Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαλαρααα υπάρχει χρονοσσς ...Έτσι και αλλιώς δεν πρέπει να έχουν εξαπλωμένο δίκτυο .. η wind θα μας δώσει ;

 

Όχι σε iPhone με 14.5 όπως φαίνεται προς το παρόν. Μόνο Cosmo.

Link to comment
Share on other sites

Νομό Χανίων που μένω εγώ δεν έχει ακόμη. Προς το τέλος του χρόνου στην καλύτερη περίπτωση και αρχικά μόνο στις πόλεις. Σε χωριό όπως είμαι εγώ από την επόμενη χρονιά και αφού θα έχει τελειώσει η μετάβαση της ψηφιακής τηλεόρασης σε άλλες συχνότητες μιας και στην επαρχία η κάλυψη 5G θα βασίζεται κυρίως στην Ν28 (700 MHz).

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Νομό Χανίων που μένω εγώ δεν έχει ακόμη. Προς το τέλος του χρόνου στην καλύτερη περίπτωση και αρχικά μόνο στις πόλεις. Σε χωριό όπως είμαι εγώ από την επόμενη χρονιά και αφού θα έχει τελειώσει η μετάβαση της ψηφιακής τηλεόρασης σε άλλες συχνότητες μιας και στην επαρχία η κάλυψη 5G θα βασίζεται κυρίως στην Ν28 (700 MHz).

 

 

Τα 5ψήφια eNB (2) που φύτρωσαν στα Χανιά (Μουρνιές & Νεροκούρου) τα τσέκαρες;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Νεροκούρου δεν είναι στο δρόμο μου οπότε δεν έχω δει κάτι. Μουρνιές που πέρασα χτες είδα μόνο την κλασική 800+1800 με eNB 148 και την Β20 του νοσοκομείου πριν μπω στον κόμβο Μουρνιών.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Νεροκούρου δεν είναι στο δρόμο μου οπότε δεν έχω δει κάτι. Μουρνιές που πέρασα χτες είδα μόνο την κλασική 800+1800 με eNB 148 και την Β20 του νοσοκομείου πριν μπω στον κόμβο Μουρνιών.

 

 

Σήμερα γίνανε 4 οι 5ψήφιες της Voda + 1 Σούδα + 1 κέντρο αν δουλευουν η οχι δέν έχω ιδέα. Οι 3 φαινονται επι του βοακ.

5269f44c8c30505f00ae72dc8788681e.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η 11184 είναι του νοσοκομείου. Υπάρχει καιρό τώρα. Η 12554 καλύπτει την περιοχή του ΜΑΙΧ και το ΑΒ και έπαιζε εδώ και 2-3 χρόνια με ίδιο eNB στην Wind. Προφανώς θα έβαλε και η Vodafone εκεί κεραία γιατί ήταν γνωστή τρύπα εδώ και χρόνια. Όσο για την 10673 νομίζω ήταν κι αυτή σκέτη Wind μέσα στην Σούδα και κόλλησε κι εκεί η Vodafone την δική της κεραία αλλά αυτή πρέπει να είναι καιρό.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η Κρήτη έχει 5g ?
όχι Ηράκλειο Δεν Λασίθι δεν,τελος χρόνου είπανε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 11184 είναι του νοσοκομείου. Υπάρχει καιρό τώρα. Η 12554 καλύπτει την περιοχή του ΜΑΙΧ και το ΑΒ και έπαιζε εδώ και 2-3 χρόνια με ίδιο eNB στην Wind. Προφανώς θα έβαλε και η Vodafone εκεί κεραία γιατί ήταν γνωστή τρύπα εδώ και χρόνια. Όσο για την 10673 νομίζω ήταν κι αυτή σκέτη Wind μέσα στην Σούδα και κόλλησε κι εκεί η Vodafone την δική της κεραία αλλά αυτή πρέπει να είναι καιρό.

 

 

Η 12554 εχει first seen 9/20 ενώ του νοσοκομείου είναι παλαιότερη. Πάντως οι ταχύτητες συγκριτικά με cosmote έχουν διπλασιαστεί (εντός και εκτός πόλης) και η κάλυψη 4G σε εντος κτηρίων σουπερ μαρκετ ειναι με διαφορά καλύτερη απο τους πρασινους.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι το 2018 που πήγαινα στο Shell και στο ΑΒ και είχα Vodafone και Q στο κινητό την 12554 με την Q τότε και καλό σήμα και μέσα στα μαγαζιά αυτά, ενώ η Vodafone έπιανε μέτριο προς κακό σήμα από άλλη κεραία (δεν θυμάμαι eNB) και σε εσωτερικό χώρο γυρνάγε σε Edge. Προφανώς το τελευταίο διάστημα έβαλε και η Vodafone κεραία μαζί για να καλύψει την τρύπα από το ΜΑΙΧ μέχρι και την οδό Παναγούλη λίγο πριν το αστυνομικό μέγαρο.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν data για 3 μήνες ισχύουν μόνο για το δίκτυο 5G ; Δηλαδή αν εκεί που είμαι δεν έχει κάλυψη 5G θα τρώει από τα δεδομένα του προγράμματος;
Link to comment
Share on other sites

Πλέον άμα έχεις την κάρτα σιμ σε συσκευές 5G το αναγνωρίζει και σου εμφανίζει αυτόματα την προσφορά στα πακέτα data, μόνο που πρέπει να την ενεργοποιήσεις εσύ. Δεν γίνεται αυτόματα. Χθες έβαλα για μισή ώρα την CU της γυναίκας μου στην δική μου συσκευή και της ενεργοποίησα και αυτής το πακέτο για τα απεριόριστα data με διάρκεια 3 μήνες.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

@paanos

Δεν έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή, στα σχόλια της εφαρμογής βλέπω πολλές αρνητικά σχόλια, ένας γράφει ότι δεν μπορείς να κλείσεις δυνατότητα λήψης διαφημιστικών κλήσεων??8a905c399148f2bd0f0602581661023f.jpg

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, στόχος σου δεν είναι να απενεργοποιήσεις τις κλήσεις αυτές (που παρεπιπτόντως υπάρχει ακόμα η επιλογή στην εφαρμογή, δεν βρίσκω το γιατί να μην δουλεύει σωστά πλέον).

Αν έχεις το My CU App, θα το βρεις επίσης στα πακέτα data.

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη στα πακετα μου εμφανισε την προσφορά για 3 μηνες δωρεαν data για και την ενεργοποιησα. Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείται και χωρίς 5g συσκευη;Ας μας πεί κάποιος που ξέρει.
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε σε ένα iPhone 12 την καρτούλα και κάντε λίγη κίνηση 4G με τον browser.

Σε 15 λεπτά θα το εμφανίσει το app

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε σε ένα iPhone 12 την καρτούλα και κάντε λίγη κίνηση 4G με τον browser.

Σε 15 λεπτά θα το εμφανίσει το app

 

Σε ευχαριστούμε πολύ συμφορουμίτη!! :D :D

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο η περιοχή αλλά το αν η συσκευή σου έχει δυνατότητα να πιάσει 5G
Link to comment
Share on other sites

Μια στατική λίστα με συσκευές έχουν και τσεκάρουν αν ταιριάζει η δικιά σου με αυτή.

Τα iPhone 12 δεν έχουν ρυθμίσεις 5G ακόμα και μια χαρά παίρνουν την προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...