Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Ουτε και σε μενα την βγαζει την προσφορα στο my cu vodafone app.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με vodafone μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να πιασω 5g και μετα θα μου ερθει sms ενεργοποιησης της προσφορας.Ισχυει αυτο?Επισης που πιανει 5g για να το δοκιμασω?Η συσκευη μου ειναι galaxy s20 5g.Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ουτε και σε μενα την βγαζει την προσφορα στο my cu vodafone app.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με vodafone μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να πιασω 5g και μετα θα μου ερθει sms ενεργοποιησης της προσφορας.Ισχυει αυτο?Επισης που πιανει 5g για να το δοκιμασω?Η συσκευη μου ειναι galaxy s20 5g.Ευχαριστω..

 

Εμένα που δεν πιάνει ακόμα η Vodafone στην Κρήτη 5G μια χαρά ενεργοποιήθηκε η προσφορά. Το σίγουρο είναι ότι πρέπει να έχεις την κάρτα σιμ σε συσκευές 5G. Τώρα το αν θα πρέπει να είναι από τις πιστοποιημένες στο δίκτυο της Vodafone ή όχι, δεν το γνωρίζω.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω iPhone 12 και δεν είμαι σε περιοχή κάλυψης 5G, αν και ίσως να έχει αρχίσει αναβάθμιση στην περιοχή. Άρα ούτε πιστοποιημένη συσκευή έχω.

Στις λεπτομέρειες λέει ενεργοποίηση έως 31/3, άρα έχετε περιθώριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος 5g συσκευής εδώ και 2 βδομάδες (mi 10 lite) αγορασμένο από Vodafone και με συμβόλαιο στην ίδια εταιρεία.

Για τον φίλο που ρώτησε, είδα 5g στους Αμπελόκηπους (Λ. Μεσογειων, Ερρίκος Ντυναν, μετρό).

Παρ'ολο που λειτούργησε σε 5g το τηλέφωνο, δεν μου έχει έρθει μήνυμα για το δωρεάν Internet.

Σε επικοινωνία με την εταιρεία, μου είπαν ότι η συσκευή μου είναι 5g ready, αλλά πρέπει να μου έρθει αναβάθμιση από την xiaomi και μετά θα έρθει το πολυπόθητο μήνυμα.

Η αναβάθμιση γίνεται σταδιακά μου είπαν και μπορεί να κάνει και μερικούς μήνες.

Μέχρι να έρθει, θα έχει τελειώσει η προσφορά.

Α, ούτε εμένα φαίνεται στο app.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος 5g συσκευής εδώ και 2 βδομάδες (mi 10 lite) αγορασμένο από Vodafone και με συμβόλαιο στην ίδια εταιρεία.

 

Για τον φίλο που ρώτησε, είδα 5g στους Αμπελόκηπους (Λ. Μεσογειων, Ερρίκος Ντυναν, μετρό).

 

Παρ'ολο που λειτούργησε σε 5g το τηλέφωνο, δεν μου έχει έρθει μήνυμα για το δωρεάν Internet.

 

Σε επικοινωνία με την εταιρεία, μου είπαν ότι η συσκευή μου είναι 5g ready, αλλά πρέπει να μου έρθει αναβάθμιση από την xiaomi και μετά θα έρθει το πολυπόθητο μήνυμα.

 

Η αναβάθμιση γίνεται σταδιακά μου είπαν και μπορεί να κάνει και μερικούς μήνες.

 

Μέχρι να έρθει, θα έχει τελειώσει η προσφορά.

 

Α, ούτε εμένα φαίνεται στο app.

Εκανες κάποια μέτρηση ταχύτητας;

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Από την εφαρμογή της Vodafone είδα με:

4G+, 15.5 download, 7.2 upload και 26.0 ping.

5G, 115.1 download, 31,4 upload και 14.0 ping.

Και από το speedtest.net, 383.72 download, 12.28 download και 24.0 ping.

Η εφαρμογή της Vodafone καταναλώνει mb για τα speedtest? Με αυτές τις 3 μετρήσεις μου έφαγε σχεδόν 1giga.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

Από την εφαρμογή της Vodafone είδα με:

 

4G+, 15.5 download, 7.2 upload και 26.0 ping.

 

5G, 115.1 download, 31,4 upload και 14.0 ping.

 

Και από το speedtest.net, 383.72 download, 12.28 download και 24.0 ping.

 

Η εφαρμογή της Vodafone καταναλώνει mb για τα speedtest? Με αυτές τις 3 μετρήσεις μου έφαγε σχεδόν 1giga.

