Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

b2c3b023cfc0aad09b1903ebb691702b.jpg

242245e02b8d4b61f8b04cca8dcd86f3.jpg

 

 

 

IPhone 12 mini

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το 4G πιο γρήγορο είναι...

Ποια περιοχή είδες αυτές τις ταχύτητες;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το 4G πιο γρήγορο είναι...

Ποια περιοχή είδες αυτές τις ταχύτητες;

 

 

Στη Βούλα,νότια προάστια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by vchristod84
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε software update 14.4.1 σήμερα όχι 14.5 για τα iPhones

 

Περιέχει carrier update για το 5G της vodafone ή όχι ακόμα?? Ποια έκδοση carrier περιέχει το 5G?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναβαθμίστηκαν τα carrier settings με τη 14.4.1. Μάλλον η 46.0 είναι η έκδοση με το 5G.
Link to comment
Share on other sites

Έλεος φτάσαμε μέσα Μαρτίου σιγά σιγά και ακόμα να έχουμε 5G ενώ η κοσμοτε το έχει από αρχές Δεκέμβρη. Σε ένα 6μηνο ήδη θα βγει το νέο iPhone και σε λίγες μέρες λήγει και η προσφορά με τους 3μήνες δωρεαν data που έδωσαν. Τεράστια η καθυστέρηση.
Link to comment
Share on other sites

για τα iPhone, καθυστερεί η Vodafone ή η Apple? Γιατί φαντάζομαι πως για να λειτουργούν άλλοι κατασκευαστές σε 5G, έχουν δώσει τις ρυθμίσεις του φορέα σε όλους και καθυστερεί ο κατασκευαστής να ενημερώσει. Γι αυτό άλλωστε στην beta3 λένε τα παιδιά πιο πάνω ότι έχουν 5G.
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone καθυστέρησε να δώσει την ενημέρωση φορέα, την έδωσε τώρα ώστε στην επόμενη έκδοση να δοθεί. Η 14.4.1 ήταν ενημέρωση ασφαλείας, πιθανότατα δεν είχε ενημέρωση φορέα για κανένα πάροχο, ή δεν πρόλαβε η Vodafone να δώσει τις ρυθμίσεις της ώστε να συμπεριληφθούν σε αυτή.

Εφόσον έχουν εμφανιστεί στη 14.5 beta 3, περιμένουμε να υπάρχουν σίγουρα στην 14.5.

Link to comment
Share on other sites

για τα iPhone, καθυστερεί η Vodafone ή η Apple? Γιατί φαντάζομαι πως για να λειτουργούν άλλοι κατασκευαστές σε 5G, έχουν δώσει τις ρυθμίσεις του φορέα σε όλους και καθυστερεί ο κατασκευαστής να ενημερώσει. Γι αυτό άλλωστε στην beta3 λένε τα παιδιά πιο πάνω ότι έχουν 5G.

 

Η cosmote έχει δώσει την ενημέρωση για το iPhone από το Δεκέμβριο. Γενικώς η vodafone έχει πάει πίσω σε όλα όσο αφορά το 5G. Κάποτε ήταν πρωτοπόρος στις νέες τεχνολογίες.. τώρα απλά έπεσε πολύ και μεγάλωσε η διαφορά με την cosmote σε όλα. όχι μονο στο σήμα αλλά και σε όλους τους τομείς. Κρίμα..

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone καθυστέρησε να δώσει την ενημέρωση φορέα, την έδωσε τώρα ώστε στην επόμενη έκδοση να δοθεί. Η 14.4.1 ήταν ενημέρωση ασφαλείας, πιθανότατα δεν είχε ενημέρωση φορέα για κανένα πάροχο, ή δεν πρόλαβε η Vodafone να δώσει τις ρυθμίσεις της ώστε να συμπεριληφθούν σε αυτή.

Εφόσον έχουν εμφανιστεί στη 14.5 beta 3, περιμένουμε να υπάρχουν σίγουρα στην 14.5.

