Jump to content

Κλήσεις από ξένες χώρες.


spy14
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μετά το μεσημέρι με έχουν καλέσει κάτι παραξενα νούμερα.τα γκουγκλαρα και βρήκα ότι είναι κατά σειρά από Βουλγαρία,Γερμανία και Ιταλία.παραξενο.να είναι όλα κατά λάθος;κουφό τόσα πολλά ξένα νούμερα μαζεμένα.δεν μου έχει ξανασυμβεί.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά το μεσημέρι με έχουν καλέσει κάτι παραξενα νούμερα.τα γκουγκλαρα και βρήκα ότι είναι κατά σειρά από Βουλγαρία,Γερμανία και Ιταλία.παραξενο.να είναι όλα κατά λάθος;κουφό τόσα πολλά ξένα νούμερα μαζεμένα.δεν μου έχει ξανασυμβεί.

 

Μπορείς να γράψεις τα νούμερα εδω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις τα νούμερα εδω;

 

Αν επιτρέπεται ναι.γιατι όχι;δεν μπόρεσα να βρω σε ποιον ανήκουν απλά από ποια χώρα έγιναν οι κλήσεις.λαθος όχι απαραίτητα από ποια χώρα έγιναν οι κλήσεις απλά σε ποια χώρα ειναι καταχωρημένα αυτά τα νούμερα.γιατι δεν ξέρω αν είναι σταθερά η κινητά.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εδώ και κάμποσο διάστημα με έχουν πρήξει στις κλήσεις από εξωτερικό. Καλούν μερικά δευτερόλεπτα και το κλείνουν. Φυσικά τα μπλοκάρω και κάνω ριπορτ στην Google. Αλλά φυτρώνουν σαν μανιτάρια..

 

Μια λίστα:

+21620658604

+53250039233

+5399702595

+5354833697

+5354252663

+5352611849

+5358152811

+68251627531

+5399313785

+393405298799

+5399507724

+443456015450

+261803222216

+21627012175

+21621348450

 

Και το ελληνικό

2112343815

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό αυτές οι κλήσεις;εμένα έγιναν σε σταθερό. 359167903*** 359889008*** 491764783*** και σήμερα κάνα δυο ακόμα. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό ναι. Το σταθερό έχω χρόνια να το χρησιμοποιήσω και το χω βγάλει απο τη πρίζα. :)
Link to comment
Share on other sites

Ψαρευουν για να τους πάρεις πίσω και να χρεωθείς.Εγω σημερα είχα κλήση απο Τυνησία 216 28551 217

Αν το προλάβω ανοίγω την γραμμή για να χρεώνονται!! :ninja::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό αυτές οι κλήσεις;εμένα έγιναν σε σταθερό. 359167903*** 359889008*** 491764783*** και σήμερα κάνα δυο ακόμα.

 

Τα νούμερα αυτα δε φαίνονται πάντως να είναι αριθμοί υψηλής χρέωσης

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω απαραίτητα ότι είναι απάτη απλά μου φάνηκε παράξενο να γίνουν σε ένα απόγευμα τόσες κλήσεις από νούμερα που δεν γνωρίζω.και την επόμενη μέρα ακόμα δύο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από ξένες χώρες, κανονικά αυτοί χρεώνονται αν το σηκώσεις, όχι εσύ.

Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει να χρεωθείς εσύ την κλήση που σε κάνει ο άλλος από έξω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από ξένες χώρες, κανονικά αυτοί χρεώνονται αν το σηκώσεις, όχι εσύ.

Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει να χρεωθείς εσύ την κλήση που σε κάνει ο άλλος από έξω.

Υπάρχει το collect call/ reverse call που χρεώνεται ο καλούμενος

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από ξένες χώρες, κανονικά αυτοί χρεώνονται αν το σηκώσεις, όχι εσύ.

Δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει να χρεωθείς εσύ την κλήση που σε κάνει ο άλλος από έξω.

Στοχευουν στην περιέργεια,να καλέσεις πίσω ώστε να σε χρεώσουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει το collect call/ reverse call που χρεώνεται ο καλούμενος

 

Θα πρέπει να συμφωνήσεις όμως,δεν ξερω καν αν ισχύει στην Ευρωπη και σίγουρα δεν τα εισπρατει αυτός που σε καλεί.

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω και εγώ κλησεις από εξωτερικο, τις βάζω στις blocked και καθαρίζω μέχρι την επόμενη βέβαια:wacko:

Έχω αποκλείσει 4-5 νούμερα από εξωτερικό. Έκτοτε δεν με πήραν τηλέφωνο από έξω από το καλοκαίρι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανά διαστήματα και μένα με καλούνε τέτοια νούμερα (κυριολεκτικά και μεταφορικά). Μόνο μια φορά μίλησαν (νομίζω από Αγγλία ήταν το νούμερο), αλλά δεν θυμάμαι καν τι ήθελαν.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γενικά βρείτε κάποιο προγραμματάκι και μπλοκάρετε τέτοιες κλήσεις,δεν ξέρεις ποτέ τι θα γίνει. Εμένα με καλούσαν και κάτι Κυπριακά
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα για σταθερες συσκευές;

Ίσως στις πιο καινούργιες να υπάρχει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

0035724020160 εμένα με καλεί εδώ και τρεις μέρες αυτός ο αριθμός. Απ' όσο είδα στο διαδίκτυο είναι κυπριακό νούμερο.

 

Ευτυχώς δεν με ενοχλούσε γιατί η συσκευή μου από μόνη της αναγνωρίζει τα spam και ερχόταν σαν μήνυμα ότι με καλούσε ο αριθμός ενώ ήμουν κατηλειμμενος. Το έκανα block και στα μυνήματα και τέλος.

 

Google messages και Google phone app έχω στο Pixel 4 XL.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

0035724020160 εμένα με καλεί εδώ και τρεις μέρες αυτός ο αριθμός. Απ' όσο είδα στο διαδίκτυο είναι κυπριακό νούμερο.

 

Ευτυχώς δεν με ενοχλούσε γιατί η συσκευή μου από μόνη της αναγνωρίζει τα spam και ερχόταν σαν μήνυμα ότι με καλούσε ο αριθμός ενώ ήμουν κατηλειμμενος. Το έκανα block και στα μυνήματα και τέλος.

 

Google messages και Google phone app έχω στο Pixel 4 XL.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ακριβώς το ίδιο κάνει και το δικό μου τώρα τελευταία.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ λαμβάνω κλήσεις από ένα νούμερο (+4407542274568) από αγγλία.

Έχω πάνω από 20 κλήσεις τον ιανουάριο.Παίρνει,το κλείνω και ξαναπαίρνει κατευθείαν 2-3 φορές.

Ξέρει κανείς τι είναι αυτο;

Edited by LS2Klmt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...