Πηγαινε στην εφαρμογή της speedtest εκει που έχει την καρτέλα με τις μετρήσεις και δες πόσα mb σου έφαγε με το 380αρι που χτύπησες. Λογικά σου έφαγε αρκετά απο κει. Τωρα απ οσο ξέρω, με σερβερ της Vodafone δεν πρέπει να καταναλώνεις οχι. Στην εφαρμογή τουλάχιστον

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει 5g υποστήριξη σε roaming; Είμαι σε περιοχή που λαμβάνω 5g με τη SIM card τοπικού παρόχου, αλλά με την vodafone SIM card λαμβάνω μέχρι 4G plus. Η vodafone SIM card είναι στον ίδιο πάροχο με τον τοπικό πάροχο που λαμβάνει 5G σε roaming λειτουργία.

 

Μήπως είναι θέμα ενεργοποίησης 5g? Διάβαζα ότι υπάρχει αυτόματη ενεργοποίηση σε 5G συσκευές αλλά έχω να έρθω Ελλάδα αρκετό καιρό. Υπάρχει SMS ενεργοποίησης;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο support μου λέγαν πως πρέπει να μου έρθει μήνυμα και να περιμένω (ενώ έχω συνδεθεί με 5G) και τελικά ενώ δεν μου ήρθε ποτέ μήνυμα είδα πως είχε την επιλογή στις εφαρμογές vodafone/cu app.

Γενικά δεν πρέπει να έχει ενημερωθεί το support για την επιλογή στις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μολις το ενεργοποιησα απο την εφαρμογή του CU. Δεν εχω 5g αλλα με 4g+ κατεβασα να τεσταρω ταχύτητα τους drivers της amd που ειναι αρκετα γρήγορος server. Επιασα max 7mb/sec και ελαχιστο 5.5mb
Link to comment
Share on other sites

Στη διαδρομή Θεσσαλονίκη-Λάρισα υπάρχει καθόλου 5G ; Αν ναι υπάρχει και στη περιοχή της Λεπτοκαρυάς;
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπαν οτι μολις η συσκευη βρει 5g και συνδεθει αυτοματα θα εχει τους δωρεαν μηνες ιντερνετ.

τους ειπα οτι εχω το s21 ultra και μου ειπαν οτι τωρα θα το πιστοποιησει η samsung για 5g. οποτε να περιμενω λιγο.

σημερα που ειμαι ομονοια δεν εχει 5g σημα το τηλεφωνο. δεν ξερω αν εχει εδω στην ομονοια η δεν εχει κανει την διαδικασια η samsung.

αυριο που θα ειμαι συνταγμα θα τσεκαρω να δω.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρουν τα δωρεάν δεδομένα, έλεγξε μήπως στα έχει εμφανίσει στην εφαρμογή για να μη περιμένεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρουν τα δωρεάν δεδομένα, έλεγξε μήπως στα έχει εμφανίσει στην εφαρμογή για να μη περιμένεις.

 

δεν τα εχει εμφανισει.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε το μήνυμα για το δωρεάν ίντερνετ, χωρίς να έρθει κάποια αναβάθμιση όπως μου έλεγαν. Το ενεργοποίησα κανονικά. Απλά να γνωρίζετε όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμη, μπορείτε να το ενεργοποιήσετε μέχρι 31/3, με διάρκεια 3 μήνες. Εγώ βιάστηκα γιατί νόμιζα ότι λήγουν τότε.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου ήρθε το μήνυμα για το δωρεάν ίντερνετ, χωρίς να έρθει κάποια αναβάθμιση όπως μου έλεγαν. Το ενεργοποίησα κανονικά. Απλά να γνωρίζετε όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμη, μπορείτε να το ενεργοποιήσετε μέχρι 31/3, με διάρκεια 3 μήνες. Εγώ βιάστηκα γιατί νόμιζα ότι λήγουν τότε.

 

στα πακετα ιντερνετ στο vodafone app δεν πρεπει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το sms έχει link που σε πάει στο app. Απλά λόγω επαγγελματικου αριθμού δεν μου το εμφάνιζε και πήρα την εξυπηρέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα Κερατσίνι/Πέραμα/ Σαλαμίνα μου δείχνει 5g

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Κερατσίνι/Πέραμα/ Σαλαμίνα μου δείχνει 5g

 

Αν εχεις ντάτα κανε ένα τεστ να δούμε τι ταχύτητες έχει..

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ούτε η δεύτερη beta του iOS 14.5 έχει ρυθμίσεις 5G για τη Vodafone. Χλωμό το βλέπω να προλαβαίνουν την τελική έκδοση του 14.5

Καλό Ιούνιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η δεύτερη beta του iOS 14.5 έχει ρυθμίσεις 5G για τη Vodafone. Χλωμό το βλέπω να προλαβαίνουν την τελική έκδοση του 14.5

Καλό Ιούνιο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Χαλαρααα υπάρχει χρονοσσς ...Έτσι και αλλιώς δεν πρέπει να έχουν εξαπλωμένο δίκτυο .. η wind θα μας δώσει ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...