 

Δηλαδή την έδωσε σε Xiaomi και Samsung και δε την έδωσε σε Apple; Γιατί κάποιες συσκευές android είχαν day one ενημερωθεί και λειτουργούσαν. Και για να μην παρεξηγηθώ, είναι προφανές ότι ο άλλος πάροχος έδωσε την ενημέρωση νωρίτερα αλλά για την apple έχω την εντύπωση ότι δεν είναι τέρας συνεργασίας και λειτουργεί σχετικά αυτόνομα.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αστείο είναι ότι στις 11 Ιανουαρίου η Vodafone δίνει δωρεάν 3 μηνες data για να ζήσουμε τη μοναδική εμπειρία 5G:lol::lol::lol:

 

Σε 1 μήνα από σήμερα λήγει αυτή η μοναδική προσφορά και όπως φαίνετια ζήτημα είναι αν θα την προλάβουμε 10 μέρες στο τέλος της για να ζήσουμε την εμπειρία του 5G με τα δωρεάν data όσοι έχουμε το iPhone 12 που πιστεύω είναι ενα αρκετά μεγάλο μερίδιο αγοράς σε 5G συσκευών αυτή τη στιγμή

 

 

Για να μη θίξουμε και το θέμα με τις eSim που η cosmote προσφέρει εδώ και 2 χρόνια...

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone καθυστέρησε να δώσει την ενημέρωση φορέα, την έδωσε τώρα ώστε στην επόμενη έκδοση να δοθεί. Η 14.4.1 ήταν ενημέρωση ασφαλείας, πιθανότατα δεν είχε ενημέρωση φορέα για κανένα πάροχο, ή δεν πρόλαβε η Vodafone να δώσει τις ρυθμίσεις της ώστε να συμπεριληφθούν σε αυτή.

 

Εφόσον έχουν εμφανιστεί στη 14.5 beta 3, περιμένουμε να υπάρχουν σίγουρα στην 14.5.

αν το ένα αν το άλλο ? δουλεύεις σε πόστο μέσα που ξερει ναι η όχι?

διαφορετικά άστο ...φιλικά

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...εχω το mi 10 lite xiaomi ειναι 5g αν παρω μια καρτα cu καινουργια θα μου δωσουν τα απεριοριστα δεδομενα λογω 5g τηλεφωνου? πρεπει να κανω καποια ενεργεια>? ν αγιρασω καποιο πακετο>? η και με αδεια καρτα στα δινουν>?
Link to comment
Share on other sites

Σε 1 μήνα από σήμερα λήγει αυτή η μοναδική προσφορά και όπως φαίνετια ζήτημα είναι αν θα την προλάβουμε 10 μέρες στο τέλος της για να ζήσουμε την εμπειρία του 5G με τα δωρεάν data όσοι έχουμε το iPhone 12 που πιστεύω είναι ενα αρκετά μεγάλο μερίδιο αγοράς σε 5G συσκευών αυτή τη στιγμή

 

Εμενα προσωπικά με iPhone 12 δεν μου ενεργοποιήθηκε αυτόματα στις 11/1, την ενεργοποίησα χειροκίνητα (όπως έγινε στη συνέχεια για όλους τους πελάτες) μέσω της εφαρμογής. Όσοι δεν την ενεργοποίησαν, έχουν περιθώριο μέχρι 31/3.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικά με iPhone 12 δεν μου ενεργοποιήθηκε αυτόματα στις 11/1, την ενεργοποίησα χειροκίνητα (όπως έγινε στη συνέχεια για όλους τους πελάτες) μέσω της εφαρμογής. Όσοι δεν την ενεργοποίησαν, έχουν περιθώριο μέχρι 31/3.

