Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίνω screenshot...

 

Δεν φαίνεται από το netmonster, δοκίμασε να καλέσεις το *#0011# και να επιλέξεις STACK1 και μετά screenshot

Link to comment
Share on other sites

Screenshot
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

 

 

Πλέον δεν μου εμφανίζει το πακέτο της 3μηνης προσφοράς (το οποίο ισχύει για ενεργοποιήσεις έως μέσα Μαϊου) μέσα από την εφαρμογή της Vodafone. Σε ερώτηση μου γιατί έγινε αυτό, μου ανέφεραν πως το iPhone 12 Pro δεν είναι ακόμη πιστοποιημένη συσκευή (είναι μαρκαρισμένη σαν "5G Ready" και όχι "5G" στο e-shop τους) και πως μόλις βγει το αντίστοιχο firmware θα εμφανιστεί εκ νέου το πακέτο προς ενεργοποίηση.

 

Μπορείς να επιβεβαιώσεις πως το βλέπεις ακόμη σαν διαθέσιμο πακέτο προς ενεργοποίηση;

 

Και σε μένα δεν εμφανίζεται πλέον η προσφορά σε iPhone 12 Pro Max

 

Το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή ένα πολύ μεγάλο ποσοστό σε 5G στην Ελλάδα έχουν συσκευή iPhone 12 που ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί το και η προσφορά έληξε ή λήγει απαράδεκτο ξανά πραγματικά...

 

Ακόμα και σε διαφημίσεις βλέπουμε το 5G της cosmote είναι το πλέον δημοφιλές. Η vodafone συνεχίζει να μένει πίσω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, σαν δυσφήμιση το βλέπω. Φωνάζουν όλοι υπερβολικά πολύ σαν να μην ακούγεται (σε αντίθεση με τις απλές τηλεοπτικές συνδέσεις όπου μιλάνε όλοι σε φυσιολογική ένταση), και φαίνεται μια μεγάλη καθυστέρηση (δεν δικαιολογείται λόγω της τεχνολογίας του 5G που υπόσχεται ελάχιστη καθυστέρηση).
Link to comment
Share on other sites

Ας φτιάξουν πρώτα το 4g και βλέπουμε μετά. Τα περί διαφημίσεις, ότι πιο γελοίο υπάρχει. Τι ακριβώς διαφημίζουν το ποσό γρήγορα τρέχει το δίκτυο τους από τα κεντρικά τους γραφεία? Τι γελοίο!
Link to comment
Share on other sites

Αααα δεν υποτίθεται ότι χρησιμοποίησαν και το δίκτυο; Κρίμα, θα μπορούσαν να το χρησιμοποιήσουν για να δημιουργήσουν εντυπώσεις :p
Link to comment
Share on other sites

Screenshot

 

Αυτό δείχνει ότι δεν έχεις σήμα 5G. Το δίκτυο λέει ότι υπάρχει γενικά 5G στην περιοχή, αλλά η συσκευή σου δεν λαμβάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δείχνει ότι δεν έχεις σήμα 5G. Το δίκτυο λέει ότι υπάρχει γενικά 5G στην περιοχή, αλλά η συσκευή σου δεν λαμβάνει τίποτα.

 

 

Κι αυτό που πιάνω,τι είναι; Placebo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό που πιάνω,τι είναι; Placebo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό που θέλει να σου πει είναι ότι δίκτυο στέλνει 5G configuration στη τηλέφωνό σου - πχ να ψάξει 5g σε συγκεκριμένη συχνότητα - αλλά το κινητό σου δε μπορεί να το εντοπίσει όταν το σήμα είναι πολύ αδύναμο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί άργησαν τόσο πολύ να στείλουν configuration στους κατασκευαστές κινητών.

Τα περισσότερα ακόμα δεν έχουν πάρει αναβάθμιση για να παίζουν στο δίκτυο τους.

Έχουν που έχουν σε λίγα σημεία, δεν υπάρχουν και συσκευές να συνδέονται.

Link to comment
Share on other sites

νωρίτερα σήμερα έξω απο το εμβολιαστικό στο Μαρουσι.

 

https://www.speedtest.net/my-result/a/7239109536

 

Βρε καλώς την ! Πως είναι από κάλυψη γενικά στην Αττική ;

Link to comment
Share on other sites

Forca Vodafone.

Πολύ καλές μετρήσεις. Μου αρέσει πολύ το uplink.

Ποιες συσκευές χρησιμοποιείτε;

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς την ! Πως είναι από κάλυψη γενικά στην Αττική ;

λόγω περιστάσεων, δεν ξέρω. έχω το 5G τηλέφωνο λίγες μέρες μόνο & δεν κινούμαι πολυ ( εργασία απο το σπίτι..)

Forca Vodafone.

Πολύ καλές μετρήσεις. Μου αρέσει πολύ το uplink.

Ποιες συσκευές χρησιμοποιείτε;

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

 

Α52

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να παίζει σωστά. Και επεκτείνεται :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είδα και κάποια massive huwaei κοντά στο Ιπποκράτειο την περασμένη εβδομάδα ...Άντε να παράγουμε 14.5 να δούμε τι κάνει στο 5G γιατί το 4G είναι κλαυτά Χαράλαμπε
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το insider.gr η vodafone(δεν ξέρω αν είναι προϊόν ρεπορτάζ ή υπάρχει και ανακοινωμένη λίστα κάπου) έχει στόχο ως τον Μάρτη του 2022 η πληθυσμιακή κάλυψη να φτάνει το 40% σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο, Λάρισα, Βόλο, Ιωάννινα, Χανιά, Τρίκαλα, Χαλκίδα, Κατερίνη, Σέρρες, Αλεξανδρούπολη, Ξάνθη, Λαμία, Καλαμάτα και Ρόδο.

 

Οπότε μάθαμε τις προτεραιότητες

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα αν και με Αθήνα Θεσσαλονίκη Ηράκλειο κτλ είναι 40% η κάλυψη πριν το 24 5g μετά κυάλια πάλι οι υπόλοιποι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...