Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι ξεφεύγει η κουβέντα και χάνουμε την ωρα μας χωρις δημιουργική και περιεκτική κουβεντα . 

Καλή χρονιά. τα λέμε τον Μάρτιο

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, HORGRAP said:

Πάλι ξεφεύγει η κουβέντα και χάνουμε την ωρα μας χωρις δημιουργική και περιεκτική κουβεντα . 

Καλή χρονιά. τα λέμε τον Μάρτιο

Εντάξει τώρα τι θέλεις να τους κάνουμε και παραμετροποίηση των σταθμών βάσης και του πληροφοριακού κέντρου της για να φτιάξουμε τα προβλήματα τους ; Χαλάρωσε και λίγο 🤣🤣🤣🤣🤣

55 minutes ago, akalos said:

μάλλον εσύ το έπαιξες ελον μάσκ....πολύ προτρέχεις ρε συ .....άσε τα κοπέλια ήσυχα και είναι ευγενικοτατα να βγάλουν το μεροκάματο τους η νομίζεις ότι παίρνουν κανένα μισθό της προκοπής

Ε τους χρειαζόταν γιατί στο τεχνικό τμήμα μόνο αρλούμπες απαντήσεις δίνουν ιδιαίτερα για την πτώση σε H+. Δεν με νοιάζει πόσα λεφτά παίρνει ο τεχνικός της εταιρίας. Δηλαδή σε ένα  δημόσιο νοσοκομείο που παίρνει 1.5 χιλιάρικο ο γιατρός σε σχέση με τον ιδιώτη που παίρνει 5 χιλιάρικα μισθό δεν πρέπει να ασκεί του ίδιου επιπέδου ιατρική;  Επιλογή του ήτανε. Δεν μιλάμε για παιδί από την απλή υποστήριξη αλλά από το τεχνικό τμήμα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

βρε τηλεφωνικό κέντρο είναι τι δεν καταλαβαίνεις και στις δύο περιπτώσεις
τι να σου πουν? το θέμα είναι να το δώσει βλάβη και να το φτιάξουν που είναι και το ζητούμενο και σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο
10 χρόνια είμαι σε τρύπα της cote 20 ακούω είναι προγραμματισμένο σε ένα εξάμηνο να φτιαχτεί .....πήρα και τον ελον μάσκ τα ίδια μου είπε ...χαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ξεφεύγει η κουβέντα και χάνουμε την ωρα μας χωρις δημιουργική και περιεκτική κουβεντα . 
Καλή χρονιά. τα λέμε τον Μάρτιο
καμία κουβέντα δεν χάνεται όλα μετράνε
και αυτό με τον Μάρτιο θα γίνει της αποκάλυψης ? lol ηρέμηστε λίγο με το 5g
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, akalos said:

καμία κουβέντα δεν χάνεται όλα μετράνε
και αυτό με τον Μάρτιο θα γίνει της αποκάλυψης ? lol ηρέμηστε λίγο με το 5g

Δεν νομίζω να έχεις δει πραγματικα μπουκομενο δίκτυο LTE. Αν δεις θα καταλάβεις τα οφέλη του 5G ακόμα και στην παρούσα φάση. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgebad said:

Δεν νομίζω να έχεις δει πραγματικα μπουκομενο δίκτυο LTE. Αν δεις θα καταλάβεις τα οφέλη του 5G ακόμα και στην παρούσα φάση. 

Αυτή είναι η αλήθεια.

Και το κατάλαβα μετά που αγόρασα 5g κινητό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τα οφέλη θα τα δούμε οοοοοταν θα έχουμε 5g από την κεραία που θα έχουμε σήμα ο καθένας από διαφορετική,προς το παρόν
ούτε καν 5g συσκευή,τώρα αν εσείς βιαστηκατε δεν σας φταιμε εμείς με τα σωας φρένας :p....το ίδιο έγινε και με το 3g,4g......υπομονή


Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, akalos said:

τα οφέλη θα τα δούμε οοοοοταν θα έχουμε 5g από την κεραία που θα έχουμε σήμα ο καθένας από διαφορετική,προς το παρόν
ούτε καν 5g συσκευή,τώρα αν εσείς βιαστηκατε δεν σας φταιμε εμείς με τα σωας φρένας :p....το ίδιο έγινε και με το 3g,4g......υπομονή

 

Τα οφελεί θα τα δεις ΕΣΥ όταν ο πάροχος σου θα ανοίξει σωστό 5g στην περιοχής σου. Εγώ προσωπικά καταλαβαίνω καθημερινά τα θετικά του να έχεις 5G συσκευή. Και επίσης ένα δίκτυο κινητής λέγεται δίκτυο κινητήσ γιατί σε εξυπηρετεί εν κίνηση, όχι μόνο μέσα στο σπίτι σου. Αν δοκιμάσεις 100mhz n78 θα δεις εκει την γλυκα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουν πέσει και οι τιμές στα 5g κινητά. Βρίσκεις μια χαρά με 160 €.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουν πέσει και οι τιμές στα 5g κινητά. Βρίσκεις μια χαρά με 160 €.