 

Εμενα μου ενεργοποιηθηκε αυτοματα στις 15/1 προσωπικά. Όχι οτι με ενδιαφέρει καθως ειχα προλαβει την προσφορά της black friday με απεριοριστα τα παντα, αλλά μου φαινεται αστειο ο προγραμματισμός που έκανε η εταιρία. Έβγαλε μια προσφορά για 5G που δεν μπορεσε καν να την υποστηριξει

Link to comment
Share on other sites

Στο Vodafone app στα πακέτα δεν έχει την προσφορά

 

 

360acb72c042c246e27eaca8e4ee446e.jpg

 

 

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Αν δεν έχεις σε κινητό 5G την κάρτα σιμ σου, δεν σου εμφανίζει το δωρεάν πακέτο για 3 μήνες.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα ενεργοποίησης διαρκούν για τρεις μήνες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη ειπωθηκε για το αν αναβάθμισαν carrier στην έκδοση 14.4.1 που κυκλοφόρησε χθες, διάβασα σε ένα άλλο φόρουμ ότι η Cosmote αναβάθμισε το carrier version στο χθεσινό update και διορθώθηκαν κάποια θέματα πυο υπήρχαν στην προηγούμενη έκδοση. Οπότε πολύ απλά η vodafone δεν το είχε στείλει στην apple όταν έπρεπε και το καθυστέρησε πάρα πολύ η ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 1 μερα τη σιμ σε samsung S21 και δεν εμφανιστηκε το πακετο με τ απεριόριστα λογω 5g. Μαλλον πρεπει να βρω και σημα 5g τελικα...

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 1 μερα τη σιμ σε samsung S21 και δεν εμφανιστηκε το πακετο με τ απεριόριστα λογω 5g. Μαλλον πρεπει να βρω και σημα 5g τελικα...

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω. Σε iPhone 12 Pro max που ακόμα δεν μας έχει ενεργοποιήσει το 5G εμένα το εμφανίζει κανονικά το πακέτο στην εφαρμογή my vodafone. όπως και μου ηρθε και sms. Μήπως πρεπει απλά να την έχεις στη συσκευή για ενα συγκεκριμένο διάστημα? γιατι αν πχ πρεπει απλα να τη βαλεις για λιγο κάποιος με 5G συσκευή θα μπορούσε να ενεργοποιησει πολλές φορες την προσφορά σε άλλους. Εκτός αν είναι 1 ενεργοποιηση ανα συσκευή και το S21 που λες οτι εβαλες τη σιμ την εχει ενεργοποιησει σε άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Σε iPhone 12 Pro max που ακόμα δεν μας έχει ενεργοποιήσει το 5G εμένα το εμφανίζει κανονικά το πακέτο στην εφαρμογή my vodafone. όπως και μου ηρθε και sms. Μήπως πρεπει απλά να την έχεις στη συσκευή για ενα συγκεκριμένο διάστημα? γιατι αν πχ πρεπει απλα να τη βαλεις για λιγο κάποιος με 5G συσκευή θα μπορούσε να ενεργοποιησει πολλές φορες την προσφορά σε άλλους. Εκτός αν είναι 1 ενεργοποιηση ανα συσκευή και το S21 που λες οτι εβαλες τη σιμ την εχει ενεργοποιησει σε άλλη?

 

Η δικια μου sim εχει την προσφορα απο iphone 12 που είχα, αρα δεν υπαρχει ενεργοποιημενη προσφορα απο αυτο το S21. Δεν ξερω, τι να πω... Το εδωσα στη γυναικα μου να το κρατησει μερικες μερες και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου sim εχει την προσφορα απο iphone 12 που είχα, αρα δεν υπαρχει ενεργοποιημενη προσφορα απο αυτο το S21. Δεν ξερω, τι να πω... Το εδωσα στη γυναικα μου να το κρατησει μερικες μερες και βλεπουμε...
Ρωτησα στο cu chat. Μου ειπαν πως το Samaung S21 δεν εχει παρει ακομη αναβαθμιση firmware απ τον κατασκευαστη για να μπορει να ενεργοποιηθει η προσφορα... (δεν ξερω αν ισχυει, απλα τ αναφερω)

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...