Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πιθανότητα να ερθει με την κανονική 14.4, αλλά δεν πιστεύω. Συνήθως μέχρι την RC έχουν προστεθεί όλες οι αναβαθμίσεις των παρόχων.

Αυτήν έχω αλλά δεν έχει αναβαθμιστεί ο παροχος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και η επίσημη 14.4 της Apple αλλά δυστυχώς ο φορέας εξακολουθεί να είναι 45.0 χωρίς να έχει γίνει αναβάθμιση απ τη Vodafone που θα ενεργοποιούσε το 5G.... Πολύ καθυστέρηση...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και η επίσημη 14.4 της Apple αλλά δυστυχώς ο φορέας εξακολουθεί να είναι 45.0 χωρίς να έχει γίνει αναβάθμιση απ τη Vodafone που θα ενεργοποιούσε το 5G.... Πολύ καθυστέρηση...

 

Υστερία θα πάθουν τώρα οι περισσότεροι.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Υστερία θα πάθουν τώρα οι περισσότεροι.. :wacko:

 

Καλό Μάρτη για iOS 14.5, εάν δεν τα στάξει στην Apple η Vodafone για να δώσει carrier update πιο νωρίς

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό δίνει το 5G ή μόνο σε συμβόλαια?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω συσκευή 5g (από τις πιστοποιημένες) και το έχω χρησιμοποιήσει σε περιοχή που ήταν διαθεσιμο, αλλά δεν μου έχει έρθει μήνυμα για απεριόριστα δεδομένα. Δεν θα έπρεπε να έχει ενεργοποιηθεί αυτόματα με το που συνδέθηκα με αυτή τη συσκευή; Μπορώ να κάνω κάτι; Γνωρίζετε πόσο καιρό θέλει για να ενεργοποιηθεί; Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Δίνει κανονικά και στα δύο.
Πήρα αυτό το μήνυμα:

VODAFONE: TO ΠAKETO ΠOY EΠIΛEΞATE ΔEN ΔIATIΘETAI ΓIA TO ΠPOΓPAMMA XPHΣHΣ ΣAΣ.

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποιο μήνυμα ενεργοποίησης για το 5G. Ό,τι και να στείλεις, αν δεν είναι εντολή (όπως πχ 4G NAI στο 1285) αυτό θα σου απαντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την 14.5 beta σε iPhone 12 να δει αν αναβαθμίστηκαν τα carrier settings??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Εγώ έχω beta αλλά δε μου έχει βγάλει στο iPhone. Μου έχει βγάλει στο iPad βέβαια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την 14.5 beta σε iPhone 12 να δει αν αναβαθμίστηκαν τα carrier settings??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ναι την έβαλα σήμερα σε 12 pro max και έχουν αναβαθμιστεί . e-sim cosmote και φυσική wind13e472ce2305d3ebd36c2c31bc8ac954.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερόμαστε στο dual 5g, αλλά στο αν πέρασε ενημέρωση παρόχου για τη vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερόμαστε στο dual 5g, αλλά στο αν πέρασε ενημέρωση παρόχου για τη vodafone.

 

 

 

Στις ρυθμίσεις γράφει vf GR 45.5

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το 5G ενεργοποιήθηκε; Στο screenshot όπως μας λες δεν έχεις κάρτα Vodafone μέσα, για αυτό ρωτάω :)
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις γράφει vf GR 45.5

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αυτό σημαίνει ότι οι τελικές ρυθμίσεις θα περαστούν σαν 46.0 όταν δωθεί η πρώτη RC του 14.5

Link to comment
Share on other sites

Το 5G ενεργοποιήθηκε; Στο screenshot όπως μας λες δεν έχεις κάρτα Vodafone μέσα, για αυτό ρωτάω :)

 

 

 

Έχω και κάρτα Vodafone.Η αλήθεια είναι ότι ούτε στην wind δείχνει 5g.Θα το κοιτάξω αύριο σε διάφορες περιοχές που έχω πιάσει 5g με Vodafone και wind και θα επανέλθω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, σου βγάζει επιλογή για 5G;

 

Για τα δωρεάν απεριόριστα δεδομένα:

Εγώ πάντως την ενεργοποίησα την προσφορά για τα απεριόριστα GB για 3 μήνες μέσω του My Vodafone app. Την είχε σαν μηδενικό πακέτο στα πακέτα ίντερνετ της εφαρμογής.

Και στο My CU, εμφανίζεται όμως μόνο σε αριθμούς που βρίσκονται σε 5G συσκευές.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

για να πιασεις 5g θελει και καινουργια καρτα σιμ?

και πως κερδιζεις τους 3 μηνες δωρεαν ιντερνετ απο την vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι νέα κάρτα. Ενεργοποείται αυτόματα η πρόσβαση στο δίκτυο. Τα δωρεάν απεριόριστα δεδομένα, τα ενεργοποιείς μέσω του My Vodafone App ή My CU App (στα πακέτα > internet).
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι νέα κάρτα. Ενεργοποείται αυτόματα η πρόσβαση στο δίκτυο. Τα δωρεάν απεριόριστα δεδομένα, τα ενεργοποιείς μέσω του My Vodafone App ή My CU App (στα πακέτα > internet).

 

δεν μου το βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...