν Καμία Υπηρεσία ενώ COSMOTE-Wind έπαιζαν όπως πάντα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Απλά είπα πως έξω από το κέντρο πιανει πολυ καλύτερα σε σχέση με την COSMOTE και ανταγωνίζεται την wind που κυριαρχεί. Αυτό. Τίποτα παραπάνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγγνώμη αλλά εγώ βρίσκομαι από την άλλη μεριά και η Vodafone είναι χειρότερη και από την wind. Ενώ με την πράσινη πιάνω 500mbps. Δεν αναφερα για την wind ότι έχει handovers αλλά για την Vodafone . H Wind έχει την φήμη απλά ότι δεν είναι καλή αλλά και εγώ όσους ξέρω κανένας δεν έχει Wind αλλά αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης. Η Vodafone είναι μέτρια και όχι καλύτερη από την Cosmote. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά εγώ βρίσκομαι από την άλλη μεριά και η Vodafone είναι χειρότερη και από την wind. Ενώ με την πράσινη πιάνω 500mbps. Δεν αναφερα για την wind ότι έχει handovers αλλά για την Vodafone . H Wind έχει την φήμη απλά ότι δεν είναι καλή αλλά και εγώ όσους ξέρω κανένας δεν έχει Wind αλλά αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης. Η Vodafone είναι μέτρια και όχι καλύτερη από την Cosmote. 

Συγγνώμη εγώ. Διάβασα τελείως αλλά πράγματα. Συμφωνω με ότι είπες. Χίλια συγγνώμη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Συγγνώμη αλλά εγώ βρίσκομαι από την άλλη μεριά και η Vodafone είναι χειρότερη και από την wind. Ενώ με την πράσινη πιάνω 500mbps. Δεν αναφερα για την wind ότι έχει handovers αλλά για την Vodafone . H Wind έχει την φήμη απλά ότι δεν είναι καλή αλλά και εγώ όσους ξέρω κανένας δεν έχει Wind αλλά αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης. Η Vodafone είναι μέτρια και όχι καλύτερη από την Cosmote. 

Όντως εχω ακούσει ότι παίζει πολύ καλα η COSMOTE στην άλλη μεριά της πόλης. Φαίνεται έχουν δώσει σημασία εκει και μπράβο τους


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...