Δεν τους παίρνει να τις ανεβάσουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τα οφελεί θα τα δεις ΕΣΥ όταν ο πάροχος σου θα ανοίξει σωστό 5g στην περιοχής σου. Εγώ προσωπικά καταλαβαίνω καθημερινά τα θετικά του να έχεις 5G συσκευή. Και επίσης ένα δίκτυο κινητής λέγεται δίκτυο κινητήσ γιατί σε εξυπηρετεί εν κίνηση, όχι μόνο μέσα στο σπίτι σου. Αν δοκιμάσεις 100mhz n78 θα δεις εκει την γλυκα
φυσικά και θα τα δουν οι πελάτες του κάθε παρόχου αλλά να πάρω 5g κινητό για να πάω στην τάδε ραχούλα για να ανάψει το λαμπιονι ,πίστεψέ με έχω σωας τα φρένας ακόμα
Πάντως έχουν πέσει και οι τιμές στα 5g κινητά. Βρίσκεις μια χαρά με 160 €.
έχει και παρά έχει αλλά δεν είναι το μόνο κριτήριο
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, akalos said:

φυσικά και θα τα δουν οι πελάτες του κάθε παρόχου αλλά να πάρω 5g κινητό για να πάω στην τάδε ραχούλα για να ανάψει το λαμπιονι ,πίστεψέ με έχω σωας τα φρένας ακόμα έχει και παρά έχει αλλά δεν είναι το μόνο κριτήριο

Άρα μιλάς υποκειμενικά . Γιατί το 60% του πληθυσμού δεν χρειαζεται να πΑει κάπου για να το 5G λαμπιόνι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgebad said:

Δεν νομίζω να έχεις δει πραγματικα μπουκομενο δίκτυο LTE. Αν δεις θα καταλάβεις τα οφέλη του 5G ακόμα και στην παρούσα φάση. 

Η φράση κλειδί. Να δούμε τι θα γίνεται σε 2-3 χρόνια που θα αυξηθούν τα 5g κινητά αν θα έχουμε και πάλι τις σημερινές σοβαρές ταχύτητες που όντως αλλάζουν προς το καλύτερο την εμπειρία χρήσης (κρίνω απο το 5g nsa της πράσινης στην περιοχή μου που ακόμη και τώρα με τα απεριόριστα είμαι 300+ στη χειρότερη ανεξαρτήτως ώρας και μέρας) ή θα αποζητάμε το μαγικό 6g..

Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλάς υποκειμενικά . Γιατί το 60% του πληθυσμού δεν χρειαζεται να πΑει κάπου για να το 5G λαμπιόνι 
σοβαρά μιλάς ? η εσύ θα μου πληρώσεις την συσκευή και την σύνδεσή μου,γελάει ο κόσμος για το 60% του πληθυσμού,δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι να πάμε εκεί που ανάβει το λαμπιονι κατά την γνώμη σου,αν εσύ κάνεις έτσι δεν έχουμε τρελαθεί όλοι ακόμα
τέλος η συζήτηση,ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια τα οποία ναι είναι υποκειμενικά
όπως και τα δικά σου φυσικά
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, georgebad said:

Άρα μιλάς υποκειμενικά . Γιατί το 60% του πληθυσμού δεν χρειαζεται να πΑει κάπου για να το 5G λαμπιόνι 

Και όμως χρειάζεται να πάει.. στην πράσινη 😂

Link to comment
Share on other sites

Η φράση κλειδί. Να δούμε τι θα γίνεται σε 2-3 χρόνια που θα αυξηθούν τα 5g κινητά αν θα έχουμε και πάλι τις σημερινές σοβαρές ταχύτητες που όντως αλλάζουν προς το καλύτερο την εμπειρία χρήσης (κρίνω απο το 5g nsa της πράσινης στην περιοχή μου που ακόμη και τώρα με τα απεριόριστα είμαι 300+ στη χειρότερη ανεξαρτήτως ώρας και μέρας) ή θα αποζητάμε το μαγικό 6g..
θα τα δούμε η θα γίνει όπως έγινε με το 4g της cote τις αρχές που στα ίδια σημεία χτυπούσε 300 άρια για πλάκα και τώρα ούτε καν 60ρια ....υπομονή ο χρόνος θα τα δείξει όλα όπως πάντα
Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, akalos said:

σοβαρά μιλάς ? η εσύ θα μου πληρώσεις την συσκευή και την σύνδεσή μου,γελάει ο κόσμος για το 60% του πληθυσμού,δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι να πάμε εκεί που ανάβει το λαμπιονι κατά την γνώμη σου,αν εσύ κάνεις έτσι δεν έχουμε τρελαθεί όλοι ακόμα
τέλος η συζήτηση,ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια τα οποία ναι είναι υποκειμενικά
όπως και τα δικά σου φυσικά

