Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόλαβε στην κόψη του νήματος η Vodafone, το iOS 14.5 θα έχει 5G settings

 

 

Το δοκίμασα μόλις εγώ με iPhone 12 mini μέσα στο σπίτι και δεν έχει διαφορά στην ταχύτητα από 4g

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβε στην κόψη του νήματος η Vodafone, το iOS 14.5 θα έχει 5G settings

 

Είναι στην 14.5 beta3 ?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

02811156885fc4701a0ff80627025da6.jpg

 

 

Λίγα πράγματα προς το παρόν.

12 Pro Max ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

7edf880cb979f9f2ba4589dfef9d4837.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες/βδομάδες/μήνες πρέπει να περάσουν για να μου έρθουν τα "δωρεαν mb" λόγω 5G?

Είμαι με το iPhone 12 Pro Max και τίποτα, ενώ σε άλλους έχουν έρθει

Ούτε και με το S21 Ultra, μου είχαν έρθει

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχύτητες που ανεβάζετε είναι μέτριες. Φαντάζομαι πως δεν έχει ακόμα ενεργοποιηθεί το κατάλληλο backhaul; ή μιλάμε για dss χωρίς Ν78;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες/βδομάδες/μήνες πρέπει να περάσουν για να μου έρθουν τα "δωρεαν mb" λόγω 5G?

Είμαι με το iPhone 12 Pro Max και τίποτα, ενώ σε άλλους έχουν έρθει

Ούτε και με το S21 Ultra, μου είχαν έρθει

Μόνος σου μπαίνεις και τα ενεργοποιείς, στο My Vodafone / My CU App, στα Πακέτα > Data

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς δεν είσαι σε περιοχή κάλυψης.

 

μιλαω για την δουλεια μου, ομονοια και συνταγμα

νεα σμυρνη σπιτι σιγουρα δεν θα εχω 5g

Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται να μην είσαι σε περιοχή κάλυψης, ούτε στη δουλειά σου. Από τη στιγμή που στις ρυθμίσεις δικτύου του κινητού σου έχεις ενεργό το 5G/4G/3G/2G Auto, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται να μην είσαι σε περιοχή κάλυψης, ούτε στη δουλειά σου. Από τη στιγμή που στις ρυθμίσεις δικτύου του κινητού σου έχεις ενεργό το 5G/4G/3G/2G Auto, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

η vodafone μου ειπε πρεπει να αναβαθμιστει τηο τηλεφωνο απο την σαμσουνγκ για να πιανει 5g. το τελευταιο λογισμικο φοραω του φεβρουαριου και ακομη τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

μιλαω για την δουλεια μου, ομονοια και συνταγμα

νεα σμυρνη σπιτι σιγουρα δεν θα εχω 5g

 

Αν όντως παίζει θέμα κάλυψης , τότε ππυ σκατα έχουν ;

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως παίζει θέμα κάλυψης , τότε ππυ σκατα έχουν ;

 

Έλα ντε, μάλλον παίζει να θέλει αναβάθμιση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα καταθέσω κι εγώ την εμπειρία – ταπεινή άποψη μου.

Έχω το S21 Ultra, εδώ και 2-3 μέρες έχει πάρει και το Security patch Μαρτίου, όμως 5G δεν φαίνεται ούτε με …τηλεσκόπιο!

Κινούμαι λόγω δουλειάς στην πόλη, (Θεσσαλονίκη), κυρίως κέντρο, αλλά και σε πολλές άλλες περιοχές, όμως δεν βλέπω φως…

Η άποψή μου είναι πως συμβαίνουν δύο τινά:

α) Η συσκευή δεν έχει πιστοποιηθεί ακόμη!

Εδώ βέβαια να τονίσω πως εδώ και ένα μήνα σχεδόν, σε πολλά τεχνολογικά άρθρα σχετικά με το 5G της Vodafone, γράφουν πως η σειρά S21 βρίσκεται σε στάδιο πιστοποίησης…

β) Δεν υπάρχει καν δίκτυο 5G στην πόλη ακόμη και μας δουλεύουν ψιλό γαζί…

Το Συμπέρασμα κοινό και στις δύο περιπτώσεις, η Vodafone, σε σχέση με την Cosmote τουλάχιστον, κινείται με ρυθμό σαλιγκαριού, ούτε καν χελώνας!

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα καταθέσω κι εγώ την εμπειρία – ταπεινή άποψη μου.

Έχω το S21 Ultra, εδώ και 2-3 μέρες έχει πάρει και το Security patch Μαρτίου, όμως 5G δεν φαίνεται ούτε με …τηλεσκόπιο!

Κινούμαι λόγω δουλειάς στην πόλη, (Θεσσαλονίκη), κυρίως κέντρο, αλλά και σε πολλές άλλες περιοχές, όμως δεν βλέπω φως…

Η άποψή μου είναι πως συμβαίνουν δύο τινά:

α) Η συσκευή δεν έχει πιστοποιηθεί ακόμη!

Εδώ βέβαια να τονίσω πως εδώ και ένα μήνα σχεδόν, σε πολλά τεχνολογικά άρθρα σχετικά με το 5G της Vodafone, γράφουν πως η σειρά S21 βρίσκεται σε στάδιο πιστοποίησης…

β) Δεν υπάρχει καν δίκτυο 5G στην πόλη ακόμη και μας δουλεύουν ψιλό γαζί…

Το Συμπέρασμα κοινό και στις δύο περιπτώσεις, η Vodafone, σε σχέση με την Cosmote τουλάχιστον, κινείται με ρυθμό σαλιγκαριού, ούτε καν χελώνας!

Πάντως έχω παρατηρήσει 2 σημεία στα οποία έχει αναβαθμίσει , θα δούμε αν όντως ισχύει αυτό όταν πάρω iOS 14.5 ..Το ποιο πρόσφατο είναι πάνω στην Λαγκάδα πάνω στο Mikel ο σταθμός που έχει ...πάνελ για mMimo δεν έχει αλλά σίγουρα έχει αναβαθμιστεί ..Σε 4G μου έδωσε 120 down

Link to comment
Share on other sites

Ημογν Κολωνάκι χτες με φίλη. Αυτή 12 pro cosmote 5g καμπάνα, εγω με το ultra τιποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

To θετικό στην περίπτωσή σου είναι ότι η vodafone σε κατόχους 5g συσκευών δίνει απεριόριστα δεδομένα για 3 μήνες για δοκιμή του (ανύπαρκτου) 5G δικτύου τους αλλά τουλάχιστον τα δίνει και μπορείς να τα χρησιμοποιείς και σε 4g..
Link to comment
Share on other sites

Εχθές και προχθές με iPhone 12 iOS 14.5 Developer Beta 3, στην Κατεχάκη έξω από τα νοσοκομεία, είδα 700Mbps με 5G
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Έχει η voda καλυψη 5G σε περιστερι ή κοντινη περιοχη? Ρωταω μηπως καταφερω και ενεργοποιησω τα απεριοριστα για 3 μηνες
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το αν έχεις σήμα 5G για τα απεριόριστα. Εγώ που μένω Κρήτη και δεν έχει ακόμη ούτε για δείγμα 5G τα έχω ενεργοποιήσει εδώ και 1 μήνα σχεδόν. "Βλέπουν" αν έχεις συμβατές συσκευές και εμφανίζεται το πακέτο ενεργοποίησης στο myCU app.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...