Δεν είπα ποτέ ότι η λογική σου είναι λάθος , και ούτε είπα να τρεξεις να παρεις 5G συσκευή . Εγώ αναφέρομαι σε όλους εμάς που «τραβάμε τα μαλλιά μας» επειδή πήραμε 5G συσκευή . Ναι στον κόκκινο πάροχο τα πράγματα  με 5G είναι χειρότερα  από ότι καλύτερα , αλλά σαν γενίκευση είναι πολύ λάθος το ότι «δεν είναι ακόμα ώρα για 5G συσκευή». Αν εξ αρχής δεν γενίκευσες τότε συγγνώμη λάθος δικό μου 

Link to comment
Share on other sites

εντάξει πήρες μια Φεράρι και πήγες Νάξο,ποιος σε φτάιει?προφανώς η Φεράρι,το νησί ήταν και παραμένει πανέμορφο

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΠΌΛΥΤΟ παράδειγμα για το τι θα συμβεί και τι συμβαίνει ΗΔΗ εαν καταργηθεί το 3G και μεινει το ....2G ακομα και σε περιοχές με άριστη καλυψη και .... MASSIVE HUAWEI BASE STATIONS

https://youtu.be/UhCWRDi4t_Y

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, akalos said:

εντάξει πήρες μια Φεράρι και πήγες Νάξο,ποιος σε φτάιει?προφανώς η Φεράρι,το νησί ήταν και παραμένει πανέμορφο

Δεν νομίζω να κατάλαβες πάλι ποια είναι η ένσταση μου . 
Σε αλλά νέα Vodafone 5G λοιπόν στις Σέρρες με 200ms ping .

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, HORGRAP said:

Το ΑΠΌΛΥΤΟ παράδειγμα για το τι θα συμβεί και τι συμβαίνει ΗΔΗ εαν καταργηθεί το 3G και μεινει το ....2G ακομα και σε περιοχές με άριστη καλυψη και .... MASSIVE HUAWEI BASE STATIONS

https://youtu.be/UhCWRDi4t_Y

 

Καλά πάει αυτό, δικτυάρα η Vodafone. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2021 at 7:59 ΜΜ, CptBill said:

Δεν εχει καμια λογικη το σημειο καλυψης της πολης.

Ειναι λιγο εξω απο τη πολη ο σταθμος βασης που δινει αυτες τις ταχύτητες.

https://www.speedtest.net/my-result/a/7989982484

Ξέρει κανείς η εν λόγο κεραία σε τι μπάντα εκπέμπει? Είναι n78?

Δυστυχώς  δεν πρόλαβα να να συγκράτησα τον αριθμό κεραίας. 

Σε όλο το βολο υπάρχει ψεύδο 5g  με άθλιες  ταχύτητες. 

 

Λοιπόν ο σταθμός είναι ο enb1926 όντως στη είσοδο της πόλης.

Στα καλά νέα έχουμε πλέον και τη enb157 που δίνει n78 στο Βόλο!

https://www.speedtest.net/my-result/a/8002488677

 

Μέτρηση σε απόσταση 1χλμ περίπου. Σε αντίθεση με την κεραία της cosmote στο κέντρο που Βόλου που πρέπει να έχει μπει με τέτοιο τρόπο (ύψος + tilted κεραία ) όπου δινει σε τεράστιο μέρος της πόλης n78 κάλυψη, η enb157 της vf έχει περιορισμενη κάλυψη.

Αλλά και πάλι είναι πλέον πολύ πολύ θετικό ότι έχουμε n78 σε Βόλο!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CptBill said:

Λοιπόν ο σταθμός είναι ο enb1926 όντως στη είσοδο της πόλης.

Στα καλά νέα έχουμε πλέον και τη enb157 που δίνει n78 στο Βόλο!

https://www.speedtest.net/my-result/a/8002488677

 

Μέτρηση σε απόσταση 1χλμ περίπου. Σε αντίθεση με την κεραία της cosmote στο κέντρο που Βόλου που πρέπει να έχει μπει με τέτοιο τρόπο (ύψος + tilted κεραία ) όπου δινει σε τεράστιο μέρος της πόλης n78 κάλυψη, η enb157 της vf έχει περιορισμενη κάλυψη.

Αλλά και πάλι είναι πλέον πολύ πολύ θετικό ότι έχουμε n78 σε Βόλο!

Άντε ρε Vodafone . Πάμε . Κουτσα στραβά κάτι θα γίνει (Ελπιζω)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο σταθμός είναι ο enb1926 όντως στη είσοδο της πόλης.
Στα καλά νέα έχουμε πλέον και τη enb157 που δίνει n78 στο Βόλο!
https://www.speedtest.net/my-result/a/8002488677
 
Μέτρηση σε απόσταση 1χλμ περίπου. Σε αντίθεση με την κεραία της cosmote στο κέντρο που Βόλου που πρέπει να έχει μπει με τέτοιο τρόπο (ύψος + tilted κεραία ) όπου δινει σε τεράστιο μέρος της πόλης n78 κάλυψη, η enb157 της vf έχει περιορισμενη κάλυψη.
Αλλά και πάλι είναι πλέον πολύ πολύ θετικό ότι έχουμε n78 σε Βόλο!
εσείς δεν είχατε μεγάλο πρόβλημα αν θυμάμαι καλά στον Βόλο ?
όντως πάει κάτι να γίνει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...